Αστέρας Τρίπολης

18-08-24 22:00

Από εμάς, καλό σας βράδυ!

18-08-24 21:59

Το γκολ του Κρεσπί με απευθείας εκτέλεση φάουλ έκρινε την αναμέτρηση υπέρ των Αρκάδων, με τον Παναθηναϊκό να αγωνίζεται από το 51' με παίκτη λιγότερο λόγω της αποβολής του Ζέκα

18-08-24 21:55

Τέλος αγώνα: Παναθηναϊκός - Αστέρας 0-1

18-08-24 21:54

93' Βαθιά μπαλιά Σένκεφελντ, ο Γερεμέγεφ κοντρόλαρε και σούταρε από δύσκολη θέση εντός περιοχής, στέλνοντας την μπάλα άουτ

18-08-24 21:52

92' Αλλαγές για τον Αστέρα: Αλβαρες και Ζουγλής αντί Μπαρτόλο και Κρέσπι.

90' Έξι λεπτά οι καθυστερήσεις

18-08-24 21:47

90' Κεφαλιά του Μαξίμοβιτς από σέντρα του Μπακασέτα, άουτ η μπάλα

18-08-24 21:46

18-08-24 21:45

84' Ευκαιρία για τον ΠΑΟ: Ατομική προσπάθεια και συρτό διαγώνιο σουτ Βαγιαννίδη, η μπάλα άουτ

18-08-24 21:44

82' Ευκαιρία για τον Αστέρα: Ο Γκαρθία βρέθηκε σε πλεονεκτική θέση στο ύψος της μεγάλης περιοχής και σούταρε δυνατά, στέλνοντας την μπάλα άουτ

18-08-24 21:43

82' Αλλαγή για τον Αστέρα: Ο Τζανδάρης αντί του Γιαμπλόνσκι

18-08-24 21:38

80' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Μλαντένοβιτς αντί του Μαξ

76' Κίτρινη κάρτα στον Μαξίμοβιτς

18-08-24 21:36

75' Κίτρινη στον Μπακασέτα για διαμαρτυρία

18-08-24 21:35

74' Δύο αλλαγές για τον Αστέρα: Ρέτζιτς αντί Μουνιόθ και Μάντζης αντί Άνταμ

18-08-24 21:34

73' Σουτ του Καλτσά με το αριστερό, η μπάλα άουτ

18-08-24 21:32

71' Ατομική ενέργεια και παράλληλο γύρισμα Ιωαννίδη, απομακρύνει σε κόρνερ η άμυνα του Αστέρα στη μικρή περιοχή

18-08-24 21:30

69' Αλλαγή για τον Παναθηναϊκό: Ο Μαντσίνι στη θέση του Τετέ

18-08-24 21:28

Διακοπή για να δροσιστούν οι παίκτες

18-08-24 21:27

66' Ο Παναθηναϊκός έκλεψε, αλλά ο Ιωαννίδης δεν κατάφερε να περάσει τον Καστάνιο

18-08-24 21:26

18-08-24 21:25

Η απόφαση ισχύει, παραμένει το 0-1

18-08-24 21:23

63' Γκολ για τον Αστέρα με τον Κρεσπί, αλλά ακυρώνεται για οφσάιντ

18-08-24 21:22

61' Κίτρινη κάρτα στον Βαγιαννίδη

18-08-24 21:20

60' Τρεις αλλαγές ο Παναθηναϊκός: Ιωαννίδης αντί Τζούρισιτς, Γεντβάι αντί Αράο και Μπακασέτας αντί Βιλένα

58' Ο Τετέ ελίσσεται και σουτάρει συρτά με στόχο την απέναντι γωνία, μπλοκάρει ο Παπαδόπουλος

18-08-24 21:16

57' Ευκαιρία για τον Αστέρα: Έφυγαν στην κόντρα οι Αρκάδες, με τον Μπαρτόλο να πλασάρει εκτός περιοχής και τον Λοντίγκιν να μπλοκάρει

18-08-24 21:15

Ο Ισπανός εκτέλεσε με εντυπωσιακό τρόπο το φάουλ, βρήκε δίχτυα και ο Αστέρας ανοίγει το σκορ δευτερόλεπτα μετά την αποβολή του Ζέκα

18-08-24 21:14

52' ΓΚΟΛ, 1-0 ο Αστέρας! Φοβερή απευθείας εκτέλεση φάουλ του Κρεσπί!

