Κηφισιά

24-09-23 18:54

Λήξη του αγώνα, Ολυμπιακός-Κηφισιά 4-0!

24-09-23 18:51

90'+6' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Μετά από κόρνερ του Μπιέλ, ο Ιμπόρα με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 4-0.

24-09-23 18:49

5 λεπτά οι καθυστερήσεις.

24-09-23 18:41

Το ματς έχει πέσει σε ρυθμό.

24-09-23 18:39

80' Αλλαγή για την Κηφισιά, Παρράς στη θέση του Ιπαλίμπο.

24-09-23 18:34

78' Ο Σκάρπα βρήκε χώρο και σούταρε από μακριά, έστειλε την μπάλα ψηλά.

24-09-23 18:33

74' Αλλαγή και για τον Ολυμπιακό, Πορόσο αντί του Ρέτσου, χειροκροτήθηκε από τον κόσμο ο Έλληνας αμυντικός.

72' Ο Καρβάλιο προσπάθησε να «κρεμάσει» τον Κρίστινσον από μακριά, δεν τα κατάφερε.

71' Διπλή αλλαγή για την Κηφισιά, Αντούνες και Κωνσταντακόπουλος αντί Παπασάββα και Πέιου.

24-09-23 18:24

70' Ο Καρβάλιο σκόραρε μετά από όμορφη ομαδική προσπάθεια του Ολυμπιακού, υποδείχθηκε σε θέση οφσάιντ ο Πορτογάλος.

64' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Γιόβετιτς εκτέλεσε εύστοχα στη δεξιά γωνία του Κρίστινσον και σκόραρε το πρώτο του γκολ με τα ερυθρόλευκα, κάνοντας το 3-0!

24-09-23 18:19

63' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό. Ο Παπασάββας κλωτσάει από πίσω τον Γιόβετιτς, με τον Κατοίκο να δείχνει άμεσα την άσπρη βούλα.

24-09-23 18:15

57' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Γιόβετιτς και Καρβάλιο αντί των Ελ Κααμπί και Αλεξανδρόπουλου.

24-09-23 18:13

55' Μία εκτέλεση φάουλ από καλή θέση του Ιπαλίμπο, πάνω στο τείχος.

24-09-23 18:08

53' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με μια κεφαλιά του Ιμπόρα μετά από σέντρα του Σκάρπα να περνάει άουτ.

49' Κίτρινη κάρτα στον Γιάννη Μασούρα για μαρκάρισμα στον Σκάρπα.

24-09-23 18:05

49' Σέντρα του Μασούρα και κεφαλιά του Τετέι από πολύ καλή θέση, ψηλά άουτ.

Μία αλλαγή ημιχρόνου για τον Ολυμπιακό, Ιμπόρα στη θέση του Μαντί Καμαρά.

24-09-23 17:48

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

24-09-23 17:47

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

24-09-23 17:46

Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος.

24-09-23 17:44

45' Έπεσε εντός περιοχής ο Ποντένσε, παίζεται έδειξε ο Κατοίκος.

24-09-23 17:41

42' Καλή αντεπίθεση μετά από ώρα για την Κηφισιά, ολοκληρώθηκε με μακρινό σουτ του Ματέους Σάντος ψηλά άουτ.

24-09-23 17:36

40' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, με τον Σολμπάκεν να μην μπορεί να νικήσει σε τετ-α-τετ τον Κρίστινσον.

24-09-23 17:32

34' Ο Κίνι πρόλαβε μια δυνατή κάθετη του Ποντένσε, κέρδος για τους γηπεδούχους το κόρνερ.

24-09-23 17:30

30' Ωραία σέντρα του Ποντένσε, με τη μία το τελείωμα του Σκάρπα από πλάγια θέση, στην εξωτερική πλευρά της εστίας.

24-09-23 17:27

29' Πίεση διαρκείας του Ολυμπιακού, ο Σολμπάκεν έκλεψε και ένα σουτ του Σκάρπα στα σώματα αμυντικών.

24-09-23 17:24

25' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Υπέροχη σέντρα του Ορτέγα, βρήκε τον Ποντένσε ολομόναχο στην καρδιά της άμυνας και ο Πορτογάλος με καρφωτή κεφαλιά έκανε το 2-0!

24-09-23 17:22

Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

24-09-23 17:21

21' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Ο Ελ Κααμπί εκτελεί εύστοχα αλά Πανένκα και ανοίγει το σκορ για τους γηπεδούχους!

