Παναθηναϊκός

16-08-24 00:18

Από εμάς, καλό σας βράδυ

16-08-24 00:16

Ο Παναθηναϊκός "λυγίζει" μετά από μία από τις συγκλονιστικότερες διαδικασίες πέναλτι όλων των εποχών και πλέον "υποβιβάζεται" στο Conference League, όπου θα ψάξει πρόκριση στη League με αντίπαλο τη Λανς

16-08-24 00:15

ΓΚΟΛ ο Μπάας και ο Άγιαξ παίρνει μία απίστευτη πρόκριση με σκορ 13-12 στα πέναλτι

Ο Βιλένα αστοχεί και τον νικά ο Πασβίρ

16-08-24 00:14

Ο Μπρόμπεϊ στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ και χάνει 2ο πέναλτι!!!!!

Ο Μλαντένοβιτς αστοχεί, τον νικά ο Πασβίρ...

ΓΚΟΛ αυτή τη φορά με πεναλτάρα ο Μαντσίνι! 9-8 ο Παναθηναϊκός

Ξεκινάμε από την αρχή, Μαντσίνι και πάλι!

16-08-24 00:03

Ο Ντραγκόφσκι αποκρούει το πέναλτι του Μπάας!!!!!!

16-08-24 00:02

Ο Ίνγκασον θα νικηθεί ξανά από τον Πασβίρ!

5-5 και ζωντανός ακόμα ο Παναθηναϊκός!

Ο Τραορέ στέλνει την μπάλα πάνω από τα δοκάρια!!

16-08-24 00:01

Και τώρα αν ευστοχήσει o Τραορέ, το ματς τελειώνει

16-08-24 00:00

Ο Πασβίρ αποκρούει το πέναλτι του Μαξίμοβιτς...

15-08-24 23:59

ΓΚΟΛ ο Χέντερσον και 5-5 ο Άγιαξ

ΓΚΟΛ με... περιπέτειες ο Βιλένα και 5-4 ο Παναθηναϊκός!

Ο Πολωνός κάνει τρομερή επέμβαση και διατηρεί το 4-4!

15-08-24 23:58

Ο Ντραγκόφσκι νικά τον Μπρόμπεϊ!!!!

Και τώρα ο Μπρόμπεϊ πρέπει να αστοχήσει για να μείνει ζωντανός ο ΠΑΟ

15-08-24 23:57

ΓΚΟΛ! Ο Μλαντένοβιτς σκοράρει και 4-4 ο Παναθηναϊκός

Τώρα πρέπει να σκοράρει οπωσδήποτε ο Μλαντένοβιτς...

ΓΚΟΛ ο Μπεργκβάιν και 1-0 ο Άγιαξ

Ο Μαντσίνι θα νικηθεί από τα πόδια του Πάσβιρ! Αδύναμο και άστοχο πέναλτι στο κέντρο της εστίας...

15-08-24 23:51

Πρώτος εκτελεί ο Παναθηναϊκός με τον Μαντσίνι

15-08-24 23:48

15-08-24 23:46

Τέλος στην παράταση: Άγιαξ - Παναθηναϊκός 0-1 και όλα θα κριθούν στα πέναλτι!

15-08-24 23:43

120' Ένα λεπτό οι καθυστερήσεις

15-08-24 23:42

117' "1-2" Γερεμέγεφ με τον Τετέ, αλλά πολύ κακό γύρισμα του πρώτου από πλάγια θέση, απευθείας άουτ

15-08-24 23:41

15-08-24 23:36

15-08-24 23:35

110' Αλλαγή για τον Άγιαξ: Ο Μπέργκβαϊν στη θέση του Ρεντς

15-08-24 23:33

108' Νέα ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, που κερδίζει τελικά κόρνερ από το γύρισμα από δεξιά, έπειτα από γύρισμα και προβολή προ του Γερεμέγεφ!

