Πανσερραϊκός

17-08-24 21:55

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

17-08-24 21:54

90'+4' Σουτ του Τομάς, η μπάλα δίπλα από το δοκάρι του Τσιφτσή.

90' Έξι λεπτά ο επιπλέον χρόνος.

17-08-24 21:43

82' Μακρινό σουτ του Δεληγιαννίδης, εύκολη λεία για Τσιφτσή.

17-08-24 21:41

80' Τριπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό. Περούτσι αντί Στάικου, Γκίγκιτς στη θέση του Λιάσου και Καπτούμ αντί του Μασκανάκη.

17-08-24 21:31

17-08-24 21:26

71' Διπλή αλλαγή ο ΠΑΟΚ. Καμαρά αντί Οζντόεφ και Τισνουντάλι αντί Τσάλοφ.

64' Σουτ του Τομάς, η μπάλα κοντράρει στον Κεντζιόρα και καταλήγει στον Τσιφτσή.

17-08-24 21:21

61' Ο Καρασαλίδης αντικαθιστά τον Χαντάκια.

60' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ευστοχεί στο δεύτερο πέναλτι ο Σβαμπ

17-08-24 21:20

Πέναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ και κίτρινη κάρτα στον Λιάσο!

17-08-24 21:19

57' Τρίτο δοκάρι στο παιχνίδι και δεύτερο για τον ΠΑΟΚ, με το ξερό σουτ του Ράφα Σοάρες να τραντάζει το οριζόντιο του Πανσερραϊκού!

17-08-24 21:14

55' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, με το γύρισμα του Ζίβκοβιτς στο ύψος του πέναλτι και τον Σάστρε να σουτάρει ανενόχλητος, αλλά να στέλνει την μπάλα απελπιστικά άουτ.

52' Κόρνερ για τους φιλοξενούμενους, πρώτο στο παιχνίδι, περνάει ανεκμετάλλευτο.

17-08-24 21:11

Οι γηπεδούχοι διαμαρτυρήθηκαν για φάουλ πάνω στον Τσάλοφ στο ξεκίνημα της φάσης, αλλά διαιτητής και VAR δεν είδαν κάποια παράβαση.

17-08-24 21:06

49' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ

Ο Σαλαζάρ βγήκε στην αντεπίθεση, αφήνοντας πίσω του τον Κεντζιόρα και με φοβερό πλασέ νίκησε τον Τσιφτσή!

46’ Έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου, με τον Πανσερραϊκό στη σέντρα.

Ο Σάστρε θα αντικαταστήσει τον Βιεϊρίνια από πλευράς ΠΑΟΚ. Χωρις αλλαγές ξεκινάει στην επανάληψη ο Πανσερραϊκός

17-08-24 20:52

17-08-24 20:49

Νέο πεναλτι υπέρ του ΠΑΟΚ, για χέρι του Μπέργκστρομ, σε σουτ του Κωνσταντέλια. Ο Φωτιάς πήγε στο On field review είδε τη φάση και πήρε πίσω την απόφαση.

17-08-24 20:48

45'+3' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ και λανθασμένη απομάκρυνση της άμυνας του Πανσερραϊκού, ο Οζντόεφ πήρε το ριμπάουντ και με κοντινό σουτ έδωσε το προβάδισμα στον ΠΑΟΚ.

17-08-24 20:46

45'+1 Δοκάρι για τον Πανσερραϊκό

Ασυννενοησία Νάσμπεργκ-Τσιφτσή, κεφαλιά του Τομάς η μπάλα στα αμτά στο δεύτερο δοκάρι της εστίας και στη συνέχεια το σουτ του Μπετανκόρ άουτ.

45' Κίτρινη κάρτα στον Οζντόεφ, για φάουλ στον Δεληγιαννίδη.

Έξι λεπτά καθυστερήσεις

17-08-24 20:45

45' Νέα στιγμή για ΠΑΟΚ: Ο Τσάλοφ πήρε την κεφαλιά εντός περιοχής, αλλά αστόχησε

17-08-24 20:43

Ο Πανσερραϊκός βγήκε στην αντεπίθεση μετά το δοκάρι του Τσάλοφ και είχε τετ α τετ, αλλά ήταν οφσάιντ.

17-08-24 20:42

42' Δοκάρι για τον ΠΑΟΚ

Σέντρα του Ζίβκοβιτς, καρφωτή κεφαλιά του Τσάλοφ, η μπάλα σταματά στο οριζόντιο

40' Επικίνδυνο γύρισμα του Σοάρες, από αριστερά, διωχνει ο Δεληγιαννίδης.

