1:1

Ολυμπιακός

24-04-24 21:29

Από εμάς, καλό σας βράδυ

Ο βαθμολογικά αδιάφορος Άρης κάνει τη ζημιά στον Ολυμπιακό, αφήνοντάς στο -8 (εφόσον νικήσει η ΑΕΚ, που προηγείται 2-0 του Παναθηναϊκού) από την κορυφή!

24-04-24 21:28

Τέλος αγώνα! Άρης - Ολυμπιακός 1-1

95' Αναμπουμπούλα έξω από την περιοχή του Άρη, με τον Κουέστα να βγαίνει και να δίνει λύση, απομακρύνοντας με το κεφάλι

24-04-24 21:26

94' Ο Ποντένσε προσποιείται ωραία όμως σεντράρει στο... πουθενά

92' Αλλαγή για τον Άρη: Μέσα ο Ρόουζ, στη θέση του Νταρίντα.

24-04-24 21:24

91' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη: Από λάθος του Κάρμο, ο Μορόν πήρε μπάλα και πάτησε περιοχή. έκανε προσποίηση αλλά στη συνέχεια αδύναμο σουτ πάνω στον Τζολάκη από πλεονεκτική θέση

24-04-24 21:23

90' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

24-04-24 21:19

87' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Ελ Αραμπί στη θέση του Ελ Κααμπί

24-04-24 21:18

86' Ο Φορτούνης συγκλίνει και σουτάρει με το αριστερό, στην αγκαλιά του Κουέστα η μπάλα

24-04-24 21:17

85' Ο Τσικίνιο λίγο έλειψε να χάσει την μπάλα υπό την πίεση του Μορόν, αλλά πρόλαβε τελευταία στιγμή να γυρίσει προς τον Τζολάκη, αποτρέποντας έτσι ένα τετ α τετ

24-04-24 21:16

83' Κίτρινη κάρτα στον Ζαμόρα

24-04-24 21:13

80' Σέντρα του Φορτούνη, ο Κουέστα βγήκε και μπλόκαρε την μπάλα

24-04-24 21:12

Ο Ολυμπιακός θα παίξει πλέον 4-4-2, με Ναβάρο, Ελ Κααμπί στην επίθεση και Ποντένσε, Φορτούνη στα άκρα

79' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό: Ο Ναβάρο στη θέση του Μαρτίνς

24-04-24 21:11

Η ευκαιρία του Άρη με Σαβέριο στο 67'

24-04-24 21:10

Η ευκαιρία του Ολυμπιακού με Μαρτίνς στο 58'

24-04-24 21:07

74' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Τσικίνιο βγάζει τον Ελ Κααμπί τετ α τετ με τον Κουέστα, αλλά ο Μπράμπετς κάνει σωτήριο τάκλιν στο πλασέ του Μαροκινού και διώχνει σε κόρνερ

24-04-24 21:05

73' Σουτ του Μοντόγια με το αριστερό, μπλοκάρει ο Τζολάκης

24-04-24 21:00

68' Δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ποντένσε αντί Γιόβετιτς και Τσικίνιο αντί Έσε

67' Ευκαιρία για τον Άρη: Συγκλίνει και σουτάρει δυνατά ο Ζαμόρα, με τον Τζολάκη να μπλοκάρει σταθερά την μπάλα

24-04-24 20:58

Το 1-1 του Ολυμπιακού με τον Μαρτίνς

24-04-24 20:55

63' O Οντουμπάτζο γυρίζει συρτά προς τη μικρή περιοχή του Ολυμπιακού, βγαίνει και μαζεύει ο Τζολάκης

24-04-24 20:54

Η Super League, στην επίσημη ιστοσελίδα της, έχει χρεώσει το γκολ του Ολυμπιακού στον Μαρτίνς και όχι στον Ελ Κααμπί

24-04-24 20:53

60' Διπλή αλλαγή για τον Άρη: Μέσα οι Γκαρθία και Σαμόρα, στις θέσεις των Φετφατζίδη και Σαβέριο

60' Σουτ του Γιόβετιτς κοντράρει σε αμυντικό και στη συνέχεια άουτ το μακρινό σουτ του Φορτούνη

24-04-24 20:52

Το 1-0 του Άρη με τον Μορόν

24-04-24 20:51

58' Ωραία κάθετη του Ροντινέι και ο Κουέστα βγαίνει εγκαίρως, διώχνοντας σε κόρνερ μετά από πλασέ του Μαρτίνς

24-04-24 20:46

Ο Φορτούνης έδωσε στον Μαρτίνς, αυτός πλάσαρε από διαγώνια θέση και ο Ελ Κααμπί έβαλε την προβολή σπρώχνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

53' ΓΚΟΛ! 1-1 ο Ολυμπιακός!

