LIVE

22-09-24 23:01

Ευχαριστούμε που μας παρακολουθήσατε, να έχετε ένα καλό βράδυ.

22-09-24 23:00

Η πολύ ωραία Καλλιθέα κάνει τη ζημιά και στην ΑΕΚ μετά τον Παναθηναϊκό. Η Ένωση ήταν φλύαρη, αναποτελεσματική στις ευκαιρίες της, πετάει δύο σημαντικούς βαθμούς και με 11 πόντους είναι στο -2, πλέον, από τον πρωτοπόρο ΠΑΟΚ.

22-09-24 22:59

90'+6: Λήξη του αγώνα, 0-0.

22-09-24 22:58

90'+6: Κίτρινη στον Πήλιο.

22-09-24 22:56

90'+4: Συρτό σουτ του Φερνάντες από δεξιά, με τα πόδια αποκρούει ο Μπαραγκάν.

22-09-24 22:53

90'+1: Κίτρινη στον Πινέδα.

22-09-24 22:52

89': Σπουδαία ευκαιρία για την Καλλιθέα! Ο Σοΐρι το σουτ από θέση μέσα αριστερά, ο Στρακόσια σημαντική απόκρουση.

22-09-24 22:51

88': Ο Φερνάντες τη σέντρα από δεξιά, κεφαλιά του Τσούμπερ στην κίνηση, ψηλά άουτ η μπάλα.

22-09-24 22:47

85': Σοΐρι αντί Τζιάνι, ολοκληρώνονται οι αλλαγές της Καλλιθέας.

22-09-24 22:44

22-09-24 22:40

78': Κίτρινη στον Γιόνσον για φάουλ στον Βασιλόγιαννη.

77': Ο Φερνάντες το δυνατό σουτ από θέση μέσα δεξιά, ωραία απόκρουση του Μπερναμπέ Μπαραγκάν.

22-09-24 22:39

22-09-24 22:38

75': Περέιρα και Ελίασον αντικαθίστανται από Τσιλούλη και Φερνάντες.

22-09-24 22:37

73': Ευκαιρία για την Καλλιθέα, ο Βαλμπουενά εκτελεί φάουλ από δεξιά, προβολή του Τζιάνι, δίπλα από το αριστερό δοκάρι η μπάλα. Φώναξαν για πέναλτι οι νεοφώτιστοι, για τράβηγμα του Πήλιου στον Τζιάνι και υπήρχε όντως τράβηγμα.

22-09-24 22:35

22-09-24 22:34

72': Τσιβελεκίδης αντί Πασαλίδη, Βαλμπουενά αντί Μουτίνιο, άλλες δύο αλλαγές για την Καλλιθέα.

22-09-24 22:30

68': Λάθος του Πήλιου, αλλά βρίσκει... αέρα ο Μουτίνιο, που ήταν μόνος προ του Στρακόσια! Απίθανη χαμένη ευκαιρία για την Καλλιθέα.

22-09-24 22:29

67': Δύο αλλαγές και για την Καλλιθέα, Εντιαγέ αντί Μερκάτι, Βασιλόγιαννης αντί Ντεμέτριους.

22-09-24 22:28

66': Γιόνσον αντί Σιμάνσκι, Τσούμπερ αντί Koϊτά, δύο αλλαγές για την ΑΕΚ.

65': Κίτρινη στον Μάνταλο.

22-09-24 22:27

64': Ο Ελίασον τη σέντρα από δεξιά, κοντινή προβολή του Πιερό, κόντρα στον Ισιμάτ-Μιρίν, κόρνερ για την ΑΕΚ. Πιέζει η Ένωση για το 0-1.

22-09-24 22:22

59': Νέα μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Ελίασον συνεργάζεται με τον Πινέδα, πλασάρει από δεξιά της περιοχής, ελάχιστα δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

22-09-24 22:17

55': Ο Ντεμέτριους το διαγώνιο σουτ από δεξιά της περιοχής, δεν ανησυχεί ο Στρακόσια.

22-09-24 22:15

53': Κίτρινη στον Μερκάτι για φάουλ στον Κάλενς.

22-09-24 22:14

52': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ! Ο Μάνταλος εκτελεί φάουλ από πλάγια δεξιά, αφύλακτος ο Πιερό την κοντινή σκαστή κεφαλιά, δίπλα από το δεξί δοκάρι η μπάλα.

22-09-24 22:10

47': Ο Κοϊτά το σουτ από θέση μέσα αριστερά, κόντρα, δεν μπορεί να κάνει την προβολή ο Πιερό, κόρνερ τελικά για την ΑΕΚ.

22-09-24 22:08

46': Έναρξη β' ημιχρόνου, χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες.

