ΑΕΚ

3:0

ΟΦΗ

18-08-24 23:54

90+4' Λήξη του αγώνα. Η ΑΕΚ επικρατεί 3-0, με τον Σταύρο Πήλιο να αναδεικνύεται MVP.

18-08-24 23:53

93' Κίτρινη κάρτα ο Μουκουντί

18-08-24 23:51

91' Από τη σέντρα του Άμραμπατ στο δεύτερο δοκάρι, το βολέ του Περέιρα στην κίνηση πέρασε άουτ.

18-08-24 23:46

Τέσσερα λεπτά οι καθυστερήσεις

18-08-24 23:41

83' ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ και 3-0! Ο Μάνταλος άλλαξε ωραία το παιχνίδι στα αριστερά, ο Πήλιος έκανε το γύρισμα στον Τσούμπερ και αυτός με πλασέ στην κίνηση έκανε το 3-0.

18-08-24 23:40

80' Περέιρα και Μάνταλος αντί Λιούμπισιτς και Κοϊτά

18-08-24 23:39

18-08-24 23:38

78' Κίτρινη κάρτα σε Λαμέλα, διαμαρτύρονται ο Αργεντινός και ο Ματίας Αλμέιδα

18-08-24 23:34

Προσπαθεί και για τρίτο γκολ η ΑΕΚ, έχει όμως και σημαντικά κενά πίσω...

18-08-24 23:26

73' Ο Στρακόσα αποκρούει εντυπωσιακά την προβολή του Ισέκα από σέντρα του Χιμένεθ, ωστόσο η φάση ορθώς δεν καταγράφεται καθώς ο φο του ΟΦΗ ήταν οφσάιντ.

18-08-24 23:24

66' Τριπλή αλλαγή για την ΑΕΚ. Μέσα οι Λαμέλα, Οντουμπάτζο και Τσοέμπερ, έξω οι Πινέδα, Γκαρσία και Ρότα

18-08-24 23:18

63' Αλλαγές για τον ΟΦΗ, Χιμένεθ αντί Καραχάλιου και έξω ο Ριέρα, μέσα ο Αμπάντα

18-08-24 23:15

56' Μεγάλη ευκαιρία για τον ΟΦΗ! Ο Ριέρε έκανε το γύρισμα μέσα από την περιοχή, ο Αποστολάκης έκανε την προβολή, αλλά ο Στρακόσα απέκρουσε σε κόρνερ

55' Αλλαγή για τον ΟΦΗ, ο Αποστολάκης αντί του Νους

18-08-24 23:13

52' Η ΑΕΚ ζητά πέναλτι για σπρώξιμο στον Πήλιο εκτός φάσης. Η φάση ελέγχεται και δεν δίνεται τίποτα

18-08-24 23:10

50' Νέα καλή στιγμή για την ΑΕΚ. Το γύρισμα του Ρότα από τα δεξιά, ο Πινέδα σουτάρει από το ύψος του πέναλτι, αλλά η μπάλα κοντράρει στον Λιούμπισιτς!

Η Ένωση ξεκίνησε δυνατά και στο δεύτερο ημίχρονο

18-08-24 23:08

49' Σουτ του Κοϊτά, το δεξί σουτ λίγο έξω από την περιοχή κοντράρει και η μπάλα περνά κόρνερ.

18-08-24 23:05

46' Άρχισε το δεύτερο μέρος

18-08-24 22:47

Όλα έτοιμα για το δεύτερο ημίχρονο. Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες

18-08-24 22:44

Τέλος πρώτου ημιχρόνου. Η ΑΕΚ προηγείται άνετα 2-0, όμως από το 25' και μετά έχει ρίξει ρυθμούς...

18-08-24 22:43

43' Νέα καλή φάση της ΑΕΚ. Ο Άμραμπατ έκανε τη σέντρα από δεξιά, ο Λιούμπισιτς πήρε την κεφαλιά αλλά η μπάλα πέρασε λίγο άουτ

18-08-24 22:37

41' Σουτ του Πήλιου, το σουτ με το δεξί ήταν αδύναμο

18-08-24 22:33

36' Κίτρινη κάρτα στον Γκαρσία για ένα άσχημο τάκλιν. Πήγε να προλάβει την μπάλα μετά από δική του ντρίμπλα και βρήκε τον Μπρεσάν

18-08-24 22:32

18-08-24 22:28

28' Κίτρινη κάρτα στον Γκονθάλεθ για μαρκάρισμα από πίσω στον Κοϊτά.

