Τέλος αγώνα: Ελλάδα - Γιβραλτάρ 5-0

10-09-23 23:37

Το 3-0 της Ελλάδας με τον Μασούρα:

10-09-23 23:36

Εξαιρετική κάθετη στην πλάτη της άμυνας ο Γιακουμάκης, ωραίο πλασέ ο Μασούρας και 5-0 η Ελλάδα

10-09-23 23:32

91' Κι άλλο γκολ! 5-0 η Ελλάδα με σκόρερ τον Μασούρα!

10-09-23 23:28

84' Αλλαγές για την Εθνική: Αλεξανδρόπολος και Χατζηγιοβάννης εντός και Πέλκας με Ρότα εκτός

10-09-23 23:27

Σέντρα του Μπακασέτα και ωραία κεφαλιά του Μαυροπάνου στα δίχτυα!

10-09-23 23:26

83' ΓΚΟΛ! 4-0 η Ελλάδα με τον Μαυροπάνο να σκοράρει για δεύτερη φορά!

10-09-23 23:16

78'  Σουτ ο Μπακασέτας, μπλόκαρε ο κίπερ του Γιβραλτάρ

10-09-23 23:14

Η μπάλα έφτασε στον Μασούρα μετά από λάθος του Γιβραλτάρ στο κέντρο και ο άσος του Ολυμπιακού νίκησε τον Κόλινγκ με ωραίο διαγώνιο πλασέ με το δεξί

70' ΓΚΟΛ! 3-0 η Ελλάδα με σκόρερ τον Μασούρα!

10-09-23 23:13

68' Τρεις αλλαγές για την Ελλάδα: Γιακουμάκης αντί του Παυλίδη, Ιωαννίδης αντί του Φούντα, Παπανικολάου στη θέση του Μπουχαλάκη

10-09-23 23:05

Το δοκάρι του Πέλκα και η φάση που σκίστηκαν τα δίχτυα:

10-09-23 23:03

Η Ολλανδία γύρισε το ματς και προηγείται της Ιρλανδίας με 2-1

58' Απευθείας φάουλ του Μπακασέτα, πέφτει και μπλοκάρει ο Κόλινγκ

10-09-23 23:02

57' Κίτρινη κάρτα στον Πόσο

10-09-23 23:00

57' Ξεκίνησε και πάλι το παιχνίδι

10-09-23 22:56

Προσωρινή διακοπή γιατί σκίστηκαν τα δίχτυα της εστίας του Γιβραλτάρ στην προηγούμενη φάση

10-09-23 22:54

51΄ Ο Πέλκας σημαδεύει το δοκάρι με απευθείας εκτέλεση κόρνερ!

10-09-23 22:52

Το ακυρωθέν γκολ του Φούντα:

10-09-23 22:50

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

10-09-23 22:34

Το γρήγορο γκολ του Πέλκα (9') έδιωξε το άγχος από τους διεθνείς μας, με τον Μαυροπάνο να κάνει το 2-0 στο 23'. Στη συνέχεια η Ελλάδα είχε κι άλλες ευκαιρίες να σκοράρει, ενώ είδε ένα γκολ του Φούντα (37') να ακυρώνεται για οφσάιντ

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Ελλάδα - Γιβραλτάρ 2-0

10-09-23 22:31

Ο Πέλκας σουτάρει πολύ ψηλά άουτ από πλεονεκτική θέση στο ύψος της μεγάλης περιοχής

10-09-23 22:24

45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις για το πρώτο ημίχρονο

10-09-23 22:23

Το VAR ακυρώνει το γκολ του Φούντα, καθώς ο Παυλίδης ήταν οφσάιντ στην αρχή της φάσης! Παραμένει το 2-0

10-09-23 22:22

Ο Παυλίδης νικήθηκε σε τετ α τετ από τον Κόλινγκ και στην επαναφορά ο Φούντας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με φοβερό γυριστό!

37' ΓΚΟΛ! Ο Φούντας κάνει το 3-0 για την Εθνική Ελλάδας

10-09-23 22:21

Το 2-0 της Ελλάδας με τον Μαυροπάνο:

10-09-23 22:20

Το 1-0 της Ελλάδας με τον Πέλκα:

10-09-23 22:18

Ο Παυλίδης σουτάρει και ο Κόλινγκ αποκρούει, ο Πέλκας κάνει ωραίο τακουνάκι για τον Ρότα, όμως ούτε αυτός μπορεί να νικήσει τον Κόλινγκ από τη μικρή περιοχή!

33' Τεράστια ευκαιρία για την Ελλάδα!