15-08-24 23:32

107' Αδύναμο σουτ Βιλένα, κόντρα και η μπάλα εύκολα στα χέρια του Πασβίρ

15-08-24 23:31

106' Ο Βαγιαννίδης βρίσκει τον Τετέ, αυτός σουτάρει με το δεξί από διαγώνια θέση και ο Πασβίρ μπλοκάρει

15-08-24 23:30

Σέντρα στο 2ο μέρος της παράτασης

15-08-24 23:29

Είδε και ο Τετέ κίτρινη κάρτα στη φάση του 105'

15-08-24 23:28

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο της παράτασης

Ο Μαντσίνι χάνει το επόμενο ευρωπαϊκό ματς του Παναθηναϊκού...

15-08-24 23:26

105' Από μία κίτρινη κάρτα σε Μαντσίνι και Χέντερσον

104' Ο Τετέ σουτάρει και γλιστρά, με την μπάλα να φεύγει πλάγιο

15-08-24 23:25

Μετά από γέμισμα η μπάλα έσκασε στο έδαφος, ο Ντραγκόφσκι έκανε έξοδο και ο Τραορέ πήρε την κεφαλιά αφού πρώτα έσπρωξε τον κίπερ του ΠΑΟ. Σωστά ακυρώνεται το γκολ

15-08-24 23:22

102' Η μπάλα καταλήγει στα δίχτυα του Παναθηναϊκού μετά από φάση διαρκείας, αλλά υπάρχει ξεκάθαρο φάουλ του Τραορέ πάνω στον Ντραγκόφσκι

15-08-24 23:20

99' Αλλαγή για τον Άγιαξ: Ο Μπρόμπεϊ στη θέση του Χάτο

15-08-24 23:19

98' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΠΑΟ: Ο Τετέ βρέθηκε στη μεγάλη περιοχή σε θέση μέσα δεξιά, πλάσαρε με το αριστερό και η μπάλα κόντραρε στον Μπάας, καταλήγοντας λίγο έξω

97' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Ζέκα στη θέση του Μπακασέτα

15-08-24 23:17

97' Στο έδαφος με κράμπα ο Μπακασέτας

15-08-24 23:16

94' Ο Γερεμέγεφ πέφτει στη μεγάλη περιοχή του Άγιαξ και ζητά πέναλτι από μαρκάρισμα του Μπάας! Δεν δίνεται κάτι

15-08-24 23:15

93' Κούρσα του Τέιλορ και γύρισμα από πλάγια θέση, ο Ντραγκόφσκι μπλοκάρει στην κλειστή του γωνία

15-08-24 23:13

15-08-24 23:09

Σέντρα στην παράταση

15-08-24 23:08

Οι Πράσινοι λυτρώθηκαν με το γκολ του Τετέ στο 89' και παραμένουν ζωντανοί στη μάχη της πρόκρισης!

15-08-24 23:07

Τέλος στο 90λεπτο: Άγιαξ - Παναθηναϊκός 0-1 και πάμε στην παράταση!

15-08-24 23:06

94' Κίτρινη στον Γερεμέγεφ

15-08-24 23:04

92' Ίνγκασον και Τραρέ χτύπησαν κεφάλι με κεφάλι, αλλά σηκώνονται

90' 4 λεπτά οι καθυστερήσεις

15-08-24 23:03

Αυτή τη στιγμή έχουμε σκορ παράτασης!

15-08-24 23:02

Έπειτα από φάση διαρκείας και κόντρες, η μπάλα έφτασε στον Τετέ στη μεγάλη περιοχή του Άγιαξ, αυτός έμεινε όρθιος, προσποιήθηκε με το δεξί και πλάσαρε χαμηλά με το αριστερό, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα!

15-08-24 23:01

89' ΓΚΟΟΟΟΟΟΛ! 1-0 ο Παναθηναϊκός με σκόρερ τον Τετέ!

15-08-24 22:59

88' Δοκάρι για τον Άγιαξ σε πλασέ του Γκοντς μετά από γύρισμα του Φαν Ντεν Μπούμεν!

