Πανσερραϊκός

26-08-23 23:28

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

26-08-23 23:26

90'+4' Σουτ του Ζίνι ήταν πολύ άστοχο...

26-08-23 23:25

90'+3' Εκτέλεση φάουλ από τον Γκατσίνοβιτς, η μπάλα έφυγε πάνω από τα δοκάρια.

26-08-23 23:24

90'+2' Σουτ του Στίνα έξω από την περιοχή, η μπάλα πάνω από την εστία του Αθανασιάδη.

26-08-23 23:21

Οχτώ λεπτά επιπέον χρόνος.

26-08-23 23:20

87' Κάρτα στον Θυμιάνη.

85' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Χόβαν βγάζει άλλο ένα σουτ του Γιόνσον μέσα στην περιοχή.

26-08-23 23:18

26-08-23 23:17

84' Έξω ο Στάικος, μέσα ο Στίνα για τον Πανσερραϊκό.

26-08-23 23:13

83' Πολύ μεγάλη φάση για την ΑΕΚ! Σουτ του Γιόνσον μέσα από την περιοχή, ο Χόβαν διώχνει με τα πόδια και ο Αραούχο παίρνει το ριμπάουντ αλλά το τελείωμά του γλύφει το αριστερό δοκάρι της εστίας.

26-08-23 23:12

26-08-23 23:09

78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Μιγιάτ Γκατσίνοβιτς με ωραία ατομική προσπάθεια φέρνει το ματς στα ίσια.

75' Κάρτα στον Πεταυράκη τώρα. Φάουλ σε καλό σημείο για την ΑΕΚ.

26-08-23 23:06

73' Κάρτα στον Φλίσκα (στον πάγκο των φιλοξενούμενων) για διαμαρτυρία. Φώναξαν στον Πανσερραϊκό γιατί ο Χόβαν πήρε κάρτα για καθυστέρηση, ενώ δεν είχαν ολοκληρωθεί οι αλλαγές της ΑΕΚ.

26-08-23 23:03

71' Τριπλή αλλαγή από τον Ματίας Αλμέιδα! Αραούχο, Σιμάνσκι, Γκατσίνοβιτς μέσα, έξω οι Ελίασον, Γαλανόπουλος, Σιντιμπέ.

26-08-23 23:01

69' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Πισάρο ξεμαρκαρίστηκε εκτός περιοχής, έπιασε δυνατό σουτ, αλλά ο Χόβαν και πάλι είχε απάντηση, διώχνοντας σε κόρνερ.

68' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Φαν Βέερτ σουτάρει μέσα στην περιοχή, το σουτ του εξουδετερώνεται. Άλλη μία προσπάθεια χαμένη για τον Ολλανδό που είναι οι μοιραίος σήμερα.

26-08-23 23:00

66' Σουτ του Μάνταλου στην κίνηση, η μπάλα άουτ.

26-08-23 22:59

26-08-23 22:56

65' Τριπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Πηλέας, Μούργος και Άλεξιτς έξω, Γούλερι, Μπαΐροβιτς και Τσαγκαλίδης μέσα.

26-08-23 22:55

63' Αστοχεί ο Φαν Βέερτ! Ο Χόβαν έπεσε δεξιά, ο Ολλανδός στοχεύει στο κέντρο, όμως ο τερματοφύλακας του Πανσερραϊκού έδιωξε με τα πόδια.

Ο Φαν Βέερτ πάνω απ'τη μπάλα.

26-08-23 22:54

60' Πέναλτι για την ΑΕΚ ύστερα από ανατροπή του Πισάρο. Ο Γκορτσίλας συμβουλεύεται και το VAR στο ακουστικό.

26-08-23 22:53

59' Τεράστια ευκαιρία για Πανσερραϊκό: Ο Άλεξιτς έφυγε στην πλάτη του Μήτογλου, έπιασε σουτάρα από τα 30 μέτρα, με την μπάλα να περνά ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι!

26-08-23 22:51

59' Κεφαλιά του Φαν Βέερτ, ύστερα από σέντρα του Σιντιμπέ από αριστερά, η μπάλα πήρε ύψος και έφυγε ψηλοκρεμαστά πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

26-08-23 22:46

57' Σουτ του Γαλανόπουλου, η μπάλα κόντραρε και πέρασε νέο κόρνερ.

26-08-23 22:43

53' Σουτ του Πινέδα, η μπάλα κόντραρε στον Μάνταλο και βγήκε άουτ.

26-08-23 22:41

49' Εκτέλεσε στην κλειστή γωνία ο Σιντιμπέ, με τα πόδια... γονατιστός έδιωξε ο Χόβαν!

26-08-23 22:39

48' Φάουλ σε καλή θέση για την ΑΕΚ.

