Τέλος της αναμέτρησης, 0-2 νίκη για τον Ολυμπιακό

30-10-23 23:20

3 λεπτά ο έξτρα χρόνος

30-10-23 23:16

83' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Σκάρπα και Καρβάλιο μέσα, Ποντένσε και Καμαρά εκτός.

30-10-23 23:15

79' Μαρινάκης αντί Λάρσον για τον ΟΦΗ.

30-10-23 23:14

76' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Αλεξανδρόπουλος αντί Μασούρα

Ένταση μεταξύ των παικτών. Ο Ρέτσος έκανε ένα σκληρό τάκλιν στον Τοράλ, με τον παίκτη του Ολυμπιακού να δέχεται και την κίτρινη κάρτα.

30-10-23 23:08

72' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ωραία ατομική ενέργεια του Τοράλ, έκανε το σουτ, αλλά η μπάλα πέρασε ξυστά από την εστία.

70' Ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Εκτέλεσε φάουλ έξω από την περιοχή ο Τοράρινσον, η μπάλα πάνω από την εστία του Πασχαλάκη

30-10-23 23:07

69' Κίτρινη στον Πορόσο για φάουλ στον Φελίπε

67' Διπλή αλλαγή και για τον ΟΦΗ. Ριέρα, Τοράλ μέσα, Ντίκο, Γκαγέγος έξω.

30-10-23 23:03

Ετοιμάζονται Τοράλ και Ριέρα για τον ΟΦΗ.

30-10-23 23:02

Η άμυνα του Ολυμπιακού παραμένει ψηλά και αυτό έχει αποδιοργανώσει τον ΟΦΗ.

30-10-23 23:00

65' Γιόβετιτς και Σολμπάκεν έξω, μέσα Ελ Κααμπί και Μπιέλ.

30-10-23 22:59

64' O Γιόβετιτς εκτελεί το φάουλ, έβγαλε ο Μπάουμαν σε κόρνερ!

30-10-23 22:57

63΄Φάουλ του Γκλάζερ και κάρτα.

30-10-23 22:55

60' Διαγώνιο σουτ του Μασούρα, έξω η μπάλα.

Επιβεβαίωση και από το VAR.

30-10-23 22:51

Σκοράρει ο Μασούρας, όμως είναι εκτεθειμένος.

Γερό προβάδισμα γιας τους ερυθρόλευκους.

30-10-23 22:50

Ο Γιόβετιτς έκλεψε την μπάλα μετά από ασυνεννοησία στην άμυνα του ΟΦΗ και πάσαρε στον Ποντένσε που έγραψε το 0-2.

30-10-23 22:48

ΓΚΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό, ξανά με τον Ποντένσε!

30-10-23 22:47

Με την ίδια ορμή και στο δεύτερο μέρος ο Ολυμπιακός.

30-10-23 22:45

51' Ο Σολμπάκεν έπιασε σουτ μες την περιοχή, δεν απείλησε όμως.

30-10-23 22:43

48' Σουτ του Μασούρα, μπλοκάρει στο πόδι του Πασαλίδη.

30-10-23 22:42

Οι Κρητικοί θέλουν να βγάλουν αντίδραση, ενώ οι Πειραιώτες σκοπεύουν να μη ρίξουν ρυθμό.

30-10-23 22:41

Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

30-10-23 22:40

Αλλαγή για τον ΟΦΗ, εκτός ο Καρώ λόγω ενοχλήσεων και τη θέση του παίρνει ο Αμπάντα.

30-10-23 22:26

Παρατάσσονται οι ομάδες για το δεύτερο μέρος.

ΟΦΗ - Ολυμπιακός 0-1

30-10-23 22:24

Το σουτ του Φελίπε βρήκε στο τείχος, λήξη ημιχρόνου.

30-10-23 22:20

Τελευταία φάση του πρώτου μέρους, φάουλ σε καλό σημείο για τον ΟΦΗ.

30-10-23 22:19

Η μεγάλη ευκαιρία του Γιόβετιτς:

30-10-23 22:17

45' Σουτ του Μασούρα όμως η μπάλα δε βρήκε εστία.

30-10-23 22:15

42' Ο Πορόσο προσπάθησε να πιάσει στον ύπνο τον Μπάουμαν, με σουτ από μακρινή απόσταση αλλά ο κίπερ του ΟΦΗ μπλόκαρε.

30-10-23 22:14

40' Γύρισμα του Καμαρά, ο Γιόβετιτς δεν πρόλαβε να κάνει κεφαλιά!

30-10-23 22:09

Δυσκολεύεται απίστευτα να κρατήσει μπάλα ο ΟΦΗ.

30-10-23 22:04

34' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ο Ποντένσε επέλεξε να πασάρει το Μασούρα αλλά ο αρχηγός των φιλοξενούμενων ήταν κλεισμένος!

Κάτω και ο Καρώ.

