ΑΕΚ

15-05-24 21:55

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

15-05-24 21:53

90+2' ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός!

15-05-24 21:50

4 λεπτά ο έξτρα χρόνος.

15-05-24 21:49

88' Αλλαγή για Ολυμπιακό: Καρβάλιο αντί Τσικίνιο

15-05-24 21:45

85' Ευκαιρία για ΑΕΚ: Αλλαγή παιχνιδιού του Άμραμπατ, ο Τσούμπερ κάνει μια προσποίηση και σουτάρει, ο Τζολάκης αποκρούει εντυπωσιακά!

15-05-24 21:42

83' Σέντρα του Μάρτινς, ο Στάνκοβιτς διώχνει σε κόρνερ.

15-05-24 21:39

79' Παράλληλο γύρισμα του Άμραμπατ, διώχνει πρώτα ο Τζολάκης και μετά ο Κάρμο.

15-05-24 21:37

74' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο πάει ανεκμετάλλευτο.

15-05-24 21:33

74' Κάρτα στον Κίνι για φάουλ στον Άμραμπατ.

15-05-24 21:32

70' Τσούμπερ, Μάνταλος μέσα, Λιβάι, Ελίασον έξω.

15-05-24 21:29

68' Κίνι αντί Αποστολόπουλου, με τον πιτσιρικά να αποθεώνεται καθώς βγαίνει.

15-05-24 21:25

65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ

Τρομερή μπαλιά του Ποντένσε για τον Κααμπί που πλασάρει από κοντά, ο Στάνκοβιτς απέκρουσε, ο Μαροκινός όμως επέμεινε, σέντραρε, η άμυνα της ΑΕΚ δεν έδιωξε σωστά, ο Όρτα στην επαναφορά έπιασε σουτάρα και νίκησε τον τερματοφύλακα της ΑΕΚ.

15-05-24 21:24

62' Άμραμπατ και Πόνσε μέσα για την ΑΕΚ, έξω Γκατσίνοβιτς και Αραούχο.

61' Δοκάρι για τον Ολυμπιακό! Φοβερή εκτέλεση του Φορτούνη, η μπάλα στη συμβολή των δοκών!

15-05-24 21:17

15-05-24 21:12

55' Καλή στιγμή για Ολυμπιακό, με μακρινό σουτ του Όρτα που έφυγε για λίγο έξω από την εστία του Στάνκοβιτς.

15-05-24 21:11

49' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Αραούχο πήρε την κεφαλιά από τον Ντόη, ο Τζολάκης όμως έπεσε και μπλόκαρε.

49' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ του Ελίασον με το αριστερό, η μπάλα κόντραρε στον Έσε και έφυγε κόρνερ

15-05-24 21:08

47' Ωραίο σουτ του Τσικίνιο, η μπάλα πέρασε άουτ, κόρνερ ήταν δεν το είδε ο διαιτητής.

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

15-05-24 20:49

Γιόνσον αντί Σιντιμπέ για την ΑΕΚ. Ο Σουηδός στο πλάι του Σιμάνσκι και ο Πινέδα δεξί μπακ.

15-05-24 20:43

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

42' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Σουτ του Φορτούνη εκτός περιοχής, η μπάλα στην αγκαλιά του Στάνκοβιτς.

15-05-24 20:42

41' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Ωραίο σουτ του Ποντένσε, η μπάλα πέρασε για εκατοστά δίπλα από το δεξί δοκάρι του Στάνκοβιτς.

15-05-24 20:39

40' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Ο Έσε έκλεψε από Αραούχο, ο φορτούνης τροφοδότησε τον Ποντένσε που πέρασε για τον Κααμπί, το σουτ του οποίου υπό την πίεση του Κάλενς έφυγε άουτ.

15-05-24 20:35

37' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Λιβάι Γκαρσία έβγαλε φοβερή σέντρα για τον Ελίασον στο δεύτερο δοκάρι, ο Σουηδός όμως σημάδεψε στον... ηλεκτρικό του Φαλήρου.

Ο Στίλερ κάνει παρατηρήσεις στον Αλμέιδα.

15-05-24 20:26

32' Μπαλιά του Κάρμο στον Ποντένσε, ο Πορτογάλος κάνει το γύρισμα που ήταν όμως δυνατό (και ενώ ο Ελ Κααμπί ήταν αμαρκάριστος), με τον Φορτούνη να γίνεται κάτοχος της μπάλας, αλλά η σέντρα του ήταν κακή.

15-05-24 20:25

24' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σέντρα του Ελίασον, ο Αραούχο πήρε την πρώτη κεφαλιά,η μπάλα στρώθηκε στον Λιβάι που άργησε να εκτελέσει και η άμυνα του Ολυμπιακού τον έκοψε σε κόρνερ.

