LIVE

21-09-24 22:04

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

21-09-24 22:03

90'+7: Τέλος του αγώνα, δίκαιη νίκη για τον Άρη με 2-1 ενάντια στον απογοητευτικό Ολυμπιακό.

21-09-24 22:01

90'+6: ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ελ Κααμπί με διαγώνιο πλασέ από δεξιά ύστερα από πάσα του Ροντινέι μειώνει σε 2-1, με την μπάλα να βρίσκει πρώτα και το δεξί δοκάρι.

21-09-24 21:58

90'+3: Ζαν Ζουλ αντί Σιφουέντες, τέταρτη αλλαγή για τον Άρη.

21-09-24 21:52

87': Κίτρινη στον Σιφουέντες.

21-09-24 21:51

86': Ζαμόρα αντί Μορόν, τρίτη αλλαγή για τον Άρη.

21-09-24 21:50

85': Σουτ στην κίνηση του Μόντσου από μακρινή απόσταση, άουτ.

84': Ο Μορόν θα νικηθεί στο τετ α τετ από δεξιά, από τον Τζολάκη! Νέα μεγάλη ευκαιρία για το 3-0 χάνει ο Άρης.

21-09-24 21:43

21-09-24 21:42

77': Μπιανκόν αντί Ντόι, Κοστίνια αντί Μαρτίνς, ολοκληρώνονται οι αλλαγές του Ολυμπιακού.

21-09-24 21:41

76': Δύο αλλαγές για τον Άρη, ο έξοχος Μανού Γκαρθία αποθεώνεται, τον αντικαθιστά ο Νταρίντα. Μέσα και ο Σαβέριο αντί του Ντιαντί.

21-09-24 21:40

75': Κίτρινη στον Ολιβέιρα.

21-09-24 21:38

72': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ολιβέιρα, άουτ.

21-09-24 21:34

69': Γιάρεμτσουκ αντί Τσικίνιο, τρίτη αλλαγή για τον Ολυμπιακό.

21-09-24 21:31

65': Κοντά στο 3-0 ο Άρης! Ο Μανού Γκαρθία κλέβει την μπάλα από τον Κάρμο, πάσα στον Μορόν, ωραίο πλασέ του Ισπανού φορ, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ.

21-09-24 21:24

21-09-24 21:23

57': Κίτρινη στον Κάρμο για φάουλ στον Ντιαντί.

21-09-24 21:20

55': Στις σέντρες έχει αρχίσει και καταφεύγει ξανά ο Ολυμπιακός, όπως και με τον Παναιτωλικό. Ο Άρης έχει κλείσει κάθε διάδρομο προς την εστία του Κουέστα.

21-09-24 21:11

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, με δύο αλλαγές για τον Ολυμπιακό, Γουίλιαν αντί Βέλντε, Σέρτζιο Ολιβέιρα αντί Ντάνι Γκαρθία.

21-09-24 21:02

21-09-24 20:55

Στο μεταξύ, έχει αποβληθεί και ο αθλητικός διευθυντής των Πειραιωτών, ο Ντάρκο Κοβάσεβιτς, για διαμαρτυρία.

21-09-24 20:54

Σαφώς ανώτερος ο Άρης, πιο παθιασμένος και αποτελεσματικός στην επίθεση ενάντια σε έναν πολύ μέτριο Ολυμπιακό.

21-09-24 20:53

45'+4: Λήξη α' ημιχρόνου, 2-0.

21-09-24 20:50

21-09-24 20:46

Αποβολή για τον γυμναστή του Ολυμπιακού, Χρήστο Μουρίκη.

21-09-24 20:45

41': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ! Ο Μανού Γκαρθία το γύρισμα από δεξιά, ο Μορόν ολομόναχος βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Ολυμπιακού, προβολή από κοντά και 2-0.

21-09-24 20:42

38': Κίτρινη στον Ντόι για φάουλ στον Μανού Γκαρθία.

