Ολυμπιακός

31-08-24 21:23

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

31-08-24 21:22

Ο Ολυμπιακός ήταν αρκετά καλός στο β' ημίχρονο, με πρωταγωνιστή τον Ελ Κααμπί, που έβαλε δύο γκολ και έδωσε μία ασίστ, έκανε το 3 στα 3 πριν τη διακοπή του πρωταθλήματος.

31-08-24 21:21

90'+3: Λήξη του αγώνα, 0-3.

31-08-24 21:18

31-08-24 21:16

31-08-24 21:15

88': Ο Τσικίνιο τη σέντρα από αριστερά, η μπάλα καταλήγει στον Μαρτίνς, που δεν πιάνει καλά το σουτ από τη μικρή περιοχή, δίπλα από το δεξί δοκάρι φεύγει αυτή.

31-08-24 21:12

85': Τρεις αλλαγές ο Ολυμπιακός, Ντάνι Γκαρθία αντί Στάμενιτς, Κοστίνια αντί Ροντινέι και Γιάρεμτσουκ αντί Ελ Κααμπί.

31-08-24 21:09

82': Σιμόνι αντί Βλαχομήτρου, τελευταία αλλαγή για τη Λαμία.

31-08-24 21:08

81': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ελ Κααμπί αυτή τη φορά δίνει ασίστ, στον Μαρτίνς συγκεκριμένα, ο οποίος με δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά γράφει το 0-3.

31-08-24 21:06

79': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ωραία ατομική προσπάθεια του Ροντινέι από δεξιά, η πάσα την κατάλληλη στιγμή στον Ελ Κααμπί, άμεση εκτέλεση από κοντά ο Μαροκινός φορ και 0-2.

31-08-24 21:04

76': Σάντμπεργκ αντί Γιαννούτσου, Δοϊρανλής αντί Νούνιες, δύο αλλαγές για τη Λαμία.

31-08-24 21:03

76': Μασούρας αντί Βέλντε, δεύτερη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

31-08-24 20:58

31-08-24 20:52

65': Δύο αλλαγές για τη Λαμία, Ραντόνια αντί Σαραμαντά, Γκουίντο αντί Μέκιτς.

31-08-24 20:51

31-08-24 20:49

62': Κίτρινη στον Ρινγκ.

31-08-24 20:48

61': Συνεχόμενες ευκαιρίες για τον Ολυμπιακό, αρχικά σουτ του Έσε από καλή θέση και αποκρούει ο Κόστιτς, στην εξέλιξη της φάσης καλό σουτ του Βέλντε από αριστερά και η μπάλα φεύγει λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι.

31-08-24 20:44

31-08-24 20:41

54': Αναγκαστική αλλαγή για τον Ολυμπιακό, πρόβλημα τραυματισμού για τον Πιρόλα και μπαίνει ο Κάρμο στο ματς, γνωρίζοντας την αποθέωση από τους οπαδούς των Πειραιωτών.

31-08-24 20:33

46': Ο Βλαχομήτρος το δυνατό σουτ από πλάγια δεξιά, ο Τζολάκης με το αριστερό πόδι διώχνει σε κόρνερ. Καλή στιγμή για τη Λαμία.

31-08-24 20:32

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

31-08-24 20:29

31-08-24 20:18

Ο Ελ Κααμπί μία φορά βρήκε την μπάλα και την έστειλε στα δίχτυα, βγάζοντας από τη δύσκολη θέση τον Ολυμπιακό ενάντια στην πολύ μαχητική Λαμία. Υστερεί πάντως δημιουργικά η ομάδα του Μεντιλίμπαρ.

31-08-24 20:17

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-1.

31-08-24 20:15

31-08-24 20:14

31-08-24 20:13

43': Ο Κορνέζος απειλεί με σουτ από θέση μέσα αριστερά, αλλά ως μη γενόμενη η φάση εντέλει, υπόδειξη οφσάιντ.

