Ατρόμητος
LIVE

29-09-24 19:52

Τέλος της αναμέτρησης! Ο Ολυμπιακός με το 2-0 επέστρεψε στις νίκες

94' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ελ Κααμπί βγάζει τη σέντρα από αριστερά, ο Ροντινέι από κοντά δεν βρίσκει καλά την μπάλα για να σκοράρει

29-09-24 19:46

93' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Τσικίνιο βγαίνει τετ α τετ μετά από ωραία ασίστ του Ελ Κααμπί, αλλά τον... νικάει ο Χουτεσιώτης

29-09-24 19:41

88' Απειλεί ο Ατρόμητος! Γύρισμα του Αθανασίου μετά από συνεργασία με τον Ουάρντα, απομάκρυνε ο Τζολάκης με τη βοήθεια της άμυνας

83' Σουτ του Τσικίνιο, μπλόκαρε ο Χουτεσιώτης

29-09-24 19:40

83' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Τσικίνιο κάνει ωραία ντρίμπλα και πριν σουτάρει από τη μικρή περιοχή, διώχνει σε κόρνερ ο αμυντικός

29-09-24 19:38

Πρόβλημα με τον Γουίλιαν, που είναι στο έδαφος. Έπειτα από σκληρό μαρκάρισμα που δέχθηκε από τον Μπρόρσον. Το VAR φώναξε τον Φωτιά για να δει αν υπάρχει κόκκινη, όμως αυτός διαφώνησε

29-09-24 19:33

78' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ατρόμητο! Σέντρα του Ουάρντα και μονοκόμματο δυνατό σουτ του Γιουμπιτάνα από κοντινή απόσταση, αποκρούει ο Τζολάκης

29-09-24 19:32

74' Γκολ ο Ολυμπιακός και 2-0! Ο Μουζακίτης γεμίζει και βρίσκει εντός περιοχής τον Ελ Κααμπί, αυτός αν και έχει έναν αμυντικό κολλημένο πάνω του, με διαδοχικές προσποιήσεις και σουτάρα, πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ και... καθαρίζει το ματς!

29-09-24 19:29

72' Αλλαγή για τον Ατρόμητο: Μίχορλ αντί Τσιγγάρα.

Αποθέωση για τον νεαρό επιθετικό, που ήταν πολύ καλός

29-09-24 19:26

68' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό: Ελ Κααμπί αντί Κωστούλα και Ορτέγκα αντί Αποστολόπουλου.

29-09-24 19:23

68' Σέντρα-σουτ από πλάγια του Κοστίνια, η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και άουτ!

29-09-24 19:19

63' Καλή στιγμή για τον Ατρόμητο. Σέντρα του Γκονζάλεθ, κεφαλιά του Ουάρντα με την μπάλα να φεύγει πάνω από την εστία

29-09-24 19:18

62' Αλλαγές για τον Ολυμπιακό. Έσε και Τσικίνιο αντί Στάμενιτς και Ολιβέιρα

29-09-24 19:14

60' Ευκαιρία για τον Ολυμπιακό. Δυνατό εκτός περιοχής σουτ του Κοστίνια με το αριστερό, έπεσε και έδιωξε ο Χουτεσιώτης!

29-09-24 19:13

56' Κίτρινη κάρτα σε Κωστούλα, για σκληρό τάκλιν στο κέντρο

29-09-24 19:04

53' Μεγάλη ευκαιρία για τον Ολυμπιακό! Ο Ροντινέι έπιασε δυνατό σουτ λίγο μπροστά από το ημικύκλιο της μεγάλης περιοχής και η μπάλα κατέληξε στο οριζόντιο δοκάρι του Χουτεσιώτη.

46' Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γουίλιαν πέρασε στο παιχνίδι αντί του Βέλντε

46' Σέντρα στο δεύτερο ημίχρονο

29-09-24 18:48

Είχε την υπεροχή ο Ολυμπιακός στο α' ημίχρονο, τελικά ο Ροντινέι με το εύστοχο πέναλτι έδωσε τη λύση στους Πειραιώτες. Ακίνδυνος για την ώρα ο Ατρόμητος επιθετικά.

29-09-24 18:47

45'+2: Λήξη α' ημιχρόνου, 1-0.