24-04-24 20:42

Ο Ντόη αδρανεί στον χώρο του κέντρου, χάνει την μπάλα υπό πίεση του Μορόν, ο οποίος φεύγει τετ α τετ με τον Τζολάκη και τον πλασάρει εύστοχα!

24-04-24 20:41

48' ΓΚΟΛ! 1-0 ο Άρης με σκόρερ τον Μορόν!

24-04-24 20:38

46' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Ελ Κααμπί σουτάρει χαμηλά από διαγώνια θέση εντός μεγάλης περιοχής και ο Κουέστα μπλοκάρει

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Άρης - Ολυμπιακός 0-0

45+4' Ευκαιρία για τον Άρη: Μεγάλη απόκρουση Τζολάκη σε "βολίδα" του Φετφατζίδη

24-04-24 20:21

Ο Ντόη έκανε το σουτ, ο Ελ Κααμπί την προβολή στη μικρή περιοχή, ο Κουέστα απέκρουσε, η μπάλα πήρε τροχιά προς την εστία, με τον Οντουμπάτζο να απομακρύνει αλλά την μπάλα να κοντράρει στο χέρι του Ελ Κααμπί και να χτυπά στο οριζόντιο δοκάρι! Λογικά δεν θα μετρούσε το γκολ, ωστόσο από τη στιγμή που δεν υπήρξε σφύριγμα, καταγράφεται ως δεύτερο δοκάρι για τον Ολυμπιακό

24-04-24 20:19

45+2' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό!

24-04-24 20:18

45' 4 λεπτά οι καθυστερήσεις

24-04-24 20:14

Το δοκάρι του Ιμπόρα στο 25'

41' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Φορτούνη, η μπάλα σταματά στο κεφάλι του Νταρίντα. Προσωρινή διακοπή καθώς ο Τσέχος ζαλίστηκε

24-04-24 20:12

40' Φάουλ σε εξαιρετικό σημείο για τον Ολυμπιακό, από μαρκάρισμα του Οντουμπάτζο στον Γιόβετιτς

24-04-24 20:11

38' Σουτ του Νταρίντα από διαγώνια θέση στην περιοχή μετά από πάσα του Φετφατζίδη, κόντρα από τον Κάρμπ και κόρνερ

24-04-24 20:09

37' Μακρινό σουτ του Έσε, η μπάλα άουτ

24-04-24 20:08

Η ευκαιρία του Ολυμπιακού με Γιόβετιτς στο 24'

24-04-24 20:07

34' Σουτ του Ροντινέι, μέσα από την περιοχή, η μπάλα κόντραρε στον Μπράμπετς

24-04-24 20:03

31' Προσποίηση και φαλτσαριστό σουτ του Σαβέριο εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα περνά πάνω από τα δοκάρια

30' Ο Νταρίντα εκτελεί απευθείας το φάουλ και σημαδεύει το τείχος. Στην επαναφορά σουτάρει ξανά, αλλά η μπάλα σταματά σε σώμα αμυντικού

24-04-24 20:01

29' Φάουλ σε καλή θέση για τον Άρη. Δόθηκε για χέρι του Ιμπόρα σε σουτ του Μορόν, με τον παίκτη του Ολυμπιακού να διαμαρτύρεται έντονα για την απόφαση

Η ευκαιρία του Ολυμπιακού με Έσε στο 21'

24-04-24 19:57

25' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Ο Ιμπόρα παίρνει την κεφαλιά μετά από κόρνερ και σημαδεύει το οριζόντιο δοκάρι

24' Νέα μεγάλη απόκρουση Κουέστα σε κεφαλιά του Γιόβετιτς από σέντρα του Φορτούνη!

24-04-24 19:54

Το ακυρωθέν γκολ του Ολυμπιακού με τον Γιόβετιτς

21' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Έσε κλέβει από τον Ζουλ, συνδυάζεται με τον Φορτούνη και σουτάρει εντός μεγάλης περιοχής, με τον Κουέστα να κάνει δύσκολη απόκρουση

24-04-24 19:51

18' Προσποίηση και σουτ του Γιοβέτιτς με το αριστερό, η μπάλα κοντράρει σε αμυντικό του Άρη

24-04-24 19:48

Η ευκαιρία του Ολυμπιακού με Ελ Κααμπί στο 5'

24-04-24 19:45

Ο Νταρίντα πάτησε περιοχή και γύρισε συρτά την μπάλα με τον Ροντινέι να απομακρύνει προ του Μορόν. Αμέσως μετά ο Σαβάριο σούταρε και ο Ιμπόρα έβαλε καθοριστική κόντρα

24-04-24 19:44

12' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άρη!

