Ρεάλ Μαδρίτης

02-06-24 00:00

Ευχαριστούμε που μείνατε μαζί μας, να έχετε ένα καλό βράδυ.

01-06-24 23:58

Αφού δεν σκόραρε στο πρώτο μέρος η Ντόρτμουντ, δεν είχε τύχη ενάντια στους «μερένχες», που ως συνήθως κερδίζουν σε τελικό της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

01-06-24 23:56

90'+5: Το σφύριγμα της λήξης, η Ρεάλ κερδίζει με 2-0, ούσα πολύ καλύτερη στο β' ημίχρονο, και κατακτά το 15ο Champions League της ιστορίας της...

01-06-24 23:54

90'+4: Ο Λούκας Βάθκεθ στη θέση του Βινίσιους, τέταρτη αλλαγή για τη Ρεάλ.

01-06-24 23:52

01-06-24 23:51

01-06-24 23:49

90': Έντερ Μιλιτάο αντί Ροντρίγκο, τρίτη αλλαγή για τη Ρεάλ.

01-06-24 23:48

87': Ο Φίλκρουγκ σκοράρει, αλλά το γκολ δεν μετρά, είναι σε θέση οφσάιντ.

01-06-24 23:47

01-06-24 23:45

85': Χοσέλου αντί Μπέλιγχαμ, Μόντριτς αντί Κρόος, δύο αλλαγές για τη Ρεάλ. Αποθέωση για τον Κρόος από τους οπαδούς της «βασίλισσας».

01-06-24 23:44

83': ΓΚΟΛ η ΡΕΑΛ! Ο Βινίσιους το 0-2 μετά την πάσα του Μπέλιγχαμ και ύστερα από λάθος του Μάατσεν, σκοράρει με πλασέ από θέση μέσα αριστερά.

01-06-24 23:43

82': Ο Κόμπελ δηλώνει παρών και στην κεφαλιά του Νάτσο, η Ρεάλ κυριαρχεί πια...

01-06-24 23:42

82': Έχει πάρει φόρα η Ρεάλ, υπέροχο πλασέ του Καμαβινγκά, ο Κόμπελ σπουδαία απόκρουση σε κόρνερ.

01-06-24 23:41

81': Αλέ αντί Μπραντ, έξω και ο Τζαν και στη θέση του ο Μάλεν, δύο αλλαγές η Ντόρτμουντ.

01-06-24 23:40

80': Καλή η εκτέλεση φάουλ του Κρόος, ωραία και η απόκρουση του Κόμπελ.

79': Κίτρινη στον Χούμελς για φάουλ στον Καμαβινγκά, φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Ρεάλ.

01-06-24 23:39

77': Σπουδαία ευκαιρία χάνει ο Μπέλιγχαμ, πλασέ από κοντά, ο Σλότερμπεκ σωτήρια την κόντρα και αποτρέπει το 0-2, παραχωρώντας κόρνερ.

01-06-24 23:35

74': ΓΚΟΛ για τη ΡΕΑΛ! Ο Καρβαχάλ με κεφαλιά μετά το κόρνερ που εκτελεί ο Κρόος από αριστερά βρίσκει δίχτυα για το 0-1.

01-06-24 23:33

72': Ο Μάρκο Ρόις στο τελευταίο παιχνίδι της καριέρας του αντικαθιστά τον Αντεγέμι για την πρώτη αλλαγή της Ντόρτμουντ.

01-06-24 23:32

01-06-24 23:30

69': Ο Βινίσιους σεντράρει από αριστερά, ο Μπέλιγχαμ δεν μπορεί να έρθει σε επαφή με την μπάλα προ του Κόμπελ, άουτ. Σημαντική στιγμή για τη Ρεάλ.

01-06-24 23:27

01-06-24 23:25

63': Ο Αντεγέμι τη σέντρα από αριστερά, δυνατή κεφαλιά του Φίλκρουγκ στην κίνηση, ο Κουρτουά αποκρούει. Καλή στιγμή για την Ντόρτμουντ.

01-06-24 23:19

57': Ο Καρβαχάλ το σουτ από δεξιά της περιοχής, κόντρα στον Μάατσεν, ο Κόμπελ δεν θα αιφνιδιαστεί και μπλοκάρει σε μια καλή στιγμή για τη Ρεάλ.

01-06-24 23:15

01-06-24 23:10

49': Η πρώτη μεγάλη ευκαιρία της Ρεάλ στο ματς, εξαιρετική απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κρόος και ο Κόμπελ διώχνει δύσκολα σε κόρνερ.