18-08-24 21:13

Ο Αστέρας έφυγε στην κόντρα, ο Κρεσπί απέφυγε τον Ζέκα και αυτός τον ανέτρεψε. Ο Σιδηρόπουλος έκρινε πως ο Κρεσπί βρισκόταν σε προφανή θέση για γκολ αφού έφευγε τετ α τετ με τον Λοντίγκιν, και έβγαλε απευθείας κόκκινη στον Ζέκα!

18-08-24 21:09

51' Κόκκινη κάρτα στον Ζέκα, με 10 ο Παναθηναϊκός!

18-08-24 21:08

47' Ντρίμπλα και ατομική ενέργεια του Βαγιαννίδη, που μπαίνει στην περιοχή και κερδίζει κόρνερ

Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

18-08-24 20:52

Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

18-08-24 20:50

18-08-24 20:47

Λήξη πρώτου ημιχρόνου: Παναθηναϊκός - Αστέρας 0-0

45' Κίτρινη στον Καστάνιο για φάουλ στον Τετέ

18-08-24 20:46

45' Τρία λεπτά οι καθυστερήσεις

18-08-24 20:45

44' Νέα ευκαιρία ΠΑΟ: Ο Τετέ ανοίγει στα αριστερά για τον προωθημένο Μαξ, αυτός γυρίζει χαμηλά για τον Τζούρισιτς, που κάνει την προβολή υπό πίεση αλλά η μπάλα κοντράρει και καταλήγει εύκολα στα χέρια του Παπαδόπουλου

18-08-24 20:43

18-08-24 20:42

41' Μεγάλη ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Εξαιρετική σέντρα του Τετέ και κεφαλιά Γερεμέγεφ από το ύψος της μικρής περιοχής, με την μπάλα να φεύγει λίγο πάνω από τα δοκάρια

18-08-24 20:37

40' Κίτρινη κάρτα στον Άνταμ για φάουλ στον Ζέκα

18-08-24 20:33

18-08-24 20:31

31' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Ο Τζούρισιτς εκτελεί φάουλ στρώνοντας με τακουνάκι στον Τετέ, αυτός σουτάρει συρτά με δύναμη και στέλνει την μπάλα λίγο άουτ

29' Κίτρινη κάρτα στον Μουνιόθ για φάουλ στον Βιλένα

18-08-24 20:29

18-08-24 20:25

27' Νέα ευκαιρία για τον Αστέρα: Ο Μπαρτόλο ελίχθηκε με αντίπαλο τον Σένκεφελντ και σούταρε δυνατά εκτός μεγάλης περιοχής, με τον Λοντίγκιν να διώχνει σε κόρνερ

18-08-24 20:23

18-08-24 20:22

Δεν μετρά το γκολ μετά από εξέταση της φάσης, παραμένει το 0-0

Ο Βαγιαννίδης προωθήθηκε και πέρασε ωραία κάθετη για τον Τετέ, ο οποίος έκανε όμορφο πλασέ με το αριστερό στην απέναντι γωνία και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα

18-08-24 20:21

Οριακή η φάση, θα εξεταστεί σίγουρα από το VAR

18-08-24 20:20

20' Γκολ για τον Παναθηναϊκό με τον Τετέ, ακυρώνεται ως οφσάιντ

18-08-24 20:17

18' Τεράστια ευκαιρία για τον Αστέρα! Ο Μπαρτόλο έκανε εξαιρετική σέντρα από τα δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Άνταμ πήρε την κεφαλιά αφού ξέφυγε από την πράσινη άμυνα και έστειλε την μπάλα ελάχιστα άουτ!

