24-02-24 20:57

Από εμάς, καλό σας βράδυ!

Τέλος αγώνα: Λαμία - ΑΕΚ 1-3

24-02-24 20:53

94' Δοκάρι για την ΑΕΚ με δυνατό δεξί σουτ του Πήλιου!

24-02-24 20:52

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

24-02-24 20:50

89' Νέα ευκαιρία για την ΑΕΚ, αυτή τη φορά ο Μάνταλος αστοχεί από πλάγια θέση λίγο έξω από τη μικρή περιοχή

24-02-24 20:49

87' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Φερνάντες να στέλνει την μπάλα λίγο άουτ με δεξί σουτ από διαγώνια θέση

24-02-24 20:47

87' Κίτρινη κάρτα στον Πισάρο

24-02-24 20:46

83' Κίτρινη κάρτα στον Σαντάνα

24-02-24 20:45

24-02-24 20:42

82' Τρεις αλλαγές η ΑΕΚ: Μπαίνουν οι Φερνάντες, Αραούχο και Πισάρο, βγαίνουν οι Ελίασον, Άμραμπατ και Πόνσε

24-02-24 20:41

Γύρισε στον αγωνιστικό χώρο ο Άμραμπατ, αλλά δείχνει να χωλαίνει

79' Ζητά αλλαγή ο Άμραμπατ

24-02-24 20:40

78' Στο έδαφος με πρόβλημα τραυματισμού ο Άμραμπατ μετά από χτύπημα στο γόνατο του Παπαδόπουλου

24-02-24 20:39

77' Αλλαγή για τη Λαμία: Ο Τσούκαλος στη θέση του Μάλτσι

24-02-24 20:38

Αρχικά ο Σιμόν βρέθηκε μόνος στην περιοχή της ΑΕΚ αλλά προσπάθησε να πασάρει αντί να σουτάρει. Από παρέμβαση της άμυνας η μπάλα έφτασε στον Σίντκλεϊ, που σούταρε δυνατά και νικήθηκε από τον Στάνκοβιτς. Η φάση ολοκληρώθηκε με σέντρα από τα αριστερά και κεφαλιά του Σιμόν, που κατέληξε άουτ!

24-02-24 20:37

76' Ευκαιρίες για τη Λαμία

24-02-24 20:30

68' Δύο αλλαγές για την ΑΕΚ: Στο ματς Λιούμπισιτς και Μάνταλος αντί των Πινέδα και Τσούμπερ

24-02-24 20:28

67' Ευκαιρίες για την ΑΕΚ: Ο Κοσέλεφ νικά τον Ελίασον σε ωραίο σουτ με το αριστερό. Δευτερόλεπτα αργότερα ο Άμραμπατ σεντράρει και ο Ελίασον στέλνει την μπάλα στο δοκάρι με κεφαλιά!

Το γκολ μετρά κανονικά, μετά από εξέταση του VAR για οφσάιντ

24-02-24 20:27

Ο Σλίβκα πέρασε κάθετη στον Σίντκλεϊ, ο οποίος απέφυγε τον Σιντιμπέ και σούταρε δυνατά από ππολύ πλάγια θέση, πετυχαίνοντας ένα εντυπωσιακό γκολ

24-02-24 20:26

64' ΓΚΟΛ! Μειώνει σε 3-1 η Λαμία με τον Σίντκλεϊ!

Ο Άμραμπατ εκτέλεσε φάουλ, με τον Τσούμπερ να παίρνει κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι με πλάτη προς την εστία, την μπάλα να περνά από όλους και να καταλήγει στα δίχτυα

24-02-24 20:22

63' ΓΚΟΛ! 3-0 η ΑΕΚ με τον Τσούμπερ

24-02-24 20:19

59' Δύο αλλαγές για τη Λαμία: Λέικ και Σαντάνα στο ματς, εκτός οι Τζανδάρης και Τόσιτς

24-02-24 20:17

57' Μακρινό συρτό σουτ από τον Τόσιτς, αποκρούει ο Στάνκοβιτς

24-02-24 20:12

54' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ: Φοβερή κάθετη Τσούμπερ για τον Ελίασον, ο Κοσέλεφ τον νικά με τα πόδια σε τετ α τετ

24-02-24 20:11

49' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Κοσέλεφ διώχνει σε κόρνερ μετά από δυνατό σουτ του Πινέδα από το ύψος της μεγάλης περιοχής

24-02-24 20:08

48' Ευκαιρία για τη Λαμία: Κάθετη μπαλιά για τον Σλίβκα, που προσπαθεί να πασάρει αντί να σουτάρει απέναντι στον Στάνκοβιτς, με τον Βίντα να παραχωρεί κόρνερ με καθοριστικό τάκλιν

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

24-02-24 19:53

24-02-24 19:51

24-02-24 19:50

Ο Βίντα άνοιξε το σκορ για την ΑΕΚ στο 17' και ο Ελίασον πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του στο 41'

24-02-24 19:48

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Λαμία - ΑΕΚ 0-2

24-02-24 19:47

45' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

24-02-24 19:46

43' Κίτρινη κάρτα στον Τόσιτς

24-02-24 19:45

24-02-24 19:44

Ο Πινέδα έκλεψε την μπάλα στο κέντρο από τον Τόσιτς, έβγαλε τον Ελίασον σε θέση βολής και αυτός πλάσαρε εύστοχα με το δεξί σε τετ α τετ

24-02-24 19:42

41' ΓΚΟΛ! 2-0 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Ελίασον!

