2:0

Λανς

29-08-24 22:56

ΤΕΛΟΣ ΑΓΩΝΑ

Ο Παναθηναϊκός προκρίνεται πανηγυρικά στη Ligue Phase του UEFA Conference League με γκολ των Πελίστρι-Τετέ και μεγάλο πρωταγωνιστή τον Ντραγκόφσκι που έπιασε και πέναλτι.

29-08-24 22:54

91' Ευκαιρία για τη Λανς: Πρώτα το σουτ του Ντιούφ, θα το βγάλει ο Ντραγκόφσκι, μετά ο Λασκαρί παίρνει το ριμπάουντ, εκτελεί, η μπάλα περνά κάτω από τα πόδια του κίπερ του Παναθηναϊκού αλλά ο Μαξίμοβιτς σώζει πάνω στη γραμμή!

29-08-24 22:49

6 λεπτά οι καθυστερήσεις.

29-08-24 22:42

85' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ

Υστερα από απομάκρυνση του Ιωαννίδη στην άμυνα, ο Μαντσίνι βγήκε στην κόντρα, κουβάλησε τη μπάλα, μοίρασε τη σωστή στιγμή στον Τετέ που με πλασέ έκανε το 2-0, το οποίο δίνει σκορ πρόκρισης στον ΠΑΟ.

29-08-24 22:40

79' Σένκεφελντ αντί Ίνγκασον για τον Παναθηναϊκό.

29-08-24 22:39

29-08-24 22:35

29-08-24 22:31

71' Αλλαγές για Λανς: Tσάβες αντί Μασάδο και Αϊνταρά αντί Σαρ.

29-08-24 22:29

68' Ευκαιρία για Παναθηναϊκό: Καλό μακρινό σουτ του Τετέ, η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Σαμπά.

29-08-24 22:27

29-08-24 22:20

62' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟ

Κλέψιμο του Μαντσίνι πίσω από τον άξονα, αντεπίθεση με τον Ιωαννίδη να μπαίνει στην περιοχή, να ανακόπεται, η μπάλα στρώθηκε στον Πελίστρι, ο οποίος με άψογο πλασέ έκανε το 1-0.

29-08-24 22:14

57' Νέα ευκαιρία της Λάνς: Προβολή του Σαΐντ και πάλι ο Ντραγκόφσκι αποκρούει

29-08-24 22:09

51' Ευκαιρία για τη Λανς: Γύρισμα του Σαΐντ από αριστερά ο Ντραγκόφσκι διώχνει με τα πόδια

29-08-24 22:08

46' Μακρινό σουτ του Σουτουκά, εύκολη λεία για τον Ντραγκόφσκι

29-08-24 21:50

Άρχισε το δεύτερο ημίχρονο

29-08-24 21:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου

29-08-24 21:43

39' Τρομερή διαγώνια μπαλιά του Αράο, ο Τετέ δεν μπορεί να κοντρολάρει και να βγει απέναντι από τον Σαμπά, κάνει τελικά το γύρισμα από πλάγια θέση αλλά δεν βρίσκει συμπαίκτη.

29-08-24 21:42

Και Τσίπρας στο γήπεδο...

29-08-24 21:36

29-08-24 21:31

33' Δυνατό σουτ του Σαΐντ από δύσκολη γωνία, τεράστια επέμβαση του Ντραγκόφσκι!

29-08-24 21:30

29-08-24 21:28

28' Σουτ του Τετέ εκτός περιοχής από θέση διαγώνια δεξιά, η μπάλα έφυγε άουτ. Θετικό ότι βγήκε η πίεση από τους παίκτες του ΠΑΟ στη φάση.

29-08-24 21:27

25' Σουτ του Σοτοκά μπλοκάρει ο Ντραγκόφσκι

29-08-24 21:23

29-08-24 21:18

19' Κίτρινη κάρτα ο Τετέ.

