Ο Παναθηναϊκός φεύγει από το Φάληρο με πολύ μεγάλο διπλό με ανατροπή, πλησιάζει την πρωτοπόρο ΑΕΚ στο -3 και αφήνει τον Ολυμπιακό 5 πόντους μακριά από την κορυφή

10-03-24 22:27

Τέλος αγώνα: Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός 1-3

10-03-24 22:26

97' Συρτό σουτ του Γιόβετιτς από μακρινή απόσταση, η μπάλα άουτ

10-03-24 22:25

Η ένταση προκλήθηκε μεταξύ του Μλαντένοβιτς με τον Ροντινέι και τον Φορτούνη, ενώ επικράτησε σύρραξη στη συνέχεια

10-03-24 22:24

Νεύρα μεταξύ των παικτών τώρα!

10-03-24 22:21

93' Πεσμένος στο έδαφος ο Κώτσιρας μετά από αγκωνιά που δέχθηκε

10-03-24 22:20

90' Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

10-03-24 22:17

90' Κίτρινη κάρτα στον Πέρεθ

10-03-24 22:15

86' Όμορφη ατομική ενέργεια και γύρισμα του Μαντσίνι προς τη μικρή περιοχή, δεν βρίσκει όμως τον Σπόραρ

10-03-24 22:14

84' Τραυματισμός Τζούρισιτς μετά από σφοδρή σύγκρουση με τον Ροντινέι

10-03-24 22:11

83' Τρεις αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Σπόραρ αντί Ιωαννίδη, Τζούρισιτς αντί Μπερνάρ και Μαντσίνι αντί Μπακασέτα

Με τρεις σέντερ φορ πλέον ο Ολυμπιακός!

10-03-24 22:10

80' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Γιόβετιτς και Ιμπόρα στο ματς αντί των Ποντένσε και Έσε

10-03-24 22:08

80' Κίτρινη κάρτα στον Ελ Αραμπί για φάουλ στον Μπερνάρ

10-03-24 22:07

78' Δυνατό σουτ του Φορτούνη, η μπάλα περνά λίγο άουτ

10-03-24 22:06

Με τρεις στόπερ πλέον ο Παναθηναϊκός

76' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Ούγκο στη θέση του Παλάσιος

10-03-24 22:04

75' Κίτρινη κάρτα στον Κάρμο

10-03-24 22:03

74' Ο Παλάσιος κλέβει, όμως ανοίγει πολύ την μπάλα και ο Πασχαλάκης την σταματά με έγκαιρη έξοδο

10-03-24 22:02

73΄ Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Ελ Αραμπί στη θέση του Ναβάρο

10-03-24 22:01

Ο Παναθηναϊκός έσπασε το πρέσινγκ του Ολυμπιακού και βγήκε στην επίθεση. Ο Κώτσιρας σέντραρε από δεξιά, η μπάλα έφτασε αριστερά στον Μπερνάρ, αυτός γύρισε για τον Ιωαννίδη και ο Έλληας φορ σκόραρε με δεξί πλασέ!

10-03-24 22:00

70' ΓΚΟΛ! 3-1 ο Παναθηναϊκός με σκόρερ ξανά τον Ιωαννίδη!

10-03-24 21:57

69' Συρτό σουτ του Ποντένσε, δεν είναι καλό και καταλήγει άουτ. Από "τσαφ' του Ακαϊντίν ξεκίνησε η φάση για τον Ολυμπιακό

10-03-24 21:56

66' Κίτρινη κάρτα στον Τσικίνιο

10-03-24 21:53

65' Ο Ποντένσε βρίσκει τον Τσικίνιο στην περιοχή του Παναθηναϊκού, αυτός αργεί να εκτελέσει και κόβεται

10-03-24 21:52

62' Μίνι σύρραξη μετά από φάουλ του Ιωαννίδη στον Μπιανκόν

10-03-24 21:51

Η προηγούμενη φάση για τον Ολυμπιακό ξεκίνησε από χέρι του Ναβάρο, γεγονός που προκάλεσε διαμαρτυρίες από την πλευρά του Τριφυλλιού. Είδε κίτρινη κάρτα ο Ακαϊντίν

10-03-24 21:50

60' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Ελ Κααμπί σουτάρει από θέση διαγώνια δεξιά με το αριστερό και ο Λοντίγκιν αποκρούει εντυπωσιακά

10-03-24 21:47

59' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Φορτούνης και Τσικίνιο στο ματς αντί των Μασούρα και Όρτα

10-03-24 21:45

56' Σουτ του Μπακασέτα μετά από φάση διαρκείας, η μπάλα περνά αρκετά μέτρα άουτ

10-03-24 21:44

55' Κίτρινη κάρτα στον Μλαντένοβιτς για καθυστέρηση σε εκτέλεση πλαγίου άουτ

10-03-24 21:38

53' Ο Παναθηναϊκός επιχείρησε να βγει στην κόντρα, αλλά ο Κάρμο έκοψε την κάθετη μπαλιά του Παλάσιος στον Ιωαννίδη

