Κηφισιά

18-02-24 20:53

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

18-02-24 20:41

90' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

18-02-24 20:38

78' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Γυριστό σουτ με το αριστερό του Αραούχο, μέσα στην περιοχή, ο Αναγνωστόπουλος απέκρουσε με γροθιές.

18-02-24 20:34

73' Αλλαγές για την Κηφισιά. Ο Τετέι -ο οποίος καταχειροκτοτείται από τον κόσμο της ΑΕΚ- περνά στη θέση του Οζέγκοβιτς, ενώ ο Μποτία σε εκείνη του Τσάπαν.

71' Τετραπλή αλλαγή για την ΑΕΚ: Αντί του Λιβάι ο Άμραμπατ, αντί του Τσούμπερ ο Αραούχο, αντί του Γιόνσον ο Λιούμπισιτς και αντί του Γκατσίνοβιτς ο Πισάρο

18-02-24 20:29

69' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Ο Πινέδα σηκώνει, ο Λιβάι εκτελεί με το κεφάλι από την «καρδιά» της περιοχής, η μπάλα όμως περνά άουτ.

18-02-24 20:25

64' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Κεφαλιά του Πήλιου άουτ

18-02-24 20:24

62' Σουτ του Πινέδα εκτός περιοχής, στερήθηκε δύναμης και δεν φόβισε τον Αναγνωστόπουλο.

18-02-24 20:20

59' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ Σιντιμπέ, πέφτει και μπλοκάρει ο Αναγνωστόπουλος.

18-02-24 20:19

54' Κίτρινη στον Σολόα για διαμαρτυρία.

18-02-24 20:15

18-02-24 20:08

50' Απευθείας εκτέλεση του Τσούμπερ, κοντράρει στο τείχος η μπάλα και κόρνερ.

18-02-24 19:49

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Τέλος πρώτου μέρους

18-02-24 19:47

45'+3' Στιγμή μαγείας από Γκατσίνοβιτς, ο οποίος όμως δεν ολοκλήρωσε ιδανικά την προσπάθειά του.

Τρία τα λεπτά των καθυστερήσεων.

18-02-24 19:45

45'+1' Σουτ του Πινέδα εκτός περιοχής, η μπάλα έφυγε ψηλά.

18-02-24 19:41

44' Ωραία κάθετη του Πινέδα, κοντράρει το σουτ του Τσούμπερ.

18-02-24 19:39

18-02-24 19:37

37' Μεγάλη ευκαιρία για ΑΕΚ: Ο Τσούμπερ τον έβγαλε σε θέση βολής, ο Γκατσίνοβιτς όμως άργησε, παρόλα αυτά πλάσαρε ωραία, με τη μπάλα να φεύγει μπροστά από την τελική γραμμή, έξυσε το δοκάρι και έφυγε άουτ.

18-02-24 19:36

36' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ με το αριστερό από τη δεξιά γωνία της περιοχής, ο Αναγνωστόπουλος έπεσε και έδιωξε σε κόρνερ.

18-02-24 19:32

34' Κίτρινη στον Χατζισαφί για άσχημο μαρκάρισμα στον Σολόα.

ΑΚΥΡΩΝΕΤΑΙ ΤΟ ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΟΦΣΑΙΝΤ

18-02-24 19:29

18-02-24 19:28

28' ΑΥΤΟΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΗΦΙΣΙΑ

Ακόμα μια εξαιρετική μπαλιά του Πήλιου, βρίσκει τον Γκατσίνοβιτς σε θέση μέσα αριστερά, εκείνος κάνει το γύρισμα, με τον αντίπαλό του να στέλνει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του κατά λάθος.

18-02-24 19:21

24' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Πήλιος έβγαλε συρτή σέντρα από αριστερά, ο Γκατσίνοβιτς πιάνει σουτ στην κίνηση, ο Αναγνωστόπουλος αποκρούει σε πρώτο χρόνο, όμως ο Λιβάι έχει ακολουθήσει για να σκοράρει από κοντά! Ενδέκατο γκολ στη Λίγκα για τον 26χρονο φορ!

18-02-24 19:19

19' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ύστερα από τρομερή ανάπτυξη, ο Χατζισαφί έβγαλε μακρινή για τον Ελίασον, ο οποίος σέντραρε για τον Λιβάι Γκαρσία που πέφτει στο δεύτερο δοκάρι πάνω στην μπάλα και με κεφαλιά άνοιξε το σκορ και εξιλεώθηκε για το χαμένο πέναλτι.

18-02-24 19:17

18-02-24 19:16

18-02-24 19:14

14' Προϋποθέσεις για την ΑΕΚ, ο Πήλιος έδωσε στον Γκατσίνοβιτς, αλλά ο Σολόα του πήρε τη μπουκιά από το στόμα πριν εκτελέσει ο Σέρβος και απομάκρυνε σε κόρνερ.

