Ολυμπιακός

17-08-24 22:00

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

17-08-24 21:59

Εύκολη νίκη στην πρεμιέρα για τον Ολυμπιακό, αφού με παίκτη παραπάνω από το 32' δεν είχε πρόβλημα να πάρει διαδικαστικά το τρίποντο στο Πανθεσσαλικό με 2-0.

17-08-24 21:58

90'+7: Λήξη του αγώνα, 0-2.

17-08-24 21:56

90'+4: Ένας... σκύλος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο!

17-08-24 21:51

89': Τέταρτη αλλαγή για τους Βολιώτες, Μίλετιτς αντί Τσοκάνη.

17-08-24 21:45

84': Κίτρινη στον Στάμενιτς για φάουλ στον Κόντε.

17-08-24 21:44

83': Ο Έσε τη βαθιά μπαλιά στον Ελ Κααμπί, που σουτάρει από θέση μέσα αριστερά και διώχνει σε κόρνερ ο Σιαμπάνης.

17-08-24 21:43

17-08-24 21:42

81': Γιάρεμτσουκ αντί Τσικίνιο, τέταρτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

17-08-24 21:40

79': Κόντε αντί Ασεχνούν, αλλαγή για το Βόλο.

17-08-24 21:35

17-08-24 21:34

73': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Μαρτίνς τη σέντρα από δεξιά, ο Μασούρας διαγώνιο σουτ στην κίνηση, κοντράρει η μπάλα στον Κορέα και 0-2.

17-08-24 21:33

72': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, από πάσα του Ροντινέι στον Μαρτίνς ο Πορτογάλος από κοντά και δεξιά σουτάρει στην κίνηση και αποκρούει ο Σιαμπάνης.

17-08-24 21:32

71': Τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό, Μασούρας αντί Βέλντε.

17-08-24 21:28

67': Συρτό σουτ του Στάμενιτς εκτός περιοχής, πέφτει και μπλοκάρει ο Σιαμπάνης.

17-08-24 21:26

65': Δύο αλλαγές για το Βόλο, Άλτμαν αντί Κόσζτα, Μεντιέτα αντί Κόμπα.

17-08-24 21:23

63': Κίτρινη στον Ασεχνούν για φάουλ στον Ροντινέι.

17-08-24 21:22

61': Ισχύει το οφσάιντ, συνέχεια στο ματς.

17-08-24 21:21

61': Τσεκάρεται η φάση στο VAR.

60': Ο Μαρτίνς σκοράρει, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ ο Ελ Κααμπί.

17-08-24 21:18

57': Στάμενιτς αντί Μπιανκόν, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Ντόι γυρίζει σε θέση στόπερ δίπλα στον Πιρόλα και ο Στάμενιτς θα είναι ο παρτενέρ του Έσε στα χαφ.

17-08-24 21:14

53': Κίτρινη στον Μπιανκόν, κάνει φάουλ με το χέρι.

17-08-24 21:08

47': Δυνατό σουτ εκτός περιοχής του Ντόι, ψηλά άουτ η μπάλα.

17-08-24 21:06

46': Έναρξη β' ημιχρόνου και ο Ελ Κααμπί στη θέση του Κωστούλα, πρώτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

17-08-24 20:55

17-08-24 20:52

Σβηστά προηγείται ο Ολυμπιακός, που είναι μέτριος και ενώ από το 32' έχει και το αριθμητικό πλεονέκτημα μετά την αποβολή του Βιγιαφάνιες με δύο μαζεμένες κίτρινες κάρτες σε δύο λεπτά.

17-08-24 20:51

45'+5: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-1.

17-08-24 20:43

17-08-24 20:42

42': Σέντρα Φεράρι από αριστερά, δυνατή κεφαλιά του Κορέα, δεν ανησυχεί ο Τζολάκης.

17-08-24 20:32

32': Δεύτερη κίτρινη στον Βιγιαφάνιες και αποβολή! Για φάουλ στον Έσε. Με 10 μένει ο Βόλος.

17-08-24 20:30

30': Κίτρινη στον Βιγιαφάνιες για σκληρό φάουλ στον Ντόι.

17-08-24 20:25

24': Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες ελέω ζέστης.

17-08-24 20:22

17-08-24 20:13

13': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ροντινέι αφύλακτος δεξιά της περιοχής με διαγώνιο συρτό πλασέ, με το αριστερό πόδι μάλιστα, γράφει το  0-1.

17-08-24 20:03

3': Έξυπνο πλασέ του Βέλντε από αριστερά της περιοχής, μπλοκάρει ο Σιαμπάνης στη γωνία του.

17-08-24 20:00

1': Έναρξη του αγώνα.

17-08-24 19:59

Με λευκές εμφανίσεις θα αγωνιστούν οι Πειραιώτες.

17-08-24 19:57

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

17-08-24 19:53

Αρκετοί οπαδοί του Ολυμπιακού στις εξέδρες, υπολογίζονται γύρω στους 8.000

17-08-24 19:46

17-08-24 19:44

Έκανε την έκπληξη, λοιπόν, ο Μεντιλίμπαρ με την επιλογή του 17χρονου Μπάμπη Κωστούλα στην κορυφή της επίθεσης.

17-08-24 19:42

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ροντινέι, Ορτέγκα, Μπιανκόν, Πιρόλα, Έσε, Ντόι, Τσικίνιο, Μαρτίνς, Βέλντε, Κωστούλας.

17-08-24 19:41

Η 11άδα του Βόλου: Σιαμπάνης, Μύγας, Φεράρι, Κορέα, Καλογερόπουλος, Τσοκάνης, Γκλάβτσιτς, Κόμπα, Βιγιαφάνιες, Ασεχνούν, Κόσζτα.

17-08-24 19:39

Οι Θεσσαλοί, από την πλευρά τους, ευελπιστούν να κάνουν την έκπληξη, προσδοκώντας σε ένα θετικό αποτέλεσμα.

17-08-24 19:38

Στο Πανθεσσαλικό οι “ερυθρόλευκοι” θέλουν να ξεκινήσουν με τρίποντο τις υποχρεώσεις τους στο πρωτάθλημα της σεζόν 2024-25.

17-08-24 19:35

Καλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη του αγώνα του Βόλου με τον Ολυμπιακό για την 1η αγωνιστική της Super League.