Μάλμε

13-08-24 23:14

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

13-08-24 23:13

120'+3: Και τέλος στο ματς... Πικρός αποκλεισμός για τον ΠΑΟΚ. Συνεχίζει στα play off του Εuropa League πια.

13-08-24 23:12

120'+3: Ο Ντεσπόντοφ εκτελεί απευθείας φάουλ από αριστερά, ο Νταλίν αποκρούει.

13-08-24 23:10

120': Κίτρινη στον Κουλιεράκη.

13-08-24 23:06

13-08-24 23:03

114': Αλλαγές για τη Μάλμε, Ρόσλερ αντί Κίεσε Τελίν και Όλσον αντί Στρίγκερ Λάρσεν.

13-08-24 22:59

109': Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Από πλάγιο άουτ ξεκινά η φάση, κεφαλιά-πάσα του Τσάλοφ στον Τισουντάλι, που με το τακουνάκι πάει να βάλει απίθανο γκολ κι ελάχιστα πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα.

13-08-24 22:58

108': ΔΟΚΑΡΙ για τη Μάλμε! Ο Γιόνσεν το δυνατό σουτ εντός περιοχής, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και σκάει έξω από τη γραμμή, για να ακολουθήσει άστοχη κεφαλιά του Κρίστιανσεν.

13-08-24 22:55

106': Μπεργκ αντί Πένια, τέταρτη αλλαγή για τη Μάλμε.

13-08-24 22:53

13-08-24 22:52

105'+3: Λήξη α' ημιχρόνου παράτασης.

13-08-24 22:51

105'+3: Ο ταχύτατος Αλί μπαίνει ξανά στην περιοχή από αριστερά, κοντινό πλασέ και σωτήρια και πάλι σε κόρνερ ο Κοτάρσκι.

13-08-24 22:47

104': Ο Αλί κάνει μια υπέροχη ατομική προσπάθεια και σουτάρει δυνατά από θέση μέσα αριστερά, σπουδαία απόκρουση του Κοτάρσκι σε κόρνερ.

13-08-24 22:45

101: Αλλαγή στην αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, Τισουντάλι αντί Μουργκ.

13-08-24 22:44

101': Κεφαλιά του Μουργκ στην κίνηση, ψηλά άουτ η μπάλα.

100': Κίτρινη στον Μουργκ.

13-08-24 22:43

99': ΓΚΟΛ η Μάλμε και 3-4! Ο Ζέτερστρεμ την κάθετη στον Κρίστιανσεν, ο οποίος αποφεύγει τον Κοτάρσκι και σε κενή εστία γράφει το 3-4. Υπήρξαν διαμαρτυρίες για φάουλ στον Σβαμπ στην αρχή της φάσης, αλλά δεν υπήρξε κάτι από τον διαιτητή.

13-08-24 22:39

13-08-24 22:38

94': Ο Αλί πασάρει στον Μπολίν, που σουτάρει από θέση μέσα δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

13-08-24 22:34

90': Ξεκινά η παράταση.

13-08-24 22:30

90'+7: Τέλος στην κανονική διάρκεια και παράταση.

13-08-24 22:29

Και το γκολ μετράει...

13-08-24 22:28

Γίνεται έλεγχος στο VAR για οφσάιντ.

90'+6: Και ΓΚΟΛ για τη Μάλμε! 3-3 και παράταση... Απίθανο και αυτό το γκολ που δέχεται ο ΠΑΟΚ, ο Γιόνσεν την κεφαλιά μετά από εκτέλεση φάουλ από αριστερά, αποκρούει ο Κοτάρσκι, γύρισμα του Γιόνσεν και ο Καμαρά πάει να διώξει την μπάλα, η οποία κοντράρει στον Ζέτερστρεμ και καταλήγει στα δίχτυα!

13-08-24 22:25

90'+4: Κίτρινη στον Κίεσε Τελίν.

13-08-24 22:24

90'+3: Είναι πέντε τα λεπτά των καθυστερήσεων, χρειάζεται λίγη προσοχή από τον ΠΑΟΚ για να προκριθεί.

13-08-24 22:20

89': Σουτ του Κίεσε Τελίν εντός περιοχής, υπό την πίεση του Κουλιεράκη, δεν ανησυχεί ο Κοτάρσκι.

13-08-24 22:19

88': Τρίτη αλλαγή για τη Μάλμε, Αλί αντί Μπότχαϊμ.

13-08-24 22:16

86': Βιεϊρίνια αντί Κωνσταντέλια, πέμπτη αλλαγή για τον ΠΑΟΚ.

13-08-24 22:10

79': Κρίστιανσεν αντί Νανάσι, δεύτερη αλλαγή για τη Μάλμε.

13-08-24 22:05

13-08-24 22:04

73': Τρεις αλλαγές για τον ΠΑΟΚ, αντί του Ζίβκοβιτς ο Ντεσπόντοφ, Σβαμπ αντί Οζντόεφ και ντεμπούτο για τον Τσάλοφ, αντικαθιστά τον Μπράντον Τόμας.

13-08-24 21:59

13-08-24 21:58

67': Ευκαιρία για τη Μάλμε, πλασέ του Στρίγκερ Λάρσεν από καλή θέση και ύστερα από άσχημο διώξιμο του Κουλιεράκη με το κεφάλι, πέφτει και μπλοκάρει ο Κοτάρσκι.

13-08-24 21:56

65': Κίτρινη στον Μπάμπα, κίτρινη και στον Λουτσέσκου για διαμαρτυρία.

