Ευχαριστούμε που παρακολουθήσατε μαζί μας τον αγώνα! Καλό σας βράδυ!

26-09-24 23:53

Τέλος στην αναμέτρηση! Λυόν - Ολυμπιακός 2-0

Πέρασε άουτ η εκτέλεση του Μπενραχμά

26-09-24 23:50

90+5' Φάουλ για τη Λυόν σε καλό σημείο

26-09-24 23:49

90+2' Κίτρινη κάρτα στον Ροντινέι

26-09-24 23:48

90' Έξι λεπτά επιπλέον χρόνου

26-09-24 23:46

Δεν μετράει το γκολ, καθώς ο Γουίλιαν ήταν οφσάιντ στην αρχή, σε μια πολύ οριακή φάση. Παραμένει το 2-0 για τη Λυόν

Η φάση ελέγχεται από το VAR

26-09-24 23:45

Μετά από σέντρα του Γουίλιαν από τα αριστερά ο Τσαλέτ Ατσάρ θα κάνει λάθος εκτίμηση στην κεφαλιά και θα την στείλει στα δίχτυα του Περί κάνοντας το 2-1

26-09-24 23:44

88' Γκολ για τον Ολυμπιακό!

26-09-24 23:40

26-09-24 23:38

83' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό με Ρέτσο, Τσικίνιο εκτός και στις θέσεις τους Ντόη, Βέλντε

81' Αλλαγή για τη Λυόν με τον Ντιαβαρά στη θέση του Νουαμά

26-09-24 23:37

26-09-24 23:35

79' Κόρνερ για τον Ολυμπιακό

26-09-24 23:34

78' Κεφαλιά του Τσικίνιο θα περάσει άουτ

26-09-24 23:32

77' Κίτρινη κάρτα στον Ταλιαφίγκο για φάουλ στον Κωστούλα

26-09-24 23:31

74' Αλλαγή για τη Λυόν με τον Μικαουτάτζε στη θέση του Λακαζέτ

26-09-24 23:29

26-09-24 23:28

Οι γηπεδούχοι θα βγουν στην αντεπίθεση, με τον Ζαχά να βρίσκει τον Μπενραχμά που με πλασέ νικάει τον Τζολάκη και κάνει το 2-0

71' Γκολ για τη Λυόν

70' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό με ανάποδο ψαλίδι του Κωστούλα να περνάει λίγο αόυτ

26-09-24 23:27

Ο Ιταλός στόπερ χτύπησε στην φάση του γκολ και για αυτό πέρασε εκτός αγώνα

26-09-24 23:26

68' Διπλή αλλαγή για τον Ολυμπιακό με Πιρόλα, Γκαρθία εκτός και στις θέσεις τους Γουίλιαν, Στάμενιτς

26-09-24 23:24

68' Τριπλή αλλαγή για τη Λυόν με Τσέρκι, Φοφανά, Μάτιτς εκτός και Τέσμαν, Ζαχά, Μπενραχμά στις θέσεις τους

26-09-24 23:23

Μετά από κάθετη πάσα, ο Τσέρκι θα κάνει το σουτ στην κλειστή γωνία και θα νικήσει τον Τζολάκη κάνοντας το 1-0!

26-09-24 23:22

65' Γκολ για τη Λυόν!

26-09-24 23:19

64' Μεγάλη επέμβαση του Τζολάκη στο τετ α τετ με τον Τολισό

26-09-24 23:18

61' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό με τον Κωστούλα στην θέση του Γιάρεμπτσουκ

26-09-24 23:16

60' Μεγάλη στιγμή για τον Ολυμπιακό! Γύρισμα του Ροντινέι από τα δεξιά, ο Ελ Κααμπί δεν θα προλάβει να κάνει καλά την προβολή, με την μπάλα να φεύγει άουτ

Κεφαλιά του Τολισό θα μπλοκάρει ο Τζολάκης

26-09-24 23:15

58' Κόρνερ για τη Λυόν μετά από κόντρα του Πιρόλα σε σουτ του Νουαμά

26-09-24 23:08

57' Κίτρινη κάρτα στον Έσε

26-09-24 23:06

50' Τεράστια χαμένη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Μετά από γύρισμα του Ορτέγκα ο Γιάρεμπτσουκ μόνος του πλασάρει από κοντά, αλλά ο Περί μετά από κόντρα και στον Ελ Κααμπί απομακρύνει την μπάλα!