15-08-24 22:56

85' Κλέψιμο Βιλένα, πάσα Μπακασέτα και δυνατό σουτ του Τετέ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή, άουτ η μπάλα

83' Διακοπή λόγω τραυματισμού του Γκάεϊ

15-08-24 22:55

82' Ο Βιλένα αποδοκιμάζεται λόγω του παρελθόντος του στη Φέγενορντ

82' Κλείνει τις αλλαγές του ο Παναθηναϊκός: Μαξίμοβιτς αντί Αράο και Βιλένα αντί Τσέριν

15-08-24 22:54

15-08-24 22:52

15-08-24 22:50

78' Κίτρινη κάρτα στον Μλαντένοβιτς

15-08-24 22:49

77' Ο Γκοντς περνά τον Τετέ, αποφεύγει τον Βαγιαννίδη και σουτάρει, λίγο άουτ η μπάλα

15-08-24 22:48

75' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Γερεμέγεφ στη θέση του Ιωαννίδη

15-08-24 22:46

75' Κίτρινη κάρτα στον Ιωαννίδη για διαμαρτυρία

15-08-24 22:45

72' Κεφαλιά του Μπάας μετά από κόρνερ, η μπάλα ψηλά άουτ

72' Επικίνδυνο παράλληλο γύρισμα ο Γκάεϊ, προβολή και κόρνερ από τον Γεντβάι

15-08-24 22:42

71' Δύο αλλαγές ο Άγιαξ: Φαν Ντεν Μπούμεν και Γκάεϊ στο ματς των Μπέργκχαους και Φιτζ-Τζιμ

Ο Τετέ πηγαίνει να παίξει αριστερά, με τον Μαντσίνι στη δεξιά πλευρά

15-08-24 22:40

68' Δύο αλλαγές για τον Παναθηναϊκό: Τετέ αντί Τζούρισιτς και Βαγιαννίδης αντί Κώτσιρα

15-08-24 22:38

66' Απόκρουση Ντραγκόφσκι σε διαγώνιο σουτ του Γκοντς και στη συνέχεια νέο σουτ του Χάτο, που φεύγει άουτ

15-08-24 22:37

Οι ευκαιρίες Τζούρισιτς και Μπακασέτα στο 55':

15-08-24 22:36

Το σουτ του Τσέριν από πλάγια θέση σταματά στον Πασβίρ, στη συνέχεια ο Σλοβένος βρίσκει στο δεύτερο δοκάρι τον Ίνγκασον, που παίρνει την κεφαλιά και αστοχεί από τη μικρή περιοχή!

63' Νέα διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

15-08-24 22:34

62' Ο Μλαντένοβιτς κερδίζει κόντρα και πατά στην περιοχή του Άγιαξ, όμως ο Πασβίρ πέφτει έγκαιρα στα πόδια του και παραχωρεί κόρνερ

15-08-24 22:32

61' Δύο αλλαγές για τον Άγιαξ: Τραορέ αντί Άκπομ και Γκοντς αντί Φορμπς

15-08-24 22:31

59' Σουτ του Άκπομ, προβολή Γεντβάι και η μπάλα περνά λίγο πάνω από τα δοκάρια του ΠΑΟ καταλήγοντας σε κόρνερ

58' Πολύ κακό σουτ του Μπακασέτα, η μπάλα άουτ

15-08-24 22:30

57' Μεγάλη απόκρουση Ντραγκόφσκι σε τετ α τετ με τον Τέιλορ!

15-08-24 22:29

Ο Τζούρισιτς υποδέχθηκε ωραία την μπάλα με το κεφάλι και απέφυγε τον Χέντερσον, βρήκε τετ α τετ με τον Πασβίρ αλλά δεν μπόρεσε να τον νικήσει με προβολή. Η εστία του Άγιαξ έμεινε κενή και ο Μπακασέτας προσπάθησε να σκοράρει λίγα λεπτά κάτω από τη σέντρα, όμως έστειλε την μπάλα λίγο άουτ!

