ΑΕΚ

4:3

Ίντερ Ντ’ Εσκάλδες

24-07-24 22:59

Γιούχα από τον κόσμο για την αγχωτική νίκη της ΑΕΚ που προηγήθηκε με 4-0 ανταυτού έδωσε δικαιώματα στην Ίντερ Εσκάλδες που μείωσε σε 4-3.

24-07-24 22:55

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

24-07-24 22:51

Υπόψιν ότι έχουν δείξει 7 λεπτά καθυστερήσεις και έχουν παιχτεί 4.

88' Ευκαιρία για την ΑΕΚ, με τον Φερνάντες να συγκλίνει και να σουτάρει με δύναμη, αναγκάζοντας τον Μουνιόθ σε δύσκολη επέμβαση.

24-07-24 22:50

24-07-24 22:48

<div style="position:relative;padding-bottom:56.25%;">
  <iframe
    style="position:absolute;top:0;left:0;width:100%;height:100%;"
    allow="fullscreen; accelerometer; autoplay; clipboard-write; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture; payment"
    allowfullscreen
    frameborder="0"
    scrolling="no"
    loading="lazy"
    referrerpolicy="unsafe-url"
  ></iframe>
<meta itemprop="name" content="ΑΕΚ - Ίντερ Εσκάλδες | 4-0, άπιαστη κεφαλιά του Μουκουντί στο ''Γ'' της εστίας" />
<meta itemprop="description" content="ΑΕΚ - Ίντερ Εσκάλδες | 4-0, άπιαστη κεφαλιά του Μουκουντί στο ''Γ'' της εστίας" />
<meta itemprop="duration" content="PT40S" />
<meta itemprop="uploadDate" content="2024-07-24T19:29:11.000Z" />
</div>

24-07-24 22:39

83' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ

Μετά από εκτέλεση φάουλ η άμυνα δεν κατάφερε να απομακρύνει και ο Μαρτίνες έκανε το 4-3 με δυνατό μακρινό σουτ.

24-07-24 22:38

78' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ ΝΤ'ΕΣΚΑΛΔΕΣ

24-07-24 22:37

76' Ο Στρακόσια χάνει το κοντρόλ παρ' όλα αυτά καταφέρνει και διώχνει προ του Αντρέου που γκρεμίστηκε πάνω του. Παρ' όλα αυτά ο διαιτητής έδωσε πέναλτι.

24-07-24 22:35

75' Αλλαγές για την ΑΕΚ: Έξω Γκαρσία, Χατζισαφί, μέσα Άμραμπατ, Μάνταλος

24-07-24 22:34

73' Πέναλτι για την ΑΕΚ. Το κερδίζει ο Λιβάι Γκαρσία που βγήκε τετ α τετ αλλά του έφυγε το κοντρόλ, αλλά ανατράπηκε από τον Μουνιόθ.

24-07-24 22:30

72' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Κοϊτά πήρε τη μπάλα από αριστερά, σούταρε, η μπάλα έσκασε, αλλά ο Μουνιόθ έδιωξε σε κόρνερ.

24-07-24 22:28

68' Εκτέλεση φάουλ από Κοϊτά ήταν πολύ δυνατή και έφυγε ψηλά.

24-07-24 22:26

24-07-24 22:20

65' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΙΝΤΕΡ

24-07-24 22:17

58' Σουτ του Λόπεθ ήταν εύκολη λεία για τον Στρακόσια που μάζεψε σταθερά τη μπάλα.

24-07-24 22:15

54' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, ο Ελίασον έκανε τη συρτή σέντρα για τον Λιούμπιτσιτς αλλά εκείνος προσπάθησε να κάνει πάσα στον Ρότα αντί να τελειώσει μόνος του τη φάση, ενώ στη συνέχεια έκανε και φάουλ στον αντίπαλο τερματοφύλακα.

24-07-24 22:14

53' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον, ο Μουκουντί νίκησε τον προσωπικό του αντίπαλο στον αέρα και με κεφαλιά έγραψε το 4-0.

24-07-24 22:11

52' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Σουτ του Σιμάνσκι, ο Μουνιόθ διώχνει με τα ακροδάχτυλα σε κόρνερ.

24-07-24 22:08

50' Σουτ του Γκατσίνοβιτς, η μπάλα κόντραρε και έφυγε κόρνερ. Είχε βέβαια την επιλογή του Χατζισαφί που περίμενε με πολύ χώρο στα αριστερά.