49' Πτώση του Φοφανά στην περιοχή και φωνές της Λυόν για πέναλτι

26-09-24 23:04

48' Τεράστια ευκαιρία για την Λυόν, με σουτ του Λακαζέτ να σταματάει στο δοκάρι του Τζολάκη

26-09-24 22:59

46' Ξεκίνησε το δεύτερο μέρος

26-09-24 22:47

26-09-24 22:46

Τέλος πρώτου ημιχρόνου! Λυόν - Ολυμπιακός 0-0

45' Ένα λεπτό επιπλέον χρόνου

26-09-24 22:45

26-09-24 22:40

44' Σουτ του Λακαζέτ από πλάγια θέση θα διώξει σε κόρνερ ο Τζολάκης

26-09-24 22:38

39' Σουτ του Μέιτλαντ Νάιλς θα περάσει άουτ

26-09-24 22:37

26-09-24 22:36

Πέρασε άουτ η μπάλα μετά από κεφαλιά του Κάρμο

26-09-24 22:34

35' Φάουλ για τον Ολυμπιακό σε πλάγια θέση

26-09-24 22:33

Επιθετικό φαόυλ πάνω στον Τζολάκη

33' Νέο κόρνερ για τη Λυόν

33' Κίτρινη κάρτα στον Ντάνι Γκαρθία

26-09-24 22:27

32' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Πολύ καλό σουτ από τον Ροντινέι, έξω από την περιοχή, με τον Περί να διώχνει δύσκολα σε κόρνερ!

Απομάκρυναν οι αμυντικοί του Ολυμιπακού

26-09-24 22:25

26' Ευκαιρία για τη Λυόν με σουτ του Τολισό από πλάγια θέση και τον Τζολάκη να αποκρούει με τα πόδια σε κόρνερ

26-09-24 22:22

24' Ο Τσέρκι έφυγε από θέση οφσάιντ νικήθηκε από τον Τζολάκη αλλά στην συνέχεια δόθηκε κανονικά η παράβαση

26-09-24 22:17

22' Σουτ του Νουαμά από πλάγια θέση, θα μπλοκάρει ο Τζολάκης

26-09-24 22:16

Επιθετικό φάουλ από τον Μάτιτς

26-09-24 22:14

16' Νέο κόρνερ για τη Λυόν

26-09-24 22:12

26-09-24 22:11

12' Κόρνερ για τη Λυόν μετά από κόντρα του Πιρόλα σε σουτ του Τσέρκι

26-09-24 22:07

11' Μέχρι στιγμής οι Ερυθρόλευκοι δίνουν χώρο στη Λύον, η οποία έχει την κατοχή και δείχνει πιο επιθετική

26-09-24 22:06

Απομάκρυναν οι Ερυθρόλευκοι

26-09-24 22:03

6' Κόρνερ για τη Λυόν

26-09-24 22:01

3' Καλή στιγμή για τη Λυόν με μακρινό του Λακαζέτ να περνάει λίγο έξω

26-09-24 21:59

1' Ξεκίνησε η αναμέτρηση!

26-09-24 21:42

Στον αγωνιστικό χώρο και οι δύο ομάδες!

26-09-24 21:09

26-09-24 21:02

Η ενδεκάδα της Λυόν: Περί, Μέιτλαντ Νάιλς, Μάτα, Τσάλετα Τσαρ, Ταλιαφίκο, Μάτιτς, Τολισό, Νουαμά, Τσέρκι, Φοφανά, Λακαζέτ

26-09-24 20:41

Η ενδεκάδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Ρέτσος, Κάρμο, Πιρόλα, Ροντινέι, Τσικίνιο, Ντάνι Γκαρθία, Εσε, Ορτέγκα, Γιάρεμτσουκ, Ελ Κααμπί.

26-09-24 20:27

Ο αγώνας είναι προγραμματισμένος να ξεκινήσει στις 22:00, στο Groupama Stadium και θα μεταδοθεί από το Cosmote Sports 2HD, αλλά και από το ANT1.

26-09-24 20:26

Καλησπέρα σας! Μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης μεταξύ της Λυόν και του Ολυμπιακού για την πρώτη αγωνιστική της League Phase του φετινού Europa League.