22-09-24 22:02

22-09-24 21:50

Η ΑΕΚ έχει την υπεροχή, είναι όμως αργή στις κινήσεις της, κυρίως με τον Ελίασον από δεξιά προσπαθεί να δημιουργήσει τις προϋποθέσεις για κάποιο γκολ, αλλά η μπάλα έχει φτάσει μόνο μια φορά στον Πιερό. Η Καλλιθέα στέκεται εξαιρετικά, όπως είχε κάνει και κόντρα σε Ολυμπιακό και Παναθηναϊκό.

22-09-24 21:49

45'+4: Λήξη α' ημιχρόνου, 0-0.

22-09-24 21:48

45'+4: Μακρινό σουτ του Ελίασον, κοντράρει λίγο η μπάλα στον Πασαλίδη και δύσκολα διώχνει σε κόρνερ ο Μπαραγκάν.

22-09-24 21:46

45'+1: Ο Πασαλίδης έπεσε πάνω στον Περέιρα εντός περιοχής, δεν υπάρχει κάτι.

22-09-24 21:47

22-09-24 21:45

45': Κίτρινη στον Κοϊτά για φάουλ στον Μανθάτη.

22-09-24 21:39

22-09-24 21:38

22-09-24 21:36

36': Ο Κάλενς στη θέση του Μουκουντί, αναγκαστική αλλαγή για την ΑΕΚ. Το απουσιολόγιο όλο και γεμίζει για τον Αλμέιδα κι ενώ ακολουθεί το ντέρμπι της επόμενης Κυριακής (29/9) με τον Παναθηναϊκό στην Οpap Arena.

22-09-24 21:35

35': Πρόβλημα τραυματισμού και για τον Μουκουντί.

22-09-24 21:33

33': Μεγάλη ευκαιρία για την ΑΕΚ, φάση διαρκείας, ο Πήλιος το πρώτο σουτ από αριστερά της περιοχής, ο Μπαραγκάν αποκρούει και κάνει και εντυπωσιακή απόκρουση σε δεύτερο χρόνο σε σουτ του Σιμάνσκι.

22-09-24 21:27

27': Απειλεί η Καλλιθέα, παράλληλο γύρισμα του Μουτίνιο από αριστερά, σουτ του Μανθάτη από πλάγια δεξιά, ο Στρακόσια διώχνει σε κόρνερ.

22-09-24 21:26

26': Σέντρα Μάνταλου από δεξιά, αφύλακτος παίρνει την κεφαλιά ο Πιερό, άουτ. Καλή στιγμή για την ΑΕΚ.

22-09-24 21:23

23': Κίτρινη στον Μότοκ για φάουλ στον Κοϊτά.

22-09-24 21:19

19': Απευθείας εκτέλεση φάουλ του Ντεμέτριους, ψηλά άουτ η μπάλα.

22-09-24 21:16

22-09-24 21:11

22-09-24 21:12

12': Κίτρινη στον Πασαλίδη για φάουλ στον Ελίασον.

22-09-24 21:05

5': Ο Ισιμάτ-Μιρίν έχει βάλει επίδεσμο, καθώς χτύπησε στο φρύδι μετά από μια μονομαχία με τον Πιερό.

22-09-24 21:00

1': Έναρξη του παιχνιδιού.

22-09-24 20:58

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

22-09-24 20:57

Πολλές απουσίες για την ΑΕΚ, δεν υπολογίζονται οι Λαμέλα, Γκατσίνοβιτς, Ρότα, Οντουμπάτζο, Γκαρσία, Άμραμπατ και Λιούμπισιτς, όπως βέβαια και ο νεοαποκτηθείς Μαρσιάλ.

22-09-24 20:55

Ο Μάριος Ηλιόπουλος είναι στη Λεωφόρο, θα δει δια ζώσης τον αγώνα.

22-09-24 20:48

Η 11άδα της Καλλιθέας: Μπαραγάν, Μανθάτης, Χάνουσεκ, Ισιμάτ-Μιρίν, Πασαλίδης, Μότοκ, Ντιμπά, Μερκάτι, Μουτίνιο, Ντεμέτριους, Τζιάνι.

22-09-24 20:46

Η 11άδα της ΑΕΚ: Στρακόσια, Πινέδα, Πήλιος, Βίντα, Μουκουντί, Σιμάνσκι, Μάνταλος, Περέιρα, Κοϊτά, Ελίασον, Πιερό.

22-09-24 20:45

Οι νεοφώτιστοι θέλουν, από την πλευρά τους, να κάνουν τη ζημιά στους "κιτρινόμαυρους", όπως είχαν πράξει και με την ισοπαλία ενάντια στον Παναθηναϊκό.

22-09-24 20:43

Στη Λεωφόρο η Ένωση ψάχνει την τρίτη σερί νίκη στο πρωτάθλημα, για να παραμείνει στην κορυφή, μαζί με τον ΠΑΟΚ.

22-09-24 20:40

Καλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στην Καλλιθέα και την ΑΕΚ για την 5η αγωνιστική της Super League.