Πανσερραϊκός

22-09-24 20:01

Τέλος, νίκη για τον Παναθηναϊκό!

22-09-24 19:56

90+3' Σέντρα του Δεληγιαννίδη από τα αριστερά, η μπάλα μπλοκάρει στον Μπάλντοκ και καταλήγει στα χέρια του Ντραγκόφσκι

22-09-24 19:55

89' Γκολάρα Τζούρισιτς και 3-1! Τρομερό σουτ εκτός περιοχής, καθαρίζει το ματς για τον Παναθηναϊκό

22-09-24 19:52

88' Εκτός οι Ουναΐ και Ιωαννίδης, στις θέσεις του οι Μαξίμοβιτς και Τσέριν.

22-09-24 19:50

83' Φαρές και Σαλαζάρ εκτός, στις θέσεις τους οι Δεληγιαννίδης και Πεταυράκης.

82' Κίτρινη ο Τζούριτσιτς επειδή έβγαλε τη φανέλα του

22-09-24 19:45

81' Γκολ για τον Παναθηναϊκό που κάνει το 2-1! Ο Τετέ από τα δεξιά στα όρια της μεγάλης περιοχής, σπάει την μπάλα στον άξονα, εκεί όπου ήταν ο Τζούριτσιτς, με τον Σέρβο να πιάνει ένα όμορφο πλασέ και να βρίσκει στο δεξί δοκάρι και μέσα.

78' Ευκαιρία για Πανσερραϊκό: Ο Ντέλετιτς έκλεψε από τον Αράο και σούταρε από το ύψος της μεγάλης περιοχής. Σωτήρια απόκρουση Ντραγκόφσκι!

22-09-24 19:43

Πλέον ο Παναθηναϊκός παίζει 4-4-2, με τον Τζούρισιτς αριστερά, τον Τετέ δεξιά και δίδυμο Γερεμέγεφ με Ιωαννίδη στην επίθεση

76' Αλλαγή για Παναθηναϊκό: Γερεμέγεφ αντί Μπακασέτα

22-09-24 19:41

76' Ευκαιρία για ΠΑΟ: Παιχνίδι με πλάτη, ωραίο γύρισμα και σουτ του Ιωαννίδη, μπλοκάρει ο Γκουγκεσασβίλι

22-09-24 19:38

73' Ευκαιρία για ΠΑΟ: Κόρνερ, πρώτη κεφαλιά Γεντβάι και δυνατό διαγώνιο σουτ Τζούρισιτς. Η μπάλα είχε πορεία προς την εστία, αλλά σταμάτησε στο πόδι του Φαρές

22-09-24 19:36

71' Δύο ακόμα αλλαγές για Πανσερραϊκό: Χατζηστραβός αντί Τομάς και Γκίγκιτς αντί Μπετανκόρ

22-09-24 19:35

68' Γεντβάι και Περούτσι συγκρούστηκαν, αλλά σηκώνονται και συνεχίζουν

22-09-24 19:34

Στον δεξιό τετρακέφαλο μετά από σύγκρουση είναι το πρόβλημα του Βαγιαννίδη

22-09-24 19:33

68' Δύο αλλαγές για Παναθηναϊκό: Ο Μπάλντοκ αντί του τραυματία Βαγιαννίδη και ο Τζούρισιτς αντί του Πελίστρι

22-09-24 19:32

66' Αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Ο Ντέλετιτς στη θέση του Τέρζιτς

65' Κίτρινη κάρτα στον Μπετανκόρ για φάουλ στον Πελίστρι

22-09-24 19:30

64' Απευθείας φάουλ του Μπακασέτα, η μπάλα κοντράρει και καταλήγει κόρνερ

22-09-24 19:23

22-09-24 19:21

57' Απευθείας φάουλ του Ουναΐ με δύναμη, αποκρούει ο Γκουγκεσασβίλι

22-09-24 19:18

53' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό! Ο Μπακασέτας πλασάρει με το αριστερό από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μεγάλη απόκρουση από τον Γκουγκεσασβίλι

22-09-24 19:15

51' Νέο δυνατό σουτ του Τετέ από πάσα του Πελίστρι, η μπάλα πάνω από τα δοκάρια

22-09-24 19:14

Ο Μπετανκόρ έπεσε στην περιοχή του Παναθηναϊκού και ζήτησε πέναλτι, που δεν δόθηκε. Συνεχίζεται το ματς

22-09-24 19:12

47' Ωραία πάσα του Τετέ, αλλά ο Πελίστρι δεν μπορεί να κάνει κοντρόλ για να βγει τετ α τετ με τον Γκουγκεσασβίλι

22-09-24 18:54

Η κίτρινη κάρτα στον Γκουγκεσασβίλι παραμένει, διότι δόθηκε για διαμαρτυρία και όχι για το μαρκάρισμα

Δεν υπάρχει πέναλτι! Ο Ευαγγέλου θεωρεί πως ο Γκουγκεσασβίλι έχει βρει πρώτα την μπάλα και έπειτα τον Βαγιαννίδη!

