14-12-23 21:40

Αυτά από μας, καλό σας βράδυ

Τέλος στο ματς, ΠΑΟΚ-Ελσίνκι 4-2!

14-12-23 21:37

90+2' ΓΚΟΛ για την Ελσίνκι με τον Χετεμάι, που ανέλαβε την εκτέλεση και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα του Κοτάρσκι!

14-12-23 21:36

89' Πέναλτι για την Ελσίνκι!  Ο Μάρκος Αντόνιο ανέτρεψε τον Χετεμάι και ο Κρουασβίλι έδειξε την άσπρη βούλα.

14-12-23 21:31

85' Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Ωραίος συνδυασμός ανάμεσα στον Τάισον και τον Μουργκ, ο Αυστριακός βρήκε χώρο στην περιοχή και με μια εξαιρετική έμπνευση, πλάσαρε τον Μαενπά για το 4-1.

14-12-23 21:29

82' Πάτησε άσχημα ο Μιχαηλίδης, δεν φαίνεται κάτι σοβαρό.

14-12-23 21:27

79' Πέμπτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, περνάει εκτός ο Τόμας και δίνει τη θέση του στον Τζίμα.

14-12-23 21:22

75΄ Τέταρτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, με τον Κωνσταντέλια να δίνει τη θέση του στον Μουργκ.

14-12-23 21:20

70' Τριπλή αλλαγή για τον ΠΑΟΚ: Εκτός οι Ράφα Σοάρες, Κεντζιόρα και Οζντόεφ, εντός οι Μπάμπα, Βιεϊρίνια και Μάρκος Αντόνιο.

14-12-23 21:15

67' Κόρνερ του Ντεσπόντοφ, ο Μεϊτέ έπιασε πρώτη κεφαλιά, με τον Κεντζιόρα να αστοχεί εξ επαφής, αφού είδε τον Μαένπα να του λέει «όχι».

14-12-23 21:09

65' Αλλαγές για την Ελσίνκι: Εκτός οι Ραντούλοβιτς, Χόστικα, Λίνγκμαν, Κέσκινεν, εντός οι Μπένισαν, Χετεμάι, Ολουσάνια και Όλιλα.

63' Σουτ του Κωνσταντέλια εκτός περιοχής, ήταν αδύναμο και δεν απείλησε τον Μαενπά.

14-12-23 21:04

56' Κοντά και σε τέταρτο γκολ ο ΠΑΟΚ, με τον Τόμας να κάνει το σουτ, αλλά ο Μαενπά έδιωξε σε κόρνερ.

14-12-23 21:02

Η UEFA το πιστώνει ως αυτογκόλ στον Τοΐβιο.

14-12-23 20:59

53' ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Αναμπουμπούλα από το κόρνερ που εκτελέστηκε στα αριστερά, ο Μιχαηλίδης έκανε την προβολή, η μπάλα χτύπησε στον Τοΐβιο και κατέληξε στα δίχτυα για το 3-1.

14-12-23 20:53

47' Γκολ για τον ΠΑΟΚ και 2-1! Κάνει την ανατροπή με το... καλημέρα του δευτέρου μέρους ο Δικέφαλος του Βορρά, η οποία ήρθε από το «τσαφ» του Κεσκίνεν υπό την πίεση του Τόμας, ο Κωνσταντέλιας υποδέχτηκε ωραία και με το αριστερό έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-1.

14-12-23 20:52

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο!

14-12-23 20:40

14-12-23 20:35

Λήξη πρώτου ημιχρόνου στην Τούμπα

14-12-23 20:34

45+3' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελσίνκι! Ο Ραντούλοβιτς κέρδισε τη μπάλα προ του Μπράντον και ο Εκόνγκ δεν πρόλαβε τον Κεσκίνεν με τον τελευταίο να γίνεται παραλήπτης της μπάλας από πλεονεκτική θέση αριστερά σουτάροντας ωστόσο άστοχα!

14-12-23 20:31

45' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων.

14-12-23 20:29

44' Στο έδαφος ο Λίνγκμαν, έχει σταματήσει το παιχνίδι και του παρέχεται η ιατρική βοήθεια.

Η φάση εξετάστηκε από το VAR, «παίζεται» από τον Κρουασβίλι.

14-12-23 20:26

43' Γέμισμα του Μεϊτέ στην περιοχή, ο Τόμας ζητάει πέναλτι για κράτημα του Τοΐβιο.

14-12-23 20:23

37' Γκολ για τον ΠΑΟΚ! Τάισον και Μεϊτέ συνεργάστηκαν από τα αριστερά, ο Γάλλος έκανε το γύρισμα, με τον Οζντόεφ να πατάει στην περιοχή και να εκτελεί δυνατά για το 1-1.

14-12-23 20:21

35' Κίτρινη στον Εκόνγκ, για μαρκάρισμα στον Κανελλόπουλο.