31-08-24 20:11

41': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ελ Κααμπί με κεφαλιά το 0-1 μετά τη βαθιά μπαλιά του Τσικίνιο κι ενώ σε αυτή την περίπτωση ο Κόστιτς ήταν μακριά από την εστία του. Το είδε ο Ελ Κααμπί, το έβαλε το γκολ.

31-08-24 20:08

38': Ο Φουρτάδο εκτελεί, η μπάλα στα πόδια του Στάμενιτς, σουτ του Μπίκοβ και κόρνερ για τη Λαμία, που περνά εντέλει ανεκμετάλλευτο.

31-08-24 20:06

37': Φάουλ σε πολύ καλό σημείο για τη Λαμία, ο Ντόι γλιτώνει την κίτρινη στο μαρκάρισμά του στον Φουρτάδο.

31-08-24 20:05

31-08-24 20:02

33': Κίτρινη στον Νούνιες.

31-08-24 20:01

32': Απαντά στις ευκαιρίες ο Ολυμπιακός, ο Κόστιτς νέα μεγάλη επέμβαση στο τετ α τετ με τον Μαρτίνς από αριστερά της περιοχής.

31-08-24 20:00

31': Μεγάλη ευκαιρία για τη Λαμία! Βαθιά μπαλιά του Αντράντε στον Φουρτάδο, που νικά στο σπριντ τον Ορτέγκα, αλλά δεν μπορεί από αριστερά να νικήσει και τον Τζολάκη στο τετ α τετ, παραχωρώντας κόρνερ.

31-08-24 19:59

30': Ο Ολυμπιακός έχει συνεχώς την μπάλα στα πόδια του, αλλά πάσχει στη δημιουργία.

31-08-24 19:48

31-08-24 19:46

16': Σπουδαία ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, ωραία ενέργεια του Τσικίνιο και πάσα στον Μαρτίνς, που σουτάρει πέφτοντας από δεξιά της περιοχής και ο Κόστιτς αποτρέπει το 0-1 με εντυπωσιακή απόκρουση.

31-08-24 19:41

31-08-24 19:37

31-08-24 19:36

6': Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό, σουτ του Βέλντε από θέση έξω αριστερά, κοντράρει η μπάλα στον Ρινγκ και δύσκολα διώχνει σε κόρνερ ο Κόστιτς.

31-08-24 19:30

1': Έναρξη του αγώνα.

31-08-24 19:26

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

31-08-24 19:22

Πολλοί οπαδοί του Ολυμπιακού στις εξέδρες.

31-08-24 19:17

O Xoσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ προτίμησε να αφήσει στον πάγκο τον επανακάμψαντα στο ρόστερ των "ερυθρόλευκων" Ντάβιντ Κάρμο, με τους Πιρόλα και Ντόι στο κέντρο της άμυνας.

31-08-24 19:14

Για την ώρα πέφτει αρκετή βροχή στη Λαμία, μένει να φανεί αν θα προκύψουν προβλήματα για τους δύο αντιπάλους από τις καιρικές συνθήκες.

31-08-24 19:12

Η 11άδα της Λαμίας: Κόστιτς, Αντράντε, Κορνέζος, Γιαννούτσος, Ρινγκ, Μπίκοβ, Νούνιες, Σαραμαντάς, Φουρτάδο, Μέκιτς, Βλαχομήτρος.

31-08-24 19:10

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ροντινέι, Ορτέγκα, Πιρόλα, Ντόι, Έσε, Στάμενιτς, Τσικίνιο, Μαρτίνς, Βέλντε, Ελ Κααμπί.

31-08-24 19:08

Οι Φθιώτες, μετά το διπλό της πρεμιέρας επί του Παναιτωλικού και την ισοπαλία με την ΑΕΚ στην "Οpap Arena", ψάχνουν άλλο ένα σπουδαίο αποτέλεσμα.

31-08-24 19:07

Στο "Αθανάσιος Διάκος" οι Πειραιώτες κυνηγούν το 3 στα 3 στο πρωτάθλημα, σε συνδυασμό με μία καλή εμφάνιση.

31-08-24 19:05

Kαλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στη Λαμία και τον Ολυμπιακό.