24-04-24 19:43

Κίτρινη κάρτα στον Μαρτίνς, για το φάουλ που έφερε την ακύρωση του γκολ

24-04-24 19:42

Δεν υπάρχει γκολ! Φάουλ στην αρχή της φάσης και το 0-0 παραμένει!

Ο Μαρτίνς φαίνεται να πατά τον Μοντόγια στην αρχή της φάσης

Ο διαιτητής πηγαίνει στο ριπλέι για να δει τη φάση του γκολ!

24-04-24 19:41

Κλέψιμο του Μαρτίνς στον Μοντόγια, ο οποίος έπεσε και διαμαρτύρεται για φάουλ. Στη συνέχεια της φάσης ο Φορτούνης έφυγε στην κόντρα, πάσαρε στον Γιόβετιτς και αυτός έστειλε την μπάλα στα δίχτυα με δεξί πλασέ στην κίνηση

24-04-24 19:40

8΄ ΓΚΟΛ! 1-0 ο Ολυμπιακός με σκόρερ τον Γιόβετιτς

24-04-24 19:38

5' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ωραία κεφαλιά του Ελ Κααμπί υπό πίεση μετά από σέντρα του Ορτέγκα, μπλοκάρει ο Κουέστα

5' Ο Μορόν έκανε "ποδιά" στον Ντόη, αυτός τον τράβηξε αλλά ο ρέφερι της αναμέτρησης δεν σφύριξε φάουλ

24-04-24 19:35

3' Διαγώνιο κίνηση του Μαρτίνς, που παίρνει πάσα από τον Γιόβετιτς, όμως κόβεται τελευταία στιγμή πριν φύγει τετ α τετ με τον Κουέστα

24-04-24 19:33

Σέντρα στο παιχνίδι

24-04-24 19:27

Οι δύο ομάδες, έκαναν την εμφάνιση τους στον αγωνιστικό χώρο, μαζί με την διαιτητική τριάδα

24-04-24 19:17

Διαιτητής: Ομπρένοβιτς
Βοηθοί: Πραπρότνικ, Κόρντεζ
4ος: Τσακαλίδης
VAR: Ματέι, Κόλλιας

24-04-24 19:15

Τρεις νίκες έχει σημειώσει ο Ολυμπιακός απέναντι στον Άρη στη φετινή περίοδο, αφού επικράτησε στις δύο συναντήσεις τους για την κανονική διάρκεια του πρωταθλήματος και εντός έδρας για τη διαδικασία των Πλέι Οφ

24-04-24 19:14

Μετά την ισοπαλία του ΠΑΟΚ, η βαθμολογία διαμορφώνεται το εξής

24-04-24 19:12

Στο πρώτο ματς της ημέρας, ο ΠΑΟΚ "γκέλαρε" στη Λαμία, καθώς αναδείχθηκε ισόπαλος 1-1 με την τοπική ομάδα

24-04-24 19:09

24-04-24 19:08

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ροντινέι, Ντόη, Κάρμο, Ορτέγκα, Έσε, Ιμπόρα, Φορτούνης, Γιόβετιτς, Ζέλσον, Ελ Κααμπί.

Στον πάγκο: Πασχαλάκης, Τσικίνιο, Ελ Αραμπί, Βέζο, Κίνι, Μασούρας, Καρβάλιο, Ναβάρο, Ποντένσε.

24-04-24 19:07

Η ενδεκάδα του Άρη: Κουέστα, Οντουμάτζο, Μοντόγια, Μπράμπετς, Φαμπιάνο, Ζουλ, Νταρίντα, Σουλεϊμάνοφ, Φετφατζίδης, Σαβέριο, Μορόν.

Στον πάγκο: Χουτεσιώτης, Ζαμόρα, Ντουκουρέ, Γκαρθία, Τζούρασεκ, Πάρντο, Ρόουζ, Παναγίδης, Φατόρε

24-04-24 19:03

Το παιχνίδι ξεκινά στις 19:30 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Novasports Prime

24-04-24 19:02

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άρης - Ολυμπιακός για την 7η αγωνιστική στα Πλέι Οφ της Super League