47' Κίτρινη κάρτα στον Τεχνικό Διευθυντή του ΠΑΟ, Γιάννη Παπαδημητρίου, για διαμαρτυρία

10-03-24 21:37

Δεν επεμβαίνει ο VAR, δεν υπάρχει πέναλτι

10-03-24 21:36

46' Από λάθος του Ορτέγκα, ο Παλάσιος έκλεψε, μπήκε περιοχή και έπεσε από μαρκάρισμα του Κάρμο ζητώντας πέναλτι

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

10-03-24 21:35

Τελικά δεν περάσει ακόμα στο ματς ο Φορτούνης

10-03-24 21:21

Ο Φορτούνης ετοιμάζεται να περάσει στον αγωνιστικό για το δεύτερο ημίχρονο

10-03-24 21:20

Ο Ποντένσε άνοιξε το σκορ για τον Ολυμπιακό στο 24', αλλά ο Παναθηναϊκός έφτασε στην ανατροπή με Μπακασέτα στο 41' και Ιωαννίδη στο 45+4'

Λήξη στο πρώτο ημίχρονο: Ολυμπιακός - Παναθηναίκός 1-2

10-03-24 21:18

Οι παίκτες του Παναθηναϊκού άλλαξαν εξαιρετική την μπάλα, η οποία έφτασε στον Μπακασέτα, με τον Έλληνα άσο να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και τον Πασχαλάκη να αποκρούει. Στην επαναφορά ο Ιωαννίδης πρόλαβε την ερυθρόλευκη άμυνα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα προ κενής εστίας!

10-03-24 21:17

45+4' ΓΚΟΛ! 1-2 ο Παναθηναϊκός με σκόρερ τον Ιωαννίδη!

Ο Ορτέγκα προσποιήθηκε στον Κώτσιρα και γύρισα χαμηλά την μπάλα από αριστερά στο ύψος της μικρής περιοχής. Ο Ναβάρο έκανε το πλασέ στην κίνηση και έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ!

10-03-24 21:15

45+2' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

10-03-24 21:14

45' 5 λεπτά οι καθυστερήσεις

10-03-24 21:11

44' Σέντρα Μλαντένοβιτς, παρέμβαση Ροντινέι με κεφαλιά και ο Πασχαλάκης βγαίνει εγκαίρως για να μπλοκάρει προ του Ιωαννίδη

10-03-24 21:10

Ο Ιωαννίδης βρήκε τον Μπερνάρ, ο οποίος με εξαιρετικό πάρσιμο της μπάλας πέρασε τον αντίπαλό του και μπήκε περιοχή. Ο Μπερνάρ "τσίμπησε" την μπάλα πάνω από τον Πασχαλάκη, ο Έσε έδιωξε πάνω στη γραμμή, αλλά στην επαναφορά ο Μπακασέτας έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δυνατό σουτ στην κίνηση!

10-03-24 21:07

41' ΓΚΟΛ! 1-1 ο Παναθηναϊκός με σκόρερ τον Μπακασέτα!

10-03-24 21:06

37' Κόρνερ Μπερνάρ και κεφαλιά του Παλάσιος, μπλοκάρει εύκολα ο Πασχαλάκης

10-03-24 21:05

37' Σουτ του Ιωαννίδη κοντράρει στον Κάρμο. Νέο σουτ του Παλάσιος, κοντράρει στον Ορτέγκα και κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

10-03-24 21:02

36' Ο Μπερνάρ πατά περιοχή και επιχειρεί να περάσει τον Μπιανκόν, ο οποίος τον κόβει και διώχνει σε κόρνερ

10-03-24 21:01

32' Εξαιρετική σέντρα του Ροντινέι, ο Ακαϊντίν διώχνει με το κεφάλι σε κόρνερ προ του Ελ Κααμπί

10-03-24 20:59

Ο Ιωαννίδης σηκώθηκε και το παιχνίδι συνεχίζεται

30' Διακοπή λόγω τραυματισμού του Ιωαννίδη

10-03-24 20:58

30' Μακρινό σουτ του Ποντένσε, μπλοκάρει ο Λοντίγκιν

Τελικά η κίτρινη στον Ποντένσε δεν ήταν για διαμαρτυρία, αλλά επειδή γύρισε στο παιχνίδι χωρίς την έγκριση του διαιτητή. Η απόφαση του ρέφερι δεν άρεσε στον Πορτογάλο, ο οποίος διαμαρτυρήθηκε έντονα ακόμα και μετά την κάρτα που αντίκρισε, με τους συμπαίκτες του να τον συγκρατούν

