Από εμάς, καλό σας βράδυ

07-06-24 23:34

Τέλος αγώνα: Γερμανία - Ελλάδα 2-1

07-06-24 23:33

90' Δύο λεπτά οι καθυστερήσεις

07-06-24 23:32

Ο Γκρος έπιασε εντυπωσιακό σουτ με το δεξί στην κίνηση και νίκησε τον Αθανασιάδη με φανταστική εκτέλεση

07-06-24 23:28

89' ΓΚΟΛ! 2-1 η Γερμανία με σκόρερ τον Γκρος

07-06-24 23:26

83' Δοκάρι για τη Γερμανία! Ένα φοβερό σουτ του Χένριχς με το αριστερό τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι

07-06-24 23:23

81' Σουτ του Σλότερμπεκ, μπλοκάρει ο Αθανασιάδης.

07-06-24 23:22

79' Κίτρινη κάρτα στον Γιαννούλη, που σταμάτησε με φάουλ τον Σανέ στην αντεπίθεση

78' Νέα αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Κουρμπέλης στη θέση του Μάνταλου

07-06-24 23:21

78' Αλλαγή τερματοφύλακα για την Ελλάδα: Ντεμπούτο στην Εθνική για Αθανασιάδη, μπαίνει αντί του Βλαχοδήμου

07-06-24 23:18

78' Δυνατό σουτ του Τα, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

07-06-24 23:17

74' Η Ελλάδα βγηκε σε αντεπίθεση 2 με 1 αλλά χάθηκε η ευκαιρία από κακή πάσα του Δουβίκα. Θα έβγαινε τετ α τετ ο Παυλίδης

73' Μακρινό σουτ του Μουσιάλα, άουτ

07-06-24 23:11

Το 1-1 της Γερμανίας με τον Χάβερτς

07-06-24 23:08

68' Δύο αλλαγές για την Ελλάδα: Μπουχαλάκης και Δουβίκας στο ματς, έξω οι Μασούρας και Μπακασέτας

07-06-24 23:01

64' Νέα μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα! Κλέψιμο Μάνταλου και ατομική ενέργεια Τζόλη, που μπαίνει περιοχή και πλασάρει αλλά θα τον νικήσει ο Νόιερ ξανά!

Η ευκαιρία του Παυλίδη στο 45'

07-06-24 22:59

Οι Γερμανοί αναπτύχθηκαν εξαιρετικά από τα δεξιά, η μπάλα έφτασε στον Χάβερτς, ο οποίος γύρισε το σώμα του, πλάσαρε από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα κόντραρε στον Σιώπη και κατέληξε στα δίχτυα

07-06-24 22:56

55' ΓΚΟΛ! 1-1 η Γερμανία με σκόρερ τον Χάβερτς

53' Ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Παυλίδης ελίχθηκε και έπιασε δυνατό διαγώνιο σουτ, με την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ

07-06-24 22:55

52' Κεφαλιά του Χάβερτς, μπλοκάρει εύκολα ο Βλαχοδήμος

07-06-24 22:54

51' Άστοχο μακρινό σουτ του Άντριχ

07-06-24 22:53

50' Αψιμαχία μεταξύ Μπακασέτα και Τα!

07-06-24 22:52

49' Ο Παυλίδης βρήκε εξαιρετικά στην πλάτη της άμυνας τον Μασούρα αλλά ο Νόιερ είχε φτάσει κοντά στη... μεσαία γραμμή για να απομακρύνει.

07-06-24 22:50

Η ευκαιρία της Γερμανίας με Τα στο 40'

46' Ευκαιρία για την Ελλάδα: Σέντρα στη μικρή περιοχή, ο Τζόλης πάει να πάρει την κεφαλιά και ο Κίμιχ τον προλαβαίνει τελευταία στιγμή

07-06-24 22:49

Μίτελστεντ και Βιρτς βγήκαν για τη Γερμανία, με Σανέ και Ράουμ να περνούν στο ματς

07-06-24 22:31

45+1' Ωραία κομπίνα με συρτή εκτέλεση κόρνερ, αλλά ο Τζόλης πιάνει αδύναμο σουτ από το ύψος του πέναλτι και ο Νόιερ μπλοκάρει

07-06-24 22:28

45' Μεγάλη ευκαιρία για την Ελλάδα: Ο Παυλίδης πάτησε περιοχή, ελίχθηκε και πλάσαρε, με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό και να φεύγει ελάχιστα έξω! Κόρνερ για την Εθνική

07-06-24 22:26

43' Η Γερμανία σκοράρει με τον Χάβερτς αλλά το γκολ ακυρώνεται για οφσάιντ. Σωστή η απόφαση

07-06-24 22:23

40' Μεγάλη ευκαιρία για τη Γερμανία: Καφαλιά του Τα από εκτέλεση φάουλ του Κροος, η μπάλα λίγο άουτ

07-06-24 22:20

37' Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κροος, η μπάλα ψηλά άουτ

07-06-24 22:19

Η Ελλάδα πίεσε ψηλά και έκλεψε την μπάλα σε επικίνδυνο σημείο. Ο Τζόλης έγινε αποδέκτης και πλάσαρε αδύναμα, με τον Νόιερ όμως να μην καταφέρνει να μπλοκάρει. Η μπάλα στρώθηκε στον Μασούρα, ο οποίος άνοιξε το σκορ με πλασέ στην επαναφορά!