24-07-24 22:07

46' Ευκαιρία για την Εσκάλδες: Ο Λόπεθ βγήκε τετ α τετ με τον Στρακόσια, ο οποίος βγήκε και με το σώμα του απέκρουσε σε κόρνερ.

Χωρίς αλλαγή επέστρεψε από τα αποδυτήρια η ΑΕΚ.

24-07-24 21:50

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

24-07-24 21:47

24-07-24 21:43

45'+2' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ο Λιβάι μέσα στην περιοχή, πασάρει στον Λιούμπισιτς, το γυριστό πλασέ του οποίου έφυγε άουτ.

24-07-24 21:40

41' Πρώτη κίτρινη κάρτα στο ματς, την είδε ο Αλόνσο για άσχημο μαρκάρισμά του στον Γιόνσον.

24-07-24 21:32

24-07-24 21:26

32' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Ελίασον έδωσε στον Ρότα που έσπασε από δεξιά προς το πέναλτι και ο Γκατσίνοβιτς με ωραίο σουτ έκανε το 3-0

24-07-24 21:25

24-07-24 21:23

Η ευκαιρία Λιούμπισιτς και το δοκάρι Γκατσίνοβιτς πριν το 1-0.

24-07-24 21:21

Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

24-07-24 21:19

20' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ο Στρακόσια έκανε ένα γέμισμα, έβγαλε τον Λιβάι Γκαρσία σε θέση τετ α τετ, ο τελευταίος πλάσαρε πάνω στον τερματοφύλακα, μετά πήρε το ριμπάουντ και έκανε το 2-0

24-07-24 21:16

19' Αναγκαστική αλλαγή για την Ίντερ Εσκάλδες: Έξω ο Ζαν Λουκ στη θέση του ο Άλβες Ντε λα Τόρε

24-07-24 21:14

24-07-24 21:13

24-07-24 21:05

6' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ύστερα από σέντρα του Λιβάι, ο Λιούμπισιτς με κοντινή προβολή κάνει το 1-0.

24-07-24 21:00

5' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιούμπιτσιτς βρήκε χώρο και σούταρε συρτά αναγκάζοντας τον Μουνιόθ σε επέμβαση, ενώ στη συνέχεια της φάσης ο Γκατσίνοβιτς πήρε το... ριμπάουντ, αλλά έστειλε την μπάλα στο δοκάρι.

24-07-24 20:59

Σέντρα στο ματς

24-07-24 20:53

Έγινε η είσοδος των δύο ομάδων μέσα σε πολύ ωραία ατμόσφαιρα.

24-07-24 20:44

Έσβησαν τα φώτα στην Αγιά Σοφιά και ετοιμάζεται τελετουργικό με Bella Ciao

24-07-24 20:31

Οι παίκτες των δύο ομάδων αποσύρονται στα αποδυτήρια.

24-07-24 20:10

Τον Θωμά Στρακόσια επέλεξε αντί του Αλμπέρτο Μπρινιόλι στην εστία ο Ματίας Αλμέιδα. Στις υπόλοιπες θέσεις της 11άδας δεν υπήρξαν μεγάλες εκπλήξεις με εξαίρεση, το γεγονός, ότι ο Λιούμπισιτς έπαιξε πίσω από τον Γκαρσία στην επίθεση.

24-07-24 18:20

Διαιτητής: Λόταρ Ντοντ (Βέλγιο)

Βοηθοί: Ρομέν Ντεβιλέ (Βέλγιο), Νίκο Κλάες (Βέλγιο)

4ος Βοηθός: Μπερτ Πουτ (Βέλγιο)

24-07-24 18:19

Λίγα νέα βγαίνιυν για την ομάδα της Ίντερ Εσκάλδες. Χτύπησε και αντικαταστάθηκε στο προηγούμενο ματς ο μεσοεπιθετικός Ασούμπρε, δεν υπάρχει ενημέρωση για την κατάστασή του, οπότε λογίζεται ως αμφίβολος. Επίσης, ο Κολομβιανός αριστερός μπακ Ζιλμάρ Τόρες έγινε πατέρας, δεν ταξίδεψε με την αποστολή, αλλά ούτε γι’ αυτόν έχει ξεκαθαριστεί αν θα ερχόταν μόνος του και αν είναι διαθέσιμος.

24-07-24 18:18

Από την ευρωπαϊκή λίστα της ΑΕΚ απουσιάζουν οι μεταγραφές Οντουμπάτζο, Περέιρα, Λαμέλα ( έχει και ίωση), Τσιλούλης, αλλά και ο Τσούμπερ που εξασφάλισε έξτρα άδεια μετά το EURO).