Τέλος στην αναμέτρηση! Ελλάδα - Ολλανδία 0-1!

Δεν υπάρχει πέναλτι

Κόκκινη κάρτα στον Γκουστάβο Πογιέτ

16-10-23 23:42

90+9' Ο διαιτητής ελέγχει την φάση με την ανατροπή του Πρόμεπι από το Ρέτσο για πέναλτι

16-10-23 23:41

Μπλόκαρε ο τερματοφύλακας της Ολλανδίας

16-10-23 23:40

90+6' Κόρνερ για την Εθνική!

16-10-23 23:39

45+5' Κεφαλιά του Μπουχαλάκη θα περάσει αόυτ

16-10-23 23:37

90+3' Γκολ για την Ολλανδία με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φαν Ντάικ!

Πέναλτι δίνει ο διαιτητής

16-10-23 23:36

90' Έξι λεπτά επιπλέον χρόνου

16-10-23 23:35

Πάει να δει τη φάση στο VAR o Ισπανός διαιτητής

16-10-23 23:34

Ο Παυλίδης ανατρέπει τον Ντούμφρις μέσα στην περιοχή με τον διαιτητή να δείχνει το σημείο του πέναλτι!

16-10-23 23:33

89' Πέναλτι για την Ολλανδία!

16-10-23 23:31

88' Σουτ από τον Φούντα θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της Ολλανδίας

86' Κίτρινη κάρτα στον Παυλίδη

86' Πιέζει η Εθνική τα τελευταία λεπτά

16-10-23 23:28

83' Ευκαιρία για την Εθνική! Σέντρα από τον Φούντα με τον Ιωαννίδη να πιάνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ!

16-10-23 23:27

Με τρεις επιθετικούς τα τελευταία λεπτά η Εθνική

16-10-23 23:26

81' Αλλαγή για την Εθνική με τον Παυλίδη στη θέση του Μάνταλου

16-10-23 23:19

81' Αλλαγή για την Ολλανδία με τον Ντε Ρον στην θέση του Βίφερ

74' Αλλαγή για την Ολλανδία με τον Χάρτμαν εκτός και τον Φαν ντε Βεν στη θέση του

16-10-23 23:18

Έδιωξαν οι Ολλανδοί

16-10-23 23:16

73' Κόρνερ για την Εθνική μας

16-10-23 23:10

Να ενημερώσουμε ότι ο αγώνας του Βελγίου με τη Σουηδία, για τα προκριματικά του Euro 2024, διεκόπη στο ημίχρονο και με το σκορ στο 1-1, μετά την πληροφορία ότι σε τρομοκρατικό χτύπημα στις Βρυξέλλες υπάρχουν δύο Σουηδοί φίλαθλοι νεκροί.

16-10-23 23:09

16-10-23 23:08

64' Σέντρα σουτ από Μπουχαλάκη, θα περάσει άουτ η μπάλα

16-10-23 23:06

62' Διπλή αλλαγή για τους Ολλανδούς με Βέγκχορστ, Σίμονς εκτός και τους Μπρόμπεϊ, Βέερμαν στις θέσεις τους

16-10-23 23:05

60' Τριπλή αλλαγή για την Εθνική με Κουρμπέλη, Μπακασέτα και Κουλιεράκη εκτός, Φούντας, Σιώπης και Μπουχαλάκης στις θέσεις τους

16-10-23 23:04

60' Με πρόβλημα ο Μπακασέτας που θα αποχωρήσει

16-10-23 22:59

59' Κεφαλιά του Μάνταλου θα περάσει άουτ

16-10-23 22:58

16-10-23 22:56

52' Νέα διπλή ευκαιρία για την Ολλανδία! Αρχικά ο Βλαχοδήμος θα αποκρούσει ξανά το σουτ του Ράιντερς, ενώ στη συνέχεια η προσπάθεια του Σίμονς θα περάσει άουτ!

51' Κίτρινη κάρτα στον Σίμονς

16-10-23 22:54

50' Καλή στιγμή για την Εθνική με τον Ιωαννίδη να κάνει πολύ ωραία προσπάθεια και σουτάρει από πλάγια θέση, αλλά την μπάλα να φεύγει άουτ!

16-10-23 22:53

Αλλαγή για τους Ολλανδούς με τον Μάλεν στη θέση του Γκερτράιντα

16-10-23 22:52

48' Κόρνερ για τους Ολλανδούς

16-10-23 22:51

47' Τεράστια ευκαιρία για τους Ολλανδούς! Λάθος του Μαυροπάνου με τρεις Ολλανδούς, απέναντι σε δύο διεθνείς μας, αλλά το σουτ του Μπεργκβάιν να αποκρούει ξανά ο Βλαχοδήμος!

16-10-23 22:50

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

16-10-23 22:35

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

16-10-23 22:34

16-10-23 22:32

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ελλάδα - Ολλανδία 0-0

Κεφαλιά του Κουλιεράκη θα περάσει άουτ

16-10-23 22:30

45+2' Φάουλ για την Εθνική σε πλάγια θέση

45' Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνου στο πρώτο ημίχρονο!

