Η Ελλάδα έκανε το δύο στα δύο στο Nations League. Η παράδοση συνεχίζεται απέναντι στους Ιρλανδούς και διατηρήσαμε την πρωτιά στον όμιλο.

10-09-24 23:41

Τέλος αγώνα

10-09-24 23:37

93' Σουτ του Μπακασέτα άουτ

10-09-24 23:36

88' Βαγιαννίδης, Ντόη, Παυλίδης θα μπουν στο ματς, έξω οι Τζόλης, Σιώπης, Ιωαννίδης. Τριπλή αλλαγή από τον Γιοβάνοβιτς!

10-09-24 23:33

87' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Βαθιά μπαλιά του Μπακασέτα για τον Τζόλη που έφυγε στην πλάτη της άμυνας, άδειασε τον Κόλινς και σκόραρε ένα πανέμορφο τέρμα.

10-09-24 23:31

85' Ευκαιρία για Ιρλανδία: Σουτ του Ρόμπινσον, η μπάλα κόντραρε στον Τσιμίκα και έφυγε δίπλα από το δοκάρι του Βλαχοδήμου.

10-09-24 23:23

83' Εκτελεί το φάουλ ο Μπακασέτας, δεν προλαβαίνει να μπει στην πορεία της μπάλας ο Τζόλης και ο Κέλεχερ μπλοκάρει.

74' Έξω οι Νάιτ, Ομομπαμιντέλε, μέσα οι ΜακΑτίρ, Ντόχερτι για την Ιρλανδία.

10-09-24 23:17

74' Κάρτα στον Σιώπη που τράβηξε αντίπαλο για να μην φύγει η Ιρλανδία στην κόντρα.

69' Εκτέλεση φάουλ του Μπακασέτα η μπάλα πάνω από τα δοκάρια.

10-09-24 23:16

68' Κλέψιμο από Μπακασέτα και σουτ στο ύψος της περιοχής, η μπάλα πήγε στα σώματα, αν και ο παίκτης του ΠΑΟ είχε και άλλες επιλογές...

68' Ζαφείρης, Πέλκας μέσα, έξω οι Μπουχαλάκης, Χατζηγιοβάνης για την Εθνική.

10-09-24 23:14

67' Ευκαιρία για την Εθνική. Ο Ιωαννίδης σπάει στον Σιώπη που παίζει κάθετα στον Τζόλη, ο οποίος κάνει το σουτ στην κίνηση μέσα από την περιοχή αλλά δεν βρίσκει στόχο.

10-09-24 23:11

63' Φέργκιουσον αντί Μολούμπι για την Ιρλανδία.

10-09-24 23:08

63' Κάρτα στον Τζόλη

10-09-24 23:06

58' Κάρτα στον Τσιμίκα για δυνατό φάουλ.

10-09-24 23:00

10-09-24 22:55

50' ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ

Ο Ιωαννίδης με φαλτσαριστό αριστερό πλασέ κάρφωσε τη μπάλα στο δεξί παραθυράκι του Κέλεχερ που έμεινε στήλη άλατος.

10-09-24 22:54

46' Σκληρό φάουλ του Μπρέιντι στον Ρότα για κόκκινη! Τη γλίτωσε ο παίκτης της Ιρλανδίας.

10-09-24 22:38

46' Σέντρα στο δεύτερο μέρος! Χωρίς αλλαγές συνεχίζουν οι δύο ομάδες.

10-09-24 22:37

Τέλος πρώτου μέρους

10-09-24 22:36

Τρία λεπτά επιπλέον χρόνος.

10-09-24 22:32

45' Εξαιρετικό transition από τους Ιρλανδούς, ο Ογκμπένε σπάει στον Μπράουν, αλλά αυτός θα κάνει κακό τελείωμα από τα όρια της περιοχής.

10-09-24 22:24

41' Καταπληκτικό γκολ για Ογκμπένε, ο οποίος έπιασε τρομερό βολέ με τη μπάλα να καρφώνεται στο γάμα του Βλαχοδήμου, αλλά έχει ξεκινήσει από θέση οφσάιντ.

10-09-24 22:21

33' Έξυπνη σκέψη του Σμόντις που πήγε από μακρινή απόσταση να κρεμάσει τον Βλαχοδήμο, κάκιστη η εκτέλεση.

10-09-24 22:16

31' Κάρτα στον Ομομπαμιντέλε για φράγμα στον Τζόλη.

10-09-24 22:14

24'΄Ευκαιρία για Ελλάδα: Φαλτσαριστή εκτέλεση φάουλ από Μπακασέτα, ο Κέλεχερ έπεσε και απομάκρυνε σε κόρνερ.

10-09-24 22:11

22' Πρώτη τελική των Ιρλανδών που γυρίζουν καλά την μπάλα στην περιοχή, αλλά ο Νάιτ δεν τελειώνει καλά τη φάση και ο Βλαχοδήμος μπλοκάρει.

10-09-24 22:03

19' Βολέ του Βλαχοδήμου στην πλάτη της άμυνας της Ιρλανδίας και με στόχο τον Τζόλη, μπλοκάρει τελικά ο Κέλεχερ.

10-09-24 21:50

11' Δοκάρι για την Ελλάδα: Ύστερα από εκτέλεση κόρνερ, ο προωθημένος ΚΟυλιεράκης πήρε την κεφαλιά και η μπάλα χτύπησε στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε άουτ.

10-09-24 21:47

Σέντρα στο ματς

Ελλάδα (Ιβάν Γιοβάνοβιτς): Βλαχοδήμος – Ρότα, Μαυροπάνος, Κουλιεράκης, Τσιμίκας – Σιώπης, Μπουχαλάκης – Χατζηγιοβάνης, Μπακασέτας, Τζόλης – Ιωαννίδης.

Ιρλανδία (Χάιμιρ Χάλγκριμσον): Κέλεχερ - Ο’Σέι, Ομομπαμιντέλε, Κόλινς, Μπρέιντι - Ογκμπένε, Σμόλμποουν, Μόλαμπι, Μπράουν -Νάιτ - Σμόντις.

10-09-24 20:15

Ανάκρουση εθνικών ύμνων

Ο κόουτς Γιοβάνοβιτς δεν μπορεί να υπολογίζει στις υπηρεσίες του Μασούρα , ο οποίος δεν αγωνίστηκε, λόγω τραυματισμού, ούτε με τη Φινλανδία. Απουσιάζει, για τον ίδιο λόγο, ο Ρέτσος. Αλεξανδρόπουλος και Ντόη, οι οποίοι δεν χώρεσαν στην 22άδα, θεωρητικά κρίνονται διαθέσιμοι προς επιλογή. Από αυτούς που δεν κλήθηκαν στη 2άδα αγώνων σημαντικότερος είναι ο Κουρμπέλης.

10-09-24 20:14

O αρχηγός της εθνικής, Κόουλμαν, είναι η μεγάλη απώλεια, ο δεξιός μπακ της Έβερτον χτύπησε στο ματς με την Αγγλία και δεν είναι διαθέσιμος, κλήθηκε στη θέση του ο Εμποσέλε της Γουότφορντ. Ο επιθετικός Φέργκιουσον μπήκε ως αλλαγή, παίζοντας για πρώτη φορά μετά τον Μάρτιο, δεν είναι ακόμα απόλυτα έτοιμος και αναμένεται να έρθει πάλι από τον πάγκο, ο Χάλγκριμσον ποντάρει πολλά στο ταλέντο του. Παραμένουν τραυματίες ο γκολκίπερ Μπαζούνου και μέσος Κάλεν.