Έναρξη δευτέρου μέρους

26-08-23 22:38

Η ΑΕΚ θα παίξει με Πινέδα δεξί μπακ, Μήτογλου, Μοχαμαντί, στόπερ και Σιντιμπέ στα αριστερά.

Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Ο Θυμιάνης αντί του Ματίας

26-08-23 22:20

Αλλαγή για την ΑΕΚ: Ο Πινέδα αντί του Χρυσόπουλου

26-08-23 22:19

Λήξη πρώτου μέρους

26-08-23 22:18

45'+4' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σούτ του Πισάρο εκτός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ.

26-08-23 22:17

45'+2' Κάρτα στον Γκατσίνοβιτς για διαμαρτυρία. Ο Σέρβος την πήρε ενώ έκανε προθέρμανση...

26-08-23 22:16

Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

26-08-23 22:15

26-08-23 22:14

45' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό: Μετά την εκτέλεση του κόρνερ, ο Κοτζαμανίδης πιάνει την καρφωτή κεφαλιά αλλά ο Αθανασιάδης διώχνει.

26-08-23 22:07

42' Τρομερή ατομική προσπάθεια του Πηλέα, πέφτει στην περιοχή της ΑΕΚ μετά από μαρκάρισμα του Σιντιμπέ και φωνάζει για πέναλτι αλλά ο Γκορτσίλας φωνάζει "παίζεται"

26-08-23 22:05

37' Κίτρινη στον Γκοτζαμανίδη

26-08-23 22:02

34' Πολύ καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ωραία συνεργασία των κιτρινόμαυρων, τακουνάκι του Σιντιμπέ στον Μάνταλο που κάνει το συρτό σουτ μέσα από την περιοχή αλλά η μπάλα καταλήγει στην εξωτερική πλευρά των διχτυών.

26-08-23 22:01

Οι παίκτες της ΑΕΚ ζήτησαν πέναλτι για χέρι του Μπέργκστρομ στην προηγούμενη φάση. Στο ριπλέι φαίνεται να υπάρχει κάτι...

26-08-23 22:00

31' Δοκάρι για την ΑΕΚ: Ύστερα από σέντρα του Ελίασον από δεξιά, η άμυνα του Πανσερραϊκού δεν απομάκρυνε, η μπάλα στρώθηκε στον Πισάρο το γυριστό σουτ του οποίο χτύπησε στο αριστερό δοκάρι του Χόβαν.

26-08-23 21:59

29' Νέα ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό: Ο Μούργος πάει να πιάσει την άμυνα της Ένωσης, αλλά το σουτ του κόντραρε στα σώματα.

26-08-23 21:57

28' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό! Λάθος στην άμυνα της ΑΕΚ, δεν μπορεί να τελειώσει καλά τη φάση απέναντι από τον Αθανασιάδη ο Άλεξιτς.

26-08-23 21:56

Ο Γκορτσίλας πήγε να δει τη φάση στην οθόνη. Είδε ότι το χέρι του παίκτη του Πανσερραϊκού ήταν κολλημένο και έδωσε ελεύθερο, αν και οι παίκτες της ΑΕΚ ζήτησαν κόρνερ.

23' Δόθηκε πέναλτι για την ΑΕΚ για χέρι του Ουεντραόγκο

26-08-23 21:48

26-08-23 21:39

12' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Μοχαμαντί έκανε μία σέντρα-σουτ, ο Χόβαν απέκρουσε ενστικτωδώς με το πόδι και από κοντά ο Φαν Βέερτ σημάδεψε πάνω από τα δοκάρια.

10' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Σιντιμπέ από δεξιά, ο Φαν Βέερτ στο δεύτερο δοκάρι έκανε κάτι σαν παράλληλο γύρισμα με την άμυνα του Πανσερραϊκού να διώχνει σε κόρνερ.

26-08-23 21:37

9' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Ελίασον ελίχτηκε στα δεξιά της περιοχής, σούταρε με το αριστερό, αλλά η μπάλα έφυγε άουτ δίπλα από το δοκάρι. Προηγουμένως οι γηπεδούχοι φώναξαν για πέναλτι για ένα σπρώξιμο του Σιντιμπέ εντός περιοχής.

26-08-23 21:35

7' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Φαν Βέερτ βρέθηκε σε σημείο βολής απέναντι από τον Χόβαμ αλλά σημάδεψε πάνω από τα δοκάρια.

26-08-23 21:32

5' Πρώτη τελική για την ΑΕΚ. Σέντρα του Ελίασον, γυριστή κεφαλιά του Φαν Βέερτ, η μπάλα άουτ.

26-08-23 21:30

1' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ

Σέντρα του Πηλέα από αριστερά, ο Άλεξιτς πετάχτηκε στο πρώτο δοκάρι και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ. Τραγική αντίδραση της άμυνας της ΑΕΚ που προηγουμένως είχε γλιτώσει το γκολ, αλλά τα λιοντάρια χτύπησαν ξανά.

26-08-23 21:29