14-12-23 20:19

33' Μεγάλη χαμένη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ με τον Κωνσταντέλια! Ωραία ανάπτυξη από τα δεξιά για τον ΠΑΟΚ, ο Κεντζιόρα έκανε το γύρισμα στην περιοχή, ο Τάισον άφησε την μπάλα στον Κωνσταντέλια που βρέθηκε αμαρκάριστος, αλλά το τελείωμα του νεαρού ήταν κάκιστο και πέρασε πάνω από τα δοκάρια.

14-12-23 20:16

31' Αναπτύχθηκε ωραία ο ΠΑΟΚ με Τάισον και Μπράντον Τόμας, ο Ντεσπόντοφ από τα δεξιά έκανε το διαγώνιο σουτ, με τον Μαενπά να μπλοκάρει.

14-12-23 20:15

Η Ελσίνκι περνάει την μπάλα ανάμεσα στις γραμμές του ΠΑΟΚ με σχετική ευκολία, με τους «ασπρόμαυρους» να μην βγάζουν την ενέργεια που απαιτείται.

14-12-23 20:07

14-12-23 20:01

14' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ! Ο Ντεσπόντοφ εκτέλεσε το κόρνερ, ο Μάενπαα δεν βγήκε σωστά και είδε την μπάλα να περνάει στο δεύτερο δοκάρι, αλλά η προβολή του Μιχαηλίδη που βρέθηκε εκεί, βρήκε το δοκάρι.

14-12-23 19:52

6' ΓΚΟΛ για την Ελσίνκι! Ο Μπαντέ είδε κάθετα τον Ραντούλοβιτς ανάμεσα στις γραμμές, εκείνος μέσα από την περιοχή υποδέχτηκε ωραία την μπάλα και τελείωσε ιδανικά τη φάση στην αριστερή γωνία του Κοτάρσκι για το 0-1.

14-12-23 19:49

5' Σέντρα του Κεντζιόρα από τα δεξιά, ο Τάισον πήδηξε γερά και πήρε την κεφαλιά, αλλά η μπάλα κατέληξε άουτ.

1' Απειλεί στα 35 δευτερόλεπτα ο ΠΑΟΚ! Ο Κωνσταντέλιας έκανε ωραία ενέργεια και στη συνέχεια δοκίμασε το σουτ, με τον Μάενπα να διώχνει σε κόρνερ.

14-12-23 19:46

1' Έναρξη του αγώνα

14-12-23 19:42

Βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

14-12-23 19:37

Διαιτητής: Γκιόργκι Κρουασβίλι (Γεωργία)

Βοηθοί: Ζάζα Πιπία και Λέβαν Βαραμισβίλι (Γεωργία)

Τέταρτος: Αλέκο Απτσιαούρι (Γεωργία)

VAR: Θεσάρ Σότο Γκράδο (Ισπανία)

AVAR: Εντουάρντο Πριέτο Ιγκλέσιας (Ισπανία)

14-12-23 19:33

Στον πάγκo: Εστ, Ραμούλα, Ολίλα, Χάλμε, Τένχο, Παανάνεν, Κουασίβι-Μπενισάν, Ολουσάνια, Τανάκα, Χετεμάϊ.

Ελσίνκι (Κορκεακούνας): Μάενπαα, Τοΐβιο, Ντα Γκράτσα, Χαμαλάϊνεν, Σοΐρι, Κανελλόπουλος, Λίνγκμαν, Κεσκίνεν, Χοστίκα, Μπαντέ, Ραντούλοβιτς.

Στον πάγκο: Ζίβκοβιτς, Ταλιχμανίδης, Κουλιεράκης, Τσιγγάρας, Μουργκ, Λύρατζης, Βιεϊρίνια, Μπάμπα, Σβαμπ, Σαμάτα, Μάρκος Αντόνιο, Τζίμας.

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου): Κοτάρσκι, Κεντζιόρα, Εκόνγκ, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες, Μεϊτέ, Οζντόφ, Ντεσπόντοφ, Τάισον, Κωνσταντέλιας, Μπράντον.

14-12-23 19:23

Γιορτή αναμένεται στην Τούμπα, αφού ο ΠΑΟΚ ολοκληρώνει τον όμιλο με τον καλύτερο δυνατό τρόπο. Το σύνολο του Ραζβάν Λουτσέσκου πήρε την πρόκριση, αλλά δεν... έμεινε εκεί αφού έχει βγει ήδη πρώτος, εξασφαλίζοντας το εισιτήριο για τους «16» της διοργάνωσης.

Σέντρα στις 19:45, τηλεοπτική μετάδοση από το CosmoteSport4

14-12-23 19:14

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του τελευταίου αγώνα των ομίλων του Conference League ανάμεσα στον ΠΑΟΚ και την Ελσίνκι, στην Τούμπα.