16-10-23 22:29

Έδιωξαν οι διεθνείς μας

16-10-23 22:23

44' Ευκαιρία για την Ολλανδία με σουτ του Μπεργκβάιν από πλάγια θέση, αλλά τον Βλαχοδήμο να διώχνει σε κόρνερ

16-10-23 22:22

Οφσάιντ υπέρ της Εθνικής μας

16-10-23 22:20

37' Κόρνερ για την Ολλανδία

16-10-23 22:18

16-10-23 22:16

Στο 62% η κατοχή της μπάλας για τους Ολλανδούς, στο 38% για την Εθνική μας

16-10-23 22:15

31' Ασφυκτική η πίεση των Ολλανδών

16-10-23 22:13

29' Κίτρινη κάρτα στον Μάνταλο! Και ο παίκτης της ΑΕΚ εκτός του αγώνα με την Γαλλία

16-10-23 22:12

Αποκρούει ο Βλαχοδήμος το πέναλτι του Βέγκχορστ και μπλοκάρει την μπάλα!

16-10-23 22:11

Πέναλτι για τους Οράνιε μετά τον έλεγχο και από το VAR

Η φάση ελέγχεται από το VAR

16-10-23 22:10

Κράτημα του Κουλιεράκη στον Φαν Ντάικ μετά από σέντρα, με τον διαιτητή της αναμέτρησης να δίνει πέναλτι

25' Πέναλτι για την Ολλανδία

16-10-23 22:09

24' Κόρνερ για τους Ολλανδούς

16-10-23 22:08

24' Προσπαθούν να πιέσουν οι Ολλανδοί τα τελευταία λεπτά

16-10-23 22:07

16-10-23 22:06

Έδιωξαν οι αμυντικοί της Εθνικής

21' Ακόμα ένα κόρνερ για τους Οράνιε

16-10-23 22:05

21' Νέο μακρινό σουτ από τον Ράιντερς με τον Βλαχοδήμο να αποκρούει δύσκολα

16-10-23 22:04

20' Νέο κόρνερ για τους Ολλανδούς

16-10-23 22:03

19' Σουτ από τον Ράιντερς θα περάσει λίγο έξω από τα δοκάρια του Βλαχοδήμου

16-10-23 22:01

18' Kόρνερ για την Ολλανδία

16-10-23 21:59

Ο Δημήτρης Κουρμπέλης με την κίτρινη κάρτα που πήρε δεν μπορεί να αγωνιστεί κόντρα στη Γαλλία στις 17 Νοέμβρη.

16-10-23 21:58

14' Κεφαλιά από τον Μαυροπάνο θα μπλοκάρει ο τερματοφύλακας των Ολλανδών

13' Κίτρινη κάρτα και στον Κουρμπέλη για διαμαρτυρία

16-10-23 21:55

13' Kίτρινη κάρτα στον Γκερτράουντα για φάουλ στον Ιωαννίδη

16-10-23 21:51

10' Mια σέντρα από τον Ιωαννίδη θα περάσει άουτ

16-10-23 21:50

16-10-23 21:45

5' Διαμαρτυρίες για πέναλτι στον Ιωαννίδη από τον Φαν Ντάικ, ο διαιτητής έδειξε να συνεχιστεί το ματς.

16-10-23 21:41

1' Σέντρα στην μεγάλη αναμέτρηση!

16-10-23 21:40

Αυτή τη στιγμή η ανάκρουση των δύο Εθνικών Ύμνων

16-10-23 20:54

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

Η ενδεκάδα της Ολλανδίας: Φερμπρούχεν, Χετρούιντα, Φαν Ντάικ, Άκε, Ντάμφρις, Χάρτμαν, Ρέιντερς, Βίφερ, Σίμονς, Μπέρχβαϊν, Βέχορστ.

16-10-23 20:53

Η ενδεκάδα της Εθνικής: Βλαχοδήμος, Ρότα, Μαυροπάνος, Ρέτσος, Κουλιεράκης, Τσιμίκας, Κουρμπέλης, Μάνταλος, Μπακασέτας, Μασούρας, Ιωαννίδης.

16-10-23 20:52

Ο Γκουστάβο Πογιέτ προχώρησε σε εκπλήξεις για τον αγώνα με τους Οράνιε, αποφασίζοντας να παίξει με τρία στόπερ και τον Φώτη Ιωαννίδη στην κορυφή της επίθεσης.

Η βαθμολογία αυτή τη στιγμή είναι ως εξής (Ολλανδία και Γιβραλτάρ έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο):

1. Γαλλία 18β.

2. Ελλάδα 12β.

3. Ολλανδία 9β.

4. Ιρλανδία 3β.

5. Γιβραλτάρ 0β.

Να υπενθυμίσουμε εδώ ότι το γήπεδο της ΑΕΚ θα είναι ασφυκτικά γεμάτο μιας και έχει ανακοινωθεί sold out.

16-10-23 20:51

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 21:45, στην OPAP Arena, και θα μεταδοθεί ζωντανά από τον Alpha.

16-10-23 20:50

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της κρίσιμης αναμέτρησης της Εθνικής μας ομάδας με την Ολλανδία για τα προκριματικά του Euro 2024.