Παναθηναϊκός

1:1

Χαποέλ Μπερ Σεβά

14-07-23 23:55

ΤΕΛΟΣ: Ο Παναθηναϊκός ήρθε ισόπαλος 1-1 με τη Χάποελ Μπερ Σεβά στο πρώτο του φιλικό σε ελληνικό έδαφος

90+1 Ο Αϊτόρ εκτελεί με γέμισμα στη μεγάλη περιοχή ένα φάουλ. Οι αμυντικοί έδιωξαν

14-07-23 23:53

14-07-23 23:51

Συμπληρώσαμε το 90λεπτο. Τέσσερα λεπτά θα είναι οι καθυστερήσεις του αγώνα

14-07-23 23:41

84' Ομορφη συνεργασία μεταξύ του Τζούριτσιτς και του Γερεμέγιεφ. Ο τελευταίος με λόμπα βρήκε τον Τζούριτσιτς στη μεγάλη περιοχή, ο οποίος προσπάθησε να «κρεμάσει» τον τερματοφύλακα, αλλά εκείνος μπλόκαρε.

14-07-23 23:36

75' Διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Χούανκαρ μπήκε στην περιοχή μετά από υπέροχη συνεργασία, έκανε το σουτ που κόντραρε, ενώ το σουτ του Μαντσίνι στη συνέχεια πέρασε λίγο δίπλα από το δοκάρι.

14-07-23 23:35

14-07-23 23:33

Ξεκινά ξανά το παιχνίδι μετά το cooling break

14-07-23 23:28

Δύο νέες αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Οι Μπρινιόλι και Κάτρης, στις θέσεις των Λοντίγκιν και Σιδερά, αντίστοιχα.

64' Μεγάλη ευκαιρία για τη Χάποελ. Μετά την εκτέλεση, οι Ισραηλινοί έφυγαν στην αντεπίθεση, ο Μπαντάς μπήκε βρήκε με απίθανη μπαλιά τον Ελίας, ο οποίος κοντρόλαρε και σούταρε από τα πλάγια της περιοχής, με τον Λοντίγκιν να διώχνει σε κόρνερ,

14-07-23 23:22

63' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Τζούρισιτς έστρωσε την μπάλα στον Γερεμέγεφ, με το διαγώνιο σουτ του Σουηδού να απομακρύνεται σε κόρνερ.

14-07-23 23:10

58' Καλή στιγμή για τη Χάποελ. Ο Μπαντάς έκανε ωραία κίνηση και βγήκε τετ-α-τετ με τον Λοντίγκιν, με τον τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού να διώχνει σε κόρνερ.

Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Φικάι, Σιδεράς, Χουάνκαρ, Τσοκάι, Ζέκα, Τζούρισιτς, Αϊτόρ, Μαντσίνι και Γερεμεγιεφ η 11άδα

14-07-23 23:09

47' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό. Ο Βαγιαννίδης έκανε το γύρισμα, ο Μαντσίνι έκανε το κοντρόλ και έστρωσε στον Γερεμέγεφ, το πλασέ του οποίου σταμάτησε πάνω στον Μιγκέλ Βίτορ

14-07-23 22:43

43' Γκολ η Χάποελ. 1-1! Ο Λόπες βλέπει την κίνηση του Πέτερσεν, του περνά κάθετα την μπάλα, με τον δεύτερο να γυρίζει από αριστερά και τον Στογιάνοφ να εκτελεί με τη μία από την «καρδιά» της περιοχής.

14-07-23 22:33

14-07-23 22:29

30' ΓΚΟΛ ο Παναθηναϊκός και 1-0! Ο Μλαντένοβιτς έβγαλε την ωραία σέντρα και ο Βέρμπιτς με δύσκολη κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

14-07-23 22:25

Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες των δύο ομάδων!

14-07-23 22:20

22' Στιγμή για τη Χάποελ. Επικίνδυνη συρτή σέντρα του Λόπες, βρίσκει στην κίνηση τον Κλιμάλα, το σουτ του οποίου είναι άστοχο.

14-07-23 22:15

11' Ο Σιδεράς δέχεται την κίτρινη κάρτα στην εξέλιξη της φάσης.

14-07-23 22:01

6' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Σπόραρ πιάνει συρτό σουτ εκτός περιοχής, μπλοκάρει ο Μαρτσιάνο

1' Σέντρα της αναμέτρησης

14-07-23 21:41

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κωνσταντίνος Περράκης (Αθηνών) και βοηθοί οι Μεϊντάνας και Φωτόπουλος. 4ος ο Κατοίκος

14-07-23 21:40

H ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Λοντίγκιν, Κώτσιρας, Σιδέρας, Μάγκνουσον, Μλαντένοβιτς, Πέρεθ, Κλεϊνχέισλερ, Μπερνάρ, Παλάσιος, Βέρμπιτς, Σπόραρ.

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 22:00, στη Λεωφόρο, και θα μεταδοθεί ζωντανά από το Cosmote Sports 2HD.

14-07-23 21:39

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την φιλική αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με την Χαποέλ Μπερ Σεβά.