ΑΕΚ

30-07-23 21:56

Τέλος στο ματς, νίκη για την ΑΕΚ με 3-1 στην Τραπεζούντα!

30-07-23 21:48

87' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ με τον Άμραμπατ να πλασάρει στην κλειστή γωνία του Τσακίρ, ο οποίος απέκρουσε σε κόρνερ.

30-07-23 21:46

30-07-23 21:44

Απέκρουσε ο Αθανασιάδης!

30-07-23 21:43

81' Πέναλτι για την Τράμπζονσπορ! Ο Πέτρος Μάνταλος έκανε χέρι εντός περιοχής με τον Μπακασέτα να εκτελεί.

30-07-23 21:38

Πολύ όμορφο γκολ και αυτό με τον Μάνταλο να κλέβει την μπάλα και να πασάρει στον Γκατσίνοβιτς, αυτός με τη σειρά του έδωσε στον Σιντιμπέ, που γύρισε την μπάλα στο σημείο του πέναλτι και ο Ολλανδός με την πρώτη του επαφή, έκανε το 3-1!

75' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Φαν Βέερτ!

30-07-23 21:36

73' Αλλαγές για την ΑΕΚ. Ο Τομ Φαν Βέερτ περνά στη θέση του Λιβάι Γκαρσία, ενώ και ο Μοχαμάντι θα πάρει τη θέση του Χατζισαφί.ε

30-07-23 21:34

Δέχονται τις πρώτες βοήθειες οι δύο παίκτες. Ήταν πολύ δυνατή η σύγκρουση.

Σύγκρουση του Λιβάι Γκαρσία με τον Μπένκοβιτς. Στο έδαφος οι δύο ποδοσφαιριστές.

30-07-23 21:31

69' Το απέκρουσε ο Τσακίρ! Ο Λιβάι Γκαρσία ανέλαβε την εκτέλεση, στέλνοντας την μπάλα στη δεξιά γωνιά, με τον Τούρκο τερματοφύλακα να διώχνει, ενώ στην επαναφορά ο φορ της ΑΕΚ νικήθηκε ξανά από τον αρχηγό της Τράμπζονσπορ.

30-07-23 21:30

68' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Σιντιμπέ έκανε τη σέντρα από τα δεξιά, ο Γκατσίνοβιτς πήγε να πάρει την κεφαλιά, δέχθηκε το μαρκάρισμα από τον Μπακασέτα και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα.

30-07-23 21:25

63' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Ο Τσούμπερ περνά εκτός μαζί με τον Τσούμπερ. Μέσα ο Ροδόλφο Πισάρο και ο Πέτρος Μάνταλος.

30-07-23 21:22

58' Όμορφη αντεπίθεση από τους παίκτες της ΑΕΚ, με τον Λιβάι να πασάρει αριστερά στον Γκατσίνοβιτς, ο Σέρβος έκανε τις ντρίμπλες, ελευθερώθηκε, την έφερε στο δεξί, όμως η μπάλα κόντραρε, έχασε δύναμη και κατέληξε στην αγκαλιά του τερματοφύλακα της Τράμπζονσπορ.

30-07-23 21:17

Ο Έλληνας διεθνής εκτέλεσε με το αριστερό το φάουλ, έφερε την μπάλα στην περιοχή, εκεί που ο Ουρουγουανός στράικερ με κεφαλιά την έστειλε... αφύλαχτος στα δίχτυα μειώνοντας σε 2-1 για την Τράμπζονσπορ.

54' Γκολ για την Τράμπζονσπορ με ασίστ Μπακασέτα και γκολ από τον Μάξι Γκόμες.

30-07-23 21:08

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

Ο Ματίας Αλμέιδα προχώρησε σε τέσσερις αλλαγές στην ανάπαυλα. Συγκεκριμένα πέρασαν στο ματς, Γκατσίνοβιτς, Γαλανόπουλος και Άμπραμπατ και Αθανασιάδης, με τους Ρότα, Σιμάνσκι, Ελιάσον και Στάνκοβιτς να περνούν εκτός.

30-07-23 20:57

30-07-23 20:52

30-07-23 20:50

45+2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου με την ΑΕΚ να προηγείται 2-0 της Τράμπζονσπορ με τα γκολ του Λιβάι Γκαρσία και του Νίκλας Ελίασον.

30-07-23 20:47

45' Ο Τσούμπερ βρίσκεται σε θέση οφσάιντ και το γκολ του από την όμορφη μπαλιά του Πινέδα ακυρώνεται.

30-07-23 20:46

30-07-23 20:44

Οι παίκτες της ΑΕΚ αναπτύχθηκαν υπέροχα από τα δεξιά με τον Τσούμπερ να πιέζεται και να ελευθερώνει την μπάλα στον Λιβάι Γκαρσία. Αυτός βγήκε από τα δεξιά, πάτησε στην περιοχή γύρισε την μπάλα στο πέναλτι, ο Πινέδα δεν μπόρεσε αρχικά, όμως ο Ελιάσον στη συνέχεια με πλασέ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα για το 2-0.

30-07-23 20:42

41' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ με τον Νίκλας Ελίασον!

30-07-23 20:40

37' Σύρραξη τώρα! Μπακασέτας και Σιμάνσκι ήρθαν στα... χέρια! Ο Πολωνός χαφ μάρκαρε τον αρχηγό της Εθνικής, ο οποίος απάντησε.. Τα πνεύματα... ηρέμησαν με «πυροσβέστη» τον Κουρμπέλη.

