14-12-23 21:38

2 ΛΕΠΤΑ ΕΜΕΙΝΑΝ!

14-12-23 21:37

14-12-23 21:36

90+1' Σουτ του Ιωαννίδη, μπλοκάρει ο κίπερ της Χάιφα!

14-12-23 21:35

ΧΑΜΟΣ ΣΤΗ ΛΕΩΦΟΡΟ!!

Μειώνει ο Έλληνας άσος!

14-12-23 21:32

89΄ ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ, 1-2 ο Ιωαννίδης!

14-12-23 21:30

86' Κεφαλιά του Γεντβάι, αλλά η μπάλα είχε περάσει εκτός γραμμής.

14-12-23 21:29

Ψάχνει ένα γκολ το Τριφύλλι, αλλά δεν μπορεί!

14-12-23 21:27

82' Μεγάλη φάση για τον Παναθηναϊκό, με τον ΑΪτόρ να μη βρίσκει εστία!

14-12-23 21:26

Μοιάζει απίθανο, πλέον, να βγει τρίτος ο ΠΑΟ! Χρειάζεται 2 γκολ σε 10 λεπτά συν τις όποιες καθυστερήσεις.

14-12-23 21:25

14-12-23 21:24

79' Μεγάλη φάση για τη Μακάμπι, με τον Πιερό να εκτελεί με κεφαλιά και τον Λοντίγκιν να μπλοκάρει!

14-12-23 21:23

14-12-23 21:22

Μετράει κανονικά το γκολ!

14-12-23 21:21

Υπάρχει έλεγχος από το VAR!

Σοκ στη Λεωφόρο, με τον Τσέρι να ''σβήνει'' τις ελπίδες της ελληνικής ομάδας!

14-12-23 21:20

74' Παναθηναϊκός - Μακάμπι Χάιφα 0-2!

14-12-23 21:19

73' Καλή φάση για τον ΠΑΟ, με τον Αράο να μη βρίσκει την μπάλα όπως θέλει μετά από κόρνερ.

14-12-23 21:18

Οι πράσινοι δε σταματούν να πιέζουν, κάνοντας ακριβώς όσα ζητάει ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς!

14-12-23 21:16

70' Νέα μεγάλη ευκαιρία για το Τριφύλλι! Μόλις μπήκε στο παιχνίδι ο Μαντσίνι, εκτέλεσε μέσα από την περιοχή, αλλά το σουτ του απέκρουσε ο Κεούφ.

14-12-23 21:15

69' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τους Τσέριν, Μαντσίνι στις θέσεις Βιλένα και Παλάσιος!

14-12-23 21:14

68' Νέα ευκαιρία για τους Πράσινους! Ο Βαγιαννίδης θα κλέψει την μπάλα και θα γυρίσει στον Ιωαννίδη, όμως το σουτ του θα κοντράρει και θα απομακρυνθεί.

14-12-23 21:13

67' Αλλαγή για τη Μακάμπι με τον Ραφαέλοφ στη θέση του Νταβίντ.

14-12-23 21:11

66' Κίτρινη κάρτα στον Τζάμπερ

14-12-23 21:10

Μετά την εκτέλεση κόρνερ ο Ιωαννίδης θα πάρει την κεφαλιά εξ επαφής, με τον Κάουφ να διώχνει και στην συνέχεια ο Αράο δεν μπορέσει να στείλει την μπάλα σε κενή εστία.

14-12-23 21:09

Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

14-12-23 21:08

63' Ξανά κόρνερ για το Τριφύλλι

14-12-23 21:07

62' Νέο κόρνερ για τους Πράσινους

Απομάκρυναν οι αμυντικοί της Μακάμπι

14-12-23 21:06

61' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

14-12-23 21:03

59' Κίτρινη κάρτα στον Χατζάτζ για φάουλ στον Χουάνκαρ

14-12-23 21:02

56' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Αϊτόρ με τον Κεούφ να διώχνει δύσκολα!

14-12-23 21:01

14-12-23 21:00

55' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό

14-12-23 20:59

Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

53' Νέο κόρνερ για τους Πράσινους που πιέζουν

14-12-23 20:58

Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Καλή εκτέλεση από τον Αϊτόρ, με τον Γεντβάι να πιάνει την κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι, αλλά την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ.

52' Νέο κόρνερ για το Τριφύλλι

14-12-23 20:56

Πέρασε άουτ η μπάλα μετά την εκτέλεση κόρνερ του Αϊτόρ

14-12-23 20:55

50' Σουτ από τον Αϊτόρ θα κοντράρει και θα περάσει κόρνερ

14-12-23 20:52

48' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με σουτ του Παλάσιος, που θα περάσει όμως άουτ!

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

14-12-23 20:37

46' Αλλαγή για τη Μακάμπι με τον Φέιγκολντ στη θέση του Σούντγκρεν

14-12-23 20:36

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Παναθηναϊκός - Μακάμπι Χάιφα 0-1!

