03-08-23 23:12

6 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

03-08-23 23:10

03-08-23 23:08

89' Ο Πάλμα βγαίνει και μπαίνει ο Ματαρίτα.

03-08-23 23:07

86' Ο Λάζαρος Χριστοδουλόπουλος μπαίνει στο ματς και βγαίνει ο Μορόν.

03-08-23 23:04

03-08-23 22:57

80' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ

Μετά από εκτέλεση φάουλ του Πάλμα, ο Φαμπιάνο τρυπώνει στην αντίπαλη άμυνα και με ωραία κεφαλιά εκτελεί τον αντίπαλο κίπερ για το 1-0.

03-08-23 22:55

76' Γύρισμα του Εμπακατά, ο Πάβιτσιτς δεν τελειώνει σωστά τη φάση.

03-08-23 22:51

73' Τερτεριάν αντί Γκριγκοριάν για την Αραράτ.

03-08-23 22:47

70' Ευκαιρία για την Αραράτ. Σουτ του Γένε, η μπάλα λίγο άουτ.

12-4 οι τελικές υπέρ του Άρη.

64' Δύο αλλαγές για την Αραράτ. Σερομπιάν, Τέρα αντί Αβανεσιάν, Καστανιέιρα.

03-08-23 22:32

52' Νέα φάση για τον Άρη! Σέντρα του Σαβέριο από τα δεξιά, τρομερή κίνηση του Μορόν που βγαίνει πρώτος πάνω στην μπάλα και πιάνει την γυριστή κεφαλιά που βγάζει ο Ερμάκοφ.

03-08-23 22:24

46' Φάση για τον Άρη, η καλύτερή του στο ματς! Ωραία προσπάθεια του Σαβέριο, παίζει το ένα-δύο και κάνει το τελείωμα με το εξωτερικό από τα όρια της περιοχής αλλά η μπάλα περνά λίγο άουτ.

03-08-23 22:07

Σέντρα στο ματς

03-08-23 22:03

Τέλος ημιχρόνου

03-08-23 22:01

42' Κάρτα στον Οντουμπάτζο

03-08-23 21:58

42' Ο Φαμπιάνο κεφαλιά-πάσα στον Μορόν που πάει να κάνει το σουτ που με τη μία, αλλά κοντράρει σε σώμα αμυνομένου.

03-08-23 21:57

38' Άλλη μια στημένη μπάλα γύρω από την περιοχή της Αραράτ.

03-08-23 21:55

37' Μετά από κόρνερ του Πάλμα, ο Ρουπ βρίσκεται αμαρκάριστος μέσα στην περιοχή αλλά δεν μπορεί να τελειώσει τη φάση.

03-08-23 21:52

03-08-23 21:49

03-08-23 21:43

29' Κάρτα στον Μουραντιάν.

03-08-23 21:42

24' Πολύ καλή η εκτέλεση του Πάλμα, γλύφει το δεξί δοκάρι της εστίας!

03-08-23 21:40

23' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Άρη. Λίγο έξω και αριστερά από την περιοχή.

03-08-23 21:39

18' Νέα φάση για τους Αρμένιους! Κλέβει ξανά η Αραράτ και πατάει περιοχή, με τον Καστανιέιρα να κλείνει προς τα μέσα και να πλασάρει, αλλά ο Κουέστα μπλόκαρε.

03-08-23 21:37

18' Τεράστια ευκαιρία για την Αραράτ! Ο Γένε βγαίνει στην πλάτη της άμυνας και πάει να νικήσει με λόμπα τον Κουέστα, αλλά ο Ισπανός κίπερ το βγάζει αφού το πλασέ του αντιπάλου του δεν ήταν καλό.

03-08-23 21:34

17' Ευκαιρία για τον Άρη: Ο Φαμπιάνο από στόπερ βρίσκεται... φορ αλλά χάνει το κοντρόλ και δεν μπορεί μέσα από την περιοχή να εκτελέσει.

03-08-23 21:28

12' Πρώτη τελική για την Αραράτ, το μακρινό σουτ του Καστανιέιρα μπλόκαρε ο Κουέστα.

03-08-23 21:27

9' Γύρισμα του Αλεμάο, η μπάλα παίρνει πολύ ύψος και ο Κουέστα μπλοκάρει.

03-08-23 21:23

Ο Άρης θέλει να βάλει στο παιχνίδι τον κόσμο. Οι Αρμένιοι όμως δεν μασάνε από τέτοια κόλπα. Είναι αρκετά σκληροτράχηλοι ως ράτσα.

03-08-23 21:18

4' Πρώτη τελική στο ματς, το σουτ του Πάλμα περνά άουτ.

03-08-23 21:10

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

03-08-23 20:56

Σε περίπτωση πρόκριση που ο Άρης πάρει την πρόκριση, θα αντιμετωπίσει τη Ντιναμό Κιέβου στον 3ο προκριματικό γύρο

Υπενθυμίζουμε πως το πρώτο ματς στην Αρμενία είχε έρθει ισόπαλο 1-1

03-08-23 20:51

Αραράτ: Ερμάκοβ, Αλεμάο, Μπουένο, Σέλντ, Γκριγκόριαν, Μουραντιάν, Καστανέιρα, Ομπιέρο, Σερομπιάν, Έζα, Γέννε

03-08-23 20:49

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Εμπακατά, Φαμπιάνο, Οντουμπάτζο, Φεράρι, Τζούρασεκ, Νταρίντα, Μενέντεθ, Πάλμα, Ρουπ, Πάλμα, Μορόν

03-08-23 20:47

Το παιχνίδι αρχίζει στις 21:15 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη ρεβάνς για τον 2ο προκριματικό γύρο του Conference League, μεταξύ Άρη και Αραράτ στη Θεσσαλονίκη

03-08-23 20:01