Ολυμπιακός

1:0

Φιορεντίνα

30-05-24 00:42

Σας ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας τον μεγάλο τελικό! Μείνετε στο Sportdog.gr για τις εξελίξεις μετά το παιχνίδι! Καλό σας βράδυ!

Τρομερές σκηνές στην OPAP Arena, αλλά και σε όλη τη χώρα με τον κόσμο του Ολυμπιακού να πανηγυρίζει έξαλλα!

30-05-24 00:41

Πρώτο ευρωπαϊκό τρόπαιο και για τη χώρα μας σε συλλογικό επίπεδο!

Ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΤΑΚΤΑ ΤΟ CONFERENCE LEAGUE ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΣΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΟΥ!

30-05-24 00:40

ΤΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΑΝΑΜΕΤΡΗΣΗ! ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ - ΦΙΟΡΕΝΤΊΝΑ 1-0!

30-05-24 00:37

Τελευταίο λεπτό στην αναμέτρηση! Αγκαλιά με το τρόπαιο ο Ολυμπιακός!

120+1' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Ελ Αραμπί στη θέση του Ελ Κααμπί

30-05-24 00:35

120' Πέντε λεπτά καθυστερήσεις!

30-05-24 00:34

Μετράει το γκολ! Ολυμπιακός - Φιορεντίνα 1-0!

30-05-24 00:33

Η φάση ελέγχεται για οφσάιντ

30-05-24 00:32

Κίτρινη κάρτα στον Ελ Κααμπί

Η φάση ελέγχεται από το VAR

30-05-24 00:31

Σέντρα από τον Έσε με τον Ελ Κααμπί να πιάνει την κεφαλιά και να νικάει τον Τερατσιάνο κάνοντας από κοντά το 1-0!

30-05-24 00:28

116' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΌ!!!!!

30-05-24 00:27

Απομάκρυναν οι αμυντικοί του Ολυμπιακού και στην αντεπίθεση κερδίζει φάουλ ο Γιόβετιτς

30-05-24 00:25

112' Κόρνερ για τη Φιορεντίνα

30-05-24 00:22

110' Ευκαιρία για τη Φιορεντίνα με τον Τζολάκη όμως να αποκρούει το σουτ του Νζολά

30-05-24 00:21

30-05-24 00:20

106' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο της παράτασης

Διπλή αλλαγή για τη Φιορεντίνα με τους Ρανιέρι, Μπελτράν αντί των Μπιράγκι, Γκονζάλες

30-05-24 00:18

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Μασούρα αντί του Ποντένσε

30-05-24 00:16

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης! Ολυμπιακός - Φιορεντίνα 0-0

Μπλόκαρε ο Τερατσιάνο

30-05-24 00:14

104' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

30-05-24 00:13

30-05-24 00:12

30-05-24 00:11

Κεφαλιά του Ελ Κααμπί θα περάσει άουτ

99' Κίτρινη κάρτα στον Μπιράγκι

30-05-24 00:08

99' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πλάγια θέση

96' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με τον Τερατσιάνο να διώχνει σε κόρνερ το σουτ του Γιόβετιτς

30-05-24 00:07

Δεν υπάρχει πέναλτι, συνεχίζεται το ματς

30-05-24 00:06

94' Κίτρινη κάρτα στον Γιόβετιτς για διαμαρτυρία

30-05-24 00:02

94' Φωνάζουν για χέρι οι παίκτες του Ολυμπιακού.

91' Σέντρα στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης

29-05-24 23:57

Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Κίνι στη θέση του Ορτέγκα

Πάμε σε παράταση!

29-05-24 23:52

Τέλος της κανονικής διάρκειας του αγώνα! Ολυμπιακός - Φιορεντίνα 0-0

29-05-24 23:50

Σύμφωνα με πληροφορίες οπαδός της Φιορεντίνα υπέστη καρδιακό επεισόδιο κατά τη διάρκεια του τελικού, με τους ανθρώπους του γηπέδου να τον επαναφέρουν κάνοντας χρήση απινιδωτή και τον άνδρα να μεταφέρεται στο πλησιέστερο νοσοκομείο.

29-05-24 23:48

90' Επτά λεπτά επιπλέον χρόνου στο δεύτερο ημίχρονο!

