19-05-24 22:00

Αυτά από μας, καλό σας βράδυ

Λήξη του αγώνα, ΑΕΚ-Λαμία 3-0

19-05-24 21:58

90'+3' Γκοολ για την ΑΕΚ! Μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον και μια πρώτη κεφαλιά του Βίντα, ο Σιμάνσκι πετάχτηκε στο δεύτερο δοκάρι και διαμόρφωσε το 3-0!

19-05-24 21:53

4 λεπτά οι καθυστερήσεις.

86' Διπλή αλλαγή για τη Λαμία, Σιμόν στη θέση του Σίντκλεϊ και Κορνέζος αντί του Σαντάνα.

19-05-24 21:51

Ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να προηγείται 2-1 του Άρη, παίζοντας όμως με παίκτη λιγότερο. Στο 85' το παιχνίδι στο «Κλεάνθης Βικελίδης».

19-05-24 21:45

Κόκκινη κάρτα για τον ΠΑΟΚ στο ντέρμπι με τον Άρη.

19-05-24 21:40

78' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, εντυπωσιακό μακρινό σουτ του Ελίασον και εξίσου εντυπωσιακή επέμβαση από τον Χατζηεμμανουήλ!

19-05-24 21:39

74' Αλλαγή για τη Λαμία, Τσούκαλος στη θέση του Μάλτσι.

Ο Ολυμπιακός μείωσε σε 2-1 κόντρα στον Παναθηναϊκό, με ασύλληπτη λόμπα του Ποντένσε!

Τελευταίο 20λεπτο στα παιχνίδια, ο ΠΑΟΚ συνεχίζει να προηγείται 2-1 του Άρη.

19-05-24 21:34

67' Αλλαγή για τη Λαμία, στη θέση του Τερεζίου ο Μαρτίνεθ. Διπλή αλλαγή και για την ΑΕΚ, Γκατσίνοβιτς στη θέση του Τσούμπερ και Αραούχο στη θέση του Λιούμπιτσιτς.

19-05-24 21:32

Ακυρώθηκε το γκολ της ΑΕΚ! Μετά από εισήγηση των VAR, δόθηκε επιθετικό φάουλ του Γιόνσον στον Τερεζίου.

19-05-24 21:30

65' Γκοολ για την ΑΕΚ! Ο Γιόνσον έκλεψε την μπάλα από τον απρόσεκτο Τερεζίου και έδωσε την πάσα για τον Τσούμπερ, ο οποίος σέντραρε για τον Πόνσε, που έκανε το 3-0 με κεφαλιά!

64' Νέα ευκαιρία για τον Τσούμπερ, με τον Ελβετό να πλασάρει με δύναμη πάνω από τα δοκάρια.

19-05-24 21:29

62' Διπλή αλλαγή για την ΑΕΚ, Ελίασον και Πόνσε αντικατέστησαν Άμραμπατ και Λιβάι.

19-05-24 21:27

60' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Λιούμπιτσιτς σούταρε πάνω στον Γιαννούτσο, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Τσούμπερ σούταρε άστοχα.

19-05-24 21:22

56' Ευκαιρία για τη Λαμία, με τον Αθανασιάδη να μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ένα σουτ του Βασιλαντωνόπουλου.

19-05-24 21:19

53' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Λιβάι να σουτάρει από το όριο της μεγάλης περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Χατζηεμμανουήλ.

19-05-24 21:18

Η ΑΕΚ αυτή την στιγμή είναι στην κορυφή, λόγω της ισοπαλίας του ΠΑΟΚ στην έδρα του Άρη!

19-05-24 21:16

19-05-24 21:13

Στα χέρια της ΑΕΚ αυτή την στιγμή ο τίτλος!

Ο Άρης ισοφάρισε τον ΠΑΟΚ και έξαλλοι πανηγυρισμοί από τους φίλους της ΑΕΚ στην OPAP Arena!

19-05-24 21:11

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

19-05-24 21:06

Από μία αλλαγή για τις δύο ομάδες στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου, Πινέδα αντί Ρότα για την ΑΕΚ και Νούνιες αντί Λέικ για τη Λαμία.

19-05-24 20:56

19-05-24 20:50

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΑΕΚ-Λαμία 2-0!

45'+2' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Χατζισαφί να συγκλίνει και να πλασάρει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι της Λαμίας.

19-05-24 20:49

45'+1' Πολύ καλή έμπνευση από τον Τερεζίου, προσπάθησε να απειλήσει τον Αθανασιάση από πολύ πλάγια θέση, με την μπάλα να περνά λίγο πάνω από την εστία.

45' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο παιχνίδι για τον Σαντάνα της Λαμίας. Την πήρε για έντονη διαμαρτυρία.