15-08-24 22:26

55' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό!

15-08-24 22:22

53' Κίτρινη κάρτα στον Άκπομ

15-08-24 22:21

49' Ο Μπάας κάνει λάθος, ο Μαντσίνι κλέβει αλλά είναι δυνατή η κάθετη πάσα του προς τον Ιωαννίδη και ο Σούταλο διώχνει

15-08-24 22:19

48' Ο Φορμπς συγκλίνει και σουτάρει εντός μεγάλης περιοχής του Παναθηναϊκού, πολλά μέτρα άουτ η μπάλα

15-08-24 22:16

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

15-08-24 22:07

15-08-24 22:02

Τέλος στο πρώτο ημίχρονο: Άγιαξ - Παναθηναϊκός 0-0

15-08-24 22:00

45+2' Ασταθής επέμβαση Ντραγκόφσκι σε δυνατό γύρισμα του Φορμπς, αλλά η άμυνα του Παναθηναϊκού απομακρύνει στη συνέχεια

15-08-24 21:59

45' Νέα απόκρουση Ντραγκόφσκι σε κεφαλιά του Άκπομ έπειτα από σέντρα του Χέντερσον!

15-08-24 21:58

44' Πολύ μεγάλη απόκρουση Ντραγκόφσκι! Ο Πολωνός άπλωσε το κορμί του έδιωξε με τα πόδια σε πλασέ μετά από τετ α τετ!

15-08-24 21:55

43' Αδύναμη κεφαλιά του Άκπομ, μπλοκάρει ο Ντραγκόφσκι

15-08-24 21:54

Σηκώνεται ο Ιωαννίδης και συνεχίζει κανονικά

15-08-24 21:52

39' Πεσμένος στο χορτάρι ο Ιωαννίδης μετά από μονομαχία με τον Μπάας και πτώση

15-08-24 21:49

36' Κεφαλιά πάσα Τζούρισιτς, στον προωθημένο Γεντβάι, αυτός βρίσκει χλιαρά την μπάλα στην αντίπαλη περιοχή και αυτή φεύγει άουτ

15-08-24 21:46

33' Δοκάρι για τον Άγιαξ: Ωραία ατομική ενέργεια και αριστερός "κεραυνός" του Μπέργκχαους, η μπάλα σταματά στη συμβολή των δοκών

15-08-24 21:45

Ο Ντραγκόφσκι έκανε πολύ κακή έξοδο, με συνέπεια ο Άκπομ να πάρει την κεφαλιά, η μπάλα να πάρει τροχιά προς την εστία και τον Ιωαννίδη να την απομακρύνει πριν περάσει τη γραμμή!

15-08-24 21:41

29' Ο Ιωαννίδης σώζει τον Παναθηναϊκό πάνω στη γραμμή!

15-08-24 21:39

26' Ευκαιρία Άγιαξ: Κομπίνα σε εκτέλεση φάουλ, η μπάλα καταλήγει στον Σούταλο, ο οποίος τη στέλνει άουτ με προβολή από το ύψος της μικρής περιοχής

15-08-24 21:38

Η φάση που ο Παναθηναϊκός ζήτησε πέναλτι στο 8':

15-08-24 21:36

22' Σωτήρια προβολή του Κώτσιρα, που έκοψε τον Άκπομ στα όρια της μικρής περιοχής, μετά από πάσα του Μπέργκχαους

15-08-24 21:34

20' Κίτρινη κάρτα σε βοηθό του Ντιέγκο Αλόνσο

15-08-24 21:33

15-08-24 21:32

18' Ευκαιρία για τον Άγιαξ: Ο Φορμπς αποφεύγει εντυπωσιακά τον Κώτσιρα και γυρίζει παράλληλα, με τον Γεντβάι να προλαβαίνει τον Άκπομ με σωτήριο τάκλιν στη μικρή περιοχή. Η μπάλα μάλιστα βρήκε και στον Άκπομ, με αποτέλεσμα να καταλήξει άουτ

