Καλλιθέα

26-08-24 22:26

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

26-08-24 22:25

Πολύ αγχωτικά έκανε το 2 στα 2 ο Ολυμπιακός, η αξιόμαχη Καλλιθέα έβαλε γερά ζόρια στους Πειραιώτες, που χάρη στο γκολ του Γιάρεμτσουκ μέσω VAR πήραν το τρίποντο.

26-08-24 22:24

90'+5: Λήξη του αγώνα, 2-1.

26-08-24 22:20

90'+2: Υπήρξαν διαμαρτυρίες της Καλλιθέας για πέναλτι σε χέρι του Ντόι μετά από σουτ του Ντεμέτριους, δεν υπήρξε αντίδραση από Ευαγγέλου και VAR.

26-08-24 22:13

85': Κίτρινη στον Μότοκ.

26-08-24 22:12

84': Λουκίνας αντί Μουτίνιο, Βασιλόγιαννης αντί Ματίγια, ολοκληρώνονται οι αλλαγές της Καλλιθέας.

26-08-24 22:07

79': Και τελικά είναι ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ελ Κααμπί καλυπτόταν εντέλει, ο Γιάρεμτσουκ εξ επαφής σκόραρε και πέτυχε το πρώτο του γκολ με τη φανέλα του Ολυμπιακού. Είχε προηγηθεί σουτ του Στάμενιτς, προβολή του Ελ Κααμπί, απόκρουση του Μπαραγκάν και ξανά από τα πόδια του Ελ Κααμπί η μπάλα κατέληξε στον σκόρερ Γιάρεμτσουκ.

26-08-24 22:06

78': Τσεκάρεται η φάση στο VAR.

26-08-24 22:05

77': Ο Γιάρεμτσουκ σκοράρει, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ ο Ελ Κααμπί.

26-08-24 22:04

76': Σουτ του Μασούρα από θέση έξω αριστερά, μπλοκάρει ο Μπαραγκάν.

26-08-24 22:03

75': Χάνουσεκ αντί Σοϊρί, τρίτη αλλαγή για την Καλλιθέα.

26-08-24 21:58

70': Τρεις αλλαγές για τον Ολυμπιακό, ντεμπούτο για τον Ντάνι Γκαρθία, στο ματς και οι Μασούρας και Γιάρεμτσουκ. Βγήκαν Μπιανκόν, Βέλντε και Τσικίνιο.

26-08-24 21:48

60': ΓΚΟΛ για την ΚΑΛΛΙΘΕΑ! Ο Ουλντρίκις το 1-1, καθώς από το κόρνερ η μπάλα δεν βγήκε από την περιοχή του Ολυμπιακού και ο Λετονός φορ από κοντά με προβολή προ του Μπιανκόν ισοφαρίζει.

26-08-24 21:47

60': Νέα ευκαιρία για την Καλλιθέα, ο Μουτίνιο χαμηλό γύρισμα από δεξιά, τακουνάκι ο Ουλντρίκις και κόρνερ παραχωρεί ο Ροντινέι.

26-08-24 21:45

58': Απειλεί η Καλλιθέα, ο Σοϊρί είναι αφύλακτος στα αριστερά της περιοχής, σουτάρει αδύναμα και μπλοκάρει ο Τζολάκης.

26-08-24 21:37

49': Ο Έσε θα αποχωρήσει πρόωρα, έχει πρόβλημα τραυματισμού και στη θέση του ο Στάμενιτς.

26-08-24 21:35

47': Ο Μανθάτης τη σέντρα από δεξιά, ο Ουλντρίκις αποφεύγει τον Μπιανκόν, αλλά το σουτ είναι χλιαρό και ο Τζολάκης μπλοκάρει.

26-08-24 21:33

46': Έναρξη β' ημιχρόνου και δεύτερη αλλαγή για την Καλλιθέα, ο Ντιμπά αντί του Μερκάτι.

26-08-24 21:19

Το γρήγορο γκολ του πολύ δραστήριου Βέλντε απελευθέρωσε από το άγχος τον Ολυμπιακό, που προηγείται με 1-0 και δεν είχε προβλήματα στα μετόπισθεν από την ακίνδυνη Καλλιθέα.