13-08-24 21:52

62': Κίτρινη στον Γιόνσεν για φάουλ στον Μπράντον Τόμας.

13-08-24 21:50

60': Μπολίν αντί Ρικς, πρώτη αλλαγή για τη Μάλμε.

13-08-24 21:49

59': Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ! Έξοχη κάθετη πάσα του Κωνσταντέλια στον αμαρκάριστο Μουργκ, ο οποίος σουτάρει από το ύψος του πέναλτι κι ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

13-08-24 21:47

57': ΔΟΚΑΡΙ για τον ΠΑΟΚ! Ο Μουργκ εκτελεί κόρνερ από αριστερά, προβολή του Κουλιεράκη υπό την πίεση του Μπουσανέλο, ο Νταλίν βρίσκει όσο χρειάζεται την μπάλα, για να σταματήσει αυτή στο αριστερό δοκάρι.

13-08-24 21:39

49': Αναγκαστική αλλαγή για τον ΠΑΟΚ, αποχωρεί λόγω ενοχλήσεων ο Τάισον και στη θέση του περνά ο Μουργκ.

13-08-24 21:36

46': Έναρξη β΄ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

13-08-24 21:30

13-08-24 21:27

13-08-24 21:22

13-08-24 21:21

45'+4: Λήξη α' ημιχρόνου και 3-2. Ο ΠΑΟΚ έχει δεχθεί δύο γκολ από δικά του λάθη, αλλά είναι αποτελεσματικότατος στην επίθεση. Πρέπει να βρει ισορροπία για να προκριθεί, η Μάλμε είναι εξόχως τρωτή αμυντικά.

13-08-24 21:19

45'+3: ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Ο Αντρίγια Ζίβκοβιτς το συρτό διαγώνιο σουτ από θέση μέσα δεξιά, η μπάλα στη δεξιά γωνία του Νταλίν και 3-2!

13-08-24 21:15

45': ΓΚΟΛ η Μάλμε! Ξανά ο Νανάσι! Ο Στρίγκερ τη σέντρα από δεξιά, ο Νανάσι το σουτ στην κίνηση από αριστερά της περιοχής και ο Κοτάρσκι μπερδεύεται, πάει να αποκρούσει στην κλειστή του γωνία, αλλά σπρώχνει την μπάλα στα δίχτυα για το 2-2.

13-08-24 21:14

43': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Τι γκολάρα ο Κουλιεράκης για το 2-1! Φανταστικό μακρινό σουτ από αριστερά και 2-1.

13-08-24 21:12

13-08-24 21:07

38': Κίτρινη στον Σάστρε.

13-08-24 21:04

13-08-24 20:58

28': Ο Ζίβκοβιτς μια κεφαλιά-πάσα στον Μπράντον Τόμας, κοντινή προβολή από δεξιά, ο Νταλίν μπλοκάρει.

13-08-24 20:51

21': ΓΚΟΛ ο ΠΑΟΚ! Υπέροχη απευθείας εκτέλεση φάουλ ο Τάισον από αριστερά, άγαλμα μένει ο Νταλίν, η μπάλα στην αριστερή γωνία και 1-1.

13-08-24 20:40

10': ΓΚΟΛ η Μάλμε! Ο Νανάσι με κεφαλιά το 0-1, γκολ από πλάγιο άουτ! Ο Γιάνσον την κεφαλιά-πάσα μετά το πλάγιο, ο Νανάσι αφύλακτος στο δεύτερο δοκάρι και έγινε η ζημιά για τον ΠΑΟΚ.

13-08-24 20:33

3': Καλή μακρινή απευθείας εκτέλεση φάουλ από τον Πένια, λίγο πάνω από το οριζόντιο δοκάρι η μπάλα. Καλή στιγμή για τους Σουηδούς.

13-08-24 20:30

1': Έναρξη του αγώνα.

13-08-24 20:26

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

13-08-24 20:16

Yπάρχουν και οπαδοί της Μάλμε στις εξέδρες της Τούμπας, όχι πολλοί πάντως.

13-08-24 20:11

Moναδικός απών για το «Δικέφαλο του Βορρά» ο τραυματίας Γιόνι Ότο, ενώ ο Εκόνγκ, βέβαια, δεν υπολογίζεται, αφού οδεύει προς τη Σαουδική Αραβία.

13-08-24 20:07

Η 11άδα της Μάλμε: Nταλίν, Στρίγκερ Λάρσεν, Μπουσανέλο, Γιάνσον, Zέτερστρεμ, Πένια, Γιόνσεν, Ρικς, Νανάσι, Κίεσε Τελίν, Μπότχαϊμ.

13-08-24 20:05

Η 11άδα του ΠΑΟΚ: Κοτάρσκι, Σάστρε, Μπάμπα, Κεντζιόρα, Κουλιεράκης, Καμαρά, Οζντόεφ, Ζίβκοβιτς, Τάισον, Κωνσταντέλιας, Μπράντον Τόμας.

13-08-24 20:03

Στη Σουηδία η ομάδα του Ραζβάν Λουτσέσκου με τα γκολ των Τάισον και Μπάμπα έφυγε με το ισόπαλο 2-2.

13-08-24 20:02

Στην κατάμεστη Τούμπα οι πρωταθλητές θέλουν μια απλή νίκη σε αυτή τη ρεβάνς, για να προκριθούν στα play off της κορυφαίας ευρωπαϊκής διασυλλογικής διοργάνωσης.

13-08-24 20:00

Kαλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα του ΠΑΟΚ με τη Μάλμε για τον 3ο προκριματικό του Champions League.