29-09-24 18:40

40': ΓΚΟΛ για τον ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ! Ο Ροντινέι ευστοχεί από την άσπρη βούλα, 1-0. Έπεσε σωστά στη δεξιά του γωνία ο Χουτεσιώτης, αλλά ήταν καλή η εκτέλεση του Βραζιλιάνου.

29-09-24 18:37

37': Πέναλτι για τον Ολυμπιακό! Ο Χουτεσιώτης κάνει κακή έξοδο και πέφτει πάνω στον Βέλντε.

29-09-24 18:34

34': Σουτ στην κίνηση του Κοστίνια από δεξιά, δεν ανησυχεί ο Χουτεσιώτης.

29-09-24 18:31

31': Κίτρινη στον Αποστολόπουλο, τραβά τη φανέλα του Μπάκου.

29-09-24 18:26

26': Ο Ροντινέι το σουτ από θέση μέσα δεξιά, ο Χουτεσιώτης διώχνει σε κόρνερ στη γωνία του. Καλή ευκαιρία για τον Ολυμπιακό.

29-09-24 18:16

16': Καλό διαγώνιο σουτ του Αποστολόπουλου από μακρινή απόσταση, άουτ.

29-09-24 18:06

11': Ο Μπάκου σκοράρει, αλλά είναι σε θέση οφσάιντ.

29-09-24 18:05

5': Ο Ροντινέι σέντρα από δεξιά, πάει να διώξει με κεφαλιά ο Κίνι, κεφαλιά και του Κωστούλα, ο Χουτεσιώτης διώχνει σε κόρνερ.

29-09-24 18:03

3': Σουτ του Ουάρντα από αριστερά, εύκολα μπλοκάρει ο Τζολάκης.

29-09-24 18:00

1': Έναρξη του αγώνα.

29-09-24 17:56

Στον αγωνιστικό χώρο οι δύο ομάδες.

29-09-24 17:50

Ο Καρλίτος η σημαντική απουσία για την ομάδα του Πάμπλο Γκαρσία, η οποία θα έχει και τη συμπαράσταση των οπαδών της στο "Γ. Καραϊσκάκης".

29-09-24 17:44

Πολλές εκπλήξεις από τον Χοσέ Λουίς Μεντιλίμπαρ στο αρχικό σχήμα, ο Ροντινέι σε θέση δεξιού εξτρέμ, ο Αποστολόπουλος πήρε θέση στο αριστερό άκρο της άμυνας, ο Χρήστος Μουζακίτης παίρνει την ευκαιρία του στα χαφ, ενώ ο Μπάμπης Κωστούλας ξεκινά στην κορυφή της επίθεσης. Ροτέισον από τον Βάσκο προπονητή κι ενώ μεσολάβησε και η ήττα από τη Λυών για το Europa League πριν μερικά 24ωρα, με την Μπράγκα να ακολουθεί στο πρόγραμμα.

29-09-24 17:42

Η 11άδα του Ατρομήτου: Xoυτεσιώτης, Κίνι, Αθανασίου, Μπρόρσον, Μανσούρ, Έντερ Γκονζάλες, Τσιγγάρας, Ουεντραόγκο, Μπάκου, Ουάρντα, Φαν Βέερτ.

29-09-24 17:40

Η 11άδα του Ολυμπιακού: Τζολάκης, Κοστίνια, Αποστολόπουλος, Κάρμο, Ρέτσος, Στάμενιτς, Μουζακίτης, Ροντινέι, Βέλντε, Ολιβέιρα, Κωστούλας.

29-09-24 17:39

Οι Περιστεριώτες, αντίθετα, είναι στα καλύτερά τους μετά τις νίκες με Αστέρα Τρίπολης (1-2) και Λαμία (4-2), ενώ μεσολάβησε και η πρόκριση στο Κύπελλο κόντρα στον Λεβαδειακό (1-2).

29-09-24 17:38

Στο "Γ. Καραϊσκάκης" οι Πειραιώτες θέλουν να γυρίσουν στα τρίποντα, καθώς προέρχονται από την ήττα από τον Άρη και το Χ με τον Παναιτωλικό.

29-09-24 17:37

Καλησπέρα σας από το sportdog.gr, μαζί θα παρακολουθήσουμε την εξέλιξη της αναμέτρησης ανάμεσα στον Ολυμπιακό και τον Ατρόμητο για την 6η αγωνιστική της Super League.