14-12-23 20:35

Κεφαλιά από τον Αράο θα περάσει άουτ!

45+5' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

14-12-23 20:34

Εκτέλεση από τον Μπερνάρ, με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ

14-12-23 20:33

45+3' Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τον Παναθηναϊκό!

14-12-23 20:32

45+3' Κίτρινη κάρτα στον Σούνγκρεν για φάουλ πάνω στον Ιωαννίδη!

14-12-23 20:31

45+3' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Εξαιρετική κούρσα του Χουάνκαρ από τα αριστερά, κάνει γλυκιά σέντρα, αλλά ο Παλάσιος πλασάρει άουτ!

14-12-23 20:30

45' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις στο πρώτο μέρος!

14-12-23 20:26

45' Ευκαιρία για τη Μακάμπι! Κεφαλιά του Νταβίντ θα περάσει άουτ!

14-12-23 20:21

41' Σουτ από τον Ιωαννίδη θα περάσει άουτ

14-12-23 20:20

36' Κίτρινη κάρτα στον Κορνού για σκληρό φάουλ στον Βαγιαννίδη

14-12-23 20:18

14-12-23 20:17

14-12-23 20:16

31' Αλλαγή για τη Μακάμπι με τον Μοχάμεντ να περνάει εκτός και τον Τζάμπερ στη θέση του

14-12-23 20:12

30' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Μετά από γύρισμα του Βαγιαννίδη, ο Ιωαννίδης θα κάνει το τακουνάκι με τον Καϊούφ να αποκρούει, ενώ στη συνέχεια θα διώξει και την προσπάθεια του Αϊτόρ από κοντά!

14-12-23 20:06

26' Ο Πιερό θα βρει και δεύτερη φορά δίχτυα αλλά ο διαιτητής της αναμέτρησης θα καταλογίσει επιθετικό φάουλ πάνω στον Σένκεφελντ.

14-12-23 20:05

Σέντρα από τα αριστερά, με την άμυνα του Παναθηναϊκού να έχει πολύ κακή αντίδραση και τον Λοντίγκιν να κάνει λάθος έξοδο, με τον Νταβίντ με κεφαλιά να κάνει το 0-1!

20' Γκολ για τη Μακάμπι Χάιφα!

14-12-23 20:04

Πέρασε ξανά στο παιχνίδι ο Αϊτόρ

14-12-23 20:00

19' Στο έδαφος ο Αϊτόρ μετά γλίστρημα. σηκώθηκε ο Ισπανός και πέρασε εκτός αγωνιστικού χώρου.

16' Σουτ του Βιλένα από καλό σημείο θα περάσει αουτ

14-12-23 19:58

14-12-23 19:55

13' Σουτ από τον Σερί θα μπλοκάρει ο Λοντίγκιν

14-12-23 19:53

10' Πτώση του Χουάκαρ μέσα στην περιοχή με τον Καμπάκοφ να του δίνει κίτρινη κάρτα για θέατρο

14-12-23 19:48

9' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

14-12-23 19:47

3' Πρώτη καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Πολύ ωραία κίνηση από τον Αϊτόρ που θα κάνει το σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ!

14-12-23 19:46

Απομάκρυναν οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού

14-12-23 19:45

2' Κόρνερ για την Μακάμπι

14-12-23 19:43

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

14-12-23 19:29

Στο γήπεδο βρίσκονται και περίπου 200 φίλαθλοι της Μακάμπι Χάιφα.

14-12-23 19:18

14-12-23 18:59

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Βούλγαρος Γκεόργκι Καμπάκοφ, από την πρώτη κατηγορία της UEFA.

14-12-23 18:56

Η ενδεκάδα της Μακάμπι Χάιφα: Κέουφ, Σούντγκρεν, Γκέρσον, Σεκ, Κορνού, Σερί, Σόου, Μοχάμεντ, Χαγκάγκ, Πιερό, Νταβίντ

14-12-23 18:55

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γεντβάι, Χουάνκαρ, Αράο, Μπερνάρ, Βιλένα, Παλάσιος, Αϊτόρ, Ιωαννίδης.

14-12-23 18:54

Το παιχνίδι είναι "τελικός" για τις δύο ομάδες, μιας και οι Πράσινοι με ισοπαλία ή νίκη παίρνουν την πρόκριση για την φάση των playoff του Conference League, με την ισραηλινή ομάδα να θέλει μόνο το διπλό για να προκριθεί εκείνη.

14-12-23 18:53

H αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 19:45 στη Λεωφόρο και θα μεταδοθεί ζωντανά από την Cosmote Sports 3HD.

14-12-23 18:52

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τη Μακάμπι Χάιφα, για την 6η και τελευταία αγωνιστική της φάσης των ομίλων του Europa League.