08-08-24 22:50

TEΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

08-08-24 22:39

Εφτά τα λεπτά των καθυστερήσεων

78' Μεγάλη στιγμή με τον Τζούρισιτς που παραλίγο να εκμεταλλευτεί τις κόντρες και να σκοράρει!

08-08-24 22:38

75' Έξω ο Τσέριν, μέσα ο Μαξίμοβιτς

08-08-24 22:27

08-08-24 22:22

62' Τριπλή αλλαγή για τον Παναθηναϊκό! Επιστροφή Φώτη Ιωαννίδη που αποθεώνεται! Στη θέση του Γερεμέγεφ! Έξω Κώτσιρας και Μαντσίνι. Μέσα Μπάλντοκ και Τετέ

61' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Ο Αράο έκλεψε την μπάλα, αυτή έφτασε στον Μπακασέτα που αμέσως την έδωσε κάθετα στον Γερεμέγεφ, ο Σουηδός βρέθηκε απέναντι από τον Πασβίρ, όμως το πλασέ του χτύπησε στα εξωτερικά δίχτυα και πέρασε άουτ.

08-08-24 22:17

60' Ευκαιρία για ΠΑΟ: Ο Μπακασέτας έφερε γλυκά την μπάλα στην περιοχή με τον Ίνγκασον να παίρνει την κεφαλιά και τον Πασβίρ να μπλοκάρει χωρίς πρόβλημα.

08-08-24 22:13

54' Ο Μαντσίνι σκοράρει από κάθετη του Μπακασέτα, αλλά το γκολ ακυρώνεται ως οφσάιντ.

08-08-24 22:06

52' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Ο Τζούριτσιτς πέρασε κάθετα στον Γερεμέγεφ, ο οποίος στο πλασέ του νικήθηκε από τον Πασβίρ, αλλά η φάση είναι ως μη γενόμενη αφού ο Σουηδός φορ ήταν οφσάιντ.

Καμία αλλαγή για τις δύο ομάδες.

08-08-24 21:52

Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος.

08-08-24 21:49

Ο Άγιαξ ήταν ανώτερος από τον Παναθηναϊκό, τον οποίο απείλησε με Άκπομ (2') και Μπέργκχαουζ (28')  με τον Ντραγκόφσκι να κάνει δύο αποκρούσεις. στο 28' όμως η ελληνική ομάδα δέχτηκε γκολ από τον Μπέρκχαουζ ύστερα από οργανωμένη επίθεση. Από εκείνο σημείο και μετά, το Τριφύλλι αφυπνίστηκε και βγήκε μπροστά. Η αντίδρασή του αποτυπώθηκε με ένα δοκάρι του Μπακασέτα στο 44'.

Τέλος πρώτου μέρους

08-08-24 21:48

45'+2' Κίτρινη στον Ίνγκασον για σκληρό φάουλ στον Μπέργκχαουζ. Νωρίτερα δεν έχει σφυριχτεί φάουλ για τον Παναθηναϊκό.

08-08-24 21:46

To γκολ του Μπέργκχαουζ

08-08-24 21:44

44' Δοκάρι για τον Παναθηναϊκό!

Ωραία κυκλοφορία της μπάλας από τους "πράσινους" ε τον Μπακασέτα να κάνει μια σέντρα σουτ με το δεξί, σε μια προσπάθεια που μετά από κόντρα κατέληξε στο δοκάρι του Πασβίρ!

43' Ευκαιρία για τον Άγιαξ με τον Τέιλορ να παίζει κάθετα με τον Φιτς-Τζιμ και να κάνει το πλασέ, αλλά ήταν ακίνδυνο για τον Ντραγκόφσκι που μπλόκαρε.

08-08-24 21:39

40' Ο Μαντσίνι έφερε την μπάλα στην περιοχή, αλλά η κεφαλιά του Αράο έφυγε ψηλά.

08-08-24 21:38

38' Σέντρα του Κότσιρα, βγαίνει ο Πάσβιρ και μαζεύει στον αέρα.

08-08-24 21:37

08-08-24 21:34

32΄Νέα απειλή από Μπέργχαους, αυτήν τη φορά όμως η προσπάθειά του είναι εξαιρετικά άστοχη.

