0:3

Ολυμπιακός

31-08-23 22:47

ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

90' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ροντινέι έκανε το γύρισμα, δεν πρόλαβε ο Ελ Αραμπί να μπει με την μπάλα στα δίχτυα, ο Σκάρπα προσπάθησε στην συνέχεια, αλλά τελικά απομάκρυναν οι Σέρβοι.

86' Νέα μεγάλη ευκαιρία! Ο Μπιέλ εφορμά στην περιοχή, κάνει το διαγώνιο σουτ αλλά ο Σαμούροβιτς διώχνει με τα πόδια.

84' Νέα μεγάλη διπλή φάση για τον Ολυμπιακό! Ο Βρουσάι κλείνει προς τα μέσα, σουτάρει, αλλά ο Σαμούροβιτς διώχνει προσωρινά, με τον Ελ Αραμπί στη συνέχεια να μην μπορεί από κοντά να σκοράρει!

31-08-23 22:36

81' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Γλυκιά σέντρα του Έσε που βρέθηκε σε ρόλο... εξτρέμ, η καρφωτή κεφαλιά του Αραμπί περνά ελάχιστα άουτ.

31-08-23 22:35

78' Ο Αραμπί στην κόντρα, πάει να περάσει... τρεις φορές έναν αντίπαλο πριν τελειώσει τη φάση και κόβεται!

31-08-23 22:32

76' Ο Ολυμπιακός κέρδισε πέναλτι για φάουλ πάνω στον Ελ Αραμπί, ωστόσο υπάρχει οφσάιντ νωρίτερα στη φάση και δεν θα δοθεί

31-08-23 22:25

71' Απειλεί ο Ολυμπιακός. Εκτέλεση κόρνερ του Σκάρπα, γυριστή κεφαλιά του Αραμπί, η μπάλα μισό μέτρο από το δεξί δοκάρι.

68' Μέσα ο Καρβάλιο, έξω ο Μασούρας για τον Ολυμπιακό.

67' Πρώτη στιγμή για την Τσουκαρίτσκι! Μετά το γύρισμα του Ζε Μάριο, ο Στάνκοβιτς κάνει το πλασέ στην κίνηση αλλά ο Πασχαλάκης έχει σωστή θέση και μπλοκάρει.

64' Άλλη μια ευκαιρία από τον ασταμάτητο Ολυμπιακό! Δεν πιάνει στην αντεπίθεση η ομάδα το Μαρτίνεθ, ο Μπιέλ κλείνει προς τα μέσα και ψάχνει το απέναντι "Γ" αλλά η μπάλα περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια.

31-08-23 22:16

62' Φάση για τον Ολυμπιακό! Άλλο ένα κλέψιμο και μια ακόμη ταχύτατη κόντρα, ο Αραμπί σπάει στον Βρουσάι ο οποίος από καλή θέση μέσα από την περιοχή σουτάρει άουτ.

31-08-23 22:10

31-08-23 22:06

53' ΓΚΟΛ Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!

Από κόρνερ του Φορτούνη ο Ρέτσος πήρε την κεφαλιά και σκόραρε για το 3-0

31-08-23 22:02

49' Πάει να βγάλει καλή φάση η Τσουκαρίτσκι, ο Έσε είναι και εκεί για να κόψει!

31-08-23 21:45

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο.

31-08-23 21:40

Ο Μπιέλ σκοράρει και κάνει το 2-0

31-08-23 21:34

Ο Φορτούνης έκανε μαγική ασίστ, έβγαλε τετ α τετ τον Ελ Κααμπί, αυτός βρήκε δίχτυα αλλά ήταν οφσάιντ και το 1-0 παραμένει

31-08-23 21:29

33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Μασούρας μετά από πάσα του Μπιέλ  κάνει το 1-0

31-08-23 21:28

31-08-23 21:23

20' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Ο Ρέτσος πήρε την κεφαλιά, απέκρουσε δύσκολα ο τερματοφύλακας και στη συνέχεια ο Μασούρας αστόχησε από κοντά και έστειλε τη μπάλα άουτ

12' Ο Χέσε σούταρε έξω από την περιοχή με δύναμη, η μπάλα κόντραρε και σε ένα κεφάλι και κατέληξε στο δοκάρι

31-08-23 21:07

Ο Ολυμπιακός κλέβει διαρκώς μπάλες και προσπαθεί να βρει χώρους για γρήγορες κόντρες, χωρίς να έχει βγάλει φάση ως τώρα.

31-08-23 21:00

3' Πρώτη κάρτα στο ματς, είναι για τον Ντρέζγκιτς.

31-08-23 20:15

Σέντρα στο ματς

31-08-23 20:13

Γνωστές έγιναν οι επιλογές του Ντιέγκο Μαρτίνεθ για το αρχικό σχήμα του Ολυμπιακού κόντρα στην Τσουκαρίτσκι, στη ρεβάνς του 3-1 από το «Γ. Καραϊσκάκης» (21:00). Ο Ισπανός τεχνικός διατηρεί το 4-2-3-1 ξεκινώντας ως βασικούς τους Μπιέλ και Έσε, ενώ αντικαθιστά με τον Βρουσάι τον τιμωρημένο Κίνι στο αριστερό άκρο της άμυνας. Συγκεκριμένα, ο Πασχαλάκης θα είναι στην εστία, με τους Ροντινέι, Ρέτσο, Φρέιρε και Βρουσάι να συνθέτουν την αμυντική τετράδα από δεξιά προς τα αριστερά. Δίδυμο στα κεντρικά χαφ οι Καμαρά και Έσε, με τους Μασούρα, Φορτούνη και Μπιέλ να κινούνται πίσω από τον Ελ Κααμπί.

Ολυμπιακός (Ντιέγκο Μαρτίνεθ): Πασχαλάκης - Ροντινέι, Ρέτσος, Φρέιρε, Βρουσάι - Καμαρά, Έσε - Μασούρας, Φορτούνης, Μπιέλ - Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο για τους «ερυθρόλευκους»: Τζολάκης, Παπαδούδης, Σκάρπα, Ελ Αραμπί, Μπα, Αλεξανδρόπουλος, Καρβάλιο, Πορόσο, Ντόι.

31-08-23 19:46

Διαιτητής: Ντάνι Μάκελι (Ολλανδία)
Α' Βοηθός: Χέσελ Στέεγκστρα (Ολλανδία)
Β' Βοηθός: Γιάν Ντε Φράις (Ολλανδία)
4ος διαιτητής: Γιόι Κόιχ (Ολλανδία)

VAR: Ρομπ Ντίπερινκ (Ολλανδία)