Τέλος αγώνα

09-08-23 22:48

Εφτά λεπτά καθυστερήσεις

09-08-23 22:45

90' Κάρτα στον Μπερνάρ.

09-08-23 22:44

09-08-23 22:43

86' Γκεντουζί και Εμπεμπά μέσα, έξω οι Βερετού, Ομπαμεγιάνγκ για τη Μαρσέιγ.

09-08-23 22:39

83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟ

Υπέροχη συνεργασία με τον Κλεϊνχέισελερ να σπάει στον Ιωαννίδη και αυτός να δίνει πάρε-βάλε πάσα στον Μπερνάρ που με άψογο τελείωμα δίνει προβάδισμα στην ομάδα του.

09-08-23 22:36

80' Σέντρα του Μλαντένοβιτς, απομακρύνουν ξανά οι Γάλλοι...

77' Κάρτα στον Ρούμπεν που σταμάτησε τον Αρίτ με φάουλ ενώ έφευγε στην κόντρα.

09-08-23 22:33

75' Διπλή αλλαγή για τη Μαρσέιγ. Σαρ και Εντιαγέ έξω, Μουγκέ και Αρίτ μέσα.

09-08-23 22:30

09-08-23 22:29

72' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό. Μέσα οι Τσέριν, Ιωαννίδης, έξω οι Τζούριτσιτς, Σπόραρ. Αποθέωση από το κοινό...

09-08-23 22:23

70' Φάση για τον Παναθηναϊκό. Ο Τζούριτσιτς αδειάζει έναν αντίπαλο με τακουνάκι και σουτάρει μέσα από την περιοχή, στα σώματα η μπάλα!

09-08-23 22:18

65' Αποβολή για τον Κοντογκμπιά με δεύτερη κίτρινη! Με δέκα συνεχίζει η Μαρσέιγ!

09-08-23 22:17

Αλλαγή: Μέσα ο Κλεϊνχέισλερ, έξω ο Βέρμπιτς.

09-08-23 22:16

59' Ευκαιρία για ΠΑΟ: Σέντρα από Χουάνκαρ, οι Γάλλοι απομακρύνουν, ο Βιλένα έπιασε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

09-08-23 22:14

57' Ευκαιρία για Παναθηναϊκό: Ο Χουάνκαρ πάσαρε από αριστερά, ο Βιλένα άφησε, ο Μαντσίνι αντί να σουτάρει με τη μία, υποδέχτηκε τη μπάλα και έπιασε γυριστό σουτ που έφυγε άουτ.

09-08-23 22:11

53' Προϋποθέσεις για τον Παναθηναϊκό! Ωραίο 1-2  Βαγιαννίδη με Μαντσίνι, αλλά ο Ιταλός έπιασε αέρα αντί να κάνει ένα γεμάτο σουτ

09-08-23 22:07

50' Ευκαιρία για τη Μαρσέιγ! Ο Ουνάχι με την κλασική του κίνηση κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει στην απέναντι γωνία, σωτήρια ο Γεντβάι βάζει το κεφάλι του και απομακρύνει. Στην επαναφορά πιάνει νέο σουτ ο Κλάους, η μπάλα πάνω από την εστία.

09-08-23 22:06

49' Επικίνδυνη αντεπίθεση του Παναθηναϊκού, με τον Σπόραρ να φεύγει στην πλάτη της άμυνας και να σπάει στον επερχόμενο Τζούριτσιτς που έκανε κακό τελείωμα.

09-08-23 22:05

48' O Σπόραρ βγήκε από διαγώνια θέση δεξιά απέναντι από τη Γαλλική εστία. Ωστόσο υποδείχτηκε οφσάιντ.

09-08-23 22:03

Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

09-08-23 21:55

46' Ξεκίνημα στο δεύτερο μέρος

09-08-23 21:46

09-08-23 21:44

ΤΕΛΟΣ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ

44' Ευκαιρία για τη Μαρσέιγ: Κλείνει προς τα μέσα και σουτάρει περίπου 6-7 μέτρα μακριά από την περιοχή ο Ουνάχι, έχει καλή θέση και μπλοκάρει ο Μπρινιόλι.

