ΛΗΞΗ ΑΓΩΝΑ

04-11-23 21:46

Έξι λεπτά καθυστερήσεων

04-11-23 21:43

85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ

Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Μπιφουμά, ο Σιντιμπέ αποτυγχάνει να απομακρύνει τη μπάλα, η οποία στρώθηκε στον Βαφέα που ισοφάρισε από κοντά.

04-11-23 21:41

83' Αλλαγή για την Κηφισιά, Λούμορ στη θέση του Παρρά.

04-11-23 21:37

81' Ευκαιρία αντεπίθεσης για την ΑΕΚ, δεν έκανε καλή τελική πάσα για τον Ελίασον ο Τσούμπερ.

04-11-23 21:33

76' Κίτρινη κάρτα στον Μοχαμάντι για σκληρό μαρκάρισμα στον Τετέι.

04-11-23 21:31

74' Σέντρα του Λιβάι, απομάκρυνε ο Παρράς προ του Άμραμπατ που είχε «οπλίσει».

04-11-23 21:25

72' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Ελίασον από κοντά αποτυχαίνει να σκοράρει!

04-11-23 21:22

66' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκαρσία αποτυχάνει στην πρώτη του επαφή με τη μπάλα να σκοράρει

04-11-23 21:21

62' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, Λιβάι, Άμραμπατ και Πινέδα αντί των Πόνσε, Ελίασον και Γιόνσον.

04-11-23 21:18

61' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Ελίασον, ο Πόνσε ήλεγξε τη μπάλα, σούταρε, η μπάλα κόντραρε στον Λαντρ και έφυγε κόρνερ.

04-11-23 21:14

58' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Σιντιμπέ πήγε να σεντράρει, η μπάλα αλλοιώθηκε από παρέμβαση του Σναιντερλάν και κατέληξε στα δίχτυα.

04-11-23 21:10

54' Σέντρα με εκτέλεση φάουλ του Ελίασον και καρφωτή κεφαλιά του Μοχαμάντι, μπλόκαρε ο Αναγνωστόπουλος.

04-11-23 21:08

50' Κίτρινη κάρτα στον Λαντρ για μαρκάρισμα στον Πισάρο.

04-11-23 21:07

48' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ του Ελίασον η μπάλα έφυγε για λίγο άουτ.

04-11-23 21:05

47' Σέντρα του Ελίασον και κεφαλιά του Πόνσε, επενέβη ο Λαντρ διώχνοντας σε κόρνερ.

04-11-23 21:00

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

04-11-23 20:48

04-11-23 20:47

45' Κίτρινη κάρτα στον Αθανασιάδη για διαμαρτυρίες στον διαιτητή, κίτρινη και στον Παρρά για φάουλ που είχε κάνει νωρίτερα.

04-11-23 20:39

45' Ευκαιρία για την Κηφισιά: Ο Οζέγκοβιτς βρέθηκε τετ-α-τετ με τον Αθανασιάδη μετά από όμορφη κάθετη του Ιπαλίμπο και δεν μπόρεσε να σκοράρει, λίγο αργότερα υποδείχθηκε οφσάιντ.

04-11-23 20:37

38' Αντεπίθεση για την Κηφισιά με τον Αντερέγκεν να μπαίνει στην περιοχή της ΑΕΚ και να βρίσκεται φάτσα με την εστία από πλάγια θέση, βγήκε σωστά και έδιωξε ο Αθανασιάδης.

04-11-23 20:36

36' Ο Μασούρας βρήκε χώρο για σέντρα με τον Οζέγκοβιτς να έχει κάνει την κίνηση, έκοψε σε κόρνερ ο Μοχαμάντι.

04-11-23 20:35

04-11-23 20:34

33' Ο Ελίασον έκανε τη σέντρα, ο Λαντρ έδιωξε σε κόρνερ προ του Πόνσε.

04-11-23 20:29

04-11-23 20:16

28' Ο Ελίασον σκοράρει από πάσα του Γιόνσον, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ του Σουηδού.

04-11-23 20:15

16' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ωραία ανάπτυξη της ΑΕΚ, ο Ελίασον σέντραρε απο δεξιά, ο Πόνσε πήρε την κεφαλιά, αλλά ο Αναγνωστόπουλος έδιωξε ενστικτωδώς σε κόρνερ.

04-11-23 20:09

12' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο προωθημένος Σιντιμπέ βρήκε ην μπάλα στρωμένη μπροστά του στην περιοχή της Κηφισιάς, το σουτ του όμως ήταν άτσαλο με την μπάλα να καταλήγει ψηλά άουτ.

04-11-23 20:07

8' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Ελίασον σούταρε εκτός περιοχής, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε, ο Τσούμπερ στην επαναφορά έδωσε τη μπάλα στον Πόνσε που σκόραρε, αλλά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ του Αυστριακού.

04-11-23 20:02

6' Σουτ του Μοχαμάντι δεν βρήκε στόχο...

04-11-23 20:01

1' Ευκαιρία για την Κηφισιά: Ύστερα από αντεπίθεση της Κηφισιάς, ο Οζέγκοβιτς κουβάλησε τη μπάλα, βρήκε πεδίο βολής, αλλά ο Αθανασιάδης έπεσε στην αριστερή του γωνία και μπλόκαρε.

04-11-23 19:59

1' Σέντρα στην Καισαριανή

04-11-23 19:56

Η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο!

04-11-23 19:54

Κηφισιά (Αναστασίου, 4-2-3-1): Αναγνωστόπουλος - Μασούρας, Λαντρ, Βαφέας, Γκόμπελιτς - Ιπαλίμπο, Πρίτσας - Αντερέγκρεν, Σναιντερλάν, Παρράς - Οζέγκοβιτς.

ΑΕΚ (Αλμέιδα, 4-2-3-1): Αθανασιάδης - Σιντιμπέ, Μήτογλου, Κάλενς, Μοχαμάντι - Γαλανόπουλος, Γιόνσον - Ελίασον, Πισάρο, Τσούμπερ - Πόνσε

04-11-23 19:52

Διαιτητής του αγώνα ο Τσαγκαράκης, με βοηθούς τους Σαμοΐλη, Κολλιάκο και τέταρτο τον Χρ. Βεργέτη. VAR ο Φωτιάς και AVAR ο Δ. Βεργέτης.

04-11-23 19:21

Ο Αθανασιάδης παίρνει τη θέση του Στάνκοβιτς κάτω από τα δοκάρια ώστε ο Ματίας Αλμέιδα να τον έχει "ζεστό" ενόψει Μαρσέιγ. Στην επιστροφή του στην αποστολή μετά από τραυματισμό, ο Γκαρσία μένει στον πάγκο, όπως και οι Πινέδα, Βίντα, Μάνταλος.