Παναιτωλικός

25-08-24 22:27

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

25-08-24 22:25

90'+2' Ακυρωθέν γκολ για τον ΠΑΟΚ, ο Τισουντάλι νίκησε τον Τσάβες, αλλά ξεκίνησε τη φάση από θέση οφσάιντ.

90'+1' Νέα ευκαιρία για τον Σορετίρε, μετά από εκτέλεση κόρνερ του Ζίβκοβιτς, ο νεαρός Άγγλος δεν κατάφερε να σκοράρει με κεφαλιά.

25-08-24 22:22

25-08-24 22:18

88' Ο Τάισον συνέκλινε από τα αριστερά και πλάσαρε, αδύναμα και πάνω στον Τσάβες.

25-08-24 22:16

85' Τελευταία αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, ο Σορετίρε αντικατέστησε τον Κωνσταντέλια και κάνει το ντεμπούτο του με τους Θεσσαλονικείς.

25-08-24 22:12

83' Κίτρινη κάρτα στον Παντελάκη, κλώτσησε τον Κωνσταντέλια ενώ είχε «φάει» την εντυπωσιακή ντρίπλα.

25-08-24 22:10

79' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

74' Αλλαγή για τον Παναιτωλικό, ο Λουίς αντικατέστησε τον Πέρες.

25-08-24 21:59

72' Τετραπλή αλλαγή και για τον ΠΑΟΚ, Ζίβκοβιτς, Τάισον, Τισουντάλι και Οζντόεφ μπήκαν στο ματς, Ντεσπόντοφ, Μουργκ, Καμαρά και Τσάλοφ στον πάγκο.

25-08-24 21:58

25-08-24 21:57

65' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ, μετά από γρήγορη αντεπίθεση, ο Σβαμπ σούταρε με δύναμη αλλά πάνω στον Τσάβες.

25-08-24 21:56

64' Κίτρινη κάρτα στον Καμαρά για φάουλ στον Τορεχόν.

25-08-24 21:55

62' Τριπλή αλλαγή για τον Παναιτωλικό, Κουντούρης, Μαΐντεβατς και Λαχούντ αντικατέστησαν Μπελεβώνη, Μπουζούκη και Μλάντεν.

25-08-24 21:46

59' Ευκαιρία για τον ΠΑΟΚ: Όμορφη μπαλιά του Σβαμπ και σουτ στην κίνηση από τον Ντεσπόντοφ, απέκρουσε ο Τσάβες.

25-08-24 21:41

51' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΟΚ

Ύστερα από σέντρα του Ντεσπότοφ, που πήρε πάσα από Καμαρά, ο Σάστρε πήδηξε πάνω από τον Λιάβα, πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ.

25-08-24 21:40

48' Ευκαιρία για ΠΑΟΚ: Γρήγορη επίθεση, ο Ντεσπότοφ μπήκε από δεξιά στην περιοχή, αλλά έχασε την ισορροπία του και πλάσαρε αδύναμα με τον Τσάβες να μαζεύει.

25-08-24 21:38

46' Σουτ του Κωνσταντέλια πάνω στον Τσάβες. Ήταν πολύ εύκολο. Τέτοιες προσπάθειες δίνουν ψυχολογία στον τερματοφύλακα.

25-08-24 21:21

Σέντρα στο ματς.

25-08-24 21:20

Λήξη πρώτου ημιχρόνου, ΠΑΟΚ-Παναιτωλικός 0-0.

25-08-24 21:17

45'+2' Κίτρινη κάρτα στον Τσάβες για διαμαρτυρία στον διαιτητή.

25-08-24 21:08

43' Συρτό γύρισμα του Σάστρε, ο Τσάβες απέκρουσε με τα πόδια προλαβαίνοντας τον Τσάλοφ.

25-08-24 21:03

32' Νέα απειλή για τον Παναιτωλικό, ο Ντίας βρήκε χώρο και σούταρε με δύναμη, λίγο άουτ.

25-08-24 21:02

31' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό, ο Μπουζούκης έκανε το μακρινό σουτ, μπλόκαρε δύσκολα και με διπλή προσπάθεια ο Κοτάρσκι.

25-08-24 20:55

30' Απείλησε ο Παναιτωλικός, μετά από γρήγορη αντεπίθεση και συρτό γύρισμα του Τορεχόν, ο Πέρες βρέθηκε στο σημείο του πέναλτι, αλλά δεν μπόρεσε να κάνει το σουτ αφού κόπηκε από τον Καμαρά.

25-08-24 20:50

Προηγουμένως ο Μουργκ βρέθηκε στην περιοχή αλλά κλείστηκε και σημάδεψε πάνω στα σώματα.

25-08-24 20:47

19' Ευκαιρία για ΠΑΟΚ: Εκτός περιοχής σουτ του Μουργκ, ο Τσάβες αποκρούει με το ένα χέρι σε κόρνερ.

25-08-24 20:39

10' Κίτρινη κάρτα στον Ντίας, εμπόδισε την εκτέλεση ενός φάουλ.

