Παναθηναϊκός

26-11-23 22:29

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

26-11-23 22:22

90'+3' Τρεις αλλαγές ο Άρης. Πάρδο, Σαμόρα και Κάρλσον μέσα. Σουλεϊμάνοφ, Μορόν και Νταρίντα εκτός.

26-11-23 22:19

89' Ευκαιρία για τον Άρη: Κοντινό πλασέ του Μορόν, αποκρούει ο Μπρινιόλι

26-11-23 22:18

86' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Σέντρα του Αράο, γυριστό σουτ με τη μία από Ιωαννίδη, ήταν εξαιρετικά αδύναμο για να δυσκολέψει τον Κουέστα

26-11-23 22:09

83' Κίτρινη στον Μενέντες.

26-11-23 22:06

74' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό Έξω Κώτσιρας και Μαντσίνι, μέσα Βαγιαννίδης και Σπόραρ.

26-11-23 22:03

72' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ

Φάση διαρκείας στην περιοχή του Παναθηναϊκού με τον Μορόν να πλασάρει και τον Μπρινιόλι να αποκρούει, αλλά στην εξέλιξη της φάσης με υπέροχο πλασέ ο Μενέντες έκανε το 2-0.

69' Σύγκρουση Μπρινιόλι με Σουλεϊμάνοφ εκτός περιοχής, επιθετικό φάουλ του Ρώσου.

26-11-23 21:59

68' Ο Ζουλ περνά εκτός γηπέδου. Ένιωσε πόνους από το μαρκάρισμα που δέχθηκε νωρίτερα.

66' Καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό με τον Μλαντένοβιτς να κάνει σέντρα τον Ιωαννίδη να κάνει την κεφαλιά και να στέλνε την μπάλα στην αγκαλιά του Κουέστα.

26-11-23 21:58

65' Κίτρινη κάρτα στον Μπράμπετς για μαρκάρισμα στον Σένκεφελντ στο κέντρο του γηπέδου.

64' Κόρνερ ο Παναθηναϊκός. Κεφαλιά Αράο, άουτ.

26-11-23 21:54

63' Αλλαγή για τον Άρη. Έξω Παναγίδης, μέσα Μενέντες.

26-11-23 21:50

61' Σουτ του Τσέριν εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε άουτ.

26-11-23 21:46

Ο Βέρμπιτς αντιμετώπισε ένα πρόβλημα ύστερα από σύγκρουση με τον Ζουλ. Έμεινε για λίγο εκτός αλλά επιστρέφει.

53' Καλή στιγμή για τους "πράσινους" με τον Μπερνάρ να εκτελεί το κόρνερ, τον Γεντβάι να πιάνει την κεφαλιά και τον Κουέστα να μπλοκάρει.

26-11-23 21:39

26-11-23 21:34

Σέντρα στο δεύτερο μέρος

26-11-23 21:22

Τέλος πρώτου ημιχρόνου.

26-11-23 21:19

45'+1' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Συνεργασία Ιωαννίδη και Μπερνάρ, ο Βραζιλιάνος με το overlap πήρε την μπάλα, σούταρε αλλά την έστειλε άουτ.

26-11-23 21:12

43' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΡΗ

Ο Μπρινιόλι έκανε κακό διώξιμο της μπάλας, ο Μορόν από κοντά την τσίμπησε και την έστειλε στα δίχτυα. Μεγάλη γκάφα του τερματοφύλακα του Παναθηναϊκού

26-11-23 21:11

37' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Σουτ του Μπερνάρ, ο Κουέστα διώχνει σε κόρνερ

26-11-23 21:08

33' Νέο σουτ του Σουλεϊμάνοφ με το αριστερό, εκτός περιοχής, άουτ η μπάλα.

26-11-23 21:05

32' Ο Αράο έκανε την κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, μπλόκαρε με άνεση ο Κουέστα.

31' Γύρισμα του Μλαντένοβιτς στο πουθενά

26-11-23 20:57

28' Πρώτη ευκαιρία για Άρη: Ο Ζουλ έβγαλε τον Παναγίδη τετ α τετ αλλά ο Μπρινιόλι βάζει στοπ.

26-11-23 20:54

21' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Τρομερή ενέργεια του Βέρμπιτς και πανέξυπνη κάθετη πάσα στον Ιωαννίδη, ο σέντερ φορ του "τριφυλλιού" βγήκε τετ-α-τετ με τον Κουέστα που έκλεισε το οπτικό πεδίο και απέκρουσε.

26-11-23 20:51

18' Ξανά ο Σουλεϊμάνοφ έγινε αποδέκτης της μπάλας, συνέκλινε προς τα μέσα και σούταρε άουτ.

26-11-23 20:46

13' Ο Σουλεϊμάνοφ βγήκε στην πλάτη της άμυνας από φανταστική πάσα του Μορόν, όμως ο Γέντβαϊ έβαλε «στοπ» και κέρδισε και φάουλ.

26-11-23 20:44

10' Πολύ μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Μπερνάρ να εκτελεί τον Κουέστα να κάνει λάθος έξοδο και τον Μπράμπετς να διώχνει κόρνερ.

26-11-23 20:41

9' Φάουλ του Ζουλ στον Ιωαννίδη εκτός περιοχής και ευκαιρία για να προωθηθεί η «αεροπορία» του Παναθηναϊκού.

26-11-23 20:39

6' Καλή προσπάθεια για τους φιλοξενούμενους με τον Φαμπιάνο να παραχωρεί νέο κόρνερ.

26-11-23 20:35

Κυκλοφορεί ο ΠΑΟ τη μπάλα. Ο Άρης παρατηρητής. ΑΚόμα δεν βλέπουμε φάση... Περιμένουμε.

26-11-23 20:34

1' Ξεκίνησε το ματς στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

26-11-23 20:32

Μπήκαν οι ομάδες στο γήπεδο.

Περισσότεροι από 10.000 θεατές στην... παγωμένη Θεσσαλονίκη αυτή τη στιγμή στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

26-11-23 20:15

Άρης (Άκης Μάντζιος 4-3-3): Κουέστα-Οντουμπάτζιο, Φαμπιάνο, Μπράμπετς, Μοντόγια-Βερστράτε, Ζουλ, Νταρίντα-Σουλεϊμάνοφ, Παναγίδης, Μορόν.

Παναθηναϊκός (Iβάν Γιοβάνοβιτς): Μπρινιόλι-Κώτσιρας, Σένκεφελντ, Γέντβαϊ, Μλαντένοβιτς- Αράο, Τσέριν, Μπερνάρ-Μαντσίνι, Βέρμπιτς, Ιωαννίδης

26-11-23 20:09

Στον Άρη τα αγωνιστικά προβλήματα ακούν στα ονόματα των Φεράρι, Ρουπ, Ματαρίτα, Μανού Γκαρθία, Πάβιτσιτς, Δεληζήση, Σγουρού και Κυριάκη οι οποίοι για διάφορους λόγους έμειναν εκτός αποστολής.Ο Άκης Μάντζιος προχώρησε σε έκπληξη καθώς δίνει φανέλα βασικού στον Ζουλ, ενώ ξανά στην αρχική ενδεκάδα, βρίσκεται ο Παναγίδης.

26-11-23 20:08

Με τους Βέρμπιτς και Μαντσίνι βασικούς θα παραταχθεί ο Παναθηναϊκός στο εκτός έδρας ματς με τον Άρη, καθώς ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς αποφάσισε να αφήσει εκτός ενδεκάδας τον Παλάσιος.