07-06-24 22:16

33' ΓΚΟΛ! 1-0 η Ελλάδα με σκόρερ τον Μασούρα!

07-06-24 22:15

Η τεράστια ευκαιρία του Τζόλη στο 6'

07-06-24 22:11

29' Πονηρή σέντρα-σουτ Βιρτς από πλάγια θέση, δεν αιφνιδιάζεται και διώχνει ο Βλαχοδήμος

07-06-24 22:07

26' Ο Μασούρας σουτάρει με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής και στέλνει την μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

07-06-24 22:06

22' Συρτό σουτ του Μουσιάλα εκτός μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει ο Βλαχοδήμος

07-06-24 21:59

18' Επικίνδυνη αντεπίθεση για την Ελλάδα μετά από εξαιρετική κάθετη του Παυλίδη, αλλά ο Μασούρας έκανε κακή πάσα για να βγάλει τετ α τετ τον Τζόλη και οι Γερμανοί έκοψαν

07-06-24 21:55

13' Η Εθνική στέκεται εξαιρετικά στο γήπεδο, ενώ είναι η ομάδα που έχει δημιουργήσει τη μοναδική κλασική ευκαιρία για γκολ ως τώρα

07-06-24 21:54

10' Αναγκαστική αλλαγή για την Ελλάδα: Ο Παυλίδης στη θέση του τραυματία Ιωαννίδη

07-06-24 21:53

Πεσμένος ο Ιωαννίδης, έχει τραυματιστεί στον ώμο δείχνει να πονά

07-06-24 21:52

Ο Τζόλης έκλεψε και πάσαρε στον Μασούρα, αυτός τον έβγαλε τετ α τετ με τον Νόιερ και ο Έλληνας επιθετικός πλάσαρε πάνω στον Γερμανό γκολκίπερ. Στην επεναφορά ο Τζόλης σούταρε ξανά όμως ο Νόιερ απέκρουσε και πάλι!

07-06-24 21:48

6' Τεράστια ευκαιρία για την Ελλάδα!

07-06-24 21:46

2'  Μακρινό σουτ ο Μπακασέτας, στα σώματα η μπαλα

07-06-24 21:44

Σέντρα στο παιχνίδι

07-06-24 21:42

Ο Ισπανός Χοσέ Λουίς Μουνουέρα είναι ο διαιτητής του αγώνα

07-06-24 21:41

Το παρών στην κερκίδα δίνουν και Έλληνες φίλαθλοι, οι οποίοι μάλιστα ήταν ιδιαίτερα εκδηλωτικοί κατά την άνακρουση του εθνικού ύμνου

07-06-24 21:40

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

07-06-24 21:25

Φαντασμαγορική ατμόσφαιρα επικρατεί στο γήπεδο, καθώς οι Γερμανοί φίλαθλοι το έχουν γεμίσει

Η Γαλανόλευκη θα έχει για πρώτη φορά στον πάγκο της ως υπηρεσιακό τεχνικό τον Νίκο Παπαδόπουλο, την ώρα που δεν έχει ξεκαθαρίσει ποιος θα είναι ο διάδοχος του Γκουστάβο Πογέτ στην τεχνική ηγεσία

07-06-24 21:24

Η Γερμανία ετοιμάζεται για το Euro που θα διοργανώσει αρχής γενομένης από τις 14 Ιουνίου, ενώ η Ελλάδα δεν κατάφερε να προκριθεί στη διοργάνωση και προετοιμάζεται για τα προκριματικά του Μουντιάλ 2026

07-06-24 21:19

Το παιχνίδι ξεκινά στις 21:45 και μεταδίδεται τηλεοπτικά τόσο από τον Alpha όσο και από το Novasports Prime

Η ενδεκάδα της Γερμανίας (Γιούλιαν Νάγκελσμαν): Νόιερ – Κίμιχ, Τα, Ρίντιγκερ, Μίτελστεντ – Άντριτς, Κροος, Γκιντογκάν – Μουσιάλα, Χάβερτς, Βιρτς.

07-06-24 21:16

Εθνική Ελλάδος (Νίκος Παπαδόπουλος): Βλαχοδήμος – Ρότα, Μαυροπάνος, Χατζηδιάκος, Γιαννούλης – Σιώπης, Μπακασέτας, Μάνταλος – Μασούρας, Ιωαννίδης, Τζόλης.

Στον πάγκο για τη «γαλανόλευκη»: Τζολάκης, Αθανασιάδης, Μανδάς, Σάλιακας, Κουλιεράκης , Μπουχαλάκης, Κουρμπέλης, Παυλίδης, Ρέτσος, Τσιγγάρας, Λημνιός, Δουβίκας, Κυριακόπουλος, Ντόη, Κώτσιρας.

Μαζί θα παρακολουθήσουμε τη φιλική αναμέτρηση Γερμανία - Ελλάδα στον Μενχενγκλάντμπαχ