15-08-24 21:31

15-08-24 21:28

15' Συρτό σουτ του Μπακασέτα εκτός μεγάλης περιοχής, η μπάλα αρκετά μέτρα άουτ

15-08-24 21:24

12' Ο Τζούρισιτς δεν κάνει καλό κοντρόλ στην περιοχή του Άγιαξ από σέντρα του Κώτσιρα, ενώ στη συνέχεια ο Μλαντένοβιτς στέλνει την μπάλα ψηλά άουτ με σουτ από διαγώνια θέση

15-08-24 21:23

Ο Ιωαννίδης πλάσαρε εντός περιοχής, η μπάλα κόντραρε και έφτασε ξανά στα πόδια του σε τετ α τετ με τον Πασβίρ, αλλά δεν μπόρεσε να πλασάρει αφού έπεσε λόγω προβολής του Χάτο. Έντονες διαμαρτυρίες για πέναλτι, αλλά δεν δίνεται κάτι, ενώ ούτε ο VAR επεμβαίνει!

15-08-24 21:21

8' Τεράστια ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό, που ζητά πέναλτι αλλά ο διαιτητής λέει "όχι'!

15-08-24 21:20

6' Κίτρινη κάρτα στον Μπακασέτα για φάουλ στον Άκπομ

15-08-24 21:17

4' Ωραία ενέργεια και γύρισμα Τσέριν από τα δεξιά, υπό πίεση ο Τζούρισιτς βρίσκει λίγο την μπάλα και αυτή καταλήγει εύκολα στα χέρια του Πασβίρ

15-08-24 21:16

2' Μεγάλη ευκαιρία για τον Άγιαξ, με τον Φιτζ-Τζιμ να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής και τον Ντραγκόφσκι να κάνει δύσκολη απόκρουση

15-08-24 20:54

Περίπου 800 οπαδοί του Παναθηναϊκού βρίσκονται στο γήπεδο και ενισχύουν τις προσπάθειες της αγαπημένης τους ομάδας

15-08-24 20:51

Για τον Παναθηναϊκό υπήρξε ένα πρόβλημα της τελευταίας στιγμής, με τον Άντραζ Σπόραρ να μένει εκτός αποστολής λόγω ίωσης

15-08-24 20:50

Η ενδεκάδα του Άγιαξ: Πασβέερ, Ρενς, Σούταλο, Μπάας, Χάτο, Φιτζ-Τζιμ, Χέντερσον, Τέιλορ, Φορμπς, Μπέργκχαους, Άκπομ.

Στον πάγκο: Γκόρτερ, Ράμαϊ, Γκάεϊ, Μπέργκβαϊν, Μπρόμπεϊ, Καπλάν, Μάνσφερκ, Μέντιτς, Τραορέ, Φαν Ντεν Μπούμεν , Χλίνσον, Γκόντς.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Ντραγκόφσκι, Γεντβάι, Ίνγκασον, Κώτσιρας, Μλαντένοβιτς, Αράο, Τσέριν, Μπακασέτας, Τζούρισιτς, Μαντσίνι, Ιωαννίδης.

Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Ζέκα, Τετέ, Λημνιός, Μαξίμοβιτς, Γερεμέγεφ, Βιλένα, Κάτρης, Νταμπίζας, Λίλο.

15-08-24 20:48

Οι Πράσινοι ψάχνουν την ανατροπή, μετά την ήττα τους με 1-0 στο ΟΑΚΑ εξαιτίας ενός γκολ του Μπέργκχαους. Αν αποκλείσουν τον Άγιαξ θα παίξουν με τη Γιαγκελόνια στα Playoffs του Europa League, ειδάλλως θα αντιμετωπίσουν τη Λανς στα Playoffs του Conference League

15-08-24 20:47

Το ματς αρχίζει στις 21:15 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Άγιαξ - Παναθηναϊκός για τον Γ' Προκριματικό Γύρο του Europa League