Τσεχία

18-06-24 23:54

Eυχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

18-06-24 23:53

90'+5: Και τέλος του αγώνα, μεγάλη νίκη στις καθυστερήσεις για την Πορτογαλία με 2-1. Έτσι, οι Ίβηρες ξεκινούν νικηφόρα την παρουσία τους στο Εuro 2024.

18-06-24 23:50

90'+3: Χόρι αντί Χόλες, τελευταία αλλαγή για τους Τσέχους.

18-06-24 23:49

90'+2: ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ! Χρυσή αλλαγή ο Κονσεϊσάο, χρυσή όμως και ο Νέτο που έκανε το γύρισμα από αριστερά, μοιραίος ξανά ο Χράνατς, δεν διώχνει σωστά και από κοντά ο Κονσεϊσάο το 2-1.

18-06-24 23:47

90': Τρεις αλλαγές για την Πορτογαλία, Σεμέδο αντί Κανσέλο, Νέτο αντί Μέντες, Κονσεϊσάο αντί Βιτίνια.

18-06-24 23:45

88': Δεν μετρά το γκολ, ο Ρονάλντο ήταν σε θέση οφσάιντ, πριν σκοράρει με κεφαλιά ο Ζότα.

18-06-24 23:44

87': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ!

18-06-24 23:39

82': Συρτό σουτ του Σούτσεκ εκτός περιοχής, λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα, καλή ευκαιρία για τους Τσέχους.

18-06-24 23:38

18-06-24 23:36

79': Άλλες δύο αλλαγές για την Τσεχία, Μπαράκ αντί Πρόβοντ και Σέβτσικ αντί Σουλτς.

18-06-24 23:35

78': Μακρινό σουτ του Βιτίνια, με δυσκολία διώχνει σε κόρνερ ο Στάνεκ.

18-06-24 23:29

72': Δυνατό σουτ του Μπερνάρντο Σίλβα από θέση μέσα αριστερά, δύσκολα αποκρούει ο Στάνεκ.

18-06-24 23:26

69': ΓΚΟΛ για την ΠΟΡΤΟΓΑΛΙΑ! Και είναι αυτογκόλ του Χράνατς. Ο Μέντες έκανε την κεφαλιά, απέκρουσε ο Στάνεκ και ο Χράνατς είναι άτυχος, βρήκε πάνω του η μπάλα και 1-1.

18-06-24 23:20

63': Δύο αλλαγές για την Πορτογαλία, Ντιόγκο Ζότα αντί Λεάο, Ινάσιο αντί Νταλότ.

18-06-24 23:19

62': ΓΚΟΛ για την ΤΣΕΧΙΑ! Υπέροχο σουτ του Πρόβοντ εκτός περιοχής και δεξιά, η μπάλα βρίσκει και στο δεξί δοκάρι και 0-1.

18-06-24 23:18

60': Λινγκρ αντί Κούχτα, Κίτιλ αντί Σικ, δύο αλλαγές για την Τσεχία.

18-06-24 23:17

60': Πιέζει για το γκολ η Πορτογαλία, σε παθητικό ρόλο η Τσεχία.

18-06-24 23:15

57': Κίτρινη στον Σικ για φάουλ στον Ζοάο Κανσέλο.

18-06-24 23:12

55': Ο Ντίας τη σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Ρονάλντο, αλλά από κόντρα στον Χόλες κόρνερ για την Πορτογαλία.

18-06-24 23:02

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

18-06-24 22:57

18-06-24 22:51

18-06-24 22:46

45'+1: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-0. Έχει την υπεροχή η Πορτογαλία, αλλά πλην της ευκαιρίας του Ρονάλντο στο 32' η Τσεχία έχει κρατήσει με άνεση το μηδέν παθητικό.

18-06-24 22:45

45': Σουτ του Ρονάλντο από δεξιά της περιοχής, ο Στάνεκ αποκρούει.

18-06-24 22:39

39': Κίτρινη στον Λεάο για θέατρο.

18-06-24 22:38

18-06-24 22:32

32': Μεγάλη ευκαιρία χάνει ο Κριστιάνο Ρονάλντο, που βγαίνει στην πλάτη της τσεχικής άμυνας μετά την ωραία κάθετη του Φερνάντες, αλλά ο Στάνεκ θα τον νικήσει στο τετ α τετ. Στη συνέχεια, ο γκολκίπερ των Τσέχων εξουδετερώνει μακρινό σουτ του Βιτίνια.

18-06-24 22:27

18-06-24 22:26

26': Ο Μπρούνο Φερνάντες τη συρτή σέντρα από δεξιά, δεν μπορεί να βρει την μπάλα ο Λεάο, χάνεται η ευκαιρία για την Πορτογαλία, που σταδιακά ανεβάζει την ένταση στο παιχνίδι της.

18-06-24 22:24

24': Καλό μακρινό σουτ του Μπρούνο Φερνάντες και από κόντρα, κόρνερ για την Πορτογαλία.

18-06-24 22:15

15': Πολλή βροχή και τίποτα το ιδιαίτερο στα πρώτα 15 λεπτά της αναμέτρησης.

18-06-24 22:08

8': Σέντρα του Λεάο από αριστερά, δεν είναι καλή η κεφαλιά του Ρονάλντο, που ψάχνει το γκολ από τα πρώτα λεπτά.

18-06-24 22:05

18-06-24 22:03

18-06-24 22:01

18-06-24 22:00

1': Έναρξη του αγώνα.

18-06-24 21:56

Και σειρά για τον πορτογαλικό εθνικό ύμνο.

18-06-24 21:55

Η ανάκρουση του εθνικού ύμνου της Τσεχίας.

18-06-24 21:54

Η είσοδος των δύο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.

18-06-24 21:52

Η Τουρκία κέρδισε με 3-1 τη Γεωργία στο άλλο ματς της πρεμιέρας του 6ου ομίλου, που ήταν και πολύ ωραίο παιχνίδι.

18-06-24 21:51

Η ενδεκάδα της Τσεχίας: Στάνεκ, Χράνατς, Κρέιτσι, Χόλες, Τσούφαλ, Σούτσεκ, Πρόβοντ, Σουλτς, Ντούντερα, Σικ, Κούχτα.

18-06-24 21:50

Η ενδεκάδα της Πορτογαλίας: Ντιόγκο Κόστα, Νταλότ, Πέπε, Ρούμπεν Ντίας, Ζοάο Κανσέλο, Βιτίνια, Μπερνάρντο Σίλβα, Noύνο Μέντες, Μπρούνο Φερνάντες, Ρονάλντο, Λεάο.

18-06-24 21:48

Ρεκόρ και για τον Πέπε, καθώς ξεκινά στην 11άδα των Πορτογάλων και όντας 41 ετών και 113 ημερών γίνεται ο μεγαλύτερος σε ηλικία παίκτης που έχει αγωνιστεί σε Εuro.

18-06-24 21:47

Στη «Ρεντ Μπουλ Αρένα» της Λειψίας ο Κριστιάνο Ρονάλντο γράφει ιστορία, αφού γίνεται ο πρώτος παίκτης που θα αγωνιστεί σε 6ο Εuro, θέλοντας να συνδυάσει αυτό το ρεκόρ με νίκη και γκολ ενάντια στους Τσέχους.

18-06-24 21:46

Καλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Πορτογαλία και την Τσεχία για τον 6ο όμιλο του Εuro 2024.