26-08-24 21:18

45'+3: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

26-08-24 21:16

45'+2: Σέντρα του Ντόι από δεξιά, παίρνει περίεργη τροχιά η μπάλα, φεύγει λίγο άουτ.

26-08-24 21:11

42': Ευκαιρία για την Καλλιθέα, σουτ του Σοϊρί από θέση έξω αριστερά, κοντράρει η μπάλα στον Ντόι, παίρνει δύναμη και κόρνερ.

26-08-24 21:09

40': Αναγκαστική αλλαγή για την Καλλιθέα, τραυματίας ο Μεχίας και στη θέση του ο Ντεμέτριους.

26-08-24 21:05

36': Ο Βέλντε με αέρινη κίνηση κάνει το σουτ από θέση μέσα δεξιά και αποκρούει ο Μπαραγκάν με το πόδι. Πολύ κεφάτος ο Νορβηγός.

26-08-24 21:00

31': Κίτρινη στον Μερκάτι για φάουλ στον Βέλντε.

26-08-24 20:57

27': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, σουτ του Τσικίνιο από δεξιά, ο Μεχίας απομακρύνει την μπάλα, ακολουθεί εν συνεχεία άστοχο σουτ του Μαρτίνς από καλή θέση.

26-08-24 20:54

24': Μικρό διάλειμμα για να δροσιστούν οι παίκτες.

26-08-24 20:52

Το πρόβλημα με το μόνιτορ στο VAR διορθώθηκε στο μεταξύ.

26-08-24 20:51

22': Μακρινό πλασέ του Ροντινέι από δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

26-08-24 20:44

14': ΓΚΟΛ ο ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ!  Ωραία κάθετη πάσα του Ορτέγκα στον Βέλντε, ο οποίος παίρνει καλύτερη θέση από τον Μανθάτη και με σουτ από κοντά και αριστερά γράφει το 1-0.

26-08-24 20:41

12': Ο Ολυμπιακός έχει διαρκώς την μπάλα στα πόδια του, αλλά κενοί χώροι δεν υπάρχουν για την ώρα, καλά οργανωμένη η Καλλιθέα.

26-08-24 20:34

5': Υπάρχει πρόβλημα με το VAR, δεν λειτουργεί το μόνιτορ, όπως ενημέρωσε ο διαιτητής Ευαγγέλου τις δύο ομάδες.

26-08-24 20:29

1': Έναρξη του αγώνα.

26-08-24 20:28

Ο Ιβάν Γιοβάνοβιτς στις εξέδρες, ο νέος κόουτς της Εθνικής θα δει το ματς για να τσεκάρει παίκτες.

26-08-24 20:25

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

26-08-24 20:22

Αρκετός κόσμος στις εξέδρες, αν και διανύουμε ακόμη περίοδο διακοπών κι ενώ και η Δευτέρα δεν είναι και η πιο... δημοφιλής μέρα για αγώνες.

26-08-24 20:16

Ο Μεντιλίμπαρ σε σχέση με το 2-0 επί του Βόλου στο Πανθεσσαλικό έχει μοναδική αλλαγή στην 11άδα τον Ελ Κααμπί αντί του Κωστούλα.

26-08-24 20:12

Η 11άδα της Καλλιθέας: Μπαραγκάν, Μανθάτης, Σοϊρί, Πασαλίδης, Μεχίας, Ισιμάτ-Μιρίν, Μότοκ, Ματίγια, Μερκάτι, Μουτίνιο, Ουλντρίκις.

26-08-24 20:10

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ροντινέι, Ορτέγκα, Μπιανκόν, Πιρόλα, Έσε, Ντόι, Τσικίνιο, Μαρτίνς, Βέλντε, Ελ Κααμπί.

26-08-24 20:08

Οι νεοφώτιστοι, από την πλευρά τους, θα παίξουν δίχως άγχος, προσδοκώντας να κάνουν την έκπληξη.

26-08-24 20:06

Στο “Γ. Καραϊσκάκης” οι Πειραιώτες θέλουν να διπλασιάσουν τις νίκες τους μετά το διπλό της πρεμιέρας στο Βόλο.

26-08-24 20:04

Καλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης του Ολυμπιακού με την Καλλιθέα για τη 2η αγωνιστική της Super League.