Παναθηναϊκός

17-01-24 23:59

Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας την αναμέτρηση! Καλό σας βράδυ!

17-01-24 23:58

Ο Παναθηναϊκός είναι αυτός που πλέον βρίσκεται στους 8 του Κυπέλλου αποκλείοντας τον Ολυμπιακό, νικώντας με 7-6 στα πέναλτι και πλέον θα αντιμετωπίσει τον Ατρόμητο!

17-01-24 23:57

Ο Παναθηναϊκός με 7-6 προκρίνεται στα προημιτελικά του Κυπέλλου!

17-01-24 23:48

2-2 εύστοχος ο Πορτογάλος! Έπεσε σωστά ο Λοντίγκιν, αλλά δεν τα κατάφερε!

Πρώτο πέναλτι για τον Παναθηναϊκό με τον Αϊτόρ

Τέλος και στην παράταση! Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0! Πάμε για πέναλτι!

17-01-24 23:39

120' Ένα λεπτό επιπλέον χρόνου

Σουτ από τον Μάρτινς δεν θα βρει στόχο

17-01-24 23:37

120' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πλάγια θέση

17-01-24 23:36

118' Σουτ από τον Ροντινέι με την μπάλα να κοντράρει και να περνάει κόρνερ

17-01-24 23:34

117' Σέντρα από τον Μλαντένοβιτς θα περάσει άουτ

17-01-24 23:31

115' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό με Ιμπόρα, Βρουσάι αντί των Φορτούνη, Μπιανκόν

17-01-24 23:29

17-01-24 23:28

Απευθείας εκτέλεση από τον Γιόβετιτς, με την μπάλα να φεύγει πολύ ψηλά

Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πολύ καλό σημείο

17-01-24 23:25

109' Κίτρινη κάρτα για τον Πέρεθ για φάουλ στην αντεπίθεση πάνω στον Ποντένσε

Έδιωξαν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού

17-01-24 23:24

106' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Μαρτίνς στη θέση του Ναβάρο

106΄ Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

17-01-24 23:21

106' Σέντρα στο δεύτερο μέρος της παράτασης!

17-01-24 23:20

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης! Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

105+3' Σουτ από τον Ποντένσε, η μπάλα θα κοντράρει στον Βαγιαννίδη και θα περάσει κόρνερ

17-01-24 23:18

Μετά την αποχώρηση του Σπόραρ, λόγω τραυματισμού, ο Ακαϊντιν είναι σε θέση φορ, μιας και Ιωννίδης, Γερεμέγιεφ είναι τραυματίες

105'+1' Τρία λεπτά επιπλέον χρόνου

17-01-24 23:17

105+1' Αλλαγές για τον Παναθηναϊκό με Ακαϊντίν, Σένκεφελντ αντι των Σπόραρ, Μαντσίνι

Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

17-01-24 23:16

105' Σουτ από τον Ορτέγκα θα αποκρούσει ο Λοντίγκιν

17-01-24 23:15

104' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι για φάουλ στον Καμαρά

17-01-24 23:13

104' Συνεχίζεται το ντερμπι

17-01-24 23:11

102' Στο έδαφος πάλι ο Σπόραρ που έχει κράμπες

100' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Καρβάλιο στη θέση του Έσε

17-01-24 23:10

99' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ωραία αντεπίθεση για τους Ερυθρόλευκους με τον Ποντένσε να κάνει τη σέντρα, τον Γιόβετιτς να πιάνει την κεφαλιά, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ!

17-01-24 23:09

98' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Αϊτορ αντί του Βέρμπιτς

17-01-24 23:08

97' Κίτρινη κάρτα στον Έσε για φάουλ στον Μαντσίνι

17-01-24 23:07

96' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με τον Μλαντένοβιτς στη θέση του Χουάνκαρ

17-01-24 23:03

95' Στο έδαφος ο Χουάνκαρ που δείχνει να μην μπορεί να συνεχίσει

17-01-24 23:02

91' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Γίοβετιτς στη θέση του Μασούρα

17-01-24 23:00

91' Ξεκίνησε το πρώτο ημίχρονο της παράτασης!