29-05-24 23:46

89' Μακρινό σουτ του Ντάνκαν θα περάσει άουτ

29-05-24 23:44

87' Διακοπή στον τελικό με τον Μπιράγκι να είναι στο έδαφος

29-05-24 23:43

84' Νέα καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό με τον Ελ Κααμπί να προλαβαίνει το γέμισμα του Όρτα

29-05-24 23:42

29-05-24 23:41

82' Διπλή αλλαγή για τη Φιορεντίνα με Ικονέ, Μπάρακ αντί των Κουαμέ, Μποναβεντούρα

29-05-24 23:40

Επιθετικό φάουλ πάνω στον Ρέτσο

29-05-24 23:39

81' Κόρνερ για τη Φιορεντίνα

80' Τεράστια ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά του Ιμπόρα μετά από εκτέλεση φάουλ η μπάλα θα περάσει ελάχιστα άουτ!

29-05-24 23:37

79' Κίτρινη κάρτα στον Κουαμέ για φάουλ στον Ροντινέι

29-05-24 23:35

77' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Όρτα στη θέση του Τσικίνιο

29-05-24 23:33

29-05-24 23:31

74' Αλλαγή για τη Φιορεντίνα με τον Ντάνκαν αντί του Αρτούρ

29-05-24 23:29

72' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Γιόβετιτς στη θέση του Φορτούνη

29-05-24 23:26

69' Τεράστια ευκαιρία για την Φιορεντίνα! Ο Κουαμέ βρέθηκε μόνος του στην περιοχή, έκανε το σουτ αλλά ο Τζολάκης απέκρουσε εντυπωσιακά

29-05-24 23:25

29-05-24 23:24

Ευκαιρία για τους Βιόλα! Κεφαλιά του Μιλένκοβιτς θα περάσει λίγο άουτ!

29-05-24 23:22

65' Κόρνερ για την Φιορεντίνα

29-05-24 23:18

63' Νέα διακοπή στον τελικό με τον Ποντένσε να είναι στο έδαφος

29-05-24 23:13

59' Αλλαγή για τη Φιορεντίνα με τον Νζολά αντί του Μπελότι

29-05-24 23:12

29-05-24 23:11

53' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

29-05-24 23:10

52' Μπήκε ξανά στον αγωνιστικό χώρο ο Ρέτσος που τελικά συνεχίζει

29-05-24 23:09

Ζαλίζεται ο Ρέτσος που ζητάει αλλαγή! Συνεχίζεται ο τελικός

29-05-24 23:07

Ο Ρέτσος συνεχίζει να είναι στο έδαφος, εκτός αγωνιστικού χώρου

29-05-24 23:06

48' Διακοπή στο παιχνίδι μετά από χτύπημα του Ρέτσου με τον Μπελότι

29-05-24 23:05

29-05-24 23:04

46' Ξεκίνησε το δεύτερο ημίχρονο!

29-05-24 22:49

Στον αγωνιστικό χώρο και πάλι οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων

29-05-24 22:47

Μετά το σφύριγμα της λήξης του πρώτου ημιχρόνου υπήρξε ένταση στην εξέδρα που βρίσκονται φίλοι της Φιορεντίνα, με τους ποδοσφαιριστές των Βιόλα να πηγαίνουν στο σημείο και τα πνεύματα να ηρεμούν

29-05-24 22:46

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο! Ολυμπιακός - Φιορεντίνα 0-0

29-05-24 22:45

45' Ένα λεπτό ο επιπλέον χρόνος στο πρώτο ημίχρονο

29-05-24 22:43

29-05-24 22:41

42' Κίτρινη κάρτα στον Κουάρτα για φάουλ στον Ποντένσε!

29-05-24 22:40

29-05-24 22:39

Μετά από φάση διαρκείας η μπάλα θα φτάσει τον Γκονζάλες που θα κάνει το γυριστό, με την μπάλα να φεύγει άουτ

29-05-24 22:37

39' Φάουλ για τη Φιορεντίνα σε πλάγια θέση

29-05-24 22:30

29-05-24 22:29

29-05-24 22:26

29' Κίτρινη κάρτα στον Ποντένσε για φάουλ πάνω στον Ντοντό

29-05-24 22:24

25' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Κεφαλιά του Ποντένσε στο πρώτο δοκάρι, με τον Τερατσιάνο να μπλοκάρει.

29-05-24 22:23

24' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

29-05-24 22:22

22' Νέα σπουδαία απόκρουση του Τζολάκη σε πλασέ του Μποναβεντόυρα!