08-08-24 21:31

08-08-24 21:30

Δεν υπάρχει καθαρό μυαλό στους παίκτες. Γίνονται συστάσεις από Πάγκο. Γερεμέγιεφ πως θα κάνει υποδοχή και πως θα λειτουργούν αποτελεσματικά οι παίκτες στα άκρα, δηλαδή ο Τζούρισιτς με τον Κώτσιρα και ο Μλαντένοβιτς με τον Μαντσίνι.

08-08-24 21:29

28' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΓΙΑΞ

Ωραία ανάπτυξη των Ολλανδών από τα δεξιά σε μια κίνηση-καρμπόν με την προηγούμενη φάση, ο Μπέργκχαους με τον Ρεντς έπαιξαν κάθετα και ο Μπέργκχαους με μονοκόμματο πλασέ έστειλε την μπάλα στην κλειστή γωνία του Ντραγκόσφσκι. 0-1. Πολύ ωραίο γκολ.

08-08-24 21:20

25' Ευκαιρία για Άγιαξ: Οι Ολλανδοί έπαιξαν έξυπνα με τον Μπέργκχάους να παίζει το «1-2» με τον Άκπομ και να κάνει το πλασέ από τα αριστερά της περιοχής, όμως ο Ντραγκόφσκι έπεσε και έδιωξε στη δεξιά γωνία του.

08-08-24 21:18

18' Ξεσήκωσε τον κόσμο ο Μλαντένοβιτς με μια εξαιρετική αμυντική ενέργεια πό τα αριστερά.

08-08-24 21:12

Η ευκαιρία του Άγιαξ με Άκπομ στο 3'

08-08-24 21:07

11' Πρώτη ευκαιρία για ΠΑΟ: Η μπάλα έφυγε από Μπακασέτα, μετά Τζούρισιτς και ο Μλαντένοβιτς σούταρε πάνω στον Πασβίρ που έδιωξε σε κόρνερ.

08-08-24 21:04

08-08-24 21:03

3΄ Ευκαιρία για Άγιαξ: Ο Ντραγκόφσκι βάζει στοπ στον Άκπομ. Δεύτερη φορά που απειλούν οι Ολλανδοί.

08-08-24 21:01

1' Πρώτη προσπάθεια του Άγιαξ να απειλήσει από τα αριστερά, αλλά ο Φιτζ-Τζιμ ήταν εκτεθειμένος

08-08-24 20:41

Σέντρα στο ματς

08-08-24 20:29

Από πλευράς Άγιαξ ο Φραντσέσκο Φαριόλι επέλεξε ένα σχήμα σε διάταξη 4-3-3 με τον Πασβίρ στα γκολπόστ, τον Ρενς στο δεξί άκρο της άμυνας, τον Χάτο σο αριστερό και τους Μπάας-Σούταλο στα στόπερ. Τέιλορ, Χέντερσον, Φιτς Τζιμ είναι η τριάδα της άμυνας με τους Κάρλος Φορμπς και Μπέργχαους να παίζουν πίσω από τον μοναδικό προωθημένο Άκπομ.

08-08-24 20:24

Ο Παναθηναϊκός αντιμετωπίζει τον Άγιαξ, με τον Ντιέγκο Αλόνσο να δίνει φανέλα βασικούς στους Τσέριν και Γερεμέγεφ, αλλά να μην αλλάζει τη μεσοεπιθετική του γραμμή, αφήνοντας στον πάγκο τον Τετέ.

Κάτω από τα δοκάρια θα βρίσκεται ο Ντραγκόφσκι, με τους Κώτσιρα και Μλαντένοβιτς στα άκρα και τους Ίνγκασον και Γεντβάι να αποτελούν το κεντρικό αμυντικό δίδυμο. Στην μεσαία γραμμή θα ξεκινήσουν οι Αράο, Τσέριν και Μπακασέτας, με τους Μαντσίνι και Τζούρισιτς στις πτέρυγες και τον Γερεμέγεφ στην κορυφή της επίθεσης.

Στον πάγκο για τον Παναθηναϊκό θα βρίσκονται οι: Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Ζέκα, Ιωαννίδης, Σπόραρ, Τετέ, Λημνιός, Μαξίμοβιτς, Μπάλντοκ, Βιλένα, Κάτρης, Λίλο.