10-03-24 20:57

26' Κίτρινη στον Ποντένσε. Επέστρεψε στον αγωνιστικό χώρο δίχως το ΟΚ του διαιτητή

10-03-24 20:55

Μικρή διακοπή λόγω τραυματισμού του Ποντένσε από την προηγούμενη φάση. Ο Πορτογάλος είναι έξαλλος και διαμαρτύρεται για πέναλτι κάνοντας λόγο για πάτημα του Ακαϊντίν. Βλέπει την κίτρινη κάρτα για διαμαρτυρία

26' Ο Ποντένσε μπήκε στην περιοχή έκανε ντρίπλα στον Ακαϊντίν αλλά η άμυνα του Παναθηναϊκού έδιωξε

10-03-24 20:53

Από σέντρα του Ελ Κααμπί, η μπάλα απομακρύνθηκε από την άμυνα του Παναθηναϊκού και έφτασε στον Όρτα. Αυτός πάσαρε στον Ποντένσε, που συνέκλινε και έπιασε ένα τρομερό φαλτσαριστό σουτ στην απέναντι γωνία, με την μπάλα να καταλήγει στο δοκάρι και έπειτα στα δίχτυα

10-03-24 20:49

24' ΓΚΟΛ! 1-0 ο Ολυμπιακός με εκπληκτικό γκολ του Ποντένσε

10-03-24 20:43

19' Σκληρό φάουλ του Ναβάρο στον Πέρεθ, στην προσπάθεια των δύο παικτών να βρουν την μπάλα στον αέρα. Κίτρινη κάρτα στον Ναβάρο

10-03-24 20:39

12' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Ο Παλάσιος γυρίζει για τον Ιωαννίδη, αυτός πλασάρει από το ύψος του πέναλτι, με την μπάλα να κοντράρει και να φεύγει κόρνερ

10-03-24 20:36

10' Μακρινό σουτ του Ορτέγκα, πολύ ψηλά άουτ η μπάλα

10-03-24 20:35

7' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Λοντίγκιν παίρνει τη θέση του τραυματία Ντραγκόφσκι, ο οποίος πηγαίνει στον πάγκο απογοητευμένος

10-03-24 20:34

Ο Πολωνός γκολκίπερ έχει πρόβλημα στον οπίσθιο μηριαίο και δεν μπορεί να συνεχίσει

10-03-24 20:33

4' Μυικό το θέμα του Ντραγκόφσκι, θα γίνει αναγκαστική αλλαγή!

10-03-24 20:31

4' Πεσμένος στο χορτάρι με πρόβλημα ο Ντραγκόφσκι

10-03-24 20:30

2' Εναέριο σουτ του Ιωαννίδη στην κίνηση εκτός περιοχή, μπλοκάρει ο Πασχαλάκης

10-03-24 20:26

Σέντρα στο μεγάλο ντέρμπι

10-03-24 20:20

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

10-03-24 20:19

Πανό από τους οπαδούς του Ολυμπιακού για τα γενέθλια του συλλόγου, που συμπληρώνει 99 χρόνια ζωής

10-03-24 20:12

Στα 70 ματς εντός έδρας για το πρωτάθλημα με γηπεδούχο τον Ολυμπιακό, οι Eρυθρόλευκοι έχουν 31 νίκες, με 24 ματς να έχουν λήξει ισόπαλα και τον Παναθηναϊκό να μετράει 14 νίκες

10-03-24 20:09

Η ΑΕΚ νίκησε νωρίτερα τη Λαμία και ανέβηκε στους 62 βαθμούς, με τον ΠΑΟΚ να είναι στους 60, ενώ έχει μπροστά του το ντέρμπι με τον Άρη στις 21:00. Ο Ολυμπιακός μετρά 57 βαθμούς και ο Παναθηναϊκός 56, άρα όποις χάσει σήμερα θα αποκτήσει σημαντικό μειονέκτημα στη μάχη του τίτλου

10-03-24 20:08

Αντίστοιχα, στις επιλογές του Φατίχ Τερίμ για τον Παναθηναϊκό, "σήκωσε" κουβέντα η επιλογή να ξεκινήσει βασικός στο κέντρο της άμυνας ο Ακαίντίν αντί για κάποιον εκ των Ούγκο ή Σένκεφελντ

10-03-24 20:07

Ο Μεντιλίμπαρ ρισκάρει, παρατάσσοντας τον Ολυμπιακό με 4-4-2, έχοντας τους Ελ Κααμπί στην επίθεση, ενώ ο Φορτούνης μένει στον πάγκο

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού

10-03-24 20:06

Η αναμέτρηση ξεκινά στις 20:30 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1

Μαζί θα παρακολουθήσουμε το μεγάλο ντέρμπι Ολυμπιακός - Παναθηναϊκός για την πρώτη αγωνιστική στα Πλέι οφ της Super League