Ο Παναθηναϊκός "κλειδώνει" την παρουσία του στους ομίλους του Europa League και πλέον περιμένει τη Μαρσέιγ για τον τρίτο προκριματικό του Champions League.

01-08-23 22:28

Τέλος της αναμέτρησης! Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 2-2

01-08-23 22:24

90+5' Κίτρινη κάρτα για τον Τσόκαϊ

01-08-23 22:20

90+1' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Βέρμπιτς στην θέση του Μπερνάρντ

88' Ωραία ενέργεια του Ιωαννίδη από την πλάγεια γραμμή, έστρωσε στον Κλεϊνσχέιλερ αλλά το σουτ πήγε ψηλά άουτ.

01-08-23 22:14

87' Κίτρινη κάρτα για τον Κόχουτ

01-08-23 22:12

01-08-23 22:08

79' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τους Σπόραρ και Τζούρισιτς να περνάνε εκτός αγωνιστικού χώρου και να αποθεώνονται και στην θέση τους να περνάνε ο Ιωαννίδης και Κλεϊνχέισλερ

01-08-23 22:07

75' Κόκκινη κάρτα για τον Τάντσικ για πολύ σκληρό μαρκάρισμα στον Χουάνκαρ

Μπλοκάρει ο Μπρινιόλι

01-08-23 22:03

74' Κόρνερ για την Ντνίπρο

01-08-23 22:02

Φοβερή ενέργεια του Τζούρισιτς από τα δεξιά, θα γυρίσει στον Σπόραρ που μέσα από την περιοχή θα κάνει με σουτ το 2-2!

01-08-23 22:01

70' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!

01-08-23 21:59

01-08-23 21:56

66' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Τσόκαϊ στην θέση του Βιλένα

01-08-23 21:54

63' Πιέζουν οι Ουκρανοί και για τρίτο γκολ

01-08-23 21:50

01-08-23 21:48

60' Αλλαγή για τη Ντνίπρο με τον Σβάτοκ στην θέση του Σαράπι

01-08-23 21:47

Μετά την εκτέλεση κόρνερ ο Σαράπι με κεφαλιά μόνος του θα κάνει το 1-2!

01-08-23 21:46

54' Γκολ για την Ντνίπρο!

54' Κόρνερ για τη Ντνίπρο

01-08-23 21:42

52' Μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό. Ο Μαντσίνι έκανε τρομερό σόλο, έδωσε στον Σπόραρ αλλά εκείνος άργησε να εκτελέσει με αποτέλεσμα να απομακρύνει η άμυνα.

01-08-23 21:40

49' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα από τον Σπόραρ από τα αριστερά με τον Μαντσίνι να κάνει το σουτ, αλλά τον τερματοφύλακα της Ντνίπρο να μπλοκάρει

01-08-23 21:39

47' Απειλεί και πάλι η Ντνίπρο με σουτ του Σαράμπι να μπλοκάρει και πάλι ο Μπρινιόλι

01-08-23 21:38

46' Νέα μεγάλη ευκαιρία για τη Ντνίρπο με τον Μπρινιόλι να αποκρούει εντυπωσιακά σουτ του Μπλάνκο!

01-08-23 21:36

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μαντσίνι στην θέση του Παλάσιος

01-08-23 21:21

Τέλος του πρώτου ημιχρόνου! Παναθηναϊκός - Ντνίπρο 1-1

01-08-23 21:20

Τεράστια ευκαιρία  για τη Ντνίπρο! Μετά την εκτέλεση φάουλ και αδράνεια της άμυνας του Παναθηναϊκού ο Μπάσιτς μόνος του από κοντά θα στείλει την μπάλα άουτ!

01-08-23 21:17

45+6' Φάουλ για τη Ντνίπρο σε πλάγια θέση

01-08-23 21:15

45+2' Κίτρινη κάρτα στον Παλάσιος

01-08-23 21:13

45' Πέντε λεπτά επιπλέον χρόνου στο πρώτο ημίχρονο

Έδιωξε η άμυνα των Ουκρανών

01-08-23 21:12

43' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε πλάγια θέση

01-08-23 21:11

43' Κίτρινη κάρτα στον Ρουμπτζίνσκι

01-08-23 21:09

01-08-23 21:08

40' Γκολ για την Ντνίπρο στην κόντρα και πάλι με τον Ντόμπβικ, αλλά θα ακυρωθεί γιατί στην αρχή της φάσης έχει κάνει χέρι ο Μπλάνκο