17-01-24 22:58

Τέλος της κανονικής διάρκειας! Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0! Πάμε για παράταση!

17-01-24 22:57

90+10' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Σπόραρ θα βρει τον Βέρμπιτς που θα κάνει το γυριστό, αλλά ο Πασχαλάκης αποκρούει ξανά!

17-01-24 22:55

Συνεχίζεται το παιχνίδι

17-01-24 22:53

90+8' Στο έδαφος ο Σπόραρ, διακοπή στο ντέρμπι

17-01-24 22:52

90+6' Σουτ από τον Κώτσιρα θα περάσει άουτ

Πλάγιο για τον Παναθηναϊκό

17-01-24 22:48

90+5' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

17-01-24 22:47

90' Επτά λεπτά επιπλέον χρόνου στο Φάληρο

17-01-24 22:45

Φωνές από τους παίκτες του Παναθηναϊκού για χέρι του Έσε μέσα στην περιοχή και ανατροπή του Βέρμπιτς από τον Πασχαλάκη με το παιχνίδι να συνεχίζεται

17-01-24 22:44

88' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

17-01-24 22:43

86' Σέντρα από τον Μασούρα, μετά από πάσα του Ροντινέι, με τον Μασούρα να πιάνει το γυριστό, αλλά την μπάλα να φεύγει άουτ

17-01-24 22:41

85' Κακό σουτ του Βέρμπιτς θα μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Πασχαλάκης

17-01-24 22:39

17-01-24 22:38

81' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Κώτσιρας θα βρει με τακουνάκι τον Σπόραρ όμως το σουτ του μέσα από την περιοχή θα αποκρούσει ο Πασχαλάκης με τα πόδια!

17-01-24 22:37

80' Συνεχίζεται το παιχνίδι

17-01-24 22:34

Με δεμένο το κεφάλι θα συνεχίσει το παιχνίδι ο έμπειρος τερματοφύλακας

Γίνονται ράμματα στο κεφάλι του Λοντίγκιν

17-01-24 22:33

Στη συνέχεια της φάσης ο τερματοφύλακας του Παναθηναϊκού θα χτυπήσει στο κεφάλι από τον επερχόμενο Βαγιαννίδη στο κεφάλι και έχουμε διακοπή στον αγώνα.

17-01-24 22:29

75' Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό! Ο Μασούρας θα βγει στην κόντρα και θα προσπαθήσει να γυρίσει στον Ναβάρο, αλλά ο Λοντίγκιν θα μπλοκάρει.

Απομάκρυναν οι γηπεδούχοι

17-01-24 22:27

71' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

17-01-24 22:24

70' Κίτρινη κάρτα στον Ποντένσε για φάουλ στον Μαντσίνι

17-01-24 22:22

66' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με Ζέκα, Πέρεθ στις θέσεις των Βιλένα, Μπερνάρ

17-01-24 22:21

Σουτ από τον Μασούρα θα περάσει άουτ

64' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

17-01-24 22:17

63' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Ποντένσε στη θέση του Αλεξανδρόπουλου

Θα μπλοκάρει την σέντρα από την εκτέλεση κόρνερ ο Λοντίγκιν

17-01-24 22:16

59' Σουτ του Φορτούνη μέσα από την περιοχή, θα διώξει σε κόρνερ ο Λοντίγκιν

17-01-24 22:14

58' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πλάγια θέση

17-01-24 22:09

57' Μακρινό σουτ από τον Αλεξανδρόπουλο θα περάσει άουτ

17-01-24 22:06

52' Σουτ του Μαντσίνι, μετά από γύρισμα του Μπερνάρ, θα περάσει πολύ ψηλά!

17-01-24 22:05

Εκτέλεση φάουλ από τον Φορτούνη, με τον Ντόη να πιάνει την κεφαλιά αλλά τον Λοντίγκιν να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα

17-01-24 22:03

48' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πλάγια θέση

17-01-24 21:47

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο του ντέρμπι!