15-05-24 20:23

22' Φάουλ για την ΑΕΚ σε καλό σημείο, αλλά η εκτέλεση του Ελίασον δεν ήταν καλή.

15-05-24 20:19

20' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκαρσία μπήκε απειλητικά στην περιοχή, καθυστέρησει όμως και τζαρτζαρίστηκε με αποτέλεσμα να χάσει την ευκαιρία να εκτελέσει, αφού τον έκοψε ο Κάρμο.

15-05-24 20:13

18' Ευκαιρία για Ολυμπιακό: Μακρινό σουτ του Όρτα, ο Στάνκοβιτς πέφτει και μπλοκάρει.

15-05-24 20:12

11' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό: Ο Κααμπί πιάνει διαγώνιο σουτ, ύστερα από πάσα του Ποντένσε, ο Στάνκοβιτς όμως έδιωξε με τα πόδια σε κόρνερ.

15-05-24 20:11

10' Ένα σκαφτό γέμισμα του Ποντένσε πάει πάνω στον Στάνκοβιτς

15-05-24 20:09

9' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Γκαρσία σουτάρει μέσα στην περιοχή, η μπάλα όμως κοντράρει στον Κάρμο και στη συνέχεια καθάρισε ο Έσε.

15-05-24 20:08

Ο Γκαρσία βγαίνει τε α τετ με τον Τζολάκη ο οποίος τον ανατρέπει, αλλά ο Στίλερ δίνει οφσάιντ, καθώς ο βοηθός είχε σηκώσει σημαία.

15-05-24 20:06

6' Σκαστό σουτ από τον Φορτούνη, η μπάλα πέρασε μπροστά από τον Αποστολόπουλο που δεν κατάφερε να κάνει την προβολή στο δεύτερο δοκάρι.

15-05-24 20:02

5' Σέντρα του Ελίασον από δεξιά, δεν ήταν δύσκολη για να δυσκολέψει τον Τζολάκη που μάζεψε.

15-05-24 19:58

Σέντρα στο ματς

15-05-24 19:53

Οι ομάδες βγαίνουν στον αγωνιστικό χώρο.

15-05-24 19:52

15-05-24 19:46

Στον πάγκο της ΑΕΚ οι Αθανασιάδης, Μουκουντί, Γιόνσον, Μάνταλος, Λιούμπιτσιτς, Γαλανόπουλος, Άμραμπατ, Τσούμπερ, Πόνσε.

Στον πάγκο του Ολυμπιακού οι Πασχαλακης, Ελ Αραμπί, Βέζο, Μαρτίνς, Καμπράλ, Κίνι, Καρβάλιο, Γιόβετιτς, Άμπι.

15-05-24 19:11

Ο Γερμανός Elite διαιτητής Τομπίας Στίλερ ορίστηκε από την ΚΕΔ για το μεγάλο ντέρμπι Ολυμπιακός – ΑΕΚ την Τετάρτη, για την ένατη αγωνιστική των πλέι οφ της Super League.

Ο 42χρονος ρέφερι είχε σφυρίξει πρόσφατα και το ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 2-2 στη Ν. Φιλαδέλφεια για τα πλέι οφ, ενώ στο παρελθόν διηύθυνε επίσης τους αγώνες ΑΕΚ-ΠΑΟΚ 1-1 (18/10/20), ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός 0-1 (23/2/20) και Ολυμπιακός-ΑΕΚ 4-1 (17/2/19).

Βοηθοί του θα είναι οι συμπατριώτες του Κρίστιαν Γκίτελμαν, Μαρκ Μπορς, 4ος ο Χρ.Βεργέτγης και στο VAR ο Περλ Γκούντερ με τον Μπουξμπάουμ.

Ολυμπιακός - ΑΕΚ: Ο Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ δίνει φανέλα βασικού στο νεαρό Αποστολόπουλο για το ντέρμπι με την Ένωση, αλλά και στον Ντόη, ο οποίος θα συνθέσει το κεντρικό αμυντικό δίδυμο στο πλάι του Κάρμο.

Παράλληλα, στην ενδεκάδα, σε σχέση με το ματς κόντρα στον ΠΑΟΚ, επιστρέφουν οι Ποντένσε, Φορτούνης και Ελ Κααμπί.

15-05-24 19:09

Ανακοινώθηκε η ενδεκάδα της ΑΕΚ για το ντέρμπι με τον Ολυμπιακό στο Φάληρο.

Η έκπληξη της σύνθεσης είναι η επιστροφή του Στάνκοβιτς στην εστία. Ο Σιντιμπέ θα παίξει δεξιά, οι Βίντα-Κάλενς στόπερ και ο Χατζισαφί αριστερά. Σιμάνσκι-Πινέδα τοποθετήθηκαν στον άξονα, με τον Ελίασον δεξιά, τον Γκατσίνοβιτς αριστερά και τους Αραούχο - Γκαρσία στη γραμμή κρούσης.