22-09-24 18:52

Η φάση ελέγχεται από τον VAR Ζαμπάλα, ο οποίος φωνάζει τον Ευαγγέλου να δει τη φάση στο ριπλέι

22-09-24 18:51

Διείσδυση και δυνατό σουτ Ουναΐ, ο Γκουγκεσασβίλι αποκρούει και η μπάλα παίρνει ύψος. Ο Βαγιαννίδης προσπαθεί να πάρει την κεφαλιά αλλά ο Γεωργιανός γκολκίπερ τον χτυπά με τη γροθιά στο κεφάλι, παραχωρεί πέναλτι και βλέπει την κίτρινη κάρτα

22-09-24 18:50

45+4' Πέναλτι για τον Παναθηναϊκό!

22-09-24 18:48

45+3' Πλασέ του Ουναΐ εκτός μεγάλης περιοχής, μπλοκάρει άνετα ο Γκουγκεσασβίλι

22-09-24 18:47

45+1' Μακρινό σουτ του Μπετανκόρ σε αντεπίθεση του Πανσερραϊκού, πάνω από τα δοκάρια η μπάλα

22-09-24 18:46

45' Πέντε λεπτά οι καθυστερήσεις

22-09-24 18:45

22-09-24 18:44

43' Σουτ του Τετέ εκτός περιοχής, είναι απογοητευτικό και καταλήγει πολύ ψηλά άουτ

22-09-24 18:43

42' Ο Ιωαννίδης συγκλίνει και σουτάρει, με την μπάλα να κοντράρει σε αμυντικό

22-09-24 18:42

22-09-24 18:40

39' Ευκαιρία για ΠΑΟ: Κάθετη του Πελίστρι στον Ιωαννίδη, που σουτάρει από πλάγια θέση και ο Ντάβιντσον παραχωρεί κόρνερ με καίριο τάκλιν

22-09-24 18:38

36' Κίτρινη κάρτα στον Τέρζιτς για φάουλ στον Ουναΐ

22-09-24 18:37

36' Κάθετη Ουναΐ για τον Τετέ, καθοριστική παρέμβαση Ντάβιντσον με το κεφάλι και ο Γκουγκεσασβίλι μπλοκάρει την μπάλα

22-09-24 18:34

35' Μικρή διακοπή λόγω προβλήματος του Ουναΐ, ο οποίος πάντως σηκώθηκε γρήγορα

22-09-24 18:32

32' Ευκαιρία για Πανσερραϊκό: Ο Σαλαζάρ αποφεύγει τον Γεντβάι και πλασάρει από διαγώνια θέση, αποκρούει με τα πόδια ο Ντραγκόφσκι

22-09-24 18:30

30' Ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό: Προσποίηση και σουτ του Μπακασέτα με το δεξί, η μπάλα λίγο άουτ

22-09-24 18:25

22-09-24 18:24

23' Ο Ουναΐ πάτησε περιοχή και έπεσε στο έδαφος μετά από μονομαχία με τον Περούτσι ζητώντας πέναλτι. Δεν δίνεται κάτι

22-09-24 18:22

22-09-24 18:21

Ο Πελίστρι έκανε ωραία ενέργεια και γύρισε για τον Μπακασέτα, ο οποίος πλάσαρε και ανάγκασε τον Γκουγκεσασβίλι σε επέμβαση. Στη συνέχεια ο Ουναΐ έβγαλε εξαιρετική κάθετη στον Τετέ, αυτός πάτησε στη μικρή περιοχή και γύρισε την μπάλα, με τον Γκουγκεσασβίλι να απομακρύνει

22-09-24 18:20

19' Μεγάλη διπλή ευκαιρία για τον Παναθηναϊκό

22-09-24 18:18

Ο Γεντβάι σηκώθηκε, ο Μπετανκόρ βγαίνει προς το παρόν εκτός με χτύπημα στο κεφάλι

Μπετανκόρ και Γεντβάι συγκρούστηκαν στον αέρα και πονούν πολύ, ειδικά ο άσος του Πανσερραϊκού

22-09-24 18:17

Από σέντρα του Φαρές με το αριστερό, ο Μπετανκόρ πρόλαβε τον Γεντβάι, πήρε την κεφαλιά και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 1-1

22-09-24 18:16

15' ΓΚΟΛ! 1-1 ο Πανσερραϊκός με σκόρερ τον Μπετανκόρ!

22-09-24 18:15

Η φάση ξεκίνησε από λάθος πάσα του Μλαντένοβιτς. Από δυνατό μακρινό σουτ του Στάικου ο Ντραγκόφσκι απέκρουσε, όμως η μπάλα έφτασε στον Μπετανκόρ που επιχείρησε γυριστό από το ύψος του πέναλτι και έστειλε την μπάλα λίγο άουτ!

