Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση! Καλό σας βράδυ!

10-01-24 23:22

Τέλος στην αναμέτρηση! Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 1-1!

10-01-24 23:20

90+3' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Βέρμπιτς μετά από πολύ ωραία ενέργεια θα σουτάρει, με τον Πασχαλάκη να αποκρούει με τα πόδια, ενώ στη συνέχεια μια σέντρα - σουτ του Μλαντένοβιτς θα διώξει στη γραμμή ο Ντόη.

10-01-24 23:19

90+1' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Σουτ του Μαντσίνι με την μπάλα να κοντράρει στον Κίνι και να φτάνει στον Ιωαννίδη, που απέναντι από τον Πασχαλάκη σούταρε πολύ ψηλά!

90' Τέσσερα λεπτά επιπλέον χρόνου!

10-01-24 23:16

89' Αντεπίθεση του Ολυμπιακού που είχε τελικό αποδέκτη τον Ποντένσε που σούταρε στην κίνηση μέσα από την περιοχή, αλλά ο Γεντβάι έκανε τάκλιν κι έσωσε την εστία του Παναθηναϊκού από άμεσο κίνδυνο.

10-01-24 23:15

88' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για φάουλ πάνω στον Μαντσίνι

87' Συνεχίζεται το ντέρμπι

Κίτρινη κάρτα στον Ρέτσο

10-01-24 23:14

Διακοπή στο παιχνίδι με Σπόραρ και Βέρμπιτς να είναι στο έδαφος.

10-01-24 23:06

85' Σουτ του Φορτούνη που μπήκε στην περιοχή και εκτέλεσε, αλλά η μπάλα βρήκε στα σώματα των παικτών του Παναθηναϊκού.

10-01-24 23:04

10-01-24 23:01

76' Σουτ του Γιόβετιτς από πλάγια θέση θα περάσει άουτ

73' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό με Φορτούνη, Γιόβετιτς στις θέσεις των Μασούρα, Ναβάρο

10-01-24 22:59

73' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για φάουλ στον Ντόη

10-01-24 22:58

10-01-24 22:56

70' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε πλάγια θέση

Συνεχίζεται η αναμέτρηση

10-01-24 22:54

67' Διακοπή στο παιχνίδι με τον Ποντένσε να είναι στο έδαφος.

10-01-24 22:53

Μετά την εκτέλεση κόρνερ από τον Μαντσίνι ο Ιωαννίδης θα πάρει την κεφαλιά και θα κάνει το 1-1!

65' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!

10-01-24 22:49

65' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

10-01-24 22:48

60' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό με Κίνι και Καμαρά στις θέσεις των Αλεξανδρόπουλου και Ορτέγκα

10-01-24 22:46

60' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Βαγιαννίδη στη θέση του Πέρεθ

10-01-24 22:44

58' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό μετά από κεφαλιά του Βέρμπιτς που θα κοντράρει στον Ροντινέι

56' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Ποντένσε στην θέση του Ρίτσαρντς

10-01-24 22:42

55' Διακοπή στο ντέρμπι! Στο έδαφος ο Καρβάλιο

10-01-24 22:41

Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ωραία ατομική ενέργεια από τον Βέρμπιτς και σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ!

53' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

10-01-24 22:33

52' Σαφώς πιο επιθετικοί οι Πράσινοι τα πρώτα λεπτά, πιέζουν προσπαθώντας να δημιουργήσουν ευκαιρίες για να ισοφαρίσουν

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος!

10-01-24 22:32

46' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό! Βέρμπιτς, Σπόραρ στις θέσεις Μπερνάρ και Αϊτόρ

10-01-24 22:17

10-01-24 22:16

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Παναθηναϊκός - Ολυμπιακός 0-1!

10-01-24 22:15

Μετά την εκτέλεση κόρνερ του Καρβάλιο, η μπάλα θα κοντράρει στον Τσέριν, θα φτάσει στον Αλεξανδρόπουλο, που με γυριστό σουτ θα κάνει το 0-1!