19-05-24 20:43

40' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Δεύτερο γκολ για την Ένωση, με τον Λιβάι να βγαίνει στην πλάτη της άμυνας μετά από κάθετη του Άμραμπατ και να βρίσκει με συρτό γύρισμα τον Τσούμπερ, ο οποίος αμαρκάριστος, δεν δυσκολεύτηκε να «γράψει» το 2-0!

19-05-24 20:37

19-05-24 20:32

Ο ΠΑΟΚ άνοιξε το σκορ στο 30ό λεπτό του ντέρμπι με τον Άρη και περνάει ξανά στην κορυφή!

29' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, μετά από υπέροχη κάθετη του Λιούμπισιτς, ο Τσούμπερ έκανε το τελείωμα από πλάγια θέση αλλά είδε τον Χατζηεμμανουήλ να του αρνείται το γκολ.

19-05-24 20:26

26' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, μετά από σέντρα του Άμραμπατ και κεφαλιά-πάσα του Τσούμπερ, ο Λιούμπισιτς πήρε την κεφαλιά αλλά ο Χατζηεμμανουήλ τον νίκησε με εντυπωσιακή επέμβαση!

Με το 0-0 να παραμένει στο Άρης-ΠΑΟΚ, αυτή την στιγμή η ΑΕΚ έχει περάσει στην κορυφή, υπερτερώντας στην ισοβαθμία με τον «Δικέφαλο του Βορρά»!

19-05-24 20:22

20' Γκοοολ για την ΑΕΚ! Η άμυνα της Λαμίας πιάστηκε στον ύπνο μετά από μια γρήγορη και πολύ δυνατή εκτέλεση πλαγίου άουτ από τον Άμραμπατ, με τον Λιούμπισιτς να κοντρολάρει και να εκτελεί με συρτό σουτ τον Χατζηεμμανουήλ, για το 1-0!

19-05-24 20:17

14' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Τσούμπερ να βρίσκει λίγο χώρο και να σουτάρει με δύναμη με το αριστερό του πόδι, λίγο άουτ η μπάλα.

19-05-24 20:15

12' Καλή σέντρα από εκτέλεση φάουλ του Χατζισαφί, ο Χατζηεμμανουήλ έδιωξε με γροθιές.

19-05-24 20:05

2' Πρώτη ευκαιρία για την ΑΕΚ, μετά από σέντρα του Τσούμπερ, ο Λιούμπισιτς έστειλε την μπάλα άουτ με καρφωτή κεφαλιά.

19-05-24 20:02

1' Έναρξη του αγώνα

19-05-24 20:00

Οι δύο ομάδες βρίσκονται στον αγωνιστικό χώρο, όλα έτοιμα για τη σέντρα!

19-05-24 19:58

Ο Αλμέιδα αποθεώθηκε μόλις ακούστηκε το όνομά του από τα μεγάφωνα του γηπέδου, μήνυμα στήριξης από τους φίλους της ΑΕΚ στον Αργεντινό προπονητή!

19-05-24 19:55

19-05-24 19:54

19-05-24 19:43

Διαιτητής της αποψινής αναμέτρησης είναι ο Δανός, Μόρτεν Κροχ, με βοηθούς τους συμπατριώτες του Λαρς Χουμελγκάρντ και Ντένις Βόλενμπεργκ, VAR είναι ο Ευάγγελος Μανούχος και βοηθός του ο Γιόνας Χάνσεν.

19-05-24 19:37

Αναπληρωματικοί της Λαμίας οι Κοσέλεφ, Τσούκαλος, Σαραμαντάς, Μαρτίνεθ, Κοντονίκος, Νούνιες, Κορνέζος, Στάνκο και Σιμόν.

19-05-24 19:36

Στον πάγκο για την Ένωση οι Στάνκοβιτς, Μουκουντί, Μήτογλου, Γκατσίνοβιτς, Πινέδα, Μάνταλος, Αραούχο, Πόνσε και Ελίασον.

Οι ενδεκάδες των δύο ομάδων:

ΑΕΚ (Αλμέιδα, 4-2-3-1): Αθανασιάδης – Ρότα, Βίντα, Κάλενς, Χατζισαφί – Σιμάνσκι, Γιόνσον - Άμραμπατ, Λιούμπισιτς Τσούμπερ - Λιβάι Γκαρσία

Λαμία (Βόκολος): Χατζηεμμανουήλ – Βασιλαντωνόπουλος, Τζανετόπουλος, Γιαννούτσος, Σίντκλεϊ – Σαντάνα, Τζανδάρης, Σλίβκα – Λέικ, Μάλτσι, Τερεζίου

Για τις 20:00 είναι προγραμματισμένη η έναρξη του αγώνα, σε μια OPAP Arena που αναμένεται κατάμεστη!

19-05-24 19:35

Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του αγώνα της ΑΕΚ με την Λαμία από την OPAP Arena.

19-05-24 19:34