Η ρεβάνς στη Βουλγαρία είναι προγραμματισμένη για την 1η Αυγούστου

Τέλος αγώνα: Παναθηναϊκός - Μπότεφ 2-1

Ο Ντραγκόφσκι μπλοκάρει την μπάλα σε μακρινό σουτ και το ματς λήγει!

25-07-24 22:53

96' Επικίνδυνη αντεπίθεση για τους Βούλγαρους, με τον Ίνγκασον να απομακρύνει καθοριστικά στο ύψος του πέναλτι

25-07-24 22:52

25-07-24 22:51

25-07-24 22:50

90' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

89' Δύο αλλαγές για Παναθηναϊκό: Βέρμπιτς και Ίνγκασον στο ματς αντί των Τζούρισιτς και Σένκεφελντ

25-07-24 22:46

88': Παράλληλο γύρισμα των Βούλγαρων από δεξιά, πέρασε από όλους η μπάλα

25-07-24 22:45

Δεν υπάρχει πέναλτι! Ο διαιτητής έκρινε πως ο Ουκόκι είχε ξεκινήσει να πέφτει πριν έρθει σε επαφή με τον Ντραγκόφσκι! Παίρνει πίσω και την κίτρινη κάρτα στον γκολκίπερ του Τριφυλλιού

Έντονες διαμαρτυρίες Ντραγκόφσκι. Ο διαιτητής πηγαίνει στο VAR!

25-07-24 22:44

Σένκεφελντι και Γεντβάι αδράνησαν. ο Ουκόκι έκλεψε την μπάλα και έφυγε τετ α τετ, προσπάθησε να ντριμπλάρει τον Ντραγκόφσκι και έπεσε εντός μεγάλης περιοχής, με τον διαιτητή να δίνει πέναλτι

25-07-24 22:41

83' Πέναλτι για την Μπότεφ!

25-07-24 22:39

81' Κίτρινη κάρτα στον Κορόσεκ

78' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Σπόραρ στη θέση του Γερεμέγεφ

25-07-24 22:38

Φανταστικό πλασέ του Τζούρισιτς σταματά στο οριζόντιο δοκάρι και στη συνέχεια σκάει στο έδαφος, χτυπώντας πάνω στον Γερεμέγεφ και καταλήγοντας άουτ αφού ο Σουηδός δεν μπόρεσε να την σπρώξει στα δίχτυα προ κενής εστίας!

25-07-24 22:37

77' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

25-07-24 22:35

Αποδοκιμασίες για τον Ολλανδό κατά την αποχώρησή του από τον αγωνιστικό χώρο

25-07-24 22:33

74' Διπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό με Μαξίμοβιτς, Λημνιό αντί των Βιλένα, Μαντσίνι

25-07-24 22:31

Μεγάλο λάθος του Βιλένα ο Κόροσετς πήρε την μπάλα, έδωσε στον Σέκουλιτς, εκείνος έσπασε ξανά στον Κόροσετς και από κοντά σε κενή εστία έκανε το 2-1!

71' Γκολ για τη Μπότεφ

25-07-24 22:29

70' Διπλή αλλαγή για τη Μπότεφ με τους Ούτζα, Περέρα εκτός και Καραμπέλιοφ, Σέκουλιτς στις θέσεις τους

69' Κίτρινη κάρτα στον Μαντσίνι

Απομάκρυνε ο Ιγκόνεν

25-07-24 22:25

68' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

25-07-24 22:24

25-07-24 22:22

63' Αλλαγή για τη Μπότεφ με τον Καραμπέλιοφ στη θέση του Ετό

Σουτ από τον Μπακασέτα θα περάσει άουτ

25-07-24 22:21

62' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε πολύ καλό σημείο

25-07-24 22:19

60' Γκολ για τον Παναθηναϊκό με τον Τζούρισιτς αλλά το γκολ ακυρώνεται σαν οφσάιντ σωστά, μιας και ο Γερεμέγεφ ήταν εκτεθειμένος.

25-07-24 22:17

58' Ο Περέρα έπιασε το σουτ στην περιοχή αλλά η μπάλα βρήκε τον Κόντε στο κεφάλι και πήγε άουτ.

25-07-24 22:16

Πέρασε άουτ η μπάλα

25-07-24 22:15

55' Κόρνερ για τη Μπότεφ

25-07-24 22:11

53' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό με τον Ιγκόνεν να διώχνει δύσκολα σουτ του Βαγιαννίδη, μέσα από την περιοχή

25-07-24 22:10

Μπλόκαρε την εκτέλεση του Μπακασέτα ο τερματοφύλακας την Μπότεφ

25-07-24 22:08

49' Φάουλ για τον Παναθηναϊκό σε πλάγια θέση

25-07-24 22:06

47' Σουτ του Γερεμέγεφ θα περάσει άουτ

25-07-24 21:56

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

25-07-24 21:55

25-07-24 21:48

25-07-24 21:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Παναθηναϊκός - Μπότεφ Πλόβντιφ 2-0

25-07-24 21:44

45΄ Δύο λεπτά επιπλέον χρόνου στο πρώτο ημίχρονο

44' Γκολ για τον Παναθηναϊκό με εύστοχή εκτέλεση πέναλτι από τον Μπακασέτα!