17-08-24 20:36

17-08-24 20:35

35' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ο Σβαμπ ισοφαρίζει σε 1-1

17-08-24 20:31

34' Πέναλτι για ανατροπή του Κεντζιόρα από Πεταυράκη και κίτρινη στον τελευταίο.

31' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟ

Ο Μπετανκόρ ανοίγει το σκορ από τα 11 βήματα

17-08-24 20:30

30' Κίτρινη κάρτα στον Βιεϊρίνια, στην ίδια φάση.

17-08-24 20:27

30' Πέναλτι για τον Πανσερραϊκό, σε αναστροπή του Σαλαζάρ!

17-08-24 20:23

Διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες στα μισά του πρώτου ημιχρόνου, με τον Πανσερραϊκό να απορροφά μετά το πρώτο 15ο λεπτό την πίεση του ΠΑΟΚ, ο οποίος έχιε μια ανούσια κατοχή της μπάλας, και να βγάζει με άνεση τις άμυνές του.

17-08-24 20:17

22' Σκληρό φάουλ του Νάσμπεργκ στον Μπετανκόρ, χωρίς κάρτα.

17-08-24 20:15

17' Εκτέλεση του Ζίβκοβιτς από τα αριστερά, απομακρύνει με κεφαλιά ο Μπέργκστρομ προ του επερχόμενου Τσάλοφ.

17-08-24 20:14

17-08-24 20:13

14' Μασκανάκης αντί του Χατζηστραβού.

13' Κίτρινη κάρτα στον Σάλαζαρ.

17-08-24 20:09

10' Διακοπή στο παιχνίδι, στο έδαφος ο Χατζηστραβός που έχει πρόβλημα στον προσαγωγό του και θα αποχωρήσει αναγκαστικά!

17-08-24 20:06

8' Ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό: Ωραία απευθείας εκτέλεση φάουλ από Τομάς, ο Τσιφτσής ήταν σε ετοιμότητα και απομάκρυνε με τις γροθιές.

17-08-24 20:05

5' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Σουτ του Κωνσταντέλια μέσα στην περιοχή, ο Γκουγκεσασβίλι αποκρούει με το πόδι.

17-08-24 20:04

5' O Κωνσταντέλιας μπαίνει στην περιοχή αλλά μπλοκάρεται

17-08-24 20:03

3' Γύρισμα του Βιεϊρίνια από τα δεξιά, διώχνει ο Δεληγιαννίδης.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Τσιφτσής, Ράφα, Νάσμπεργκ, Κεντζιόρα, Βιεϊρίνια, Σβαμπ, Οζντόεφ, Αντρίγια, Μουργκ, Κωνσταντέλιας και Τσάλοφ.

Στον πάγκο: Ταλιχμανίδης, Σάστρε, Κουλιεράκης, Θυμιάνης Μαντί, Σορετίρε, Τισουντάλι, Ντεσπόντοφ και Μπράντον.

Πανσερραϊκός: Γκουγκεσασβίλι, Δεληγιαννίδης, Μπέργκστρομ, Πεταυράκης, Χαντάκιας, Στάικος, Λιάσος, Σάλαζαρ, Χατζηστραβός, Τόμας, Μπέτανκορ

Στον πάγκο: Κατσίκας, Καρασαλίδης, Διαμαντής, Κουτσογούλας, Κάπτουμ, Περούτσι, Μασκανάκης, Ντέλετιτς, Γκίγκιτς

17-08-24 19:13

Eκπλήξεις έχει η ενδεκάδα του ΠΑΟΚ στον αγώνα της πρεμιέρας της Super League με τον Πανσερραϊκό! Ο Ράζβαν Λουτσέσκου έδωσε φανέλα βασικού στον Αντώνη Τσιφτσή, με δεδομένη την απουσία του Ντομινίκ Κοτάρσκι από την αποστολή των «ασπρόμαυρων». Εκτός αποστολής, παράλληλα, έμειναν οι Μπάμπα, Ότο, Τάισον, αλλά και ο τιμωρημένος Μιχαηλίδης. Ειδικότερα, κάτω από την εστία του ΠΑΟΚ θα βρίσκεται ο Τσιφτσής στο ντεμπούτο του με τη φανέλα του Δικεφάλου. Η αμυντική τετράδα αποτελείται από τους Σοάρες, Νάσμπεργκ, Κεντζιόρα και Βιεϊρίνια. Στον άξονα θα αγωνιστούν οι Οζντόεφ και Σβαμπ, ενώ μπροστά τους σε θέση «10» θα βρίσκεται ο Μουργκ. Στην αριστερή πτέρυγα θα ξεκινήσει ο Κωνσταντέλιας, ενώ δεξιά θα βρίσκεται ο Ζίβκοβιτς. Στην κορυφή της επίθεσης θα αγωνιστεί ο Φέντορ Τσάλοφ.