30-10-23 22:03

29' Μεγάλη ευκαιρία για τους Πειραιώτες! Ο Έσε έκλεψε την μπάλα από τον Μεγιάδο και ο Γιόβετιτς δε βρήκε εστία.

30-10-23 22:01

Το γκολ του Ολυμπιακού:

30-10-23 21:59

Ο Λουίς Φελίπε πέρασε στη θέση του Μπάκιτς.

30-10-23 21:58

Θα γίνει αλλαγή, έχει χτυπήσει στο πρόσωπο.

Στο έδαφος ο Μπάκιτς, πονάει αρκετά.

30-10-23 21:54

21' Ο Μπάκιτς έκανε λόμπα, ο Πασχαλάκης μπλόκαρε εύκολα.

30-10-23 21:51

Οι παίκτες του Ντιέγκο Μαρτίνεθ δε σταματούν το πρεσάρισμα και θέλουν να ανακτούν το συντομότερο δυνατόν την μπάλα.

30-10-23 21:50

Προσπαθούν να αντιδράσουν οι γηπεδούχοι.

Πρώτη φορά ο ΟΦΗ βρίσκεται πίσω στο σκορ εντός έδρας φέτος.

30-10-23 21:47

30-10-23 21:46

Στο 10ο λεπτό ο Ποντένσε πήρε τη σέντρα του Μασούρα και ο Πορτογάλος με πλασέ άνοιξε το σκορ!

30-10-23 21:45

ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ για τον Ολυμπιακό!

30-10-23 21:44

9' Ο Ορτέγκα έκανε κάτι μεταξύ σουτ και σέντρας, δεν απειλείται ο Μπάουμαν.

Δείτε εδώ την εντυπωσιακή ατμόσφαιρα των φίλων του ΟΦΗ:

30-10-23 21:38

7' Ο ΟΦΗ έγινε επικίνδυνος με τον Λάρσον να προσπαθεί να βρει τον Μπάκιτς, όμως ο Ορτέγκα παρενέβη.

30-10-23 21:37

Η κατοχή για τον Ολυμπιακό στα πρώτα λεπτά.

30-10-23 21:36

Άρχισε ο αγώνας!

30-10-23 21:33

Καθυστέρηση στην έναρξη του ματς λόγω των καπνών.

30-10-23 21:31

Δείτε στιγμές από την άφιξη των ερυθρόλευκων στο γήπεδο:

30-10-23 21:30

Χαμός στο Γεντί Κουλέ, με τους Κρητικούς να δημιουργούν εντυπωσιακή ατμόσφαιρα!

30-10-23 21:27

Βγήκαν στο γήπεδο ΟΦΗ και Ολυμπιακός.

30-10-23 21:22

Όλα έτοιμα για να μπουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες!

30-10-23 21:20

18 βαθμούς για τον Ολυμπιακό, 13 έχει ο ΟΦΗ.

30-10-23 21:18

Tο pre-game βίντεο της ΠΑΕ ΟΦΗ:

30-10-23 21:17

Λίγες ώρες πριν ανακοινώθηκε το sold out για το σπουδαίο παιχνίδι!

30-10-23 21:08

Πλησιάζει η ώρα για την έναρξη του ματς.

30-10-23 21:06

Ο Ολυμπιακός νωρίτερα μέσα στην ημέρα εξέδωσε ανακοίνωση κατά της απόφασης της Παρασκευής.

Ο γιος του Μάικ Μπούση έστειλε το δικό του μήνυμα για τον αγώνα:

30-10-23 21:05

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Πασχαλάκης, Κίνι, Πορόζο, Ρέτσος, Ορτέγκα, Έσε, Καμαρά, Ποντένσε, Σολμπάκεν, Μασούρας, Γιόβετιτς.

30-10-23 21:04

Η ενδεκάδα του ΟΦΗ: Μπάουμαν, Βούρος, Πασαλίδης, Καρώ, Τοράρινσον, Λάρσον, Μεγιάδο, Γκλάζερ, Γκαγέγος, Μπάκιτς, Ντίκο.

Ας δούμε τις ενδεκάδες των δύο ομάδων.

Την περασμένη Παρασκευή εκδόθηκε, άλλωστε, η απόφαση για το διακοπέν ντέρμπι με τον ΟΣΦΠ να τιμωρείται με μηδενισμό στον αγώνα, -1 βαθμό και κλείσιμο γηπέδου για 2 παιχνίδια.

30-10-23 21:02

Οι ερυθρόλευκοι χρειάζονται το τρίποντο, ώστε να μη μείνουν ακόμη πιο πίσω από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό.

30-10-23 21:00

Οι γηπεδούχοι θέλουν κάνουν ακόμη μια ''κηδεία'' εντός Γεντί Κουλέ. Ήδη έχουν επικρατήσει του Άρη, του ΠΑΟΚ και της ΑΕΚ εντός έδρας.

30-10-23 20:59

Καλησπέρα σας, μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του ΟΦΗ κόντρα στον Ολυμπιακό.