21-09-24 20:40

36': Φάση-καρμπόν με αυτή του 21ου λεπτού για τον Τσικίνιο, απευθείας εκτέλεση φάουλ, και πάλι ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι φεύγει η μπάλα.

21-09-24 20:38

35': Κίτρινη στον Βέλεθ για φάουλ στον Βέλντε.

21-09-24 20:36

32': Κίτρινη στον Μάγιο.

21-09-24 20:35

31': Ο Μόντσου σε ιδανική θέση πλασάρει, ο Ορτέγκα θα απομακρύνει τον κίνδυνο για τον Ολυμπιακό.

21-09-24 20:34

21-09-24 20:33

29': Σουτ του Ντιαντί από θέση έξω δεξιά, ψηλά άουτ η μπάλα.

21-09-24 20:31

21-09-24 20:24

21': Καλοτραβηγμένη απευθείας εκτέλεση φάουλ του Τσικίνιο από αριστερά, ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα, νέα καλή ευκαιρία για τους "ερυθρόλευκους".

21-09-24 20:22

19': Μακρινή σέντρα του Έσε από δεξιά, ο Ελ Κααμπί βγαίνει στην πλάτη της άμυνας του Άρη και πιάνει την κεφαλιά, ο Κουέστα αποκρούει. Καλή στιγμή για τον Ολυμπιακό.

21-09-24 20:18

21-09-24 20:15

12': Ο Άρης πέτυχε τον απόλυτο αιφνιδιασμό με το γκολ του Μανού Γκαρθία, ο Ολυμπιακός προσπαθεί να συνέλθει από το σοκ.

21-09-24 20:07

3': ΓΚΟΛ για τον ΑΡΗ! Ο Ντιαντί αποφεύγει τον Ορτέγκα, πασάρει στον Μανού Γκαρθία, που σουτάρει με τη μία από το ύψος του πέναλτι, η μπάλα στο αριστερό δοκάρι και στα δίχτυα, 1-0.

21-09-24 20:04

1': Έναρξη του αγώνα.

21-09-24 20:03

Υπάρχει μια μικρή καθυστέρηση στην έναρξη του αγώνα, ένα μικροπροβληματάκι με την εστία του Κουέστα.

21-09-24 19:59

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

21-09-24 19:53

Πολύς κόσμος στις εξέδρες, οι οπαδοί του Άρη έχουν πάρει θέση στην κερκίδα.

21-09-24 19:45

Χωρίς εκπλήξεις ο Άκης Μάντζιος στο αρχικό σχήμα, με τον Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ να αιφνιδιάζει με την επιλογή του Ντάνι Γκαρθία ως παρτενέρ του Έσε στα χαφ.

21-09-24 19:42

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ροντινέι, Ορτέγκα, Κάρμο, Ντόι, Έσε, Ντάνι Γκαρθία, Τσικίνιο, Μαρτίνς, Βέλντε, Ελ Κααμπί.

21-09-24 19:40

Η 11άδα του Άρη: Κουέστα, Μάγιο, Φρίντεκ, Μπράμπετς, Βέλεθ, Μόντσου, Σιφουέντες, Ντιαντί, Σίστο, Μανού Γκαρθία, Μορόν.

21-09-24 19:38

Επιστροφή στα τρίποντα ψάχνουν, από την πλευρά τους, οι Πειραιώτες μετά το απροσδόκητο 0-0 με τον Παναιτωλικό στο "Γ. Καραϊσκάκης".

21-09-24 19:37

Στο "Κλεάνθης Βικελίδης" οι "κίτρινοι" ψάχνουν μια μεγάλη νίκη κι ενώ προέρχονται από την ήττα στο Ηράκλειο με 3-2 από τον ΟΦΗ.

21-09-24 19:36

Kαλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Άρη και τον Ολυμπιακό για την 5η αγωνιστική της Super League.