Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ - Γαλατασαράι 2-3

Αϊντχόφεν - Σεβίλλη 2-2

Κοπεγχάγη - Μπάγερν Μονάχου 1-2

Λανς - Άρσεναλ 2-1

03-10-23 23:46

90'+5' Γκολ για την Αϊντχόφεν! Ο Τέζε μετά με πλασέ από κοντά, νικά τον Ντμίτροβιτς και κάνει το 2-2!

03-10-23 23:45

87' Γκολ για τη Σεβίλλη!

Μετά το γκολ της ισοφάρισης, η Σεβίλλη έκανε τη σέντρα, με την μπάλα να φτάνει στον Χουάνλου που βρήκε τον Εν-Νεσίρι και εκείνος με κοντινή κεφαλιά έκανε το 1-2!

03-10-23 23:43

86' Γκολ για την Αϊντχόφεν! Εύστοχος σε εκτέλεση πέναλτι ο Γιονγκ, που κάνει το 1-1 κόντρα στη Σεβίλλη!

03-10-23 23:42

82' Γκολ για την Μπάγερν! Ο Μίλερ μπήκε στην περιοχή της Κοπεγχάγης, και μοιράσε στον Τελ, ο οποίος με κοντινό σουτ έκανε το 1-2!

03-10-23 23:41

81' Γκολ για τη Γαλατάσαραϊ! Ο Ικάρντι βγαίνει απέναντι από τον Ονάνα και τον «σκάβει» από κοντά για το 2-3, ρεφάροντας και το χαμένο πέναλτι λίγο νωρίτερα!

78' Γκολ για τη Ρεάλ! Ο Βαλβέρδε βρήκε χώρο εκτός περιοχής και εξαπέλυσε έναν... κεραυνό, η μπάλα πήγε στο δοκάρι και στη συνέχεια στο σώμα του Μερέτ για να καταλήξει στα δίχτυα για το 2-3! by Δημήτ

03-10-23 23:37

78' Άστοχος ο Ικάρντι σε εκτέλεση πέναλτι!

03-10-23 23:36

77' Πέναλτι για τη Γαλατάσαραϊ και κόκκινη στον Κασεμίρο!

03-10-23 23:35

03-10-23 23:34

03-10-23 23:32

03-10-23 23:30

71' Γκολ για τη Γαλατάσαραϊ! Μετά από εκτέλεση πλαγίου, Γιλμάζ, Ικάρντι και Ακτούρκογλου συνεργάστηκαν άψογα, με τον τελευταίο να εκτελεί από κοντά τον Ονάνα για το 2-2!

69' Γκολ για τη Λανς! Ωραία κίνηση και σέντρα του Φρανκόφσκι από δεξιά, που βρίσκει στην κίνηση τον Γουαχί, ο οποίος με ωραίο σουτ εν κινήσει, νικά τον Ραγιά για το 2-1!

68' Γκολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Ο Χόιλουντ έφυγε στην αντεπίθεση και με ψύχραιμο πλασέ νίκησε τον Μουσλέρα για το 2-1!

68' Γκολ για τη Σεβίλλη! Ο Ράμος βρίσκει τον Γκούντελι, ο οποίος με κοντινό εναέριο σουτ, κάνει το 0-1 για τους Ανδαλουσιάνους!

03-10-23 23:25

67' Γκολ για την Μπάγερν! Ο Μουσιάλα πέρασε όποιον βρήκε μπροστά και με υπέροχο πλασέ εκτός περιοχής, έκανε το 1-1!

03-10-23 23:19

62' Γκολ για την Ίντερ! Ο Ντάμφρις έγινε κάτοχος της μπάλας από δεξιά και «έσπασε» στον Τουράμ, ο οποίος με κοντινό πλασέ, εκτελεί τον Τρούμπιν και κάνει το 1-0!

03-10-23 23:14

56' Γκολ για την Κοπεγχάγη! Ο Λεράγκερ γίνεται κάτοχος της μπάλας στην περιοχή μετά από κόντρα, ο οποίος με «σκαστό» σουτ νικά τον Ούλραιχ, για το 1-0 των Δανών επί της Μπάγερν!

03-10-23 23:12

54' Γκολ για τη Νάπολι! Ο Ζιελίνσκι είναι εύστοχος από την άσπρη βούλα, στέλνοντας την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα, για το 2-2!

03-10-23 23:11

53' Πέναλτι για τη Νάπολι μετά την εξέταση, για χέρι του Καρβαχάλ σε γύρισμα του Οσιμέν.

03-10-23 23:07

52' Γκολ για τη Σεβίλλη! Ο Πεδρόσα κλέβει την μπάλα εκτός περιοχής και μπαίνοντας σε αυτή από αριστερά, νικά από πλάγια θέση τον Μπενίτεθ και κάνει το 0-1. Ακυρώνεται το γκολ για χέρι του παίκτη των Σεβιγιάνων!

03-10-23 22:35

34' Γκολ για τη Ρεάλ! Απίθανο τέρμα από τον Μπέλιγχαμ!

03-10-23 22:34

03-10-23 22:29

27' Γκολ για τη Ρεάλ! Λάθος του Ντι Λορέντζο, κλέβει εκτός περιοχής ο Μπέλιγχαμ, μπαίνει σε αυτή και πασάρει στον Βινίσιους, ο οποίος με υπέροχο πλασέ (από πλάγια θέση) νικά τον Μερέτ για το 1-1!

03-10-23 22:28

03-10-23 22:27

25' Γκολ για τη Λανς! Μετά από λάθος του Ράγια, η μπάλα έφτασε στη συνέχεια στον Γουαχί που την έστρωσε στον Τομασόν, ο οποίος με υπέροχο σουτ στην κίνηση, νίκησε τον Ισπανό γκολκίπερ για το 1-1!

