Νόα

3:1

ΑΕΚ

06-08-24 21:03

Η ΑΕΚ έχασε 3-1 από τη Νόα στην Αρμενία σε ένα ματς που κρίθηκε ξανά από τα λάθη των παικτών της Ένωσης.

06-08-24 20:59

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

06-08-24 20:55

98' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΑ

Η Ένωση ηττήθηκε 2-1 από τη Νόα, παρότι προηγήθηκε με γκολ του Λιβάι Γκαρσία. Ο Αλβανός τερματοφύλακας έβαλε τους Αρμένιους στο παιχνίδι.

06-08-24 20:49

Παίζουμε καθυστερήσεις και το ματς οδεύει προς το τέλος

06-08-24 20:48

06-08-24 20:47

06-08-24 20:43

85'Ευκαιρία για Νόα: Εκτός περιοχής σουτ του Θοράρινσον απόκρουση του Στρακόσια

06-08-24 20:40

83' Φάουλ και κίτρινη στον Ρότα. Ευκαιρία για στατική φάση σε καλό σημείο για τη Νόα.

06-08-24 20:37

80' Ευκαιρία για τη Νόα: Ο Φερέιρα έφυγε στην αντεπίθεση σέντραρε, ο Γκρεγκόριο έπιασε κάτι ψαλιδάκι, που δεν είχε δύναμη και η μπάλα πήγε πάνω στον Στρακόσια.

06-08-24 20:35

78' Άμραμπατ αντί Ελίασον για την ΑΕΚ.

76' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Προσποιήσεις και σουτ από τον Κοϊτά, στα σώματα. Κι άλλο σουτ στη συνέχεια από τον νεαποκτηθέντα άσο της «Ένωσης» και κόρνερ.

72' Αλλαγή για την ΑΕΚ: Έξω ο Κάλενς, μέσα ο Χατζισαφί.

06-08-24 20:29

68' Περέιρα αντί Πινέδα, Λαμέλα αντί Λιούμπισιτς και Κοϊτά αντί Γκατσίνοβιτς.

06-08-24 20:27

67' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΑ

Ο Τζαντζάρεβιτς έκανε ένα γέμισμα, η μπάλα έσκασε στο χορτάρι, ο Στρακόσια ήταν εκτός θέσης και παρότι εκτινάχθηκε δεν κατάφερε να αποτρέψει την πορεία της προς τα δίχτυα. Τραγικό τέρμα δέχεται η Ένωση, από τον τερματοφύλακα της Νόα, τον οποίο ευνόησε και ο αέρας.

06-08-24 20:18

62' Εκτέλεση φάουλ του Ελίασον ο Τζαντζάρεβιτς διώχνει με γροθιές.

59' Κάρτα στον Σανκαρέ για σκληρό φάουλ στον Γκατσίνοβιτς που σφαδάζει στο χορτάρι.

06-08-24 20:16

58' Κάρτα στον Λιούμπισιτς.

06-08-24 20:14

57' Ευκαιρία για τη Νόα: Ο Σάντος απέναντι από τον Στρακόσια, από θέση αριστερά και αρκετά διαγώνια, ο τερματοφύλακας της ΑΕΚ αποκρούει και γίνεται κάτοχος της μπάλα στη συνέχεια.

06-08-24 20:13

51' Κάρτα στον Σάντος

06-08-24 20:07

50' Ευκαιρία για την ΑΕΚ. Σουτ εκτός περιοχής από τον Λιούμπισιτς, η μπάλα φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι.

06-08-24 20:06

Ο Γκρεγκόριο αντί του Αίας και ο Αβανεσιάν αντί του Γκαμπός

06-08-24 20:05

Δύο αλλαγές για τη Νόα, όχι για την Ένωση.

06-08-24 19:37

38' Στιγμή για την ΑΕΚ: Μακρινό σουτ από Γκαρσία, η μπάλα πολύ πάνω από το οριζόντιο δοκάρι

06-08-24 19:34

35' Κίτρινη στον Γκάμπος για σκληρό φάουλ στον Πινέδα στη μεσαία γραμμή.

06-08-24 19:33

33' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗ ΝΟΑ

Ο Στρακόσα κάνει λάθος πάσα, δίνοντας την μπάλα στον Πινσόν, ο οποίος την πήρε και πλάσαρε εύστοχα από το όριο της μεγάλης περιοχής.

06-08-24 19:29

Ο Λιβάι Γκαρσία έχει πάρει φόρα φέτος! Πέμπτο γκολ και μία ασίστ στη διοργάνωση.

06-08-24 19:25

Η πρώτη φάση του αγώνα με την κεφαλιά του Μουκουντί

06-08-24 19:24

06-08-24 19:22

22' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΕΚ

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ του Ελίασον, ο Τζαντζάρεβιτς έκανε άστοχη έξοδο, ο Γκαρσία πήδηξε στο δεύτερο δοκάρι και κάρφωσε τη μπάλα στα δίχτυα για το 0-1.

06-08-24 19:20

19' Καλή στιγμή για την ΑΕΚ: Καίριο κλέψιμο λίγο μπροστά από τη μεσαία γραμμή από τον Λιούμπισιτς, ωραία κάθετη του Πινέδα στον Ελίασον, με τον τελευταίο να παίρνει το κόρνερ μετά το γύρισμα που επιχείρησε.

06-08-24 19:10

17' Ωραία κάλυψει από Μουκουντί σε αντεπίθεση της Νόα.

06-08-24 19:06

8' Ευκαιρία για την ΑΕΚ: Ύστερα από εκτέλεση φάουλ του Γκατσίνοβιτς, ο Μουκουντί που είχε προωθηθεί, πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα έφυγε άουτ.

06-08-24 16:50

Θυμίζουμε η «ένωση» έμαθε την αντίπαλό της σε περίπτωση που περάσει την Νόα, θα βρεθεί απέναντι Ρουζομπερόκ ή στην Χαιντούκ Σπλιτ του Μάρκο Λιβάγια.

Ο Τσούμπερ επέστρεψε στην αποστολή της ΑΕΚ, ενώ και ο Πινέδα αναμένεται να πάρει χρόνο συμμετοχής, μετά τα σενάρια της μεταγραφής του στο Μεξικό, και τα... παιχνίδια του μάνατζερ του, που έκαναν τους ανθρώπους της ΑΕΚ να στείλουν μήνυση.

Οι «κιτρινόμαυροι» ταξίδεψαν στην Αρμενία με νέα πρόσωπα στην αποστολή τους, αφού οι νεοαποκτηθέντες Έρικ Λαμέλα, και Ρομπέρτο Περέιρα... φλερτάρουν με την πρώτη τους συμμετοχή με το «δικέφαλο» στο στήθος. Εκτός παρέμειναν οι Μπρινιόλι και Γιόνσον, με τον Ματίας Αλμέιδα να αναμένεται να τους έχει ξανά στην διάθεση τους μετά από δύο μήνες μιας και οι δύο ταλαιπωρούνται από τραυματισμό.

06-08-24 16:34

Η Νόα διέλυσε με 7-0 την Σλιέμα Γουόντερερς (Μάλτα) στο πρώτο παιχνίδι και στη ρεβάνς το 0-0 της έδωσε το εισιτήριο για τον τρίτο προκριματικό γύρο.

Η ΑΕΚ πέρασε στον τρίτο προκριματικό γύρο, αποκλείοντας την Ίντερ Ντ'Εσκάλδες από την Ανδόρρα. Το πρώτο ματς στη Νέα Φιλαδέλφεια έληξε 4-3, ενώ στον επαναληπτικό η Ένωση επικράτησε 4-0.