25-08-24 20:31

4' Εκτέλεση φάουλ με σέντρα από τον Μουργκ, απομάκρυνε με δυσκολία η άμυνα των φιλοξενούμενων.

1' Ευκαιρία για τον Παναιτωλικό! Ο Πέρες σούταρε από μακριά αναγκάζοντας τον Κοτάρσκι σε δύσκολη επέμβαση.

25-08-24 20:29

Σέντρα στο ματς

Οι ενδεκάδες:

ΠΑΟΚ (Λουτσέσκου, 4-2-3-1): Κοτάρσκι - Σάστρε, Κετζιόρα, Μιχαηλίδης, Ράφα Σοάρες - Καμαρά, Σβαμπ - Ντεσπόντοφ, Κωνσταντέλιας, Μουργκ - Τσάλοφ

Παναιτωλικός (Πετράκης, 3-5-2): Τσάβες, Λιάβας, Παντελάκης, Μλάντεν, Τορεχόν, Μαυρίας - Πέρες, Μουζούκης, Μπελεβώνης - Ντίας, Λομονάκο

Διαιτητής του αγώνα ο Βεργέτης, με βοηθούς τους Πετρόπουλο, Καραλή, τέταρτο τον Τσιάρα και VAR τους Κουμπαράκη, Νιδριώτη.

Οι ομάδες και το διαιτητικό τρίο κάνουν την εμφάνισή τους στον αγωνιστικό χώρο, όμορφη ατμόσφαιρα από τους φίλους του ΠΑΟΚ!

25-08-24 19:53

Μία ώρα πριν από τη σέντρα της αναμέτρησης ανακοινώθηκε η αρχική σύνθεση των Πρωταθλητών Ελλάδας, με τον Ράζβαν Λουτσέσκου να δίνει φανέλα βασικού στον Γιάννη Μιχαηλίδη. Ειδικότερα, κάτω από τα δοκάρια θα βρεθεί ο Κοτάρσκι. Η αμυντική τετράδα των «ασπρόμαυρων» αποτελείται από τους Σοάρες, Μιχαηλίδη, Κεντζιόρα και Σάστρε. Στον άξονα θα αγωνιστούν οι Σβαμπ και Καμαρά, ενώ σε θέση επιτελικού μέσου θα παίξει ο Μουργκ. Στην αριστερή πτέρυγα θα βρεθεί ο Κωνσταντέλιας, ενώ δεξιά ο Ντεσπόντοφ. Στην κορυφή της επίθεσης θα βρίσκεται ο Φέντορ Τσάλοφ.

25-08-24 19:05

Ακόμη ένα βραβείο απέσπασε ο Γιάννης Κωνσταντέλιας, ο οποίος αναδείχθηκε πολυτιμότερος του αγώνα ΠΑΟΚ-Σάμροκ Ρόβερς για το πρώτο ματς των Play off του Europa League.

Ο νεαρός μεσοεπιθετικός πέτυχε το πρώτο φετινό του τέρμα, με τον κόσμο του Δικεφάλου να δείχνει τη στήριξή του στο πρόσωπό του. Ο Κωνσταντέλιας έλαβε σχεδόν το 35%  των ψήφων, ενώ στη δεύτερη θέση έμεινε ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης.

Αναλυτικά τα όσα αναφέρει η «ασπρόμαυρη» ΠΑΕ:

«Ο Γιάννης Κωνσταντέλιας αναδείχθηκε Medi Jeunesse Fans’ Man of the Match της αναμέτρησης κόντρα στη Σάμροκ Ρόβερες στο γήπεδο της Τούμπας για τα Play Offs του UEFA Europa League 2024-25.

Ο ΠΑΟΚ πέτυχε τον στόχο του κόντρα στους Ιρλανδούς, πέτυχε τέσσερα γκολ, κράτησε ανέπαφη την εστία του και κατάφερε να πάρει σημαντικό προβάδισμα πρόκρισης, ενόψει του επαναληπτικού στο Δουβλίνο την ερχόμενη Πέμπτη (29.08, 22:00).

Εκ των πρωταγωνιστών του Δικεφάλου ήταν ο Γιάννης Κωνσταντέλιας. Ο Ντέλιας πραγματοποίησε μία γεμάτη εμφάνιση, ταλαιπώρησε σε πάρα πολλές περιπτώσεις την αντίπαλη άμυνα, ήταν άψογος τακτικά, ενώ σημείωσε κι ένα πανέμορφο γκολ με αψεγάδιαστο πλασέ.

Στην ψηφοφορία για τον Medi Jeunesse Fans’ Man of the Match της αναμέτρησης ο Mr.Breeze έλαβε το 34,87% των ψήφων και κατέκτησε τον ατομικό τίτλο.

Στη δεύτερη θέση έμεινε ο Κωνσταντίνος Κουλιεράκης, στο τελευταίο του παιχνίδι στο γήπεδο της Τούμπας πριν αναχωρήσει για Γερμανία, ενώ το βάθρο συμπλήρωσε ο εξαιρετικός Τάισον, που βρήκε δίχτυα για ένα ακόμα παιχνίδι».