24-09-23 17:16

19' Πέναλτι για τον Ολυμπιακό!

Μετά από ψιλοκρεμαστή πάσα του Ρέτσου, ο Πέιος ανέτρεψε τον Ποντένσε, με τον διαιτητή Κατοίκο να δίνει πέναλτι.

24-09-23 17:13

14' Όμορφη κάθετη του Σκάρπα για τον Ποντένσε, η σέντρα του τελευταίου ήταν δυνατή.

24-09-23 17:11

10' Η Κηφισιά βγαίνει ξανά στην αντεπίθεση, η φάση τελείωσε με ένα μακρινό σουτ του Ιπαλίμπο, άστοχο.

10' Η Κηφισιά βγαίνει ξανά εύκολα στην αντεπίθεση, η φάση τελείωσε με ένα μακρινό σουτ του Ιπαλίμπο, άστοχο.

24-09-23 17:09

9' Τεράστια ευκαιρία για την Κηφισιά: Δεύτερη πολύ γρήγορη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, αυτή τη φορά βγήκαν τρεις με έναν, αλλά ο Πασχαλάκης νίκησε σε τετ-α-τετ με τον Τετέι.

24-09-23 17:05

5' Ο Σάντος έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για την Κηφισιά, αλλά ήταν οφσάιντ μόλις έκανε το πρώτο σουτ ο Τετέι. Η φάση ξεκίνησε από λάθος του Καμαρά έξω από τη μεγάλη περιοχή του Ολυμπιακού.

24-09-23 17:03

3' Πρώτη τελική στο ματς, με τον Σολμπάκεν να πιάνει το βολέ μετά από απομάκρυνση του Κρίστινσον, άστοχος, αλλά πήρε το χειροκρότημα.

24-09-23 17:01

2' Ωραία κίνηση από τα αριστερά και συρτό γύρισμα του Σολμπάκεν, έδιωξε η άμυνα της Κηφισιάς.

24-09-23 16:58

Σέντρα στο ματς

Στα επίσημα του γηπέδου και ο Έσε, με το κάταγμα στη μύτη του να τον κρατάει εκτός.

24-09-23 16:53

Οι ομάδες έχουν βγει στον αγωνιστικό χώρο. Σε λίγο θα έχουμε σέντρα.

24-09-23 16:52

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Κωνσταντίνος Κατοίκος, με βοηθούς τους Ανδρέα Φωτόπουλο και Αντώνη Σινιοράκη. Τέταρτος ο Κωνσταντίνος Τσετσίλας, VAR o Ανδρέας Γκάμαρης και AVAR ο Ηλίας Κωνσταντίνου.

24-09-23 16:48

Οι ενδεκάδες:

Ολυμπιακός (Μαρτίνεθ, 4-2-3-1): Πασχαλάκης - Κίνι, Ρέτσιος, Ντόη, Ορτέγα - Μαντί, Αλεξανδρόπουλος - Ποντένσε, Σκάρπα, Σολμπάκεν - Ελ Κααμπί

Κηφισιά (Αναστασίου, 4-3-3): Κρίστινσον - Λούμορ, Βαφέας, Τσάπαν, Μασούρας - Παπασάββας, Πέιος, Ιμπαλίμπο - Ματέους Σάντος, Αντερέγκεν, Τετέι

Ο Ντιέγκο Μαρτίνεθ παρατάσσει τους Ερυθρόλευκους με αρκετές αλλαγές στην ενδεκάδα, δίνοντας την ευκαιρία στον Όλα Σολμπάκεν να ξεκινήσει για πρώτη φορά βασικός με τον Ολυμπιακό. Συγκεκριμένα ο Πασχαλάκης είναι κάτω από τα καρέ, με τους Ορτέγα, Ρέτσο, Ντόη και Κίνι στην τετράδα της άμυνας ενώ ο Αλεξανδρόπουλος θα μοιραστεί τη μεσαία γραμμή με τον Καμαρά. Ο Σκάρπα θα είναι μπροστά τους, με τον Σολμπάκεν και τον Ποντένσε στα δύο άκρα της επίθεσης. Ο Ελ Κααμπί θα αγωνιστεί στην κορυφή ως φορ.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Πασχαλάκης, Ντόη, Ρέτσος, Κίνι, Ορτέγα, Καμαρά, Αλεξανδρόπουλος, Σκάρπα, Σολμπάκεν, Ποντένσε, Ελ Κααμπί.