25-07-24 21:43

Ο Τζούρισιτς θα κλέψει την μπάλα και θα μπει στην περιοχή, όπου θα ανατραπεί από τον Τα, με τον διαιτητή να δίνει το πέναλτι

25-07-24 21:41

43' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό

25-07-24 21:40

41' Κεφαλιά του Αράο στο πρώτο δοκάρι θα περάσει άουτ

25-07-24 21:38

40' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

25-07-24 21:37

37' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Γύρισμα του Τζούρισιτς στο δεύτερο δοκάρι, με τον Βιλένα να σουτάρει, αλλά τους αμυντικούς της Μπότεφ να διώχνουν πάνω στη γραμμή!

25-07-24 21:34

34' Κίτρινη κάρτα στον Περέρα για φάουλ στον Βαγιαννίδη

25-07-24 21:33

33' Σουτ από τον Βιλένα θα περάσει άουτ

25-07-24 21:32

Οι Πράσινοι διαμαρτυρήθηκαν για χέρι μέσα στην περιοχή, αλλά το παιχνίδι συνεχίστηκε μετά από τη χρήση και του VAR

25-07-24 21:30

32' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

25-07-24 21:27

28' Ευκαιρία για την Μπότεφ. Δυνατό σουτ του Κόντε, η μπάλα στα χέρια του Ντραγκόφσκι.

Πέρασε άουτ η μπάλα μετά την εκτέλεση του κόρνερ

25-07-24 21:26

27' Κόρνερ για τη Μπότεφ

25-07-24 21:25

26' Συνεχίζεται η αναμέτρηση

Γίνεται και το cooling break από τον διαιτητή της αναμέτρησης

25-07-24 21:24

25-07-24 21:22

24' Διακοπή στο παιχνίδι μετά από τραυματισμό του Τζούρισιτς στο κεφάλι

25-07-24 21:21

22' Νέα καλή στιγμή για τον Παναθηναϊκό! Ο Βαγιαννίδης θα κάνει και πάλι ωραίο γύρισμα προς τον Γερεμέφ, αλλά ο Σουηδός δεν θα μπορέσει να σουτάρει σωστά προς την εστία, με την μπάλα να περνάει άουτ.

25-07-24 21:20

25-07-24 21:19

Απομάκρυναν οι φιλοξενούμενοι

25-07-24 21:18

19' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

25-07-24 21:14

25-07-24 21:09

13' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Παράλληλο γέμισμα του Βαγιαννίδη, από τα δεξιά, με τον Γερεμέγεφ να κάνει την προβολή, αλλά την μπάλα να περνάει άουτ.

25-07-24 21:08

Μετά από γέμισμα του Μλαντένοβιτς ο Γερεμέγεφ θα βγει μπροστά από τον αντίπαλό του θα πλασάρει σωστά κάνοντας το 1-0!

25-07-24 21:05

8' Γκολ για τον Παναθηναϊκό!

Μπλόκαρε ο Ινγκόνεν

25-07-24 21:03

5' Κόρνερ για τον Παναθηναϊκό

25-07-24 21:00

3' Κεφαλιά του Βαγιαννίδη μετά από εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα θα περάσει άουτ

25-07-24 20:57

1' Σέντρα στην αναμέτρηση!

25-07-24 20:46

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

25-07-24 20:31

Στο ΟΑΚΑ βρίσκεται και το νέο μεταγραφικό απόκτημα των Πρασίνων, που ανακοινώθηκε το πρωί, και έκανε την εμφάνισή του στο γήπεδο όπου και αποθεώθηκε από τον κόσμο.

25-07-24 20:11

Χθες, ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ ξεκίνησαν το ταξίδι τους στην Ευρώπη για Champions League και Conference League αντίστοιχα. Ο πρώτος νίκησε τη Μπόρατς Μπάνια Λούκα στην Τούμπα με 3-2 και η ΑΕΚ την Ιντερ Ντ' Εσκάλδες με 4-3 στην OPAP Arena.

25-07-24 19:58

Η ενδεκάδα της Μπότεφ: Ιγκόνεν, Μίνκοφ, Ταμ, Κόντε, Μπαλογιάννης, Περέρα, Ετό, Ακέρε, Ενουατσούκου, Ποπόφ, Ούτζα

25-07-24 19:40

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Γέντβαϊ, Μλαντένοβιτς, Αράο, Βιλένα, Μπακασέτας, Μαντσίνι, Τζούριτσιτς, Γερεμέγεφ.

25-07-24 19:38

Να υπενθυμίσουμε εδώ ότι ο νικητής του ζευγαριού θα αντιμετωπίσει στον 2ο προκριματικό γύρο της διοργάνωσης αυτόν που θα περάσει από το Άγιαξ - Βοϊβοντίνα.

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 21:00, στο ΟΑΚΑ και θα μεταδοθεί ζωντανά από το Cosmote Sports 1HD.

25-07-24 19:37

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της πρώτης αναμέτρησης για τον 3ο προκριματικό γύρο του Europa League μεταξύ του Παναθηναϊκού και της Μπότεφ Πλόβντιφ.