18-02-24 19:13

13' Σουτ του Πινέδα, η μπάλα κόντραρε, αλλά ο Αναγνωστόπουλος ήταν σε ετοιμότητα.

11' Μακρινό σουτ του Πήλιου, πάνω από την εστία.

18-02-24 19:10

9' Βαφέας αντί Μενέντες για την Κηφισιά, ώστε να ισορροπήσει η κατάσταση στην άμυνα μετά την αποβολή του Σπίνου.

18-02-24 19:09

9' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκαρσία προσπάθησε να πλασάρει τον Αναγνωστόπουλο, αλλά ο τελευταίος του έβαλε στόπ για δεύτερη φορά.

18-02-24 19:05

6' Ο Αναγνωστόπουλος πιάνει το πέναλτι του Γκαρσία. Είναι το δεύτερο που πιάνει. Το προηγούμενο ήταν στο εντός έδρας ματς με τον ΟΦΗ για την Κηφισιά.

18-02-24 19:03

4' Πέναλτι για την ΑΕΚ! Ο Γκορτσίλας αποβάλλει με απευθείας κόκκινη τον Σπίνο γιατί ο Λιβάι Γκαρσία ήταν σε θέση για γκολ.

18-02-24 19:01

1' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Κοντινή κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία μετά από σέντρα του Πήλιου, η μπάλα φεύγει για λίγο άουτ.

Σέντρα στο ματς.

18-02-24 19:00

Μιχάλη ζεις για πάντα ΑΕΚτζής φωνάζουν οι Ενωσίτες σπάζοντας το ενός λεπτού σιγής... Στέλνουν μήνυμα, γιατί ακόμα δεν έχει εξιχνιαστεί η υπόθεση.

18-02-24 18:57

Οι ομάδες μπήκαν στο γήπεδο και τηρείται ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του αστυνομικού Γιώργου Λυγγερίδη, ο οποίος έχασε τη ζωή μετά τη δολοφονική επίθεση που δέχτηκε σε ματς βόλεϊ Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός. Ήταν η αφορμή των αυστηρών μέτρων της κυβέρνησης που άφησαν τα γήπεδα χωρίς κόσμο μέχρι τις 14 Φεβρουαρίου.

18-02-24 18:54

Διαιτητής: Ευστάθιος Γκορτσίλας Α' Βοηθός: Κωνσταντίνος Νικολαΐδης Β' Βοηθός: Γεώργιος Χριστακόγλου 4ος διαιτητής: Ανρέας Βλάχος VAR: Κωνσταντίνος Περράκης

18-02-24 18:51

Κατά τη διάρκεια της προθέρμανσης οι παίκτες της Κηφισιάς φόραγαν μπλουζάκια με αντιρατσιστικό μήνυμα για να υποδηλώσουν (και) με αυτόν τον τρόπο την στήριξή τους στον Ανδρέα Τεττέι. Στο μπροστινό μέρος αναγράφεται το «#SayNoToRacism» και στο πίσω μέρος το «Τεττέι».

18-02-24 18:50

Η ΑΕΚ και ο Δημήτρης Μελισσανίδης, περίπου είκοσι λεπτά πριν τη σέντρα, τίμησαν με το έμβλημα του «Χρυσού Δικεφάλου» τον πατέρα του Πέτρου Παππά, Αλέκο Παππά, ο οποίος συμπληρώνει τα 100 χρόνια ζωής του την ίδιο χρονιά με την «Ένωση», την οποία ακολουθεί πιστά.

18-02-24 18:49

18-02-24 18:05

Εκπλήξεις παρουσιάζει η ενδεκάδα της ΑΕΚ με την Κηφισιά για την 23η αγωνιστική της Super League. Εξάλλου τα προβλήματα για τον Ματίας Αλμέιδα ήταν πολλά. Ο Πόνσε, που είχε αποκτήσει καλό σερί στο σκοράρισμα, είναι ετκός για προσωπικούς, ο Βίντας εκτίει τιμωρία για κάρτες, ενώ δεν υπολογίζεται ο τραυματίας Σιμάνσκι, με τους Μουκουντί, Μήτογλου, Ρότα που ήταν αμφίβολοι. Ο Στάνκοβιτς θα υπερασπιστεί την εστία, με την άμυνα να απαρτίζεται από τους Σιντιμπέ, Κάλενς, Χατζισαφί, Πήλιο, από δεξιά προς τα αριστερά. Ο Γιόνσον θα έχει ρόλο κόφτη, ο Γκατσίνοβιτς θα καλύψει την αριστερή και ο Ελίασον τη δεξιά πτέρυγα. Στην κορυφή του ρόμβου τοποθετήθηκε ο Πινέδα και επιθετικό δίδυμο ο Τσούμπερ με τον Γκαρσία.