18-08-24 20:16

15' Ευκαιρία για τον Αστέρα: Ο Ζέκα έχασε την μπάλα, ο Αστέρας επιτέθηκε με παράλληλο γύρισμα στη μεγάλη περιοχή, ο Μαξίμοβιτς απομάκρυνε ασταθώς με... τακουνάκι και ο Μπαρτόλο σούταρε με το αριστερό εκτός μεγάλης περιοχής στέλνοντας την μπάλα άουτ

18-08-24 20:14

14' Επικίνδυνη κόντρα του Αστέρα και μεταβίβαση του Χουχούμη για τον Καλτσά, ο οποίος προσπαθεί να σουτάρει από το ύψος της μεγάλης περιοχής όμως πιάνει... αέρα

18-08-24 20:11

12' Ο Παναθηναϊκός έκλεψε την μπάλα και είχε προϋποθέσεις για επικίνδυνη αντεπίθεση, όμως ο Τετέ έκανε ανοιχτό κοντρόλ και στη συνέχεια έβγαλε την μπάλα πλάγιο άουτ μετά από μονομαχία με τον Καστάνιο

18-08-24 20:08

9' O Αστέρας έχει πάρει την πρωτουβουλία των κινήσεων και προσπαθεί να απειλήσει με γεμίσματα στη μεγάλη περιοχή, που έχουν ως στόχο τον Άνταμ

18-08-24 20:06

6' Ο Μπαρτόλο ελίχθηκε και σούταρε έξω από την περιοχή του Παναθηναϊκού, με τον Σένκεφελντ να βάζει την κόντρα

18-08-24 20:02

3' Ο Γερεμέγεφ πέρασε κάθετη πάσα για τον Τετέ, ο Καστάνιο παρενεβλήθη και παραχώρησε κόρνερ

18-08-24 19:59

Σέντρα στο παιχνίδι

18-08-24 19:51

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

18-08-24 19:50

Η αναμέτρηση διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών στο ΟΑΚΑ, λόγω τιμωρίας του Παναθηναϊκού από την περασμένη σεζόν

18-08-24 19:49

Ο Μαξ κάνει ντεμπούτο με την πράσινη φανέλα, ενώ οι Τετέ και Μαξίμοβιτς ξεκινούν για πρώτη φορά βασικοί σε επίσημο παιχνίδι

18-08-24 19:48

Ο Ντιέγκο Αλόνσο προχώρησε σε 9 αλλαγές στην ενδεκάδα του Παναθηναϊκού, προκειμένου να ξεκουράσει παίκτες μετά την εξαντλητική ρεβάνς για τα προκριματικό του Europa League κόντρα στον Άγιαξ, που κρίθηκε με ήττα στα πέναλτι

18-08-24 19:39

Διαιτητής του αγώνα είναι ο Τάσος Σιδηρόπουλος

18-08-24 19:38

Η ενδεκάδα του Αστέρα: Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Χουχούμης, Γιαμπλόνσκι, Μπαρτόλο, Άνταμ, Κρέσπι, Καστάνιο, Καλτσάς, Μουνιόθ, Αλάγκμπε.

Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Τσιντώτας, Ρετζίτς, Τζανδάρης, Παλάσιος, Τριανταφυλλόπουλος, Μάντζης, Φάραϊ, Άλβαρες και Ζουγλής.

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Λοντίγκιν, Βαγιαννίδης, Σένκεφελντ, Αράο, Μαξ, Ζέκα, Μαξίμοβιτς, Βιλένα, Τζούρισιτς, Τετέ, Γερεμέγεφ.

Στον πάγκο θα βρίσκονται οι: Λίλο, Ιωαννίδης, Μπακασέτας, Ίνγκασον, Μαντσίνι, Λημνιός, Γεντβάι, Μλντένοβιτς και Κάτρης.

18-08-24 19:37

Το παιχνίδι αρχίζει στις 20:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 2

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναθηναϊκός - Αστέρας Τρίπολης για την 1η αγωνιστική της Super League