Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

08-08-24 23:01

Πολλά προβλήματα στις στατικές φάσεις για τον Ολυμπιακό, που ήταν πολύ αργός μέχρι το 70', αλλά με τις αλλαγές του Μεντιλίμπαρ μεταμορφώθηκε. Σίγουρα χρειάζονται δουλειά και ενίσχυση στα μετόπισθεν οι «ερυθρόλευκοι», λείπει ο Ποντένσε, αλλά ο Βέλντε και ο Μαρτίνς δηλώνουν "παρών".

08-08-24 23:00

90'+6: Τέλος του ματς, 3-4.

08-08-24 22:59

08-08-24 22:56

90'+1: Ο Ροντινέι την ωραία σέντρα από δεξιά, ο Γιάρεμτσουκ την κοντινή κεφαλιά στην κίνηση κι ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα. Κοντά στο 4-4 οι Πειραιώτες.

08-08-24 22:55

90': Άμποτ αντί Γέιτς στην τελευταία αλλαγή της Νότιγχαμ.

08-08-24 22:53

89': ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Ο Ορτέγκα κλέβει και δίνει στον Βέλντε, ο οποίος ταλαιπωρεί τον Ομαμπιντέλε και με υπέροχο διαγώνιο σουτ από θέση μέσα αριστερά σημειώνει το 3-4.

08-08-24 22:52

08-08-24 22:50

08-08-24 22:49

08-08-24 22:48

08-08-24 22:47

83': Νέες αλλαγές για τη Νότιγχαμ, Μιλένκοβιτς αντί Μουρίγιο, Μορέιρα αντί Γουίλιαμς, Τόφολο αντί Άινα.

08-08-24 22:46

82': Κίτρινη στον Έσε.

08-08-24 22:42

78': ΓΚΟΛ για τον Ολυμπιακό! Ο Μαρτίνς ξανά. Ωραίο γκολ με τον Γιάρεμτσουκ να συνεργάζεται με τον Τσικίνιο, τακουνάκι του Πορτογάλου στον Ουκρανό, που πασάρει στον Βέλντε, ο Νορβηγός σουτάρει από θέση μέσα αριστερά, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι με τη συνδρομή του Σελς και ο Μαρτίνς το πλασέ για το 2-4 (είχε περάσει η μπάλα τη γραμμή πριν τη διώξει ο Σελς).

08-08-24 22:39

75': Ομαμπιντέλε αντί Μπολί σε μία ακόμη αλλαγή για τη Νότιγχαμ.

08-08-24 22:38

74': Ο Ορτέγκα τη σέντρα από αριστερά, ο Γιάρεμτσουκ την κεφαλιά και η μπάλα στο πάνω μέρος των διχτύων.

08-08-24 22:37

73': Παραλίγο και το 1-5, ο Χάντσον-Οντόι το συρτό σουτ από αριστερά της περιοχής, δύσκολη απόκρουση από τον Τζολάκη.

08-08-24 22:36

72': Αβονίγι, Ζότα Σίλβα στο ματς, έξω Άντερσον και Γουντ.

08-08-24 22:35

71': Γιάρεμτσουκ, Βέλντε, Ροντινέι και Ορτέγκα στο ματς αντί των Κωστούλα, Μασούρα, Κοστίνια και Αποστολόπουλου.

08-08-24 22:32

68': ΓΚΟΛ για τη Νότιγχαμ. Ο Ελάνγκα περνά πολύ εύκολα τους Μπακούλα και Αποστολόπουλο από δεξιά, σουτάρει και 1-4.

08-08-24 22:27

62': Μπακούλας αντί Στάμενιτς, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

08-08-24 22:26

61': ΓΚΟΛ για τη Νότιγχαμ! Μία από τα ίδια για το τρίτο γκολ των Άγγλων, ο Άντερσον εκτελεί φάουλ από αριστερά, η μπάλα περνά από όλους και χτυπά στο αριστερό δοκάρι, καμία αντίδραση από την άμυνα, ο Γουντ στον Γέιτς, που εξ επαφής με κεφαλιά το 1-3.

08-08-24 22:21

57': Ντανίλο, Ελάνγκα και Χάντσον-Οντόι στο παιχνίδι, αποχωρούν Γκιμπς-Γουάιτ, Σανγκαρέ και Ντομίνγκες, τρεις αλλαγές για τη Νότιγχαμ.

08-08-24 22:17

52': Η χαμηλή σέντρα του Μασούρα από αριστερά, ο Σελς σπουδαία απόκρουση με το ένα χέρι κι ενώ ο Μαρτίνς θα έμπαινε με την μπάλα στα δίχτυα.

08-08-24 22:09

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

08-08-24 21:58

08-08-24 21:55

45': Λήξη α' ημιχρόνου, 1-2. Μέτριος και βαρύς ο Ολυμπιακός, σοβαρά λάθη στα μετόπισθεν και οι Άγγλοι προηγούνται με 2-1, αφού από πλευράς Πειραιωτών το μόνο που άξιζε ήταν το υπέροχο γκολ του Ζέλσον Μαρτίνς.

08-08-24 21:53

08-08-24 21:51

43': ΓΚΟΛ η Νότιγχαμ, από τραγικό λάθος του Τζολάκη. Ο Άντερσον εκτελεί φάουλ με γέμισμα από αριστερά, ο Τζολάκης πήγε να διώξει με γροθιές, αλλά ... σέρβιρε γκολ στον αφύλακτο Γουντ, που δεν δυσκολεύεται να γράψει το 1-2.