09-08-23 21:32

43' Κάρτα στον Τζούριτσιτς

09-08-23 21:31

32' Εκτέλεση φάουλ από τον Μάγκνουσον, η μπάλα πάνω στο τείχος, μετά στρώθηκε στον Πέρεθ που σούταρε άουτ.

09-08-23 21:26

09-08-23 21:21

21' Ευκαιρία για την Μαρσέιγ: Ξεδιπλώνεται γρήγορα η ομάδα του Μαρθελίνο και μετά τη σέντρα του Ουνάχι, που ξεκίνησε από ελεγχόμενη θέση, ο Ομπαμεγιάνγκ κάνει κάκιστη κεφαλιά παρότι ήταν αμαρκάριστος στην περιοχή...

09-08-23 21:17

19' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό: Μετά την εκτέλεση κόρνερ, η μπάλα περνά απ' όλους και ο προωθημένος Γεβντάι δεν κάνει καλή κεφαλιά.

09-08-23 21:10

15' Κάρτα στον Εντιεγέ για έντονη διαμαρτυρια.

09-08-23 21:02

10' Σουτ του Πέρεθ, εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ.

09-08-23 21:00

1' Κάρτα στα 32 δευτερόλεπτα για τον Κοντογκμπιά που πήγε πολύ δυνατά πάνω στον Μαντσίνι.

1' Σέντρα στο ματς

09-08-23 20:58

Ενός λεπτού σιγή στη Λεωφόρο! Καθολική σιγή στη μνήμη του οπαδού της ΑΕΚ. Μπράβο στον κόσμο του ΠΑΟ.

09-08-23 20:57

Η εξέδρα όμως είναι κάπως μουδιασμένη. Δεν είναι τόσο θερμή και μπορούμε να καταλάβουμε το γιατί, μετά τη δολοφονία του 29χρονου Μιχάλη Κατσουρή, το βράδυ της Δευτέρας 7 Αυγούστου 2023, από χούλιγκανς της Ντιναμό Ζάγκρεμπ.

09-08-23 20:56

Οι ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο.

09-08-23 20:53

11άδα Μαρσέιγ: Πάου Λόπεθ - Κλoς, Μπαλέρντι, Ζιγκό, Λόντι - Κοντογκμπιά, Βερετού - Ουνάχι, Εντιαγέ, Σαρ – Ομπαμεγιάνγκ.

09-08-23 20:09

Ο Ρουμάνος Ίστβαν Κόβατς που είναι UEFA elite από το 2019 θα είναι ο διαιτητής του αγώνα του Παναθηναϊκού με τη Μαρσέιγ στο "Απόστολος Νικολαΐδης".

Βοηθοί είναι ο Μαρινέσκου και ο Αρτένε.

Στο VAR ο Ιταλός Πάολο Βαλέρι, ενώ τέταρτος είναι ο Μάρσελ Μπιρσάν.

09-08-23 20:06

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς ξεκινάει με βασικούς τους Βαγιαννίδη, Βέρμπιτς και Μαντσίνι, οι οποίοι παίρνουν την θέση των Κώτσιρα, Παλάσιος και Μπερνάρ σε σχέση με το τελευταίο παιχνίδι με τη Ντνίπρο.

Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Μπρινιόλι, στην άμυνα από τα αριστερά προς τα δεξιά θα βρίσκονται οι Χουάνκαρ, Μάγκνουσον, Γεντβάι και Βαγιαννίδης. Στην μεσαία γραμμή θα αγωνιστούν οι Πέρεθ, Βιλένα και Τζούρισιτς. Στο αριστερό άκρο θα ξεκινήσει ο Βέρμπιτς, στο δεξί ο Μαντσίνι και στην κορυφή ο Σπόραρ.