10-01-24 22:14

45' Γκολ για τον Ολυμπιακό!

10-01-24 22:13

44' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

10-01-24 22:09

42' Σουτ του Ιωαννίδη, από μακριά, θα μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης

10-01-24 22:08

39΄ Σουτ από Αϊτόρ θα περάσει άουτ

10-01-24 22:05

38' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μαντσίνι στην θέση του τραυματία Τζούρισιτς

10-01-24 22:02

35' Πρόβλημα για τον Τζούρισιτς, που φαίνεται να μην μπορεί να συνεχίσει! Κάνει προθέρμανση ο Μαντσίνι

10-01-24 22:00

32' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

10-01-24 21:56

29' Νέα ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραίο γύρισμα του Μασούρα, με τον Κώτσιρα να διώχνει τελευταία στιγμή προ του Ρίτσαρντς

Έδιωξαν οι αμυντικοί του Παναθηναϊκού

26' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

10-01-24 21:54

25' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ρίτσαρντς θα κλέψει την μπάλα θα πασάρει στον Μασούρα, όμως το σουτ του τελευταίου θα μπλοκάρει ο Λοντίγκιν!

10-01-24 21:53

Επιθετικό φάουλ του Ιωαννίδη πάνω στον Ορτέγκα

10-01-24 21:49

23' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

10-01-24 21:43

18' Πρώτη τελική στο ντέρμπι! Μετά από σέντρα του Μλαντένοβιτς ο Μπερνάρ θα κάνει το σουτ έξω από την περιοχή, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ

10-01-24 21:41

10-01-24 21:40

10' Κίτρινη κάρτα στον Αλεξανδρόπουλο για φάουλ στον Ρούμπεν

10-01-24 21:35

10' Χωρίς κάποια φάση μέχρι στιγμής το ντέρμπι

10-01-24 21:31

5' Επικίνδυνη σέντρα του Ρίτσαρντς, απομάκρυνε με τριπλή προσπάθεια ο Παναθηναϊκός. Επιθετικό φάουλ μετά το Ναβάρο πάνω στον Αράο

10-01-24 21:27

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

10-01-24 21:21

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

10-01-24 20:55

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Τζούλιεν Βάινμπεργκερ. Βοηθοί του οι  Χέιντενραϊχ και Κόλμπιτς. Τέταρτος είναι ο Ευαγγέλου. Στο VAR βρίσκονται οι Σάιτενγκρουμπερ και Μπούξμπαουμ.

10-01-24 20:39

Υπενθυμίζουμε πως το παιχνίδι διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, μετά την απόφαση που πήρε η κυβέρνηση και η οποία έχει ισχύ μέχρι και τις 12/02.

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ρέτσος, Ντόη, Ορτέγκα, Έσε, Αλεξανδρόπουλος, Καρβάλιο, Μασούρας, Ρίτσαρντς, Ναβάρο.

10-01-24 20:38

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Λοντίγκιν, Αράο, Γεντβάι, Κώτσιρας, Μλαντένοβιτς, Ρούμπεν Πέρεθ, Τσέριν, Μπερνάρντ, Τζούρισιτς, Αϊτόρ, Ιωαννίδης.

10-01-24 20:11

Οι δύο προπονητές προχώρησαν σε αρκετές εκπλήξεις στις ενδεκάδες των δύο ομάδων, με τον Φατίχ Τερίμ να επιλέγει για το δεξί άκρο της άμυνας τον Κώτσιρα, ενώ κάτω από τα δοκάρια τον Λοντίγκιν. Την ίδια στιγμή ο Κάρλος Καρβαλιάλ άφησε στον πάγκο τόσο τον Κώστα Φροτούνη, όσο και τον Ντάνιελ Ποντένσε.

10-01-24 20:10

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 21:30, στη Λεωφόρο, και θα μεταδοθεί ζωντανά από την Cosmote Sports 1HD.

10-01-24 20:08

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την  πρώτη αναμέτρηση του Παναθηναϊκού με τον Ολυμπιακό για τη φάση των 16 του Κυπέλλου Ελλάδας.