24-02-24 19:41

38' Εκτέλεση φάουλ για τη Λαμία, η μπάλα βρίσκει στην πλάτη του Τζανετόπουλου και καταλήγει χωρίς δύναμη στα χέρια του Στάνκοβιτς

Αμφότεροι φαίνονται έτοιμοι να συνεχίσουν

24-02-24 19:38

37' Πήλιος και Σιμόν συγκρούστηκαν στον αέρα και έπεσαν στο χορτάρι, μικρή διακοπή

24-02-24 19:36

35' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Σιντιμπέ, η μπάλα ελάχιστα άουτ!

24-02-24 19:35

32' Σουτ του Τόσιτς εκτός μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα ο Στάνκοβιτς

24-02-24 19:32

31' Παρατηρήσεις από τον διαιτητή στον Άμραμπατ για φάουλ με το χέρι στον Σίντκλεϊ. Ζήτησαν κίτρινη κάρτα παίκτες και οπαδοί της Λαμίας

24-02-24 19:30

24-02-24 19:26

27' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Από πάσα του Ελίασον, ο Τσούμπερ σούταρε με δύναμη από πλάγια θέση στα αριστερά και αστόχησε

24-02-24 19:23

22' Ο Κοσέλεφ βρήκε μακριά από την εστία του για να απομακρύνει βαθιά μπαλιά. Η μπάλα έφτασε στον Άμραμπατ, που προσπάθησε να τον "κρεμάσει" με λόμπα λίγο κάτω από τη μεσαία γραμμή, στέλνοντας την μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

24-02-24 19:21

Αυτό ήταν το 3o γκολ του Βίντα στη φετινή Super League και 5ο σε όλες τις διοργανώσεις!

24-02-24 19:20

Εξαιρετική δουλεμένη κομπίνα για την ΑΕΚ, με τον Βίντα να έρχεται με φόρα στο ύψος του πέναλτι μετά από εκτέλεση κόρνερ του Άμραμπατ και να παίρνει την κεφαλιά, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

24-02-24 19:13

17' ΓΚΟΛ! 1-0 η ΑΕΚ με σκόρερ τον Βίντα!

24-02-24 19:11

10' Μονοπωλεί την κατοχή της μπάλας η ΑΕΚ

24-02-24 19:07

7' Ωραία μπαλιά Άμραμπατ για Πινέδα, που πατά περιοχή από τα δεξιά και γυρίζει την μπάλα. Ο Ελίασον βρήκε την μπάλα στην κίνηση αλλά την έστειλε άουτ υπό πίεση

24-02-24 19:04

4' Χωρίς ρυθμό το ματς στα πρώτα λεπτά

24-02-24 19:02

Σέντρα στην αναμέτρηση

24-02-24 19:01

Στο πλευρό του Στίβεν Τσούμπερ βρίσκεται ο νεαρός φίλος του ΠΑΟΚ, Γιάννης Παπαστεφανάκης, ο οποίος κρατάει και το λάβαρο της Ένωσης για το σημερινό ματς

24-02-24 18:35

Η ΑΕΚ είναι στην κορυφή της βαθμολογίας με 52 βαθμούς και θέλει τη νίκη για να ξεφύγει προσωρινά στο +4 από ΠΑΟΚ και Παναθηναϊκό, που έχουν 51 πόντους. Η Λαμία βρίσκεται στην 6η θέση με 34 βαθμούς και οδεύει ολοταχώς για Πλέι οφ, αφού ο μοναδικός της διώκτης, Αστέρας Τρίπολης, είναι στους 30 βαθμούς

24-02-24 18:34

Εκτός αποστολής για την ΑΕΚ είναι οι Μήτογλου, Γκατσίνοβιτς, Φαν Βέερτ, Ρότα, Μουκουντί και Ζίνι. Εκτός για τη Λαμία είναι ο τιμωρημένος Καρλίτος και ο Τσιλούλης, που έχει ενοχλήσεις

24-02-24 18:33

H ενδεκάδα της Λαμίας: Κοσέλεφ, Σιμόν, Τζανετόπουλος, Παπαδόπουλος, Κορνέζος, Σίντκλεϊ, Τζανδάρης, Νούνιες, Τόσιτς, Μάλτσι, Σλίβκα

Στον πάγκο: Χατζηεμμανουήλ, Τόσιο, Βασιλαντωνόπουλος, Στάνκο, Τσιλιανίδης, Γιαννούττσος, Τσούκαλος, Σαντάνα και Αμαράλ

24-02-24 18:31

Η ενδεκάδα της ΑΕΚ: Στάνκοβιτς, Σιντιμπέ, Βίντα, Κάλενς, Πήλιος, Άμραμπατ, Γιόνσον, Πινέδα, Ελίασον, Πόνσε, Τσούμπερ

Στον πάγκο: Αθανασιάδης, Χατζισαφί, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Λιούμπισιτς, Γαλανόπουλος, Αραούχο, Φερνάντες, Πισάρο

Το παιχνίδι αρχίζει στις 19:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1

24-02-24 18:30

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Λαμία - ΑΕΚ για την 24η αγωνιστική της Super League

24-02-24 18:05