29-08-24 21:17

15' Ο ΝΤΡΑΓΚΟΦΣΚΙ ΑΠΟΚΡΟΥΕΙ ΤΟ ΠΕΝΑΛΤΙ ΤΟΥ ΣΟΤΟΚΑ

29-08-24 21:15

14' Πέναλτι για τη Λανς.

29-08-24 21:12

10' Κίτρινη ο Φρανκόφσκι για σκληρό φάουλ στον Μλαντένοβιτς. Κάρτα και στον προπονητή της Λανς.

29-08-24 21:03

9' Μεγάλη ευκαιρία για Λανς: Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο Σαΐντ πήρε την κεφαλιά νικώντας στον αέρα τον Μλαντένοβιτς, ο οποίος στάθηκε τυχερός γιατί η μπάλα πέρασε δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

29-08-24 21:02

Σέντρα στο ματς

29-08-24 20:59

Ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του Σβεν Γκόραν Έρικσον που έφυγε από τη ζωή.

29-08-24 20:58

Οι ομάδες βγήκαν στον αγωνιστικό χώρο. Ωραία ατμόσφαιρα στο ΟΑΚΑ.

29-08-24 20:47

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Χουάν Μαρτίνεθ Μουνουέρα από την Ισπανία, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο συμπατριώτης του Αλεχάντρο Ερνάντεθ .

Με τους Τετέ, Πελίστρι στα άκρα και τον Φώτη Ιωαννίδη στην κορυφή της επίθεσης θα παραταχθούν οι Πράσινοι στον αγώνα ρεβάνς κόντρα στη Λανς, στο ΟΑΚΑ, έχοντας σαν μόνο στόχο την ανατροπή και την πρόκριση στη League Phase του φετινού Conference League.

Κάτω από τα δοκάρια θα είναι ο Ντραγκόφσκι, με τους Μλαντένοβιτς, Γεντβάι, Ίνγκασον και Κώτσιρα να συνθέτουν την αμυντική γραμμή του Τριφυλλιού. Η μεσαία γραμμή θα αποτελείται από τους Αράο, Τσέριν, Μπακασέτα, ενώ στο πλάι του Ιωαννίδη θα βρίσκονται οι Πελίστρι, Τετέ.

Η ενδεκάδα που θα έχει ο Παναθηναϊκός: Ντραγκόφσκι, Κώτσιρας, Ίνγκασον, Γεντβάι, Μλαντένοβιτς, Τσέριν, Αράο, Μπακασέτας, Τετέ, Πελίστρι, Ιωαννίδης.

29-08-24 20:22

29-08-24 19:12

Ταξίδεψε στην Αθήνα, χωρίς τους δύο βασικούς της αμυντικούς της, καθώς ο Μεδίνα αποβλήθηκε στο πρώτο ματς στη Γαλλία, ενώ ο Ντάνσο πωλήθηκε στη Ρόμα για 22 εκατ. ευρώ. Τραυματίες οι Σαμπό (Μ) και Ελ Αϊναουί (Μ). Εκτός γκρουπ οι Σπίριγνκς (Μ) και Αμπντούλ Σαμέντ (Μ), δεν υπολογίζονται. Σημαντική η επιστροφή του Νταβίντ Κόστα (ΜΕ), που ξεπέρασε τραυματισμό. Εκτός γκρουπ στο ματς με την Μπρεστ, τώρα επιστρέφουν οι Ενζολά (Ε), Μεντί (Α) και Αϊνταρά (Α). Εκτός ο νεαρός Σισουμπά (Ε).

29-08-24 19:11

Πρόβλημα της τελευταίας στιγμής για τον Αλόνσο, με τον Γερεμέγεφ να ταλαιπωρείται από διάστρεμμα και να μην υπολογίζεται. Επιστρέφουν οι Ιωαννίδης, Ίνγκασον, που ξεκουράστηκαν με Λεβαδειακό και ο  τιμωρημένος Ζέκα. Εκτός λίστας και εκτός rotation είναι, πλέον, ο Βιλένα.Τετέ, Ιωανίδη, Πελίστρι ετοιμάζει ο Ουρουγουανίς.