03-10-23 22:23

23' Γκολ για τη Γαλατάσαραϊ! Μετά από βαθύ γέμισμα, ο Ζαχά έγινε κάτοχος στην περιοχή της Γιουνάιτεντ και έκανε το εναέριο σουτ, το οποίο κόντραρε και κρέμασε τον Ονάνα, για το 1-1!

03-10-23 22:20

19' Γκολ για τη Νάπολι! Μετά από κόρνερ του Κβαρατσκέλια, ο Κέπα έκανε άστοχη έξοδο, με τον Νατάν να κάνει την κεφαλιά και να στέλνει την μπάλα στο δοκάρι. Ο Έστιγκαρντ πήρε το ριμπάουντ και σε κενή εστία, έκανε το μ 1-0!

03-10-23 22:17

17' Γκολ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Ωραία κούρσα και σέντρα του Ράσφορντ από τα δεξιά, με τον Χόιλουντ να βάζει το κεφάλι και να εκτελεί από κοντά, για το 1-0!

03-10-23 22:15

14' Γκοοολ για την Άρσεναλ!

Μετά από λάθος του Τομασόν, ο Σάκα βρήκε τον Ζεσούς, ο οποίος έκανε ωραία προσποίηση και σουτ από τα όρια της περιοχής, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1!

03-10-23 22:10

13' Χάνει μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα ο Άουρσνες, με τον Ζόμερ να διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ.

03-10-23 22:02

7' Καλές στιγμές για Ρεάλ και Μπάγερν ν' ανοίξουν το σκορ, δεν το καταφέρνουν.

03-10-23 21:46

Σέντρα στα ματς

Τα αποτελέσματα των αναμετρήσεων των 19:45

Ουνιόν Βερολίνου-Μπράγκα 2-3

Ζάλτσμπουργκ-Σοσιεδάδ 0-2

03-10-23 20:48

Ματσάρες αναμένουμε σε Σαν Σίρο και Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα, δηλαδή σε Μιλάνο και Νάπολι.

Ιντερ – Μπενφίκα

Η Ίντερ υποδέχεται την Μπενφίκα στο «Σαν Σίρο» για τον 4ο όμιλο και κοινό χαρακτηριστικό των δύο ομάδων είναι ότι «καίγονται» για τη νίκη. Οι «νερατζούρι», μετά την ισοπαλία (1-1) στην έδρα της Ρεάλ Σοσιεδάδ, ψάχνουν την πρώτη τους φετινή νίκη στη διοργάνωση για να μπουν σε τροχιά πρόκρισης.

Ο Λαουτάρο Μαρτίνες, ο οποίος το Σάββατο απέναντι στην Σαλερνιτάνα (0-4) μπήκε αλλαγή και σκόραρε 4 γκολ διατηρώντας την Ίντερ στην κορυφή της βαθμολογίας (6-0-1) στη Serie A, βρίσκεται σε εξαιρετική φόρμα.

Υπενθυμίζεται, ότι η Μπενφίκα ηττήθηκε (0-2) στην πρεμιέρα της στον όμιλο από την Σάλτσμπουργκ και στο Μιλάνο ψάχνει ένα θετικό αποτέλεσμα για να ρεφάρει την ήττα στη Λισαβόνα. Οι «αετοί» την Παρασκευή νίκησαν στο παραδοσιακό ντέρμπι της Πορτογαλίας 1-0 την Πόρτο με σκόρερ τον Άνχελ Ντι Μαρία και «σκαρφάλωσαν» στη 2η θέση της βαθμολογίας. Τιμωρημένος είναι ο βασικός στόπερ Αντόνιο Σίλβα. Το παρελθόν ανάμεσα στις δυο ομάδες είναι πρόσφατο, αφού συναντήθηκαν πέρσι στα προημιτελικά. Εκεί, η Ιντερ επικράτησε 2-0 στη Λισαβόνα και στη συνέχεια σφράγισε το εισιτήριο με το 3-3 στο Μιλάνο.

Νάπολι – Ρεάλ Μαδρίτης

Ματσάρα περιμένουμε στο «Ντιέγκο Αρμάντο Μαραντόνα» ανάμεσα σε Νάπολι και Ρεάλ Μαδρίτης. Οι πρωταθλητές Ιταλίας με τη νίκη 2-1 επί της Μπράγκα ξεκίνησαν με το δεξί στον 3ο όμιλο και ο στόχος τους είναι το δύο στα δύο για να γίνουν φαβορί στο γκρουπ. Οι «παρτενοπέι» το Σάββατο νίκησαν 0-4 στην έδρα της Λέτσε και ανέβηκαν στην 3η θέση στη Serie A. Ένα από τα βασικά θέματα είναι οι τεταμένες σχέσεις του προπονητή Ρούντι Γκαρσιά με τον επιθετικό Βίκτορ Οσιμέν.

Η Ρεάλ Μαδρίτης στην πρεμιέρα του γκρουπ λυτρώθηκε (1-0) στις καθυστερήσεις απέναντι στην Ουνιόν Βερολίνου με το γκολ Μπέλινγχαμ. Ο Άγγλος μέσος είναι πλέον ο νέος ηγέτης των Μαδριλένων και τα νούμερά του 7 γκολ, 2 ασίστ αποδεικνύουν του λόγου το αληθές. Το Σάββατο με αντίπαλο την Χιρόνα οδήγησε τη «βασίλισσα» σε νέα νίκη (0-3) και πλέον η Ρεάλ φιγουράρει στην κορυφή της LaLiga.