10-09-23 22:11

30' Συρτή σέντρα του Ρότα, διώχνει ο Τσιπολίνα με καθοριστική προβολή

25' Δυνατό σουτ του Μπακασέτα, αποκρούει ο Κόλινγκ

10-09-23 22:08

Από εκτέλεση κόρνερ του Πέλκα, ο Κόλινγκ έκανε άστοχη έξοδο και ο Μαυροπάνος πήρε κεφαλιά προ κενής εστίας, κάνοντας το 2-0

23΄ ΓΚΟΛ! 2-0 η Ελλάδα με σκόρερ τον Μαυροπάνο

10-09-23 22:04

Η Ολλανδία ισοφάρισε την Ιρλανδία σε 1-1

10-09-23 21:57

18' Όμορφη ατομική ενέργεια του Πέλκα που απέφυγε τρεις αντιπάλους και πλάσαρε με το δεξί, άουτ η μπάλα

10-09-23 21:55

12' Νέα ευκαιρία: Πήγε για εντυπωσιακό γκολ με βολέ στην κίνηση ο Χατζηδιάκος και έστειλε την μπάλα λίγο άουτ

10-09-23 21:54

Από ωραία μπαλιά του Μπουχαλάκη ο προωθημένος Γιαννούλης πάτησε περιοχή και γύρισε με το αριστερό. Ο τερματοφύλακας βρήκε λίγο την μπάλα και εμπόδισε τον Φούντα να σκοράρει όμως στην επαναφορά ο Πέλκας έκανε το 1-0 με αριστερό πλασέ

10-09-23 21:52

9' ΓΚΟΛ! 1-0 η Ελλάδα με σκόρερ τον Πέλκα!

7' Ευκαιρία για την Ελλάδα: Κεφαλιά του Μαυροπάνου, κοντράρει σε αμυντικό και φεύγει ελάχιστα έξω

10-09-23 21:51

6' Από κάθετη πάσα του Πέλκα, ο Μπρίτο παραλίγο να πετύχει αυτογκόλ αλλά έστειλε την μπάλα πάνω από τα δοκάρια

10-09-23 21:50

Στο έτερο ματς του ομίλου, η Ιρλανδία προηγείται 1-0 της Ολλανδίας με πέναλτι!

10-09-23 21:46

5' Χαμηλός ρυθμός χωρίς κάτι αξιοσημείωτο στα πρώτα λεπτά. Κυκλοφορεί την μπάλα η Ελλάδα, αλλά δεν έχει την κατάλληλη τελική πάσα για να απειλήσει

10-09-23 21:32

Διαιτητής: Μανφρέντας Λουκγιάντσουκας (Λιθουανία)

Βοηθοί: Μανγκρίντας Μιράουσκας (Λιθουανία), Βιτένις Καζλάουσκας (Λιθουανία)

4ος: Μιντάουγκας Γιάσκους (Λιθουανία)

VAR: Μάρκο Ντι Μπέλο (Ιταλία)

AVAR: Φάμπιο Μαρέσκα (Ιταλία)

Στον πάγκο για το Γιβραλτάρ: Μπάντα, Λόπες, Τζ. Τσιπολίνα, Σάντος, Μπ. Λόπες, Κασιάρο, Μπαντρ, Στίτσε, Ολιβέρο, Ελ Χμίντι, Ερνάντες, Πίκοκ

Στον πάγκο για την Ελλάδα: Πασχαλάκης, Αθανασιάδης, Ρέτσος, Τζαβέλλας, Παπανικολάου, Ιωαννίδης, Χατζηγιοβάνης, Λημνιός, Γιακουμάκης, Αλεξανδρόπουλος, Κουλιεράκης

10-09-23 21:24

Η 11άδα του Γιβραλτάρ: Κόλεινγκ – Χάρτμαν, Μπρίτο, Ρ. Τσιπόλινα, Μουελί – Τζόλι, Πόσο, Σάρτζαντ – Ρόναν, Ντα Μπαρ, Γουόκερ

10-09-23 21:19

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Λιθουανός Μανφρέντας Λουκγιάντσουκας

10-09-23 21:17

Η βαθμολογία του ομίλου

Ο Μαυροπάνος επιστρέφει από τιμωρία και παίρνει τη θέση του Ρέτσου, ενώ οι Γιαννούλης, Μπουχαλάκης, Φούντας και Πέλκας αντικαθιστούν τους τιμωρημένους Τσιμίκα, Κουρμπέλη, Μάνταλο και Σιώπη.

10-09-23 21:16

Η ενδεκάδα της Ελλάδας: Βλαχοδήμος – Ρότα, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Γιαννούλης – Μπακασέτας, Μπουχαλάκης, Πέλκας – Μασούρας, Παυλίδης, Φούντας.

10-09-23 21:15

Το παιχνίδι αρχίζει στις 21:45 και μεταδίδεται τηλεοπτικά τόσο από το Novasports Prime όσο και από τον Alpha

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Ελλάδα - Γιβραλτάρ για την 5η αγωνιστική των ομίλων στα προκριματικά του Euro 2024