30-07-23 20:38

36' Απειλεί ξανά η ΑΕΚ. Ακόμη μια προσπάθεια από τη δεξιά πτέρυγα με τον Τσούμπερ να πατά την μπάλα στον Ρότα, με τον Έλληνα δεξιό μπακ να συγκλίνει και να σουτάρει με το αριστερό, όμως ο Ουγκουρτσάν μπλόκαρε.

30-07-23 20:35

Έκτο γκολ στα φιλικά για τον επιθετικό από το Τρινιντάντ. Είχαν προηγηθεί τα τρία απέναντι στη Σαχτάρ Ντόνετσκ στην Ολλανδία, αλλά και τα δύο κόντρα στον Βόλο.

30-07-23 20:33

31' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ! Από εκτέλεση κόρνερ η μπάλα έφτασε στον Μήτογλου, αυτός πέφτοντας την έδωσε στον Λιβάι Γκαρσία, που με μονοκόμματο σουτ την έστειλε στα δίχτυα για το 0-1.

30-07-23 20:32

30' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ με τον Τσούμπερ να υποδέχεται στην περιοχή την μπάλα από την πάσα του Λιβάι, όμως ο τερματοφύλακας της Τράμπζονσπορ έδιωξε σε κόρνερ.

30-07-23 20:26

24' Καλή στιγμή για την Τράμπζονσπορ με τον Τάσο Μπακασέτα να υποδέχεται την μπάλα στην περιοχή και να σουτάρει, όμως ο Στάνκοβιτς μπλόκαρε.

30-07-23 20:25

30-07-23 20:24

30-07-23 20:18

18' Ακόμη μια απειλή για την ΑΕΚ με τον Χατζισαφί να βρίσκει τον Λιβάι που έκανε την κίνηση στον κενό χώρο, όμως το γύρισμα του δεν είχε αποδέκτη, με την μπάλα να φεύγει παράλληλα από την εστία.

15' Γκολ για την ΑΕΚ το οποίο ακυρώνεται καθώς την στιγμή που ο Πινέδα βγάζει την κάθετη ο Λιβάι Γκαρσία είναι εκτεθειμένος.

30-07-23 20:13

11' Πρώτη καλή στιγμή για την ΑΕΚ με τον Πινέδα να κάνει την ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και να περνά στον Λιβάι Γκαρσία, όμως το σουτ του επιθετικού της «Ένωσης» πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

30-07-23 20:11

9' Αλλαγή τελικά για την ΑΕΚ με τον Μήτογλου να παίρνει τη θέση του τραυματία Βίντα.

30-07-23 20:07

8' Πολύ μεγάλη απόκρουση του Στάνκοβιτς! Ο Κροάτης είπε όχι σε εξ επαφής κεφαλιά του Μάξι Γκόμεζ έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Ομούρ.

30-07-23 20:04

Πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου ο Κροάτης στόπερ, ο οποίος δείχνει να μην πατά καλά.

2' Πρόβλημα με τον Ντομαγκόι Βίντα στην ΑΕΚ. Ο Κροάτης βρέθηκε στο έδαφος και δέχεται τις πρώτες βοήθειες. Ο Γεράσιμος Μήτογλου έχει σηκωθεί προληπτικά για προθέρμανση.

30-07-23 20:02

1' Ξεκίνησε το φιλικό στην Τραπεζούντα

30-07-23 19:59

Κάνουν την είσοδο τους στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

30-07-23 19:55

30-07-23 19:54

30-07-23 19:53

Τράμπζονσπορ: Ουγκουρτσάν, Ντένσβιλ, Μπένκοβιτς, Λάρσεν, Ερέν, Κουρμπέλης, Μπακασέτας, Αμπντουλκαντίρ, Βίσκα, Τρεζεγκέ, Γκόμες.

Από την άλλη πλευρά οι γηπεδούχοι θα έχουν στην αρχική τους ενδεκάδα τον Κουρμπέλη και τον Μπακασέτα, ενώ αντίθετα ο... φευγάτος Μανώλης Σιώπης, είναι εκτός αποστολής.

ΑΕΚ (Ματίας Αλμέιδα): Στάνκοβιτς - Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί - Σιμάνσκι, Γιόνσον, Ελίασον, Πινέδα - Τσούμπερ, Λιβάι Γκαρσία.

30-07-23 19:52

Για την ΑΕΚ του Ματίας Αλμέιδα, κάτω από την εστία θα είναι ο Στάνκοβιτς και οι Ρότα, Βίντα, Μουκουντί, Χατζισαφί στην τετράδα της άμυνας. Σιμάνσκι, Γιόνσον, Πινέδα και Ελίασον στην τετράδα του άξονα, με τους Τσούμπερ, Γκαρσία στην κορυφή της επίθεσης.

Πάμε να δούμε και τις ενδεκάδες του φιλικού.

Το φιλικό είναι προγραμματισμένο για τις 20:00 και θα έχει τηλεοπτική μετάδοση από το COSMOTE SPORT 1 HD.

30-07-23 19:51

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την φιλική αναμέτρηση της ΑΕΚ με την Τράμπζονσπορ από την Τραπεζούντα, λίγες ημέρες πριν τις υποχρεώσεις της Ένωσης στην Ευρώπη, πιθανότατα κόντρα στην Ντιναμό Ζάγκρεμπ.