18-12-23 18:49

Πτώση Βίντα στην περιοχή του Παναιτωλικού.

Έξι λεπτά καθυστερήσεων

18-12-23 18:45

90' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Κοντινή κεφαλιά του Βίντα άουτ.

18-12-23 18:43

18-12-23 18:38

83' Τεράστια διπλή ευκαιρία για την ΑΕΚ. Πρώτα με γυριστό του Γκατσίνοβιτς ύστερα από γλυκιά πάσα του Γιόνσον.

18-12-23 18:33

77' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Γκατσίνοβιτς να βρίσκει αέρα σε καλό σημείο.

18-12-23 18:25

72' Γλυκιά εκτέλεση φάουλ από τον Ελίασον, απομακρύνει η άμυνα του Παναιτωλικού.

18-12-23 18:20

65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ

Ο Μπαλντασάρας με άπιαστο σουτ ισοφαρίζει

18-12-23 18:15

61' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκατσίνοβιτς εκμεταλλεύτηκε τον χόρο που είχε μπροστά του, σούταρε, αλλά ο Καπίνο έπεσε στη δεξιά του γωνία και απομάκρυνε σε κόρνερ.

18-12-23 18:13

53' Καλη στιγμή για τον Παναιτωλικό. Ο Πέδρο πατά ωραία στον Χουάνπι, ο οποίος πιάνει σουτ από το όριο της μεγάλης περιοχής, με την μπάλα να παίρνει πολλά φάλτσα και αρκετό ύψος.

18-12-23 18:05

52' Κίτρινη στον Ντουάρτε για τον τρόπο που έπεσε πάνω στον Αθανασιάδη σε εκτέλεση φάουλ για τον Παναιτωλικό.

18-12-23 17:37

37' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟ

Ο Ζοάο Πέδρο ψαρεύει στο πέναλτι τον Αθανασιάδη, που έπεσε δεξιά, εκείνος έσκαψε τη μπάλα που χτύπησε στο δοκάρι και μπήκε γκολ.

18-12-23 17:33

34' Πέναλτι για τον Παναιτωλικό. Ο Μουκουντί το έκανε

18-12-23 17:25

18-12-23 17:19

24' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ του Ζίνι ύστερα από κομπίνα σε εκτέλεση φάου, ο Καπίνο πέφτει και μπλοκάρει.

18-12-23 17:16

18-12-23 17:09

14' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

O Ελίασον βρήκε πεδίο βολής εκτός περιοχής και έπιασε ένα ωραίο φαλτσαριστό σουτ με το αριστερό με τη μπάλα να καρφώνεται στο δεξί παραθυράκι του Καπίνο.

18-12-23 17:05

7' Καλή φάση για τον Παναιτωλικό. Σουτ του Φ. Ντουάρτε, κάνει την προβολή ο Βίντα και διώχνει σε κόρνερ.

18-12-23 17:04

5' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Λιβάι βρήκε τον Γκατσίνοβιτς μέσασ την περιοχή, η μπάλα πάλι άουτ.

4' Σουτ του Γκατσίνοβιτς έφυγε ψηλά.

18-12-23 17:02

2' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Σιντιμπέ σέντραρε, η μπάλα κόντραρε στον Λιάβα, άλλαξε πορεία και ο Γκαρσία με μονοκόμματο σουτ με το αριστερό κάρφωσε τη μπάλα στα δίχτυα του Καπίνο.

18-12-23 16:44

Ο Παναιτωλικός βρίσκεται στην προτελευταία θέση της βαθμολογίας με 9 βαθμούς, έναν πάνω από την ουραγό Κηφισιά

18-12-23 16:40

Η ΑΕΚ έχει ευκαιρία να βρεθεί στην κορυφή της βαθμολογίας αν επικρατήσει σήμερα, καθώς έχει 29 βαθμούς, με τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ να είναι στους 31 και τον Παναθηναϊκός στους 30 βαθμούς

18-12-23 16:39

Η ενδεκάδα του Παναιτωλικού: Καπίνο, Οικονόμου, Ντουάρτε, Μλάντεν, Σίλβα, Λιάβας, Μπαλντασάρα, Χατζηθεοδωρίδης, Χουάνπι, Ντουάρτε, Ζοάο Πέδρο.

Στον πάγκο: Γκρατερόλ, Μαλής, Μαυρίας, Ξενιτίδης, Τσιγγάρας, Καρέλης, Βοΐλης, Μπουζούκης, Μπελεβώνης.

18-12-23 16:33

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Αθανασιάδης, Σιντιμπέ, Βίντα, Μουκουντί, Μοχαμάντι, Σιμάνσκι, Ελίασον, Μάνταλος, Γκατσίνοβιτς, Ζίνι, Γκαρσία

Στον πάγκο: Θεοχάρης, Ρότα, Μήτογλου, Χατζισαφί, Γιόνσον, Γαλανόπουλος, Λαμαράνα, Φαν Βέερτ, Τσούμπερ.

18-12-23 16:32

Το παιχνίδι αρχίζει στις 17:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2

18-12-23 16:31

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναιτωλικός - ΑΕΚ για τη 14η αγωνιστική της Super League

18-12-23 16:30