01-06-24 23:06

46': Έναρξη του β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

Oι οπαδοί της Ντόρτμουντ έχουν ανάψει πολλά καπνογόνα στις εξέδρες!

01-06-24 22:53

01-06-24 22:52

01-06-24 22:51

Επιθετικός μονόλογος για την Ντόρτμουντ, εντυπωσιακή, ταχύτατη, πλην όμως αναποτελεσματική κόντρα στην απογοητευτική -μέχρι στιγμής- Ρεάλ

01-06-24 22:50

45'+5: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-0.

01-06-24 22:44

43': Κίτρινη για διαμαρτυρία και για τον Ζάμπιτσερ.

01-06-24 22:42

41': Άλλη μία ευκαιρία για την Ντόρτμουντ, μακρινό δυνατό σουτ του Ζάμπιτσερ, ο Κουρτουά έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.

01-06-24 22:41

40': Κίτρινη στον Σλότερμπεκ για διαμαρτυρία.

01-06-24 22:35

35': Κίτρινη στον Βινίσιους για φάουλ στον γκολκίπερ Κόμπελ

01-06-24 22:32

01-06-24 22:29

28': Ο δαιμόνιος Αντεγέμι το σουτ από θέση μέσα αριστερά, ο Κουρτουά αποκρούει, η Ντόρτμουντ απειλεί ξανά!

01-06-24 22:28

01-06-24 22:25

01-06-24 22:24

23': Δοκάρι για την Ντόρτμουντ! Ο Φίλκρουγκ στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ, πλασέ και η μπάλα στο αριστερό δοκάρι

01-06-24 22:22

21': Μεγάλη ευκαιρία για την Ντόρτμουντ! Ωραία κάθετη του Χούμελς στην πλάτη της άμυνας της Ρεάλ για τον Αντεγέμι, ο οποίος καθυστερεί τόσο όσο να διώξει σε κόρνερ ο Κουρτουά.

01-06-24 22:15

14΄: Ευκαιρία για την Ντόρτμουντ, ο Μπραντ από ιδανική θέση πλασάρει άστοχα ύστερα από πάσα του Φίλκρουγκ.

01-06-24 22:13

12': Το πρώτο σουτ στο ματς το κάνει ο Βαλβέρδε, αλλά είναι απογοητευτικό...

01-06-24 22:08

01-06-24 22:03

3': Συνέχεια στο ματς μετά τα παρατράγουδα.

01-06-24 22:02

Με το καλημέρα μπαίνουν τρεις... τύποι στον αγωνιστικό χώρο και διακοπή

01-06-24 22:01

1’: Έναρξη του τελικού.

01-06-24 21:57

Και τώρα η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο του «Γουέμπλεϊ».

01-06-24 21:56

Kαρλ Χάιντς Ρίντλε και Ζινεντίν Ζιντάν, οι δύο παλαίμαχοι άσοι, τοποθετούν την κούπα στη θέση της.

01-06-24 21:49

Ο Λένι Κράβιτζ επί σκηνής στο τελετουργικό πριν μπουν οι δύο ομάδες στον αγωνιστικό χώρο.

01-06-24 21:47

Η Ντόρτμουντ ψάχνει το δεύτερό της τρόπαιο μετά από εκείνο του 1997, με το 3-1 επί της Γιουβέντους στο Ολυμπιακό Στάδιο του Μονάχου.

01-06-24 21:45

01-06-24 21:42

Η «βασίλισσα» κυνηγά να στεφθεί πρωταθλήτρια Ευρώπης για 15η φορά στην ιστορία της, ούσα βέβαια η πολυνίκης του θεσμού.

01-06-24 21:38

Για τη Ρεάλ ο Κάρλο Αντσελότι επέλεξε τους εξής: Κουρτουά, Καρβαχάλ, Ρούντιγκερ, Νάτσο, Μεντί, Βαλβέρδε, Κροος, Καμαβίνγκα, Μπέλιγχαμ, Ροντρίγκο, Βινίσιους.

01-06-24 21:35

H 11άδα της Ντόρτμουντ: Κόμπελ, Ρίερσον, Χούμελς, Σλότεμπερκ, Μάατσεν, Τσαν, Ζάμπιτσερ, Μπραντ, Αντεγέμι, Σάντσο, Φίλκρουγκ.

01-06-24 21:30

Σέντρα στις 22:00, τηλεοπτική μετάδοση από το Mega και το Cosmote Sport

01-06-24 21:29

Θα παρακολουθήσουμε μαζί την εξέλιξη του μεγάλου τελικού του Champions League ανάμεσα στην Ντόρτμουντ και τη Ρεάλ Μαδρίτης από το γήπεδο "Γουέμπλεϊ" του Λονδίνου.