22-09-24 18:13

13' Τεράστια διπλή ευκαιρία για τον Πανσερραϊκό!

22-09-24 18:12

Από πάσα του Μπακασέτα, ο προωθημένος Μλαντένοβιτς έκανε το παράλληλο γύρισμα, με την μπάλα να κοντράρει πρώτα λίγο σε αμυντικό και έπειτα να φτάνει στη μικρή περιοχή, όπου ο Τετέ την έστειλε στα δίχτυα με το αριστερό

10' ΓΚΟΛ! 1-0 ο Παναθηναϊκός με σκόρερ τον Τετέ!

22-09-24 18:11

10' Σουτ του Πελίστρι και εν συνεχεία του Αράο, αμφότερα σταματούν σε σώματα αμυντικών

22-09-24 18:09

Ο Παναθηναϊκός παίζει 4-3-3, με Ουναΐ και Μπακασέτα ως οκτάρια, μπροστά από τον Αράο

22-09-24 18:08

7' Σουτ του Τετέ με το δεξί από το ύψος της μεγάλης περιοχής, μπλόκαρε ο Γκουγκεσασβίλι

22-09-24 18:07

22-09-24 18:06

4' Ο Σάλαζαρ υποδέχθηκε την μπάλα από βολέ του τερματοφύλακα, σούταρε από μακριά και έστειλε την μπάλα ψηλά άουτ

22-09-24 18:02

3' Οι παίκτες του Παναθηναϊκού πιέζουν ψηλά από τα πρώτα λεπτά.

22-09-24 18:00

Σέντρα στο παιχνίδι

22-09-24 17:59

Για τον Πανσερραϊκό, κάνει ντεμπούτο στην τεχνική ηγεσία ο Χουάν Φεράντο, ο οποίος διαδέχθηκε τον Μιχάλη Γρηγορίου

Διαιτητής της αναμέτρησης είναι ο Άγγελος Ευαγγέλου από τον Σύνδεσμο Αθηνών, ενώ χρέη διαιτητή VAR θα εκτελέσει ο Σπύρος Ζαμπάλας του Συνδέσμου Ηπείρου.

22-09-24 17:57

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες

22-09-24 17:50

Ο Παναθηναϊκός έχει για πρώτη φορά στην αρχική ενδεκάδα τον Αζεντίν Ουναΐ

22-09-24 17:45

Ο ιδιοκτήτης του Παναθηναϊκού, Γιάννης Αλαφούζος βρέθηκε στον αγωνιστικό χώρο, κοντά στους παίκτες και τον προπονητή της ομάδας

22-09-24 17:43

Ο Παναθηναϊκός έχει 5 βαθμούς σε 4 αγωνιστικές όντας 9ος (σ.σ. σε σχετική ισοβαθμία με 5 ομάδες), ενώ ο ουραγός Πανσερραϊκός μετρά μόλις έναν βαθμό

Η ενδεκάδα του Πανσερραϊκού: Γκουγκεσασβίλι, Κουτσογούλας, Περούτσι, Μπετανκόρ, Τόμας, Τέρζιτς, Στάικος, Μπέργκστρομ, Σαλαζάρ, Ντάβιντσον, Φαρές.

Στον πάγκο: Κατσίκας, Πεταυράκης, Καρασαλίδης, Ντέλετιτς, Λιάσος, Γκίγκιτς, Χατζηστραβός, Σοφιανός, Δεληγιαννίδης.

22-09-24 17:42

Η ενδεκάδα του Παναθηναϊκού: Ντραγκόφσκι, Βαγιαννίδης, Γεντβάι, Ίνγκασον, Μλαντένοβιτς, Αράο, Ουναΐ, Μπακασέτας, Τετέ, Πελίστρι, Ιωαννίδης.

Στον πάγκοι: Λοντίγκιν, Σένκεφελντ, Κώτσιρας, Μπάλντοκ, Τσέριν, Μαντσίνι, Μαξίμοβιτς, Τζούρισιτς, Γερεμέγεφ.

22-09-24 17:41

Το ματς διεξάγεται κεκλεισμένων των θυρών, λόγω τιμωρίας του Παναθηναϊκού, στον οποίο επέβαλε ποινή η ΔΕΑΒ για την ρίψη αντικειμένων στο εκτός έδρας παιχνίδι με την Καλλιθέα

22-09-24 17:40

Το παιχνίδι κάνει σέντρα στις 18:00 και μεταδίδεται τηλεοπτικά από το Cosmote Sport 1

Μαζί θα παρακολουθήσουμε την αναμέτρηση Παναθηναϊκός - Πανσερραϊκός για την 5η αγωνιστική της Super League