29-05-24 22:16

21' Ευκαιρία για τη Φιορεντίνα! Μετά από κακή απομάκρυνση του Ρέτσου ο Μποναβετνούρα θα σουτάρει μόνος του μέσα από την περιοχή, αλλά ο Τζολάκης θα μπλοκάρει!

29-05-24 22:13

29-05-24 22:10

12' Σουτ του Μαντραγκόρα θα περάσει άουτ

Δεν μετράει το γκολ παραμένει το 0-0

Ελέγχεται από το VAR η φάση

29-05-24 22:09

9' Η Φιορεντίνα σκοράρει με τον Μιλένκοβιτς, με τον επόπτη να έχει δώσει οφσάιντ

29-05-24 22:07

8' Κόρνερ για τη Φιορεντίνα

29-05-24 22:06

29-05-24 22:05

5' Απαντάει στις ευκαιρίες η Φιορεντίνα! Σουτ του Μπελότι από πλάγια θέση θα περάσει άουτ!

29-05-24 22:01

4' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Σουτ από τον Ποντένσε έξω από περιοχή θα αποκρούσει δύσκολα ο τερματοφύλακας της Φιορεντίνα!

29-05-24 22:00

1' Σέντρα στον μεγάλο τελικό!

29-05-24 21:58

Φιορεντίνα (Ιταλιάνο): Τερατσάνο, Ντοντό, Μιλένκοβιτς, Μαρτίνες Κουάρτα, Μπιράγκι, Μποναβεντούρα, Αρτούρ, Μαντράγκορα, Γκονσάλες, Κουαμέ

29-05-24 21:57

Ολυμπιακός (Μεντιλίμπαρ): Τζολάκης, Ρόντινεϊ, Ρέτσος, Κάρμο, Ορτέγκα, Ιμπόρα, Τσικίνιο, Έσε, Φορτούνης, Ποντένσε, Ελ Κααμπί

29-05-24 21:36

Οι ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων επιστρέφουν στα αποδυτήρια και σε περίπου 15 λεπτά θα έχουμε σέντρα στον μεγάλο τελικό

29-05-24 21:24

Κάτι περισσότερο από μισή ώρα για να ξεκινήσει ο μεγάλος τελικός στην OPAP Arena

29-05-24 21:16

29-05-24 21:05

29-05-24 20:56

29-05-24 20:55

Η ενδεκάδα της Φιορεντίνα: Τερατσάνο, Ντοντό, Μιλένκοβιτς, Μαρτίνες Κουάρτα, Μπιράγκι, Μποναβεντούρα, Αρτούρ, Μαντράγκορα, Γκονσάλες, Κουαμέ

29-05-24 20:54

29-05-24 20:53

29-05-24 20:47

H ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ρόντινει, Κάρμο, Ρέτσος, Ορτέγκα, Ιμπόρα, Έσε, Τσικίνιο, Φορτούνης, Ποντένσε, Ελ Κααμπί.

29-05-24 20:33

29-05-24 20:32

29-05-24 20:23

Έχει φτάσει η αποστολή του Ολυμπιακού στο γήπεδο της OPAP Arena, με τον Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ να κάνει βόλτα σοτν αγωνιστικό χώρο και να αποθεώνεται!

29-05-24 20:08

29-05-24 20:07

29-05-24 20:05

Ήδη οι εξέδρες της OPAP Arena έχουν αρχίσει να γεμίζουν από φίλους των Πειραιωτών αλλά και των Βιόλα, ενώ και στο Λιμάνι όσοι από τους οπαδούς των Ερυθρόλευκων δεν βρήκαν εισιτήριο για το γήπεδο συγκεντρώνονται για να δουν τον μεγάλο τελικό στις γιγαντοοθόνες που έχουν στηθεί.

29-05-24 20:02

Οι Ερυθρόλευκοι για πρώτη φορά φτάνουν σε τελικό ευρωπαϊκής διοργάνωσης και θέλουν να κατακτήσουν το Κύπελλο κόντρα Φιορεντίνα, που και πέρσι βρέθηκαν στο φινάλε της ίδιας διοργάνωσης, όμως γνώρισαν την ήττα από τη Γουέστ Χαμ.

29-05-24 20:01

Η μεγάλη αναμέτρηση είναι προγραμματισμένη να ξεκινήσει στις 22:00, στην OPAP Arena και θα μεταδοθεί ζωντανά από τo Cosmote Sports 1HD.

29-05-24 20:00

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του ιστορικού τελικού του Conference League μεταξύ του Ολυμπιακού και της Φιορεντίνα!