18-08-24 22:27

18-08-24 22:23

26' Τεράστια ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Λιβάι γυρίζει ωραία εντός περιοχής στον Πινέδα, αυτός πιάνει την κεφαλιά, όμως η μπάλα φεύγει λίγο άουτ

18-08-24 22:17

23' Η Ένωση ελέγχει το ματς και ψάχνει και τρίτο γκολ

18-08-24 22:15

17' Ωραίος συνδυασμός της ΑΕΚ, το σουτ στην κίνηση από τον Σιμάνσκι έξω από την περιοχή, περνά αρκετά μέτρα πάνω από την εστία του Χριστογεώργου.

Αν η ΑΕΚ έκανε τα ίδια με τη Νόα, τώρα θα ήταν όλα διαφορετικά...

18-08-24 22:13

14' Γκολ για την ΑΕΚ και 2-0! Από μπαλιά από την άμυνα ο Πήλιος φεύγει στην πλάτη της άμυνας, κοντρολάρει, πλασάρει και στέλνει την μπάλα στα δίχτυα του ΟΦΗ

18-08-24 22:12

13' Σουτ του Λιβάι Γκαρσία, η μπάλα φεύγει άουτ

18-08-24 22:10

11' Γκολ η ΑΕΚ και 1-0! Μετά από ωραία ανάπτυξη, σέντρα του Άμραμπατ και κεφαλιά του Λιβάι Γκαρσία, η Ένωση ανοίγει το σκορ

18-08-24 22:09

9' Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Πινέδα προσπαθεί με διπλή προσπάθεια να σκοράρει, η μπάλα από κόντρες πηγαίνει στον Άμραμπατ, αυτός κάνει το δυνατό σουτ εντός περιοχής, όμως ο Χριστογεώργος διώχνει εντυπωσιακά σε κόρνερ

18-08-24 22:02

5' Καλή ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Γκαρσία πήρε τη βαθιά μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, συνέκλινε προς το κέντρο και από το 'υψος της περιοχής έκανε ένα δυνατό σουτ που πέρασε λίγο άουτ

18-08-24 22:00

1' Έναρξη της αναμέτρησης

18-08-24 21:41

Τρεις από τους παίκτες που έπαιξαν στο ματς με την Νόα είτε ως βασικοί είτε ως αλλαγή άφησε εκτός αποστολής για το ματς με τον ΟΦΗ ο τεχνικός της ΑΕΚ, Ματίας Αλμέιδα.

Συγκεκριμένα, στην αποστολή της ΑΕΚ δεν βρίσκονται οι Ελίασον και Κάλενς που είχαν ξεκινήσει στην 11άδα της ρεβάνς με τους Αρμένιους, ενώ εκτός έμεινε και ο Εχσάν Χατζισαφί που μπήκε ως αλλαγή στην θέση του Πήλιου, όταν ο νεαρός αμυντικός αντιμετώπισε πρόβλημα τραυματισμού.

Επίσης εκτός αποστολής είναι και ο Γαλανόπουλος.

18-08-24 21:40

Ο Ματίας Αλμέιδα προχώρησε σε τέσσερις αλλαγές σε σχέση με το παιχνίδι με τη Νόα, όλες στη μεσοεπιθετική γραμμή. Ο Πινέδα παίζει στο "οκτώ' αντί του Μάνταλου, οι Άμραμπατ - Κοϊτά στις δύο πτέρυγες (αντί των Ελίασον, Γκατσίνοβιτς) και ο Γκαρσία κορυφή αντί του Τσούμπερ.

Το παιχνίδι διεξάγεται χωρίς την παρουσία φιλάθλων, λόγω τιμωρίας της ΑΕΚ από τη ΔΕΑΒ στο παιχνίδι με τη Λαμία στο φινάλε των περσινών playoffs.

Οι ενδεκάδες:

ΑΕΚ: Στρακόσα, Πήλιος, Ρότα, Μουκουντί, Βίντα, Σιμάνσκι, Πινέδα, Άμραμπατ, Κοϊτά, Λιούμπιτσιτς, Γκαρσία.

ΟΦΗ: Χριστογεώργος, Γκονζάλες, Μπρεσάν, Λαμπρόπουλος, Χατζηθεοδωρίδης, Καραχάλιος, Γκαγέγκος, Μπάκιτς, Νας, Ριέρα, Ισέκα.

18-08-24 21:38

Mαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση της ΑΕΚ με τον ΟΦΗ στην άδεια OPAP Arena. Με αυτή την αναμέτρηση κλείνει το πρόγραμμα της Κυριακής.