08-08-24 21:50

"Πρόεδρε σε παρακαλώ φέρε τον Ποντένσε στον Ολυμπιακό", ένα σύνθημα που ακούστηκε από τις εξέδρες.

08-08-24 21:43

36': Ο Γουίλιαμς τη σέντρα από δεξιά της περιοχής, παραλίγο αυτογκόλ από τον Έσε διώχνοντας την μπάλα σε κόρνερ τελικά.

08-08-24 21:42

34': Ο Μασούρας παίρνει μια κόντρα από τον Σανγκαρέ, ο Σελς είναι μακριά από την εστία του, αλλά ο Μασούρας θα πλασάρει άστοχα. Χάνεται η ευκαιρία για ένα δεύτερο γκολ του Ολυμπιακού.

08-08-24 21:41

08-08-24 21:34

08-08-24 21:33

08-08-24 21:32

24': ΓΚΟΛ ο Ολυμπιακός! Απίθανη ενέργεια από τον Ζέλσον Μαρτίνς. Ο Κοστίνια την πάσα από δεξιά στον Πορτογάλο, που... χόρεψε τον Μουρίγιο και με υποδειγματικό τελείωμα γράφει το 1-1.

08-08-24 21:22

15': ΓΚΟΛ για τη Νότιγχαμ! Ο Γέιτς με κεφαλιά το 0-1 ύστερα από κόρνερ που εκτέλεσε ο Άντερσον, πρώτη κεφαλιά από τον Γουντ και δεύτερη από τον Γέιτς, ίσως και να βρήκε την μπάλα ο Στάμενιτς. Κάκιστη αντίδραση της άμυνας σε αυτή τη στατική φάση.

08-08-24 21:19

11': Σέντρα του Κοστίνια από δεξιά, κεφαλιά στην κίνηση από τον Ζέλσον Μαρτίνς, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα σε μια καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.

08-08-24 21:17

9': Πρώτο σουτ στο ματς από τον Σανγκαρέ, μακρινό, χωρίς τύχη.

08-08-24 21:15

8': Τίποτα σημαντικό στα πρώτα λεπτά του αγώνα, ο Ολυμπιακός προσπαθεί να πιέσει ψηλά και να κλέψει μπάλες, αλλά οι Άγγλοι κυκλοφορούν σωστά την μπάλα.

08-08-24 21:07

1': Έναρξη του αγώνα.

08-08-24 21:04

Μετά το σύντομο τελετουργικό οι δύο ομάδες παρατάσσονται στον αγωνιστικό χώρο.

08-08-24 21:01

"Φέραμε τα τρόπαια εκεί που ανήκουν στο ναό μας, στο Γ. Καραϊσκάκης. Ξεκινάμε νέες περιπέτειες με νέα όνειρα, πάμε για ακόμη μεγαλύτερα τρόπαια", αναφέρει στη σύντομη ομιλία του ο πρόεδρος του Ολυμπιακού εν μέσω αποθέωσης.

08-08-24 20:58

Ο Βαγγέλης Μαρινάκης με Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ και Σωτήρη Συλαϊδόπουλο στον αγωνιστικό χώρο κι έρχονται τώρα και τα τρόπαια.

08-08-24 20:57

Προβάλλεται ένα βίντεο στα μάτριξ με τις μεγάλες ευρωπαϊκές στιγμές τόσο της πρώτης ομάδας όσο και της Κ19.

08-08-24 20:55

Τα τρόπαια του Εuropa Conference League και του Youth League θα κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο. Ήδη στον αγωνιστικό χώρο εν μέσω αποθέωσης οι παίκτες του Ολυμπιακού.

08-08-24 20:48

Αρκετός κόσμος στις εξέδρες, σε μια περίοδο διακοπών για τους περισσότερους.

08-08-24 20:43

Οι κάτοχοι του Conference League έχουν δείξει πολύ καλή εικόνα στα μέχρι τώρα φιλικά τους παιχνίδια, νίκησαν Μαλίν (2-0), Ναϊμέγκεν (2-0) και Τερνάνα (4-0), έφεραν ισοπαλίες με Αλ Καντσία (2-2) και Ρόμα (1-1), ενώ έχασαν από τον Άγιαξ με 1-0.

08-08-24 20:39

Aνεπίσημο ντεμπούτο για τον Μάρκο Στάμενιτς με τους «ερυθρόλευκους», ενώ κατευθείαν στην 11άδα ο Έσε μετά την παρουσία του στους Ολυμπιακούς Αγώνες με την Αργεντινή.

08-08-24 20:37

Η 11άδα της Νότιγχαμ Φόρεστ: Σελς, Γουίλιαμς, Άινα, Μουρίγιο, Μπολί, Σανγκαρέ, Άντερσον, Γέιτς, Γκιμπς-Γουάιτ, Ντομίνγκες, Γουντ.

08-08-24 20:34

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Κοστίνια, Αποστολόπουλος, Πιρόλα, Ρέτσος, Έσε, Στάμενιτς, Τσικίνιο, Μασούρας, Μαρτίνς, Κωστούλας.

08-08-24 20:32

Είναι το πρώτο φετινό παιχνίδι των Πειραιωτών στο "Γ. Καραϊσκάκης".

08-08-24 20:30

Kαλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του φιλικού αγώνα του Ολυμπιακού με τη Νότιγχαμ Φόρεστ.