17-01-24 21:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 0-0

17-01-24 21:44

45' Ένα λεπτό επιπλέον χρόνου

17-01-24 21:43

43΄ Σουτ του Μασούρα θα περάσει άουτ

17-01-24 21:41

42' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, με γυριστό του Μαντσίνι, μετά από γέμισμα του Χουάνκαρ, αλλά η μπάλα πέρασε άουτ!

17-01-24 21:36

Γκολ για τον Παναθηναϊκό με κεφαλιά του Βέρμπιτς,που μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπερνάρ θα σκοράρει με κεφαλιά, όμως το τέρμα θα ακυρωθεί σωστά ως οφσάιντ.

17-01-24 21:35

Απομάκρυναν οι παίκτες του Παναθηναϊκού με τον Βιλένα

17-01-24 21:34

35' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πλάγια θέση

17-01-24 21:33

34' Μακρινό σουτ του Φοροτύνη θα περάσει άουτ

17-01-24 21:28

17-01-24 21:21

27' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για φάουλ στον Βιλένα

17-01-24 21:20

Έδιωξαν ξανά οι Ερυθρόλευκοι

17-01-24 21:17

20' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

Απομάκρυναν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού

17-01-24 21:15

16' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

17-01-24 21:13

14' Μεγάλη στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Σέντρα από τον Κώτσιρα, με τον Σπόραρ να πιάνει την κεφαλιά, αλλά τον Πασχαλάκη να διώχνει εντυπωσιακά!

17-01-24 21:09

12' Καλύτεροι οι Ερυθρόλευκοι στα πρώτα λεπτά του ντέρμπι, όμως χωρίς να μπορούν να δημιουργήσουν ευκαιρία στην εστία του Λοντίγκιν

17-01-24 21:07

8' Πρώτη καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Ορτέγκα, με τον Ναβάρο να μην μπορεί να κάνει το σουτ, μέσα από τη μικρή περιοχή

17-01-24 21:04

7' Χωρίς φάση τα πρώτα λεπτά του ντέρμπι

17-01-24 21:01

4' Κίτρινη κάρτα στον Μπερνάρ για φάουλ στον Αλεξανδρόπουλο

17-01-24 20:58

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

17-01-24 20:37

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες!

17-01-24 20:13

Διαιτητής: Γιόχαν Χίγκλερ (Ολλανδία)
Βοηθοί: Φαν Ζούλιεν Μάαρτεν (Ολλανδία), Χενκ Ντιόν Φίκερτ (Ολλανδία)
Τέταρτος: Αριστοτέλης Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)
VAR: Παούλιους Φαν Μπέκελ (Ολλανδία)
AVAR: Βασίλειος Νικολακάκης (Λασιθίου)

17-01-24 20:12

Παναθηναϊκός: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Αράο, Γεντβάι, Χουάνκαρ, Κώτσιρας, Βιλένα, Μαντσίνι, Μπερνάρ, Βέρμπιτς, Σπόραρ.

17-01-24 20:11

Ολυμπιακός: Πασχαλάκης, Ροντινέι, Ντόη, Μπιανκόν, Ορτέγκα, Έσε, Αλεξανδρόπουλος, Καμαρά, Μασούρας, Φορτούνης, Ναβάρο

17-01-24 20:10

Να υπενθυμίσουμε ότι ο πρώτος αγώνας, στη Λεωφόρο, είχε ολοκληρωθεί με 1-1, κάτι που σημαίνει ότι αν το παιχνίδι λήξει ισόπαλο, με κάθε σκορ, θα οδηγηθούμε σε παράταση.

17-01-24 20:09

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 21:00, στο "Γ. Καραϊσκάκης" και θα μεταδοθεί ζωντανά από το Cosmote Sports 1HD.

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση, ρεβάνς, μεταξύ του Ολυμπιακού και του Παναθηναϊκού για τη φάση των "16" του Κυπέλλου Ελλάδας.