01-08-23 21:06

39' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

37' Αλλαγή για τη Νντίπρο με τον Κιναρέκιν στην θέση του τραυματία Βόλινετς

01-08-23 21:04

Ο κόσμος του Παναθηναϊκού χειροκροτεί τον Βόλινετς που αποχωρεί

01-08-23 21:03

Τραυματίστηκε ο τερματοφύλακας της Ντνίπρο και μάλιστα θα αντικατασταθεί

01-08-23 21:02

33' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Φοβερή κάθετη του Κώτσιρα με τον Παλάσιος να μην μπορεί να νικήσει σε τετ α τετ τον τερματοφύλακα της Ντνίπρο, ενώ στη συνέχεια ο Μπερνάρ θα σουτάρει άουτ σε κενή εστία!

01-08-23 21:01

32' Δυνατό σουτ από τον Ρουμπτζίνσκι θα μπλοκάρει ο Μπρινιόλι

01-08-23 20:58

32' Μετά το γκολ οι Ουκρανοί έχουν πάρει μέτρα στον αγωνιστικό χώρο

Απομάκρυναν οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού

01-08-23 20:54

28' Φάουλ για τη Ντνίπρο σε πλάγια θέση

01-08-23 20:53

Φοβερή ατομική ενέργεια από τον Ντόμπβικ, που από πλάγια θέση θα νικήσει και τον Μπρινιόλι από πλάγια θέση κάνοντας το 1-1!

01-08-23 20:49

23' Γκολ για τη Ντνίπρο!

20' Κίτρινη κάρτα για τον Μπλάνκο

01-08-23 20:46

Πλέον η Ντνίπρο θέλει τρία γκολ για να πάει το ματς στην παράταση και τέσσερα για να προκριθεί.

01-08-23 20:44

Μετά από βαθιά μπαλιά Γεντβάι και λάθος συνεννόηση μεταξύ του στόπερ και του τερματοφύλακα της Ντνίπρο, ο Σπόραρ με λόμπα θα κάνει το 1-0!

01-08-23 20:41

15' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!

01-08-23 20:39

11' Ωραία ομαδική προσπάθεια από τους παίκτες του Παναθηναϊκού, με τον Βιλένα να κάνει το σουτ αλλά τον τερματοφύλακα της Ντνίπρο να μπλοκάρει

01-08-23 20:38

Επιθετικό φάουλ από τους Πράσινους

9' Νέο κόρνερ για το Τριφύλλι

01-08-23 20:33

8' Σουτ από τον Παλάσιος με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ

01-08-23 20:32

Πέρασε άουτ η μπάλα

3' Νέο κόρνερ για τους Πράσινους

01-08-23 20:30

2' Σουτ από τον Κώτσιρα με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ

01-08-23 20:27

1' Σέντρα στην αναμέτρηση

01-08-23 20:25

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

01-08-23 19:50

Λιγότερο από 10 λεπτά για την σέντρα

01-08-23 19:41

Η ενδεκάδα της Νντίπρο: Βόλινετς, Καπλιένκο, Σαράπι, Άνταμιουκ, Πάσιχ, Ντομίνγκο Μπλάνκο, Μπαμπένκο, Ρουμπχίνσκι, Πιχαλιόνοκ, Μιροσνιτσένκο, Ντόμπβικ

01-08-23 19:39

01-08-23 19:16

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Μπρινιόλι, Κώτσιρας, Γέντβαϊ, Μάγκνουσον, Χουάνκαρ, Πέρεθ, Βιλένα, Τζούριτσιτς, Παλάσιος, Μπερνάρ, Σπόραρ.

01-08-23 19:15

01-08-23 19:13

Ο Παναθηναϊκός αν καταφέρει να περάσει τους Ουκρανούς θα βρει απέναντί του την Μαρσέιγ στον τρίτο προκριματικό του Champions League, με τον πρώτο αγώνα να γίνεται στις 8 ή 9 Αυγούστου στην Αθήνα και την ρεβάνς στις 15 του ίδιου μήνα στην Γαλλία.

01-08-23 19:12

Να υπενθυμίσουμε ότι το Τριφύλλι έχει προβάδισμα με 3-1 μετά τον πρώτο αγώνα που έγινε μια εβδομάδα νωρίτερα.

01-08-23 19:11

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 20:30, στην Λεωφόρο, και θα μεταδοθεί από την Cosmote Sports 1HD.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση ρεβάνς του Παναθηναϊκού με την Ντνίπρο για τον δεύτερο προκριματικό γύρο του Champions League.